2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 13:23
Reklama  |  facebook

„Röntgen“ pardavė teises į 3,8 mln. EUR „Gelvonų terasų“ paskolą

2022-04-22 14:51
Sutelktinio finansavimo platforma „Röntgen“ konfidencialiam pirkėjui pardavė reikalavimo teises į 3,8 mln. EUR dydžio paskolą, kurią daugiabučio „Gelvonų terasos“ vystymui Vilniuje sutelkė net 339 investuotojai. Šis sandoris, su palūkanomis ir delspinigiais viršijęs 4 mln. EUR, platformai jau leido atsiskaityti su investuotojais ir išvengti ne vieną mėnesį dar galinčio užtrukti teisminio proceso.
nuotrauka
Gelvonų terasos. „Röntgen“ (UAB „Trečia diena“) nuotr.


Minimos įmonės
Trečia diena, Röntgen, UAB
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Vilniaus m. savivaldybė,
Edensa, UAB
Faktiškai jau užbaigto daugiabučio „Gelvonų terasos“ vystytoja UAB „Edensa“ kartu su šimtais investuotojų ir butų pirkėjų su nesklandumais susidūrė praėjusių metų lapkričio mėnesį, kai Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (Statybos inspekcija) Vilniaus miesto apylinkės teismo paprašė panaikinti savo pačios anksčiau išduotą statybų leidimą motyvuojant neatitikimais dokumentuose. Suinteresuotos ieškinio šalys, įskaitant Vilniaus miesto savivaldybę, viso proceso metu teismui tvirtino, kad projekto dokumentacija yra tvarkinga. Nepaisant to, teismas dar nuo gruodžio vystytojui yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, iki šiol neleidžiančias vykdyti notarinių sandorių su pirkėjais ir ribojusias galimybes atsiskaityti su investuotojais.

Siekdama apsaugoti šimtų investuotojų interesus ir išvengti jau prasidėjusio bei dar ne vienerius metus galinčio trukti teisminio proceso, „Röntgen“ praneša balandį įvykdžiusi šios paskolos pardavimo sandorį. Nors naujas kreditorius siekia išlikti neatskleistas, „Röntgen“ nurodo, kad reikalavimo teisę į vėluojančią daugiau kaip 4 mln. EUR dydžio paskolą su palūkanomis bei delspinigiais įsigijo patyrę Lietuvos investuotojai, besispecializuojantys nekilnojamo turto rinkoje.

„Röntgen“ (UAB „Trečia diena“)Nuotraukoje –
„Röntgen“ vadovas Martynas Stankevičius

Pasak „Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus, šis žingsnis ne tik leido visiškai atsiskaityti su platformos investuotojais, bet ir pademonstravo Lietuvos sutelktinio finansavimo modelio taikomų sutarčių, „Röntgen“ taikomų užtikrinimo priemonių bei NT rinkų tvarumą, taip pat „Röntgen“ komandos gebėjimą netipinėse situacijose efektyviai spręsti klausimus.

„Mūsų žiniomis, Lietuvoje tai yra pirmoji tokio dydžio vėluojanti sutelktinė paskola, grąžinta investuotojams dar tebevykstant teisminiam ginčui. Tai, kad šios paskolos perėmimu domėjosi ne vienas potencialus pirkėjas net areštavus turtą, liudija ne tik naujųjų kreditorių tikėjimą jiems palankia bylos baigtimi, bet ir „Röntgen“ investuotojams apsaugoti skirtomis priemonėmis. Akivaizdu ir tai, kad naujasis kreditorius tiki Lietuvos NT sektoriaus ir ekonomikos perspektyvomis bei aiškiai mato komercinį potencialą jau praktiškai išvystytame „Gelvonų terasų“ projekte“, – cituojamas M. Stankevičius.

Pasak jo, tai buvo pirmoji vėlavusi „Röntgen“ paskola, todėl platforma džiaugiasi, kad proaktyvių veiksmų, partnerystės su vystytoju ir bendrų naujo kreditoriaus paieškų dėka investuotojams ir vystytojui palankus sprendimas buvo rastas vos per 2, o ne keliolika mėnesių.

„Röntgen“ skaičiavimais, rašoma pranešime, bendra 3,8 mln. EUR dydžio paskola taip pat buvo ir viena didžiausių Lietuvos sutelktinio finansavimo rinkoje, todėl greitai ir nestandartiškai išspręstas jos vėlavimo klausimas neeilinėmis išorinėmis aplinkybėmis ir toliau didins investuotojų pasitikėjimą šiuo investiciniu įrankiu, leidžiančiu apsaugoti investicijas nekilnojamo turto įkeitimu.

Pardavusi reikalavimo teises, „Röntgen“ grąžino paskolą ir išmokėjo palūkanas su delspinigiais 339 fiziniams ir juridiniams asmenims, 2020-2021 m. sutelkusiems paskolą „Gelvonų terasų“ vystymui. Dėl Statybos inspekcijos skundo ir teismo pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių vystytojui paskola buvo laikoma vėluojančia nuo 2022 m. sausio 21 d., tad be grąžintos 3,8 mln. EUR paskolos „Röntgen“ investuotojai išvis uždirbo 459 tūkst. EUR palūkanų ir 131 tūkst. delspinigių – viso net 590 tūkst. EUR. Atskirų „Röntgen“ naudotojų investicijos į „Gelvonų terasų“ vystymo etapus siekė nuo 100 iki 1,5 mln. EUR.

„Röntgen“ duomenimis, VTPSI inicijuotos bylos procesai teisme tebevyksta, visos šalys užsimena apie galimybę susitarti taikiai, tačiau konkrečių sprendimų dar nėra priimta. Pardavusi paskolą, „Röntgen“ pasitraukia iš bylos procesų ir nebedalyvauja kaip suinteresuotoji šalis.

„Röntgen“ (UAB „Trečia diena“) yra 2018 m. veiklą pradėjusi NT besispecializuojanti sutelktinio finansavimo platforma, šiuo metu vienijanti 12 000 investuotojų bendruomenę ir iki šiol sutelkusi 30 mln. EUR.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-30 10:20
Technologijoms sparčiai keičiant pasaulį, viena sfera – nekilnojamasis turtas (NT) – liko praktiškai nepaliesta inovacijų. Tačiau pamažu situacija ima keistis ir inovatoriai skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai. Kokios perspektyviausios NT technologijų, dar vadinamų PropTech, idėjos yra vystomos ...
nuotrauka
2022-11-30 10:00
Bankas „Bigbank“ suteikė 8,5 mln. eurų paskolą Druskininkuose atgimstančios „Nemuno“ sanatorijos konversiją plėtojančiai „Citus“ grupės įmonei UAB „Arinela“. Paskola bus finansuojama pirmoji projekto „Nemunas by CITUS“ konversijos dalis, o visą projektą sudarys trys savarankiški etapai.
nuotrauka
2022-11-29 13:39
Ekonominei situacijai prastėjant, Lietuvos įmonės ruošiasi sudėtingesniems laikams. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad, nors šalies ekonomika iššūkiams pasiruošusi neblogai, tačiau bendros Euro zonos ir pasaulinės tendencijos ją taip pat palies, o kitąmet greičiausiai bus neišvengta ekono...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas