2022 spalio 7 d. penktadienis, 3:34
Reklama  |  facebook

Startuos Klaipėdos senamiesčio gatvių atnaujinimo darbai, konkursą laimėjo VVARFF ir „Kavesta“

2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
VVARFF, UAB
Kavesta, UAB
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos),

Pirmieji darbai startuos jau šios vasaros pabaigoje, tačiau Savivaldybės administracija, kaip pranešama, dar inicijuos susitikimą su rangovais dėl darbų eiliškumo bei aptars galimus eismo ribojimus, kad senamiestis nebūtų uždarytas aklinai. Atsižvelgus į vasaros sezono ypatumus, gatvių atnaujinimo startas suplanuotas jau pasitinkant rudenį – siekiama, kad darbai neturėtų ženklesnės įtakos lauko kavinių ir kitų verslo subjektų veiklai.

„Kelias iki senamiesčio gatvių atnaujinimo starto lengvas nebuvo. Darbai vyks ypač jautrioje teritorijoje, kurioje daug paveldosauginių ribojimų, teritorijos svarbios tiek senamiesčio gyventojams, tiek miestiečių ir miesto svečių laisvalaikiui, tiek verslui, atsigaunančiam po karantino. Darbai planuojami taip, kad kuo mažiau trukdytume aktyvaus turistinio sezono metu, leistume gyventojams džiaugtis vasara, o verslui dirbti ir užsidirbti, pokyčiai aptarti ir su verslininkų atstovais. Tačiau turime visi suprasti, kad be laikinų nepatogumų jokie didesni darbai negali būti atlikti, tad prašau šiek tiek kantrybės, kad jau netolimoje ateityje visi galėtume vaikščioti po atnaujintas, jaukias ir patogias senamiesčio gatveles“, – cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot mero, reikia pasidžiaugti ir tuo, kad šių projektų derinimo procesuose aktyviai dalyvavo ir pats Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, nes ne visada optimalius sprendimus operatyviai pavykdavo rasti Klaipėdoje.

Senamiesčio gatvelėse bus atnaujintas grindinys, šaligatviai, įrengtas naujas apšvietimas, lietaus nuotekų sistema.

„Atliekant darbus bus vadovaujamasi darnaus judumo principais, tad tokių dalykų, kaip sudėtingas judėjimas vaikiškais, neįgaliųjų vežimėliais ar dviračiais, neturėtų likti. Dalyje senamiesčio problemą sprendėme naikindami stačius bortelius ir įrengdami nuožulnias nuovažas, tačiau šiuo atveju tai bus ne atskirų fragmentų tvarkymas, o didesnės apimties darbai, visą infrastruktūrą sutvarkant kompleksiškai. Prie darnaus judumo prisidės ir sprendimas apšvietimo lempas, kur tik įmanoma, tvirtinti prie pastatų sienų, taip išvengiant stulpų ant šaligatvių, kurie ir taip siauri. Atnaujindami gatveles, kartu spręsime ir problemą, kai po lietaus ima tvinti kai kurių gatvių ruožai – įgyvendinant projektą bus sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema“, – cituojamas Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Vežėjų, Daržų, Teatro ir Sukilėlių gatves atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi UAB VVARFF. Darbai numatomi šiuose ruožuose: Vežėjų g. (nuo Turgaus ga. iki Daržų g.), Daržų g. (nuo Pilies g. iki Aukštosios g.), Teatro (visa g.), Sukilėlių (visa g.).

Žvejų gatvę (nuo Tiltų g. iki Pilies g.) atnaujins UAB „Kavesta“.

Bendra visų gatvių atnaujinimo sutarčių vertė – 2,7 mln. eurų. Darbų atlikimo terminas, priklausomai nuo ruožo – 12-14 mėn.

Taip pat bus tvarkoma tarp Sukilėlių, Daržų ir Aukštosios gatvių esanti teritorija prie pastato Daržų g. 18, kuriame yra įsikūręs Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas. Čia bus atnaujinamos dangos, apšvietimas. Darbus taip pat atliks bendrovė „Kavesta“. Startas numatomas rugpjūčio antroje pusėje. Sutarties vertė 360 tūkst. eurų.

Dar dviejų senamiesčio gatvių – Didžiosios Vandens (nuo Aukštosios g. iki Tiltų g.) ir Aukštosios (nuo Daržų g. iki Didžiosios Vandens g.) – gatvių sutvarkymo techniniai darbo projektai šiuo metu derinami. Pabaigus procedūras, darbus tikimasi pradėti kitais metais.

 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-10-06 18:08
Kokia ateitis laukia iki šiol pramonine buvusios Vilkpėdės, parodys rengiama rajono transformacijos vizija. Vietos bendruomenę, verslininkus, plėtotojus ir visus besidominčius Vilkpėdės ateitimi, savivaldybė kviečia į rajono pokyčių renginį „Vilkpėdė keičiasi".
nuotrauka
2022-10-06 06:20
Neringos savivaldybės taryba siekdama paskatinti daugiabučių modernizavimą, nusprendė padidinti savo finansinį indėlį. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo Neringos savivaldybės lėšomis bus kompensuojama 30 proc. investicijų, nuo investicijų plane nurodytos sumos.
nuotrauka
2022-10-06 06:02
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (Karmėlavos sen., Kauno r.) įsikūrusi elektronikos komponentų gamykla „HELLA Lithuania“ planuoja tolesnį augimą ir artimiausiais metais į plėtrą ketina investuoti daugiau nei 30 mln. eurų.
nuotrauka
2022-10-05 15:29
Artėjant šildymo sezono pradžiai, sostinė ieško papildomų būdų, kaip sumažinti būsimas šildymo sąskaitas nepasiturintiems gyventojams – nustatytos didesnės kompensuojamo kietojo kuro sumos. Kartu pasirūpinta ir patogesne prašymų kompensacijai pateikimo tvarka.
nuotrauka
2022-10-05 14:23
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą kompensuoti daugiabučių namų butų savininkų patirtas išlaidas teisiniuose ginčuose su darbų rangovais, palikusiais defektus dar garantiniu laikotarpiu. Finansavimas bus skiriamas statybų defektų ekspertizei, statybiniams tyrimams, bandymams, darba...
nuotrauka
2022-10-05 13:31
Vijokliais apželdinto miesto sienos jau nusidažė įvairiausiomis spalvomis – raudona, purpurine, oranžine, geltona. Rudens spalvomis džiuginančių, o vasarą žaliuojančių sienų sostinėje bus daugiau, nes šiemet Vilniuje sodinama kaip niekada daug vijoklių.
nuotrauka
2022-10-05 12:02
Neringa žengia dar vieną tvirtą žingsnį sprendžiant darnaus judumo problemas – siekiant mažinti automobilių judėjimą Nidoje, savivaldybė numatė statyti inovatyvią, dviejų lygių automobilių saugyklą su saulės jėgaine. Lengviesiems automobiliams ir autobusams Nidoje statyti skirta saugykla numatyta Ta...
nuotrauka
2022-10-05 08:02
Po ketverių metų pertraukos į Dariaus ir Girėno stadioną sugrįžta lietuviško futbolo batalijos. Kaune iš pagrindų atstatyta istorinė erdvė ruošiasi iškilmingam atidarymui. Šventiniame šou – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalo rungtynės ir populiarių šalies atlikėjų koncertas: Marijonas ...
nuotrauka
2022-10-03 07:09
Ekonomikos ir inovacijų ministerija 13-os šalies savivaldybių infrastruktūros projektams paskirstė daugiau nei 10 mln. eurų. Už šias lėšas savivaldybės galės įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Iš vis...
nuotrauka
2022-10-03 06:33
Laukti pokyčiai grįžta į Laisvės alėją – restauratoriai per mažiau nei metus užbaigs Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčios atnaujinimą. Pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms, darbus čia tęsia bendrovė „Verslo“. Rangovas fasadų tvarkybą, restauraciją, pastato pritaikymą neįgaliesiems įsipareigoja ...
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:06
Ieškoti dar daugiau taupymo galimybių kviečiamos Neringos savivaldybės įstaigos. Priimti sprendimus, taupančius elektros, o vėliau ir šilumos energijos sąnaudas jas pakvietė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 06:09
Gausios liūtys ir jų pasekmės gyventojams ir įmonėms – problema, kurią bando išspręsti Kauno rajono savivaldybė.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-11 08:28
Metų pradžioje startavusios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos pačiame Kauno centre gerokai pasistūmėjo. Pradėjus nuo vandentiekio, šiluminės trasos ir kitų svarbių požeminių komunikacijų įrengimo, teritorijoje jau sugręžti poliai, požeminėje dalyje apibetonuojamos sienos. Apsidraudžiant d...
nuotrauka
2022-09-09 08:07
Vilniuje, Minties gatvėje esanti Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija naujaisiais mokslo metais vaikus pasitinka erdvesnė ir modernesnė. Greta mokyklos pastatytas 2750 m² priestatas, į kurį mokiniai patekti gali ir tiesai iš lauko, ir iš pagrindinio pastato per stiklines galerijas.
nuotrauka
2022-09-08 06:46
Siekdama spręsti mechaninių transporto statymo problemas Nidoje, Neringos savivaldybė planuoja įrengti kelių lygių saugyklą – visuomenei šiuo metu pristatomas tai numatantis projektas.
nuotrauka
2022-09-08 06:38
Rugsėjo 7 dieną duris oficialiai atvėrė „Žalgirio“ arenos baseinas – Nemuno saloje miestiečių laukiama erdvė buvo pastatyta per mažiau nei dvejus metus.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Gerbūvio projektai“ darbams „Teltonikos“ Technologijų centre Molėtuose pasitelkė modernias technologijas ir išsaugojo senuosius medžius

„Teltonikos“ Technologijų centro Molėtuose įkurtuvės planuojamos netrukus – vykdomi paskutinieji pastato aplinkos tvarkymo darbai. Technologijų centro gerbūvis turės tenkinti pusės tūkstanči...
nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...