2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 9:15
Reklama  |  facebook

Pirmasis Baltijos šalyse aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas – gamyklai Kauno rajone

2023-10-30 10:43
50 mln. eurų kainavusiai Kaune veikiančiai JAV sveikatos priežiūros produktų įmonės „Hollister Lietuva" gamyklai skirtas pirmasis Baltijos šalyse penkių žvaigždučių „BREEAM In-Use" sertifikatas. Aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas moderniam gamybiniam pastatui buvo skirtas už vandens taupymą, apgalvotą atliekų surinkimą ir perdirbimą, žaliųjų plotų įrengimą, aplinkosaugos iniciatyvas bei itin efektyviai veikiančią infrastruktūros įrangą.
nuotrauka
„Hollister Lietuva" nuotr.


Minimos įmonės
Hollister Lietuva, UAB
Tarptautinis BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) „In-Use" sertifikatas yra visame pasaulyje pripažintas pastatų tvarumo ir aplinkosauginio veiksmingumo vertinimo kriterijus. Juo apibrėžiami įvairūs tvarumo aspektai, įskaitant energijos naudojimo efektyvumą, poveikį aplinkai ir pastatą naudojančių žmonių gerovę.

„Tai yra neeilinis pasiekimas, atspindintis „Hollister Lietuva" įsipareigojimą siekti tvarumo ir prisiimti atsakomybę už aplinką, kurioje dirbame. Kauno rajone veikianti mūsų gamykla tapo pirmuoju Baltijos šalyse gamybiniu kompleksu, pelniusiu vieną aukščiausių prestižinio „BREEAM In-Use" sertifikato įvertinimų – penkias žvaigždutes. Šis sertifikatas taip pat liudija mūsų atsidavimą kuriant tvarią ir aplinką tausojančią darbo aplinką", – komentavo pranešime cituojamas „Hollister Lietuva" generalinis direktorius Saulius Bitinas.

Penkios žvaigždutės – retas pasiekimas

Pasak S. Bitino, atsakomybė už poveikį aplinkai yra vienas iš esminių „Hollister" verslo valdymo principų. „Tai glaudžiai siejasi su pagrindinėmis mūsų vertybėmis – veikiame sąžiningai ir tausojame ribotus Žemės išteklius. Sertifikatas atspindi mūsų įsipareigojimą mažinti poveikį aplinkai ir norą rūpintis bendruomenės bei planetos gerove", – kalba įmonės vadovas.

Gamyklos vertinimą atlikusios tvaraus verslo konsultavimo ir sertifikavimo įmonės „Vesta Consulting" tvarių pastatų ekspertė Ugnė Didžiariekytė atkreipia dėmesį, kad penkių žvaigždučių („Excellent") „BREEAM In-Use" įvertinimą gauna tik nedidelė dalis vertinamų pastatų.

„Sertifikavimas apima skirtingas kategorijas. Vienoje surinkus daugiau balų, o kitoje – mažiau, vis tiek galima gauti „Excellent" įvertinimą, tačiau yra keli kriterijai, kuriuos privaloma įgyvendinti siekiant aukštesnio įvertinimo. Pavyzdžiui, būtina įrengti vandens prietaisų apskaitą ir atlikti potvynio rizikos analizę pastatui. Be to, yra ir daugiau aukščiausiam įvertinimui privalomų kriterijų", – komentuoja pranešime pacituota ekspertė.

Viena iš kategorijų, kuriose buvo puikiai įvertinta „Hollister Lietuva" gamykla, – vandens naudojimas. Pastate sumontuoti modernūs aeratoriai, šiuolaikiški dušai ir daug apskaitos prietaisų. U. Didžiariekytė taip pat išskyrė ant „Hollister Lietuva" gamyklos stogo įrengtą fotovoltinę saulės elektrinę ir inžinerinių sistemų valdymo efektyvumą. „Tokie sprendiniai kaip VAV sklendžių įdiegimas ne tik užtikrina efektyvų energijos vartojimą, bet ir padidina pastato naudotojų komfortą", – pastebi ji.

Dėmesys ne tik pastatui, bet ir aplinkai


U. Didžiariekytė priduria, kad „Hollister Lietuva" sprendiniai apima ne tik pastato tvarumą, bet ir rūpestį aplinkos tvarka. Pavyzdžiui, teritorijoje įrengti papildomą ekologinę vertę kuriantys bičių aviliai. „Pastarasis sprendimas dėl sukuriamos vertės ir dėl paprasto įrengimo tampa vis populiaresnis. Dažnai įmonės avilius įrengia tiesiog ant stogų. Mes taip pat rekomenduojame įsirengti vabzdžių viešbučius ar inkilus, kurie prisideda ne tik prisideda prie aplinkos išsaugojimo, bet ir tampa „pramoga" pastato darbuotojams", – kalba ekspertė.

Nors nekilnojamojo turto sertifikatai dar nėra privalomi, anot U. Didžiariekytės, vystytojai vis labiau vertina jų teikiamą naudą. „Aplinkosauginių standartų įgyvendinimas geriau atitinka tiek investuotojų, tiek nuomininkų lūkesčius, kurie tvarumo atžvilgiu tik didėja. Sertifikato neturintys pastatai nebesulaukia tiek dėmesio, kiek sertifikuoti. Tikėtina, kad ateityje pastatų sertifikavimas pagal BREAAM ar kitokią schemą taps tarsi higienos norma", – komentuoja specialistė.

Pasak U. Didžiariekytė sertifikavimas neabejotinai suteikia konkurencinį pranašumą ir padidina pastato vertę – tvarus vystymas ir dėmesys tiek žmogaus gerovei, tiek aplinkai yra vienas iš stipriausių šiandienos konkurencinių aspektų. „Žinoma, privalumų yra ir žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Sertifikuojami pastatai yra efektyvesni, naudoja mažiau energijos, o tai leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas", – dėsto konsultavimo ir sertifikavimo įmonės atstovė.

Ekspertė atkreipia dėmesį, kad siekiant „BREEAM In-Use" sertifikato svarbūs ne tik pastato architektūriniai, inžineriniai sprendiniai, tačiau jo pritaikymas pastato naudotojams: poilsio erdvės, geriamojo vandens prieinamumas, geografinė vieta ir susisiekimo galimybės. Anot pašnekovės, ne mažiau svarbi ir pastato priežiūra: techninė apžiūra turi būti atliekama laiku, o visi defektai nedelsiant šalinami.
Statybunaujienos.ltPramoninė statyba

nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-10-31 11:52
Potencialiems investuotojams, gaminantiems aukštesnės ir vidutinės vertės produkciją, bus parengtas 5440 kv. m ploto pastatas. Greitam investuotojų įsikūrimui numatyta sutvarkyti jam priklausančio sklypo infrastruktūrą: kietas dangas, inžinerinius tinklus, automobilių ir dviračių stovėjimo vietas, e...
nuotrauka
2023-10-30 07:19
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį, spalio 27 d., lankėsi Jonavoje, kur su bendrovės „Achema“ atstovais aptarė įgyvendinamus projektus ir pristatė valstybės paramą įmonės modernizavimui.
nuotrauka
2023-10-27 13:59
AB „Kauno grūdai" pasirašė 17 mln. Eur vertės sutartį su AB „Panevėžio statybos trestas" dėl naujo gamybinio padalinio Alytuje statybos. Bendrasis gamybos ir pramonės paskirties pastato plotas sieks 7,4 tūkst. kv. m, numatomas darbų atlikimo terminas – 11 mėn. nuo pasirašytos sutarties datos.
nuotrauka
2023-10-26 11:00
Maisto gyvūnams augintiniams gamyklos „Mars Lietuva" teritorijoje naujai statomo pirminės pakuotės gamybos pastato vietoje ketvirtadienį įleista simbolinė kapsulė, kurioje – įmonės vadovų ir projekto komandų linkėjimai tiek sėkmingai įvykdyti šį projektą, tiek toliau kryptingai investuoti į tolesnę ...
nuotrauka
2023-10-18 10:40
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė 122,65 mln. eurų kvietimą, kurio lėšomis diegiant inovatyvią technologiją – elektrolizės integravimo į amoniako agregatą – bus mažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis pakeičiant šias dujas aplinkai draugišku vandeniliu.
nuotrauka
2023-10-06 11:43
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė 13,5 mln. eurų vertės sutartį (įskaitant PVM) su viena didžiausių Europoje medinių padėklų ruošinių gamintojų UAB „Juodeliai“ dėl antro gamybos pastato statybos bei inžinerinių tinklų rekonstravimo. Plėtra numatyta Marijampolės savivaldybėje veikiančiam...
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.
nuotrauka
2023-09-14 12:30
Vilniaus oro uostas šį rudens-žiemos sezoną žengia dar vieną žingsnį tvarumo link. Čia pradės veikti moderni orlaivių nuledinimo nuotekų perdirbimo gamykla – vienintelė tokia visose Baltijos šalyse.
nuotrauka
2023-09-13 15:04
Trečiadienį, rugsėjo 13 d., Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atverta pirmoji Baltijos šalyse ir vos trečioji Europoje konstrukcijų tvariai statybai gamykla. „VMG Lignum Construction“ gamykloje Skandinavijos, Š. Amerikos, Australijos ir didžiosioms Europos rinkoms kasmet planuoj...
nuotrauka
2023-08-18 08:42
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) įgyvendinamas projektas „Rūšiuojamuoju būdu surinktų maisto ir virtuvės atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Šiaulių regione“ jau įpusėjo. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pradėta maisto ir virtuvės atliekų (MVA) apdorojimo pas...
nuotrauka
2023-06-27 11:01
Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtojimo ir valdymo įmonė „Eika“ baigė sandorį su rapsų aliejaus, baltyminių pašarų priedų ir biodyzelino gamintoja „MESTILLA“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo „Linas Agro Group“ akcininkai. Įmonės sutarė dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklo...
nuotrauka
2023-06-14 10:03
Devintus metus rinkoje veikiantys biodujų jėgainių statytojai ir su jomis susijusių technologijų tiekėjai „Biokona“, siekdami plėsti savo veiklą, vykdo gamybinių patalpų su biurais statybas Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje. Bendras gamybinių ir administracinių patalpų plotas suda...
nuotrauka
2023-04-06 10:34
„Darnu Group“ pasirašė partnerystės sutartį su „Rimi Lietuva“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse. Jis bus statomas pagal užsakomųjų projektų („build to suit“) modelį. Daugiau kaip 40 tūkst. kv. metrų ploto inovatyvus, ateities standartus atitinkantis pastatas i...
nuotrauka
2023-02-27 10:06
Ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turinčio tarptautinio Šiaulių oro uosto laukia permainos. Vieniems iš oro uosto bendrasavininkų – kariškiams – nutarus susigrąžinti pastatus pietinėje oro uosto dalyje, visos civilinės aviacijos paslaugos bus perkeltos į šiaurinę aerodromo dalį, kur pl...
nuotrauka
2023-02-23 12:00
Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kyla pasaulyje didžiausios dviračių gamintojos „Pon.Bike“ gamykla. Šiandien į 40 tūkst. kv. m ploto pastato pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė. Didžiulių „Pon.Bike“ investicijų sulauksianti gamykla pradės veikti 2024 m. vasarą. Iki tol dviračių g...
nuotrauka
2023-02-21 11:38
Vasario viduryje pradėti Vilniaus oro uoste veiksiančios orlaivių nuledinimo skysčio perdirbimo gamyklos statybos darbai. Lietuvos oro uostų atstovų teigimu, šių metų antroje pusėje pradėsianti veiklą gamykla leis vykdyti būtinas orlaivių paruošimo procedūras oro uoste pažangesniais būdais, kurie ka...
nuotrauka
2023-02-09 07:34
Dažų ir pramoninių dangų gamintojo „Tikkurila“ produktai buvo pasirinkti REHAU gamyklos, pastatytos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje ir pelniusios „Lietuvos metų gaminio 2022“ aukso medalį, metalo konstrukcijoms padengti.

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba