2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 14:27
Reklama  |  facebook

Startuos Klaipėdos senamiesčio gatvių atnaujinimo darbai, konkursą laimėjo VVARFF ir „Kavesta“

2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
VVARFF, UAB
Kavesta, UAB
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ),

Pirmieji darbai startuos jau šios vasaros pabaigoje, tačiau Savivaldybės administracija, kaip pranešama, dar inicijuos susitikimą su rangovais dėl darbų eiliškumo bei aptars galimus eismo ribojimus, kad senamiestis nebūtų uždarytas aklinai. Atsižvelgus į vasaros sezono ypatumus, gatvių atnaujinimo startas suplanuotas jau pasitinkant rudenį – siekiama, kad darbai neturėtų ženklesnės įtakos lauko kavinių ir kitų verslo subjektų veiklai.

„Kelias iki senamiesčio gatvių atnaujinimo starto lengvas nebuvo. Darbai vyks ypač jautrioje teritorijoje, kurioje daug paveldosauginių ribojimų, teritorijos svarbios tiek senamiesčio gyventojams, tiek miestiečių ir miesto svečių laisvalaikiui, tiek verslui, atsigaunančiam po karantino. Darbai planuojami taip, kad kuo mažiau trukdytume aktyvaus turistinio sezono metu, leistume gyventojams džiaugtis vasara, o verslui dirbti ir užsidirbti, pokyčiai aptarti ir su verslininkų atstovais. Tačiau turime visi suprasti, kad be laikinų nepatogumų jokie didesni darbai negali būti atlikti, tad prašau šiek tiek kantrybės, kad jau netolimoje ateityje visi galėtume vaikščioti po atnaujintas, jaukias ir patogias senamiesčio gatveles“, – cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot mero, reikia pasidžiaugti ir tuo, kad šių projektų derinimo procesuose aktyviai dalyvavo ir pats Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, nes ne visada optimalius sprendimus operatyviai pavykdavo rasti Klaipėdoje.

Senamiesčio gatvelėse bus atnaujintas grindinys, šaligatviai, įrengtas naujas apšvietimas, lietaus nuotekų sistema.

„Atliekant darbus bus vadovaujamasi darnaus judumo principais, tad tokių dalykų, kaip sudėtingas judėjimas vaikiškais, neįgaliųjų vežimėliais ar dviračiais, neturėtų likti. Dalyje senamiesčio problemą sprendėme naikindami stačius bortelius ir įrengdami nuožulnias nuovažas, tačiau šiuo atveju tai bus ne atskirų fragmentų tvarkymas, o didesnės apimties darbai, visą infrastruktūrą sutvarkant kompleksiškai. Prie darnaus judumo prisidės ir sprendimas apšvietimo lempas, kur tik įmanoma, tvirtinti prie pastatų sienų, taip išvengiant stulpų ant šaligatvių, kurie ir taip siauri. Atnaujindami gatveles, kartu spręsime ir problemą, kai po lietaus ima tvinti kai kurių gatvių ruožai – įgyvendinant projektą bus sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema“, – cituojamas Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Vežėjų, Daržų, Teatro ir Sukilėlių gatves atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi UAB VVARFF. Darbai numatomi šiuose ruožuose: Vežėjų g. (nuo Turgaus ga. iki Daržų g.), Daržų g. (nuo Pilies g. iki Aukštosios g.), Teatro (visa g.), Sukilėlių (visa g.).

Žvejų gatvę (nuo Tiltų g. iki Pilies g.) atnaujins UAB „Kavesta“.

Bendra visų gatvių atnaujinimo sutarčių vertė – 2,7 mln. eurų. Darbų atlikimo terminas, priklausomai nuo ruožo – 12-14 mėn.

Taip pat bus tvarkoma tarp Sukilėlių, Daržų ir Aukštosios gatvių esanti teritorija prie pastato Daržų g. 18, kuriame yra įsikūręs Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas. Čia bus atnaujinamos dangos, apšvietimas. Darbus taip pat atliks bendrovė „Kavesta“. Startas numatomas rugpjūčio antroje pusėje. Sutarties vertė 360 tūkst. eurų.

Dar dviejų senamiesčio gatvių – Didžiosios Vandens (nuo Aukštosios g. iki Tiltų g.) ir Aukštosios (nuo Daržų g. iki Didžiosios Vandens g.) – gatvių sutvarkymo techniniai darbo projektai šiuo metu derinami. Pabaigus procedūras, darbus tikimasi pradėti kitais metais.

 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-28 06:30
Dalyvaujamojo biudžeto projektų, už kuriuos konkurse „Gyventojų iniciatyvos“ balsavo rajono gyventojai, įgyvendinimas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse