2022 liepos 3 d. sekmadienis, 9:19
Reklama  |  facebook

Marijampolės profesinio rengimo centras ruošia aukščiausios kvalifikacijos kelininkus

2021-11-08 06:46
Kelininko ir melioratoriaus profesijos paklausios jau ne vienerius metus, tačiau sektoriaus pokyčiai diktuoja vis naujus reikalavimus šios srities darbuotojams. Kelių statybos, priežiūros, melioracijos darbuotojo profesinio mokymo programas Marijampolės profesinio rengimo centras (PRC) pradėjo vykdyti vienas pirmųjų Lietuvoje, dar 2012 m., turi geros patirties, todėl atsižvelgia į rinkos poreikius ir darbdavių lūkesčius, nuolat atnaujina programas, siūlo vis naujų mokymo formų.
nuotrauka
Marijampolės PRC nuotr.


Minimos įmonės
Marijampolės PRC (profesinio rengimo centras),
Kelranga, UAB
Parama, UAB
Autokausta keliai, UAB

„Regiono įmonėms svarbu, kad būsimieji kelininkai ir melioratoriai turėtų aukščiausią kvalifikaciją ir atitiktų darbdavių keliamus reikalavimus. Darbuotojams, kurie planuoja karjeros ar net pokyčius veiklos srityje, siūlome kvalifikacijos tobulinimą, sudarome galimybes išmokti atskirus profesinio mokymo programų modulius“, – mokymosi galimybes vardija Marijampolės PRC direktorius Gražvydas Juodišius.

Kelių statybos, priežiūros ir melioracijos darbuotojų profesinio mokymo programų tikslas – parengti kvalifikuotus darbuotojus, kurie atlieka kelių statybos darbams reikalingus parengiamuosius matavimus, grunto kasimo, kelio sankasos ir kelio juostos paruošimo darbus, paruošia kelio pagrindą, kloja įvairias dangas, apdoroja paklotos dangos paviršių, montuoja betonines ir gelžbetonines kelių konstrukcijas, vandens nuleidimo įrenginius, atlieka kelių remonto darbus, dirba su mažosios mechanizacijos įrengimais, montuoja atitvarus, ženklina kelius.

Reaguojant į modernios rinkos sąlygas ir technikos pokyčius, 2018 m. paruoštos naujos modulinės profesinio mokymo programos, viena ruošia kelių statybos ir priežiūros specialistus, kita – melioracijos darbuotojus. Mokiniai išmoksta dirbti su žemės darbų mechanizmais, traktoriais, savaeigėmis statybos ir melioracijos mašinomis.

gražvydas juodišius
 
„Regiono įmonėms svarbu,
kad būsimieji kelininkai ir melioratoriai
turėtų aukščiausią kvalifikaciją
ir atitiktų darbdavių
keliamus reikalavimus.
Darbuotojams,
kurie planuoja karjeros
ar net pokyčius veiklos srityje,
siūlome kvalifikacijos tobulinimą,
sudarome galimybes
išmokti atskirus
profesinio mokymo
programų modulius“, –
direktorius Gražvydas JUODIŠIUS.

Daug dėmesio skiriama praktinio mokymo kokybei. Įtvirtinti praktinius įgūdžius padeda Melioracijos (kelių statybos / remonto) transporto darbuotojų sektorinio praktinio mokymo centre esanti inovatyvi įranga, naudojama mokymo procese. Kad užtikrintų modernios įrangos poreikį, profesinio rengimo centras aktyviai dalyvauja projektinėse veiklose. Taip pat įstaiga glaudžiai bendradarbiauja su regiono įmonėmis UAB „Kelranga“, UAB „Autokausta keliai“, UAB „Parama“, UAB „Vilmastra“ ir kitomis. Atsižvelgiant į būsimų darbdavių poreikius, keičiamas mokymo programos turinys.

„Supažindiname moksleivius su naujausiomis statybos technologijomis ir taip užtikriname, kad jie įgytų pačias naujausias ir aktualiausias kompetencijas“, – pabrėžia Marijampolės PRC Statybos ir mechanikos skyriaus vedėja Vida Undzėnienė. Šiuo metu įstaigoje mokosi 51 kelininko ir 59 melioracijos specialybių mokiniai.

„Centre siūlome ne tik pirminio profesinio mokymo programas (3 metų), bet ir tęstinio (iki 1 metų) mokymo modelį, todėl įmonės gali siųsti darbuotojus, kurie neturi reikiamos kvalifikacijos, įgyti kelininko ar melioratoriaus profesijas ar jų dalis“, – primena įstaigos vadovas G. Juodišius.

Pasirinkę pameistrystės mokymo formą mokiniai teorinių profesinio mokymo programos dalykų mokosi Marijampolės PRC, o praktinį mokymą atlieka pasirinktos profesijos specifiką atitinkančiose įmonėse.

Kasmet organizuojamas Ekskavatorininkų meistriškumo konkursas – asmenys varžosi pradedančiųjų ir patyrusių operatorių klasėse. Įstaiga bendradarbiauja ne tik su įmonėmis, bet ir su kitais profesinio rengimo centrais, dalijasi metodinėmis naujovėmis ir skiria dėmesįpedagogų kvalifikacijai tobulinti.

Melioracijos (kelių statybos / remonto) transporto darbuotojų sektorinio praktinio mokymo centre nuolat lankosi kitų profesinio mokymo įstaigų mokiniai, kurie, padedami kvalifikuotų centro mokytojų, gilina praktinius įgūdžius. 

Marijampolės PRC nuotr. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-07-01 15:00
Atnaujinant Klaipėdos senamiesčio gatves – pirmasis finišas. Darbai baigiami Sukilėlių gatvėje, ji bus atverta jau ateinantį pirmadienį.
nuotrauka
2022-07-01 14:18
Vilniaus naujo būsto rinka traukiasi jau ketvirtą ketvirtį iš eilės: vien per I šių metų pusmetį būsto buvo parduota 64% mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai (1526 butai lyginant su 4225). Tai vyksta dėl visos puokštės besikaupiančių priežasčių.
nuotrauka
2022-07-01 08:53
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti trijų teisės aktų pakeitimų paketą, kuris reguliuoja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimą ir statybą. Atsižvelgus į tai, kad šiuose sandėliuose nedirba žmonės, visus procesus atlieka kompiuterizuoti įrenginiai, liftai ir robotai, siū...
nuotrauka
2022-06-30 15:38
Šiemet Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) registruoti jau du mirtini nelaimingi atsitikimai darbe: abiem atvejais darbuotojai žuvo, statybvietėse kritę iš aukščio. Net 5 iš 10 darbuotojai, statybvietėse kritę iš aukštai, susižalojo.
nuotrauka
2022-06-30 09:11
Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pareiškimą dėl turto pripažinimo bešeimininkiu, jį tenkino – pripažino Linkavičių dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės k. va...
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-30 08:19
Manoma, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių: nereguliuojamos dalies, dėl kurios sutariama su savo tiekėju, ir iš valstybės reguliuojamos dalies,...
nuotrauka
2022-06-29 14:01
Vyriausybė suteikė startą įmonių konversijos projektams – persiorientuoti iš taršaus iškastinio kuro naudojimo į atsinaujinančius energijos išteklius. Finansų ministerijos teikiamu Vyriausybės nutarimu šiandien, birželio 29 d., skirti pirmieji 5 mln. eurų iš bendro 90 mln. eurų krepšelio tokiems pro...
nuotrauka
2022-06-29 13:49
Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio statusas. Tokiu atveju nustos galioti visos socialinės privilegijos, o įmokas, kurias už darbo ieškantįjį sumoka valstybė, teks mokėti patiems.
nuotrauka
2022-06-29 13:38
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai.
nuotrauka
2022-06-29 10:13
Paskelbtas antrasis Tauragės daugiafunkcio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų doku...
nuotrauka
2022-06-29 09:50
Darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlie...
nuotrauka
2022-06-29 09:18
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, praneša Statistikos departamentas, turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio, mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas po 0,5 proc.
nuotrauka
2022-06-29 07:34
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2022-06-28 10:04
Pastarąjį pusmetį lietuvių skolos vėl pradėjo augti, nors 2021 m. antrąjį pusmetį buvo užfiksuotas skolų mažėjimas, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" atlikta analizė. Palyginęs gyventojų įsiskolinimo rodiklius pernai birželį, gruodį ir šių metų birželį, kredito biuras nustatė daugelio rodiklių...
nuotrauka
2022-06-28 09:49
Baltijos šalių gyventojams svarbu gyventi nuosavame būste, o ketvirtadalis jų ketina būsto nekeisti visą gyvenimą. „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Latvijos ir Lietuvos gyventojai norėtų gyvenamąją vietą keisti kuo rečiau, o estai šiuo klausimu šiek tiek lankstesni. Tačiau vis...
nuotrauka
2022-06-28 09:33
Lietuvos Respublikos 2021 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatai rodo: nors gyventojų skaičius šalyje mažėja, būstų – priešingai – daugėja, ypač vieno buto namų. Lietuviai iš daugiabučių keliasi į vienbučius nuosavus namus. Surašymas parodė, kad gyvename erdviau ir patogiau. Naudingasi...
nuotrauka
2022-06-27 16:51
Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššū...
nuotrauka
2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto...
nuotrauka
2022-06-27 08:23
Prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos poreikių bus paprasčiau – Užimtumo įstatymo pakeitimuose numatyta daugiau tikslinių grupių ir mokymosi formų. Pagrindinė naujovė – neformalusis suaugusiųjų švietimas. Taip pat bus sudaromos sąlygos mokytis valstybinės kalbos užsieniečiams.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos