2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 9:37
Reklama  |  facebook

Šildymo katilai ir jų tipai: pliusai ir minusai

2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir privalumų – šį kartą aptarsime svarbiausius iš jų.
nuotrauka
Pigu.lt iliustr.


Minimos įmonės
Pigu.lt,

Dujiniai katilai

Pirmiausia reikėtų paminėti, kad apie tokius katilus gali galvoti tik tie, kurie savo namuose turi prieigą prie gamtinių dujų – priešingu atveju nepavyks pasinaudoti jų suteikiamais privalumais. Šio tipo įrenginiai jų gali pasiūlyti nemažai, tačiau kone labiausiai dujiniai katilai yra vertinami dėl patogaus naudojimo. Jums nereikės apsirūpinti kieto kuro atsargomis ar galvoti, kur jas sandėliuoti, tad sumontavę tokį katilą, apie jo egzistavimą galėsite pamiršti.

Pati įranga yra pakankamai nebrangi, tačiau priklausomai nuo dujų kainos, toks šildymas gali būti brangesnis už kieto kuro alternatyvas. Tiesa, situacija šiek tiek pasikeitė atsiradus kondensaciniams katilams, kurie yra šiek tiek brangesni, tačiau efektyvesni. Spauskite čia, jei norite daugiau sužinoti apie dujinius katilus.

Granuliniai katilai

Kalbant apie kieto kuro katilus, reikėtų išskirti du skirtingus jų tipus – pirmiausiai aptarsime granulėmis namus šildančius įrenginius. Tiesa, kai kurios jų ypatybės sutampa. Abiem atvejais reikės pasirūpinti kieto kuro atsargomis (šiuo atveju – granulėmis), nuolat patys jomis turėsite papildyti katilą ir tuomet iš jo teks išvalyti pelenus. Akivaizdu, kad pasidarbuoti reikės šiek tiek daugiau, tačiau dėl to prireiks mažesnių išlaidų – teigiama, kad šildymas kietu kuru yra vienas pigiausių.

Granuliniai katilai išsiskiria tuo, jog juos papildyti reikia rečiau. Priklausomai nuo konkretaus modelio, tai gali tekti daryti vieną ar kelis kartus per parą. Automatiškai rečiau reikia valyti ir pelenus, tad šio tipo įrenginiai reikalauja kiek mažesnių pastangų. Visgi, dažnu atveju jie patys yra kiek brangesni už malkinius modelius.

Malkiniai katilai

Kaip ir minėjome, šio tipo katilai pasižymi labai panašiomis savybėmis kaip ir granuliniai. Šildymas yra pakankamai pigus, tačiau Jums patiems reikia įdėti kur kas daugiau pastangų. Malkomis kūrenami katilai sudėtingiau naudojami ir dėl to, kad joms dažniausiai reikia daugiau erdvės – jei norite apsirūpinti atsargomis visai žiemai, reikės pagalvoti ir apie malkinę. O jeigu patys jas kaposite ir krausite, prireiks ir papildomo laiko, ir specifinės įrangos. Tačiau tokie katilai nereikalaus didelių išlaidų. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie iš jų yra pritaikyti ir briketams. Jiems prireikia kiek mažiau vietos, tačiau toks kuras gali būti brangesnis, tad turėtumėte pagalvoti, koks variantas Jums priimtinesnis.

Elektriniai katilai

Šio tipo katilai panašesni į dujinius – skirtumas tik tas, kad jų veikimui yra reikalinga elektra, tad tokią įrangą galima sumontuoti praktiškai bet kuriuose namuose. Visgi, jai pradingus, katilas nebegalės atlikti savo darbo. Tačiau jeigu toks scenarijus mažai tikėtinas, galėsite džiaugtis paprasta tokių įrenginių priežiūra, tyliu darbu ir patogiu valdymu – šiuo atveju ir vėlgi bus galima pamiršti apie jų egzistavimą. Tačiau turėkite omenyje, kad apie tai gali priminti pakankamai didelės sąskaitos: tai nėra vienas pigiausių šildymo būdų. Visgi, patys katilai nereikalauja didelių išlaidų, tad jeigu sąnaudos Jūsų negąsdina ar ieškote įrangos papildomam šildymui, verta apsvarstyti šių modelių kandidatūrą.

Susipažinę su visų šildymo katilų pagrindinėmis savybėmis, daug lengviau nuspręsite, kurios iš jų labiausiai imponuoja Jums. El. parduotuvėje Pigu.lt katilai pasižymi plačia pasirinkimo įvairove – čia juos įsigysite palankia kaina.

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.
nuotrauka
2023-05-05 07:00
„Geberit FlowFit“ – tai inovatyvi vamzdynų sistema, skirta tiekti geriamąjį vandenį, tačiau ji gali būti naudojama ne tik atliekant įprastą funkciją – šildant vandenį, bet šaldyti, ar suspausti orą. Sistema sukurta siekiant išvengti montavimo klaidų, kasdien pasitaikančių statybvietėse, ir iš esmės ...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-18 07:45
Neseniai užbaigti apšvietimo sistemų įrengimo darbai dviejuose sporto paskirties objektuose – Kauno lengvosios atletikos manieže ir Vilniaus padelio teniso kortuose. Apšvietimo sprendinius jiems tiekė LEDVANCE, vienas iš didžiausių apšvietimo rinkos žaidėjų pasaulyje.
nuotrauka
2023-04-13 08:28
Energetikos ministerija primena, kad verslo įmonės dar gali kreiptis paramos diegiant aplinkai draugiškas, naujesnes ir mažiau energijos vartojančias technologijas.
nuotrauka
2023-04-12 07:33
Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas (ŠVOK) lemia patalpų mikroklimatą, nuo kurio priklauso komfortas, darbingumas ir sveikata. Tai yra aksioma, dėl kurios niekas nesiginčija. Tačiau sprendinių, kaip sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą, ieškoma nuolat.
nuotrauka
2023-04-07 07:50
Pagrindinis uždavinys, rekonstruojant buvusio centrinio Vilniaus pašto pastatą, buvo pritaikyti jį šių dienų žmogaus poreikiams ir išsaugoti istorijos dvasią. Inžinerinių sistemų montavimo įmonei „Vartolita“ tai buvo pats didžiausias iššūkis, su kokiu teko susidurti per visą įmonės veiklos istoriją.
nuotrauka
2023-03-28 16:59
Energetikos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė įgyvendinti projektą „Neefektyviai biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose“, finansuojamą 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis.
nuotrauka
2023-03-13 07:46
Augant įrenginių, naudojančių, pvz., šilumos siurblius, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Jie dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kai reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius arba du skirtingus imtuvus.
nuotrauka
2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsin...
nuotrauka
2023-02-24 07:44
Vyraujant šaltiems orams, namų vėdinimas atvėrus langus tampa ne itin malonus, tačiau turint efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą to daryti nereikia. Bendrovės „Realco statyba“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje dar nemažai žmonių yra linkę vėdinti namus atidarydami langus, nors gyvena auk...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos