2022 birželio 25 d. šeštadienis, 5:13
Reklama  |  facebook

„Röntgen“ pardavė teises į 3,8 mln. EUR „Gelvonų terasų“ paskolą

2022-04-22 14:51
Sutelktinio finansavimo platforma „Röntgen“ konfidencialiam pirkėjui pardavė reikalavimo teises į 3,8 mln. EUR dydžio paskolą, kurią daugiabučio „Gelvonų terasos“ vystymui Vilniuje sutelkė net 339 investuotojai. Šis sandoris, su palūkanomis ir delspinigiais viršijęs 4 mln. EUR, platformai jau leido atsiskaityti su investuotojais ir išvengti ne vieną mėnesį dar galinčio užtrukti teisminio proceso.
nuotrauka
Gelvonų terasos. „Röntgen“ (UAB „Trečia diena“) nuotr.


Minimos įmonės
Trečia diena, Röntgen, UAB
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Vilniaus m. savivaldybė,
Edensa, UAB
Faktiškai jau užbaigto daugiabučio „Gelvonų terasos“ vystytoja UAB „Edensa“ kartu su šimtais investuotojų ir butų pirkėjų su nesklandumais susidūrė praėjusių metų lapkričio mėnesį, kai Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (Statybos inspekcija) Vilniaus miesto apylinkės teismo paprašė panaikinti savo pačios anksčiau išduotą statybų leidimą motyvuojant neatitikimais dokumentuose. Suinteresuotos ieškinio šalys, įskaitant Vilniaus miesto savivaldybę, viso proceso metu teismui tvirtino, kad projekto dokumentacija yra tvarkinga. Nepaisant to, teismas dar nuo gruodžio vystytojui yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, iki šiol neleidžiančias vykdyti notarinių sandorių su pirkėjais ir ribojusias galimybes atsiskaityti su investuotojais.

Siekdama apsaugoti šimtų investuotojų interesus ir išvengti jau prasidėjusio bei dar ne vienerius metus galinčio trukti teisminio proceso, „Röntgen“ praneša balandį įvykdžiusi šios paskolos pardavimo sandorį. Nors naujas kreditorius siekia išlikti neatskleistas, „Röntgen“ nurodo, kad reikalavimo teisę į vėluojančią daugiau kaip 4 mln. EUR dydžio paskolą su palūkanomis bei delspinigiais įsigijo patyrę Lietuvos investuotojai, besispecializuojantys nekilnojamo turto rinkoje.

„Röntgen“ (UAB „Trečia diena“)Nuotraukoje –
„Röntgen“ vadovas Martynas Stankevičius

Pasak „Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus, šis žingsnis ne tik leido visiškai atsiskaityti su platformos investuotojais, bet ir pademonstravo Lietuvos sutelktinio finansavimo modelio taikomų sutarčių, „Röntgen“ taikomų užtikrinimo priemonių bei NT rinkų tvarumą, taip pat „Röntgen“ komandos gebėjimą netipinėse situacijose efektyviai spręsti klausimus.

„Mūsų žiniomis, Lietuvoje tai yra pirmoji tokio dydžio vėluojanti sutelktinė paskola, grąžinta investuotojams dar tebevykstant teisminiam ginčui. Tai, kad šios paskolos perėmimu domėjosi ne vienas potencialus pirkėjas net areštavus turtą, liudija ne tik naujųjų kreditorių tikėjimą jiems palankia bylos baigtimi, bet ir „Röntgen“ investuotojams apsaugoti skirtomis priemonėmis. Akivaizdu ir tai, kad naujasis kreditorius tiki Lietuvos NT sektoriaus ir ekonomikos perspektyvomis bei aiškiai mato komercinį potencialą jau praktiškai išvystytame „Gelvonų terasų“ projekte“, – cituojamas M. Stankevičius.

Pasak jo, tai buvo pirmoji vėlavusi „Röntgen“ paskola, todėl platforma džiaugiasi, kad proaktyvių veiksmų, partnerystės su vystytoju ir bendrų naujo kreditoriaus paieškų dėka investuotojams ir vystytojui palankus sprendimas buvo rastas vos per 2, o ne keliolika mėnesių.

„Röntgen“ skaičiavimais, rašoma pranešime, bendra 3,8 mln. EUR dydžio paskola taip pat buvo ir viena didžiausių Lietuvos sutelktinio finansavimo rinkoje, todėl greitai ir nestandartiškai išspręstas jos vėlavimo klausimas neeilinėmis išorinėmis aplinkybėmis ir toliau didins investuotojų pasitikėjimą šiuo investiciniu įrankiu, leidžiančiu apsaugoti investicijas nekilnojamo turto įkeitimu.

Pardavusi reikalavimo teises, „Röntgen“ grąžino paskolą ir išmokėjo palūkanas su delspinigiais 339 fiziniams ir juridiniams asmenims, 2020-2021 m. sutelkusiems paskolą „Gelvonų terasų“ vystymui. Dėl Statybos inspekcijos skundo ir teismo pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių vystytojui paskola buvo laikoma vėluojančia nuo 2022 m. sausio 21 d., tad be grąžintos 3,8 mln. EUR paskolos „Röntgen“ investuotojai išvis uždirbo 459 tūkst. EUR palūkanų ir 131 tūkst. delspinigių – viso net 590 tūkst. EUR. Atskirų „Röntgen“ naudotojų investicijos į „Gelvonų terasų“ vystymo etapus siekė nuo 100 iki 1,5 mln. EUR.

„Röntgen“ duomenimis, VTPSI inicijuotos bylos procesai teisme tebevyksta, visos šalys užsimena apie galimybę susitarti taikiai, tačiau konkrečių sprendimų dar nėra priimta. Pardavusi paskolą, „Röntgen“ pasitraukia iš bylos procesų ir nebedalyvauja kaip suinteresuotoji šalis.

„Röntgen“ (UAB „Trečia diena“) yra 2018 m. veiklą pradėjusi NT besispecializuojanti sutelktinio finansavimo platforma, šiuo metu vienijanti 12 000 investuotojų bendruomenę ir iki šiol sutelkusi 30 mln. EUR.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-06-23 11:09
Remiantis Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) duomenimis, šiuo metu šalyje vykdoma daugiau kaip 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuos įgyvendina arti 150 statybų sektoriaus bendrovių.
nuotrauka
2022-06-22 14:19
Šįryt, birželio 22 d., Gedimino kalno šiaurės rytiniame šlaite po visą parą trukusio itin intensyvaus lietaus užfiksuota nuošliauža. Įvykusi paviršinio grunto nuošliauža nekelia grėsmės kalno stabilumui, o avarijos likvidavimo darbai jau yra pradėti. Istorinis takas į Gedimino kalną nuo Vilnios upės...
nuotrauka
2022-06-22 06:42
Šimtmečio idėja virsta realybe – jau baigiamas rengti Nacionalinės koncertų salės – „Tautos namų" techninis projektas. Įvertinus ekspertams, maždaug lapkričio mėnesį, tikimasi gauti statybos leidimą. Dar šiemet bus pradėtas tvarkyti ir Tauro kalno parkas, o Liuteronų sode, prie kurio prisišlies „Tau...
nuotrauka
2022-06-21 11:22
„Civinity“ grupės valdybai nusprendus transformuoti klasikiniu modeliu veikiančią pastatų priežiūros grupę į technologijų įmonę, pristatomi pirmieji darbai – įkurta nekilnojamojo turto technologijų įmonė „Smart Technologies“, kuriai vadovauti ėmėsi skaitmeninės rinkodaros ir finansinių technologijų ...
nuotrauka
2022-06-21 10:39
Šiaurės Europos investicinis fondas (ŠEIF) dviem etapais išplatino 7 mln. eurų vertės obligacijas. Pritrauktos lėšos skirtos fondo kartu su NT bendrove „Omberg group“ sostinės Viršuliškėse plėtojamo projekto „Skylum“ statyboms.
nuotrauka
2022-06-17 11:50
„Luminor“ bankas fondui „Lords LB Special Fund I Subfund B“ suteikė 35,4 mln. eurų finansavimą A klasės „Lvivo“ verslo centro Vilniuje projektui.
nuotrauka
2022-06-17 09:41
Pirmajame „Eika“ verslo centre CBD (ang. Central Business District) teritorijoje, Konstitucijos pr., 2023 m. III ketv. įsikurs neobankas „PayRay Bank“ bei oro transporto sektoriuje veikianti įmonė. Šiuo metu intensyviai deramasi dėl daugiau nei pusės verslo centre nuomojamo biurų ploto.
nuotrauka
2022-06-16 11:23
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ imasi modernaus administracinės paskirties pastato Vilniaus Žirmūnų mikrorajone statybų. Sporto gatvėje iškilsiantį beveik 5,5 tūkst. kv. m ploto biurų projektą vysto nekilnojamojo turto investicinių projektų bendrovė „Sporto 18“. „YIT Lietuva“...
nuotrauka
2022-06-15 16:33
Antstolis privalės perskaičiuoti įmonei Panevėžio statybos trestas (PST) priskaičiuotas palūkanas už Konkurencijos tarybos baudą, nes palūkanos, teismo nuomone, buvo skaičiuojamos per ilgai.
nuotrauka
2022-06-13 12:01
Vilniaus Senamiestyje, Paupyje, baigtos 5.600 kv. m. verslo centro „Paupio Darboteka“ statybos. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ į projektą investavo 12 mln. eurų ir rinkai pasiūlė visiškai įrengtus biurus.
nuotrauka
2022-06-13 07:29
Lietuvoje ir pasaulyje vis sparčiau populiarėjantys žmogui ir aplinkai draugiški produktai apima įvairias sritis, ne išimtis ir statybos sektorius. Žaliojo kurso vystymo srityje Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) aktyviai plėtoja mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
nuotrauka
2022-06-13 07:04
Kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“, veikiančios juridiniu pavadinimu UAB „Baltic Engineers“, metinė apyvarta pernai siekė 2,78 mln. eurų. Palyginti su 2020-aisiais metais, ji augo 44 proc. Įmonės grynasis pelnas šiemet sudarė 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2022-06-10 08:36
Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse vienus darbus veja kiti. Kol skaičiuojamos paskutinės savaitės iki oficialaus Dariaus ir Girėno stadiono bei Sporto halės atgimimo, šalia dirbanti sunkioji technika jau kloja pamatus uždaro Lengvojo atletikos maniežo statyboms. Čia prasideda didelio kruop...
nuotrauka
2022-06-09 13:42
Sostinės Lazdynų daugiafunkciame komplekse pirmą kartą vandeniu užpildytas olimpinis baseinas. Atskiras baseino dalis užpildant vandeniu, šiuo metu išbandomas baseino sandarumas.
nuotrauka
2022-06-09 13:26
Bankas „Bigbank“ finansavo vieną didžiausių Lietuvoje bendro gyvenimo (angl. co-living) projektų „Chapters”, įsikūrusį Vilniuje. Jį išplėtojo nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Baltic Asset Management“, kuriam bankas suteikė 12 mln. eurų finansavimą.
nuotrauka
2022-06-09 11:29
Nenaudojamos ir apleistos dvarų sodybos, unikalūs medinės architektūros pavyzdžiai ar Ukrainoje nuo karo nukentėję istoriniai statiniai greitu metu gali tapti prarastu paveldu. Jį išsaugoti skaitmeniniu pagrindu ir sukaupti duomenis vėlesniam tokių objektų atstatymui ar rekonstravimui gali padėti ši...
nuotrauka
2022-06-08 09:11
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" baigė „Decathlon" parduotuvės statybas Klaipėdoje, o per ateinantį pusmetį pastatys „stock-office" komercinių pastatų komplekso „STOCK-O“ pirmąjį etapą.
nuotrauka
2022-06-02 10:18
NT fondas „GROA Real Estate Fund I“, valdomas „GROA Capital“, susitarė su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Galio Group“ dėl A+ klasės verslo centro Vilniuje „Freedom 36/Girteka park“ įsigijimo. Tai didžiausias 2022 m. sudarytas investicinis NT sandoris Lietuvoje, kurio vertė siekia beveik 40 ml...
nuotrauka
2022-06-02 09:03
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad birželio 1 d. buvo sudaryta akcijų pirkimo-pardavimo sutartis dėl UAB „RE 1“ 100 proc. akcijų įsigijimo. Pažymėtina, kad RE 1 nuosavybės teise priklauso negyvenamoji patalpa-kavinė, esanti Vilniaus g. 37, Vilnius.
nuotrauka
2022-05-31 09:56
Nuo šių metų birželio 1 d. UAB „Eika“ suformuojama nauja generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigybė, į kurią paskirtas Martynas Žibūda iki šiol ėjęs Plėtros departamento direktoriaus pareigas. M. Žibūdos pareigas perima Tomas Žiaugra, Plėtros projektų vadovas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas