2024 gegužės 28 d. antradienis, 4:07
Reklama  |  facebook

Pokyčius Kauno Ąžuolyno komplekse pratęs Dainų slėnio rekonstrukcija

2022-08-29 08:08
Su atnaujintu Ąžuolyno parku ir atgimstančiu Žaliakalnio sporto kompleksu besiribojantis Dainų slėnis jau netrukus sulauks pirmųjų pokyčių. Iki kitų metų pabaigos sutvarkyti renginiams skirtą erdvę po atviru dangumi įsipareigojo viešąjį rangos darbų konkursą laimėjusi vilniečių bendrovė „Infes“.
nuotrauka
Kauno m. sav. vizualizac.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Infes, UAB
Metro architektūra, UAB
Pasitiks gražią sukaktį

Architektų komanda „Metro architektūra“ rekonstrukcijos techninį projektą parengė dar 2018 metais. Tačiau realių darbų pradžia dėl nerezultatyviai susiklostydavusių konkursų – gerokai užtruko.

Dainų slėnis Ąžuolyno pašonėje skaičiuoja jau virš pusšimčio metų. Ši sakrali erdvė daugiau kaip prieš dešimtmetį buvo išplėšta iš miesto rankų ir atsidūrė privatininkų žinioje, tačiau Kaunui pavyko ją susigrąžinti savo žinion.

„Dainų ir šokių šventė 2024 metais minės ypatingą sukaktį – savo gyvavimo šimtmetį. Ta graži istorija prasidėjo Kaune, tad ir jubiliejų turime deramai paminėti savo mieste. Iki to laiko planuojame iš pagrindų atnaujinti Dainų slėnį, kad aplink jį vėl linguotų ąžuolai nuo geros nuotaikos, šokių ir dainų. Džiaugiuosi, kad Dainų slėnis netapo kažkieno privačia valda, bet grįžo miestui, kuriam ir turi priklausyti. Baigus tvarkyti šį ir greta esančius objektus, Žaliakalnis taps dar didesne Kauno puošmena ir lankytina vieta“, – cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Nauji akcentai

Rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Infes“ rekonstruoti Dainų slėnį įsipareigojo per 15 mėnesių, dar numatant 3 mėn. trukmės technologinę pertrauką žiemos sezonu. Taigi darbai gali užtrukti iki pusantrų metų, o jų vertė sieks 7 mln. eurų.

Pasak Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjo Vigimanto Abramavičiaus, per rekonstrukciją ruošiamasi ne tik atnaujinti dangas, tribūnas, laiptus. Dainų slėnis turės ir naujų akcentų – po atlikėjų tribūnomis suplanuota įrengti holą, persirengimo kambarius, sanitarinius mazgus su dušais, grimerines, pagalbines ir administracines patalpas, elektros skydinę, tambūrą ir laiptinę.

Taip pat visoje teritorijoje numatytas naujas apšvietimas, kurio pagrindinis akcentas – vertikalus šviesos spindulys. Juo bus siekiama sukurti Dainų slėnio vietoženklį.

Projekte numatyti ir kiti mažosios architektūros elementai, pasitarnausiantys lankytojų patogumui: mediniai suoliukai, šiukšliadėžės bei dviračių stovai.

„Pradėti rangos darbus planavome kur kas anksčiau. Deja, vienuose konkursuose kandidatai pateikė netinkamai užpildytus dokumentus, o kituose pasiūlymai viršydavo maksimalią pasiūlymo vertę“, – teigė V. Abramavičius.

Besikeičiantis Žaliakalnis

Darbų pradžią pasitinkantis Dainų slėnis papildys šalia atgimstantį Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio kompleksą. Čia jau baigtos Dariaus ir Girėno stadiono statybos bei Sporto halės rekonstrukcija, pradėtas statyti uždaras lengvosios atletikos maniežas. Istorinius ir naujus statinius papuoš tvarkoma Sporto gatvės aikštė su sportininkų šlovės alėja.

Pokyčių sulaukė ir didžiausias Europoje Ąžuolynas mieste. Su ekspertų dendrologų priežiūra parke atnaujinta esamų takų danga, įrengtos poilsio ir laisvalaikio zonos, mažoji architektūra. Suformuota 7 km natūralių ir 3 km asfaltuotų takų pėstiesiems bei apie kilometrą besidriekiantis atskiras kelias dviračiams. Ypatingas dėmesys skirtas saugomoje teritorijoje augantiems šimtamečiams ąžuolams bei gyvūnijai.

Geresnį susisiekimą užtikrins naujai įrengti dveji laiptai į Ąžuolyną, remontuojama Vydūno alėja ir tvarkomos kitos aplinkinės gatvės. Iki žiemos numatyta kapitaliai atnaujinti Radvilėnų plento atkarpą nuo Zoologijos sodo iki Tunelio gatvės, o pastarojoje jau nutiesti nauji šaligatviai, atstatomas pėsčiųjų viadukas, vedantis į Aukštuosius Šančius. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse