2024 gegužės 22 d. trečiadienis, 20:15
Reklama  |  facebook

Pirmasis Baltijos šalyse aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas – gamyklai Kauno rajone

2023-10-30 10:43
50 mln. eurų kainavusiai Kaune veikiančiai JAV sveikatos priežiūros produktų įmonės „Hollister Lietuva" gamyklai skirtas pirmasis Baltijos šalyse penkių žvaigždučių „BREEAM In-Use" sertifikatas. Aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas moderniam gamybiniam pastatui buvo skirtas už vandens taupymą, apgalvotą atliekų surinkimą ir perdirbimą, žaliųjų plotų įrengimą, aplinkosaugos iniciatyvas bei itin efektyviai veikiančią infrastruktūros įrangą.
nuotrauka
„Hollister Lietuva" nuotr.


Minimos įmonės
Hollister Lietuva, UAB
Tarptautinis BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) „In-Use" sertifikatas yra visame pasaulyje pripažintas pastatų tvarumo ir aplinkosauginio veiksmingumo vertinimo kriterijus. Juo apibrėžiami įvairūs tvarumo aspektai, įskaitant energijos naudojimo efektyvumą, poveikį aplinkai ir pastatą naudojančių žmonių gerovę.

„Tai yra neeilinis pasiekimas, atspindintis „Hollister Lietuva" įsipareigojimą siekti tvarumo ir prisiimti atsakomybę už aplinką, kurioje dirbame. Kauno rajone veikianti mūsų gamykla tapo pirmuoju Baltijos šalyse gamybiniu kompleksu, pelniusiu vieną aukščiausių prestižinio „BREEAM In-Use" sertifikato įvertinimų – penkias žvaigždutes. Šis sertifikatas taip pat liudija mūsų atsidavimą kuriant tvarią ir aplinką tausojančią darbo aplinką", – komentavo pranešime cituojamas „Hollister Lietuva" generalinis direktorius Saulius Bitinas.

Penkios žvaigždutės – retas pasiekimas

Pasak S. Bitino, atsakomybė už poveikį aplinkai yra vienas iš esminių „Hollister" verslo valdymo principų. „Tai glaudžiai siejasi su pagrindinėmis mūsų vertybėmis – veikiame sąžiningai ir tausojame ribotus Žemės išteklius. Sertifikatas atspindi mūsų įsipareigojimą mažinti poveikį aplinkai ir norą rūpintis bendruomenės bei planetos gerove", – kalba įmonės vadovas.

Gamyklos vertinimą atlikusios tvaraus verslo konsultavimo ir sertifikavimo įmonės „Vesta Consulting" tvarių pastatų ekspertė Ugnė Didžiariekytė atkreipia dėmesį, kad penkių žvaigždučių („Excellent") „BREEAM In-Use" įvertinimą gauna tik nedidelė dalis vertinamų pastatų.

„Sertifikavimas apima skirtingas kategorijas. Vienoje surinkus daugiau balų, o kitoje – mažiau, vis tiek galima gauti „Excellent" įvertinimą, tačiau yra keli kriterijai, kuriuos privaloma įgyvendinti siekiant aukštesnio įvertinimo. Pavyzdžiui, būtina įrengti vandens prietaisų apskaitą ir atlikti potvynio rizikos analizę pastatui. Be to, yra ir daugiau aukščiausiam įvertinimui privalomų kriterijų", – komentuoja pranešime pacituota ekspertė.

Viena iš kategorijų, kuriose buvo puikiai įvertinta „Hollister Lietuva" gamykla, – vandens naudojimas. Pastate sumontuoti modernūs aeratoriai, šiuolaikiški dušai ir daug apskaitos prietaisų. U. Didžiariekytė taip pat išskyrė ant „Hollister Lietuva" gamyklos stogo įrengtą fotovoltinę saulės elektrinę ir inžinerinių sistemų valdymo efektyvumą. „Tokie sprendiniai kaip VAV sklendžių įdiegimas ne tik užtikrina efektyvų energijos vartojimą, bet ir padidina pastato naudotojų komfortą", – pastebi ji.

Dėmesys ne tik pastatui, bet ir aplinkai


U. Didžiariekytė priduria, kad „Hollister Lietuva" sprendiniai apima ne tik pastato tvarumą, bet ir rūpestį aplinkos tvarka. Pavyzdžiui, teritorijoje įrengti papildomą ekologinę vertę kuriantys bičių aviliai. „Pastarasis sprendimas dėl sukuriamos vertės ir dėl paprasto įrengimo tampa vis populiaresnis. Dažnai įmonės avilius įrengia tiesiog ant stogų. Mes taip pat rekomenduojame įsirengti vabzdžių viešbučius ar inkilus, kurie prisideda ne tik prisideda prie aplinkos išsaugojimo, bet ir tampa „pramoga" pastato darbuotojams", – kalba ekspertė.

Nors nekilnojamojo turto sertifikatai dar nėra privalomi, anot U. Didžiariekytės, vystytojai vis labiau vertina jų teikiamą naudą. „Aplinkosauginių standartų įgyvendinimas geriau atitinka tiek investuotojų, tiek nuomininkų lūkesčius, kurie tvarumo atžvilgiu tik didėja. Sertifikato neturintys pastatai nebesulaukia tiek dėmesio, kiek sertifikuoti. Tikėtina, kad ateityje pastatų sertifikavimas pagal BREAAM ar kitokią schemą taps tarsi higienos norma", – komentuoja specialistė.

Pasak U. Didžiariekytė sertifikavimas neabejotinai suteikia konkurencinį pranašumą ir padidina pastato vertę – tvarus vystymas ir dėmesys tiek žmogaus gerovei, tiek aplinkai yra vienas iš stipriausių šiandienos konkurencinių aspektų. „Žinoma, privalumų yra ir žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Sertifikuojami pastatai yra efektyvesni, naudoja mažiau energijos, o tai leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas", – dėsto konsultavimo ir sertifikavimo įmonės atstovė.

Ekspertė atkreipia dėmesį, kad siekiant „BREEAM In-Use" sertifikato svarbūs ne tik pastato architektūriniai, inžineriniai sprendiniai, tačiau jo pritaikymas pastato naudotojams: poilsio erdvės, geriamojo vandens prieinamumas, geografinė vieta ir susisiekimo galimybės. Anot pašnekovės, ne mažiau svarbi ir pastato priežiūra: techninė apžiūra turi būti atliekama laiku, o visi defektai nedelsiant šalinami.
Statybunaujienos.ltPramoninė statyba

nuotrauka
2024-05-17 08:39
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Seime pritarta Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkuren...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 12:37
„EIKA" įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonė UAB „EIKA Development" Klaipėdoje pradėjo aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamintojos UAB „MESTILLA" gamyklos statybos darbus. Planuojama, kad darbai bus baigti 2025 metų rudenį.
nuotrauka
2024-04-29 17:16
Bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kompleksas apims skirtingos paskirties pastatus bei infrastruktūros objektus ir bus aprūpintas moderniais inžineriniais sprendima...
nuotrauka
2024-04-22 10:06
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) įsteigta NT vystymo įmonė UAB „Flex Start Three“ gavo statybą leidžiantį dokumentą 8,8 tūkst. kv. m ploto šešių segmentų nuomininkų poreikiams itin greitai pritaikomam gamybiniam pastatui „FlexStart 03“. Tai – jau trečias tarptautinius apdovanojimus pelni...
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-03-14 15:12
Kaune tęsiant „SBA Urban“ vystomo naujos koncepcijos prekybos ir verslo miesto „Urban HUB“ pirmojo etapo statybos darbus, pradedamas antrasis etapas. Jį už 11 mln. EUR įgyvendina tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Biurų, prekybos ir logistikos projekto Kaune naujajame ...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-14 10:52
Sparčiai plėtojamoje Kauno laisvosios ekonomikos zonoje (LEZ) statomas naujas baldų sandėlis. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pasirašiusi rangos sutartį su įmone „Freda IV“ gavo statybos darbų leidimą ir jau pradėjo sandėliavimo komplekso statybos darbus.
nuotrauka
2024-02-13 11:07
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė naujojo „Rimi Lietuva“ logistikos centro šalia Elektrėnų projektinius pasiūlymus. Juose numatoma, kad 43,3 tūkst. kv. m objektas išsiskirs tokiems centrams nebūdingais architektūriniais ir technologiniais, tvarumo sprendimais. Pagal built-to-suit modelį sta...
nuotrauka
2024-01-29 13:38
Pirmoji prekybinių sandėlių (angl. stock-office) koncepciją Vilniuje pradėjusi vystyti nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“ gavo statybos leidimą ir pradeda vystyti dar vieną „Vilniaus verslo parko“ kompleksą šalia Ukmergės gatvės. Naujieji 17200 kv. metrų ploto prekybiniai sandėliai bus stato...
nuotrauka
2024-01-26 08:44
VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) tęsiami išmontavimo darbai. 2023 m. IAE personalas išmontavo 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų konstrukcijų (pastatų gelžbetonio ir metalo konstrukcijų komponentai). Daugiausia įrangos išmontuota vykdant reaktoriaus technologinės įrangos išmontavimo...
nuotrauka
2024-01-18 12:39
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo ir gamybos įmonei „Arginta Engineering" 2023 m. buvo reikšmingi. Kaip ir buvo planuota, pastatyta nauja gamykla Panevėžyje, įgyvendintas didžiausias užsakymas įmonės istorijoje, kurio vertė buvo virš 5 mln. Eur, tiekiant įrangą didžiaus...
nuotrauka
2024-01-16 10:34
Iš bet kurios pasaulio vietos valdomas dronas pakyla, apskrenda laukus, surenka informaciją ir grįžta į savo stotį. Joje automatiškai įkraunamos baterijos, prireikus, jas pakeičia robotinė ranka. Autonominė bepiločių orlaivių monitoringo technologija „DBOX“ jau yra sėkmingai naudojama Vilniaus miest...
nuotrauka
2024-01-10 16:57
Plėtros projektus aktyviai įgyvendinantys Lietuvos oro uostai pristatė ilgalaikį viso tinklo plėtros planą (angl. „master plan“) iki 2052 metų. Tris oro uostus Lietuvoje valdanti bendrovė taip siekia plėtoti konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį, gerinti efektyvumą ir laike aiškiai išdėlioti Vilni...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba