2022 rugsėjo 28 d. trečiadienis, 18:37
Reklama  |  facebook

Sostinės taryba siūlo perduoti Vilniaus kogeneracinę jėgainę sostinės žinion

2022-02-24 06:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją dėl Vilniaus šilumos ūkio. Ja Tarybos nariai ragino AB „Ignitis grupę" paspartinti Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybą ir operatyviau teikti tikslią informaciją apie statybų eigą Vilniaus miesto savivaldybei ir visuomenei. Taryba taip pat pasiūlė Finansų ministerijai apsvarstyti galimybę perduoti Vilniaus kogeneracinės jėgainės valdymą Vilniaus miesto savivaldybei ir AB „Vilniaus šilumos tinklams".
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Ignitis grupė (buvusi Lietuvos energija), AB
VKJ (Vilniaus kogeneracinė jėgainė), UAB
Vilniaus šilumos tinklai, AB
„Vilniaus miesto savivaldybė yra labiausiai suinteresuota šilumos energijos išteklių diversifikavimu, nes tai leidžia valdyti konkrečios kuro rūšies išbrangimo riziką ir taip išlaikyti stabilias šildymo kainas. O Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos užbaigimas yra greičiausias būdas tai pasiekti. Matydami, kad projektas vis dar stringa, esame pasiryžę visais įmanomais būdais padėti projektą įgyvendinti laiku, o jei Finansų ministerija tam pritartų – ir apskritai perimti jėgainę iš „Ignitis grupės" ir užbaigti jos statybas savo jėgomis“ pranešime cituojamas Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Vilniaus miesto taryba priminė, kad dėl koncerno „Veolia" antrinės bendrovės UAB „Vilniaus energija" neįvykdytų įsipareigojimų atnaujinti sostinės šilumos ūkį ir AB „Ignitis grupės" laiku neužbaigto Vilniaus kogeneracinės jėgainės projekto, Vilniaus mieste apie 55 proc. šalčiausiais šildymo sezono mėnesiais reikalingos šilumos energijos vis dar yra pagaminama naudojant gamtines dujas.

Dėl to, anot rezoliucijos, beprecedentis gamtinių dujų kainos augimas tarptautinėse energijos išteklių rinkose 2021–2022 m. skaudžiai paveikė Vilniaus gyventojus – Vilniaus miesto šilumos ūkyje pagaminamos šilumos energijos kaina padidėjo kelis kartus ir lėmė didesnes išlaidas sostinės gyventojams.

„Labai svarbu suprasti, kad energetikos projektai neįgyvendinami nei per dieną, nei per metus. Praeityje padarytos klaidos iki šiol atsiliepia miesto gyventojams", – pabrėžia vicemeras.

2002–2017 m. Vilniaus miesto šilumos ūkį valdė nuomininkas – koncerno „Veolia" antrinė bendrovė UAB „Vilniaus energija". Per 15 m. trukusį nuomos laikotarpį UAB „Vilniaus energija" turėjo pareigą modernizuoti šilumos ūkį bei užtikrinti, kad šilumos ūkis būtų grąžintas geros būklės technine ir ekonomine prasme.

Ekspertų vertinimu, kaip rašoma sostinės savivaldybės pranešime, palankiausias laikotarpis pritaikyti gamybos pajėgumus biokurui buvo būtent šilumos ūkio nuomos sutarties laikotarpiu. Tačiau UAB „Vilniaus energija" taip ir neatliko didelės galios Vilniaus 3-iosios termofikacinės elektrinės modernizacijos, nors tokia pareiga buvo įtvirtinta nuomos sutartyje be jokių papildomų reikalavimų.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė bei AB „Vilniaus šilumos tinklai" Stokholmo komerciniame arbitraže yra pareiškusios 560 milijonų eurų priešieškinį koncernui „Veolia" ir UAB „Vilniaus energija" dėl minėtų įsipareigojimų neįvykdymo. Vilniaus miesto savivaldybės taryba rezoliucija išreiškė palaikymą pareikštiems reikalavimams, siekiant atlyginti sostinės savivaldybei ir gyventojams padarytą žalą.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:06
Ieškoti dar daugiau taupymo galimybių kviečiamos Neringos savivaldybės įstaigos. Priimti sprendimus, taupančius elektros, o vėliau ir šilumos energijos sąnaudas jas pakvietė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 06:09
Gausios liūtys ir jų pasekmės gyventojams ir įmonėms – problema, kurią bando išspręsti Kauno rajono savivaldybė.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-11 08:28
Metų pradžioje startavusios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos pačiame Kauno centre gerokai pasistūmėjo. Pradėjus nuo vandentiekio, šiluminės trasos ir kitų svarbių požeminių komunikacijų įrengimo, teritorijoje jau sugręžti poliai, požeminėje dalyje apibetonuojamos sienos. Apsidraudžiant d...
nuotrauka
2022-09-09 08:07
Vilniuje, Minties gatvėje esanti Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija naujaisiais mokslo metais vaikus pasitinka erdvesnė ir modernesnė. Greta mokyklos pastatytas 2750 m² priestatas, į kurį mokiniai patekti gali ir tiesai iš lauko, ir iš pagrindinio pastato per stiklines galerijas.
nuotrauka
2022-09-08 06:46
Siekdama spręsti mechaninių transporto statymo problemas Nidoje, Neringos savivaldybė planuoja įrengti kelių lygių saugyklą – visuomenei šiuo metu pristatomas tai numatantis projektas.
nuotrauka
2022-09-08 06:38
Rugsėjo 7 dieną duris oficialiai atvėrė „Žalgirio“ arenos baseinas – Nemuno saloje miestiečių laukiama erdvė buvo pastatyta per mažiau nei dvejus metus.
nuotrauka
2022-09-06 13:25
Klaipėdoje, pranešė savivaldybė, specialiuoju priedangos ženklu artimiausiu metu iš viso bus pažymėti 38 statiniai. Priedanga yra skirta trumpalaikei, iki kelių valandų apsaugai, kurioje būtų galima pasislėpti nuo tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo grėsmės karinės agresijos metu.
nuotrauka
2022-09-06 08:52
Vilniaus savivaldybėje įvyko antrasis stoties ir aplinkinių teritorijų detaliojo plano viešasis svarstymas. Stoties rajono susisiekimo ir apželdinimo sprendiniai, Naujininkų atsinaujinimas – tai klausimai, kurie rūpėjo gyventojams.
nuotrauka
2022-09-06 08:41
Juodkrantės Žaliajame kelyje netrukus prasidės rangos darbai, kurių metu bus įrengtos dvi naujos, aktyviam laisvalaikiui lauke skirtos, aikštelės.
nuotrauka
2022-09-06 08:35
Vadovaudamasi LR žemės įstatymo 7 straipsniu ir atsižvelgdama į Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimą bei pateiktą prašymą, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) perduoda Marijampolės savivaldybei patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti 3,3230 ha valstybinės žemės sklypą Marijampolėje, Vanag...
nuotrauka
2022-09-05 19:48
Šnipiškėse kuriamo Kintų skvero pabaigtuvės persikels į kitus metus – dėl rangovo nevykdomų įsipareigojimų nutraukiama rangos sutartis.
nuotrauka
2022-09-05 19:18
Šį mėnesį vyksiančiame viešame aukcione bus parduodamas Plungės rajono savivaldybės nekilnojamasis turtas. Vienas iš aukcione rugsėjį parduodamų objektų – aštuoni butai ir neįrengta palėpė Telšių gatvės 16 numeriu pažymėtame pastate. Dar trys šiame name esantys butai priklauso privatiems savininkams...
nuotrauka
2022-09-05 15:45
Skelbiamas viešasis pirkimas Neringoje pėsčiųjų ir dviračių takui dvejuose ruožuose nuo Smiltynės iki Juodkrantės (ruožai nuo 2,104 iki 2,956 km ir nuo 2,956 iki 15,567 km) tvarkyti. Planuojama, po viešųjų pirkimų procedūrų, sutartį dėl darbų bus galima pasirašyti 2022 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2022-09-05 15:43
Vilnius ieško sprendimų, kaip į urbanizuotas teritorijas įlieti gamtos – liepą startavo bandomasis 11 viešojo transporto stotelių apželdinimo projektas.
nuotrauka
2022-09-05 07:38
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija informavo, kad lankytojams, kurie mėgsta keliauti dviračiais, turi gerų žinių – suderinti projektai ir gauti statybą leidžiantys dokumentai dviem ypač prastos būklės dviračių tako ruožams.
nuotrauka
2022-09-02 10:31
Sostinės Vilkpėdės rajone įsikūrusi viena didžiausių gydymo ir slaugos ligoninių laukia atnaujinimo: bus padidintas palatų skaičius, apšiltinus pastatą, sumažės energijos išlaidos.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...