2024 gegužės 26 d. sekmadienis, 12:55
Reklama  |  facebook

Startuos Klaipėdos senamiesčio gatvių atnaujinimo darbai, konkursą laimėjo VVARFF ir „Kavesta“

2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
VVARFF, UAB
Kavesta, UAB
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos),

Pirmieji darbai startuos jau šios vasaros pabaigoje, tačiau Savivaldybės administracija, kaip pranešama, dar inicijuos susitikimą su rangovais dėl darbų eiliškumo bei aptars galimus eismo ribojimus, kad senamiestis nebūtų uždarytas aklinai. Atsižvelgus į vasaros sezono ypatumus, gatvių atnaujinimo startas suplanuotas jau pasitinkant rudenį – siekiama, kad darbai neturėtų ženklesnės įtakos lauko kavinių ir kitų verslo subjektų veiklai.

„Kelias iki senamiesčio gatvių atnaujinimo starto lengvas nebuvo. Darbai vyks ypač jautrioje teritorijoje, kurioje daug paveldosauginių ribojimų, teritorijos svarbios tiek senamiesčio gyventojams, tiek miestiečių ir miesto svečių laisvalaikiui, tiek verslui, atsigaunančiam po karantino. Darbai planuojami taip, kad kuo mažiau trukdytume aktyvaus turistinio sezono metu, leistume gyventojams džiaugtis vasara, o verslui dirbti ir užsidirbti, pokyčiai aptarti ir su verslininkų atstovais. Tačiau turime visi suprasti, kad be laikinų nepatogumų jokie didesni darbai negali būti atlikti, tad prašau šiek tiek kantrybės, kad jau netolimoje ateityje visi galėtume vaikščioti po atnaujintas, jaukias ir patogias senamiesčio gatveles“, – cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot mero, reikia pasidžiaugti ir tuo, kad šių projektų derinimo procesuose aktyviai dalyvavo ir pats Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, nes ne visada optimalius sprendimus operatyviai pavykdavo rasti Klaipėdoje.

Senamiesčio gatvelėse bus atnaujintas grindinys, šaligatviai, įrengtas naujas apšvietimas, lietaus nuotekų sistema.

„Atliekant darbus bus vadovaujamasi darnaus judumo principais, tad tokių dalykų, kaip sudėtingas judėjimas vaikiškais, neįgaliųjų vežimėliais ar dviračiais, neturėtų likti. Dalyje senamiesčio problemą sprendėme naikindami stačius bortelius ir įrengdami nuožulnias nuovažas, tačiau šiuo atveju tai bus ne atskirų fragmentų tvarkymas, o didesnės apimties darbai, visą infrastruktūrą sutvarkant kompleksiškai. Prie darnaus judumo prisidės ir sprendimas apšvietimo lempas, kur tik įmanoma, tvirtinti prie pastatų sienų, taip išvengiant stulpų ant šaligatvių, kurie ir taip siauri. Atnaujindami gatveles, kartu spręsime ir problemą, kai po lietaus ima tvinti kai kurių gatvių ruožai – įgyvendinant projektą bus sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema“, – cituojamas Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Vežėjų, Daržų, Teatro ir Sukilėlių gatves atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi UAB VVARFF. Darbai numatomi šiuose ruožuose: Vežėjų g. (nuo Turgaus ga. iki Daržų g.), Daržų g. (nuo Pilies g. iki Aukštosios g.), Teatro (visa g.), Sukilėlių (visa g.).

Žvejų gatvę (nuo Tiltų g. iki Pilies g.) atnaujins UAB „Kavesta“.

Bendra visų gatvių atnaujinimo sutarčių vertė – 2,7 mln. eurų. Darbų atlikimo terminas, priklausomai nuo ruožo – 12-14 mėn.

Taip pat bus tvarkoma tarp Sukilėlių, Daržų ir Aukštosios gatvių esanti teritorija prie pastato Daržų g. 18, kuriame yra įsikūręs Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas. Čia bus atnaujinamos dangos, apšvietimas. Darbus taip pat atliks bendrovė „Kavesta“. Startas numatomas rugpjūčio antroje pusėje. Sutarties vertė 360 tūkst. eurų.

Dar dviejų senamiesčio gatvių – Didžiosios Vandens (nuo Aukštosios g. iki Tiltų g.) ir Aukštosios (nuo Daržų g. iki Didžiosios Vandens g.) – gatvių sutvarkymo techniniai darbo projektai šiuo metu derinami. Pabaigus procedūras, darbus tikimasi pradėti kitais metais.

 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse