2023 birželio 9 d. penktadienis, 7:07
Reklama  |  facebook

Sukūrė pridėtinę vertę verslui ir patogų gyvenimą vilniečiams

2016-01-28 17:12
Verslo centras „Grand Office“, Viršuliškių projektas Vilniuje bei gyvenamųjų namų projektas „Upės rezidencija“, kuriuos įgyvendino bendrovė „YIT Kausta“, šiemet pelnė apdovanojimus.
nuotrauka
Modernus daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Solo city“. Bendrovės nuotr.


Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos apdovanojimas „Už darnią plėtrą“ bendrovės „YIT Kausta“ vadovui Kęstučiui Vanagui bei projekto autoriams architektams Gintarui Čaikauskui ir Miroslaw Szejnicki buvo įteiktas už daugiafunkcį Viršuliškių centrą, kuriame išplėtotas aukštybinis A energinės klasės biurų pastatas „Grand Office“, gyvenamieji namai „Solo City“ ir prekybos centras „Prisma“. Šis projektas yra įvardintas kaip geriausias teritorijos konversijos į traukos centrą projektas.

Viršuliškių centras kelia įspūdį dydžiu ir kompleksinėmis investicijomis

„Miestui urbanistine prasme svarbu turėti lokalius miesto centrus. Multifunkcinis Viršuliškių centras kaip tik toks – keliantis įspūdį savo dydžiu ir kompleksinėmis investicijomis, kur įsikūrė komerciniai, gyvenamieji ir prekybiniai pastatai, – sakė Linas Naujokaitis, vertinimo komisijos narys, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas. – Tam pasirinkta puiki vieta ir urbanistine prasme – netoli centro ir greta aplinkkelio. Tai išskirtinis ir puikiai išvystytas daugiafunkcis miesto centras.“

Bendrovė „YIT Kausta“ keičia sostinės Viršuliškių rajoną: 3,5 ha sklype už Spaudos rūmų įgyvendino trijų skirtingos paskirties objektų statybos darbus. Buvusioje spaustuvės „Vilspa“ teritorijoje suplanuotas daugiafunkcis projektas su gyvenamaisiais namais, biurų pastatų kompleksu, prekybos centru. Teritorijoje iškilo prekybos centras „Prisma“, 21 aukšto pirmasis Baltijos šalyse A energinio efektyvumo klasės biurų pastatas „Grand Office“ ir „Solo city“ mažaaukščiai gyvenamieji namai.

Projektą įgyvendinanti bendrovė „YIT Kausta“ ne tik keičia Viršuliškes, bet ir mažina transporto spūstis mieste, sukuriant darbo vietas arčiau namų.

Gyvena šalia darbo, patogiai važiuoja į centrą

Modernus daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Solo city“ darniai papildo teritorijos urbanistinį kompleksą. Šiuo metu – tai du šiuolaikiški 6 aukštų gyvenamieji namai. Kiekviename iš jų įrengta po 42 butus.

„Tai ir strategiškai patogi vieta – lengvas susisiekimas su Vilniaus centru, – ir galimybė atsigauti nuo miesto šurmulio. Manome, kad tai yra kaip tik tai, ko ieško šiuolaikiški naujakuriai, – sakė bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas. – Šie daugiabučiai unikalūs tuo, kad yra sukurti pagal žmonių, kurie norėtų jame gyventi, poreikius.“

Bendrovė atliko specialią apklausą ir potencialių naujakurių klausė nuomonės apie svarbias namo detales: laiptinių apdailą, vaikų žaidimų aikšteles, butų planus ir kt. Vėliau, atsižvelgiant į šiuos pageidavimus, buvo patobulintas galutinis daugiabučio projektas. Todėl „Solo city“ gyvenamasis kompleksas turi jaukią aplinką su erdviu kiemu, žaidimų aikštelėmis vaikams, tinkamai išvystyta infrastruktūra bei patogiu susisiekimu: netoli yra mokyklos, darželiai, laisvalaikio bei prekybos centrai, o miesto centras pasiekiamas greitai ir išvengiant transporto spūsčių.

„Solo city“ gyvenamųjų namų kvartalas statomas laikantis aukščiausių tarptautinio koncerno „YIT“ kokybės ir saugumo reikalavimų. Namai pasižymi aukšta šilumine varža ir sandarumu, sunaudoja mažiau šilumos energijos, tad gyventojai šaltų žiemų nesibaimina, nes žino, jog šildymo išlaidos bus minimalios.

Verslo centras „Grande Office“ – naujos kartos biuras

Bendrovės „YIT Kausta“ projektui verslo centras „Grande Office“ už inovatyvius, sudėtingus konstruktyvinius sprendimus, aukštą organizacinę kultūrą, kompleksiškumą, nuolatinį naujų inovatyvių darbo vietų kūrimą, atsižvelgiant į įmonės vertę keliant statybų šakos prestižą Lietuvoje ir užsienyje, didesnį nei minimalūs reikalavimai energinį efektyvumą (A klasė) ir kokybę – įteiktas aukso medalis. Taip nusprendė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2015“ ekspertai.

Biurų pastatas „Grand Office“ pastatytas kaip ženklas prie sankryžos. Skaidrieji fasadai atsukti ne į miesto centro pusę, bet į pakraščius, kurie plėtojasi. Tad statinys, pagal architektų sumanymą, stovi kaip žibintas, apšviečiantis visą aplinką.

Trys kvadrato formos pastato fasado pusės yra stiklinės, todėl nusuktos nuo pietinės saulės. Ketvirtoji yra uždaryta su vėdinamu fasadu, apdailai panaudojant keramines plokštes. Šioje pastato dalyje įrengtos laiptinės. Visas biurų pastatas suprojektuotas taip, kad jo langai kryptų į žaliąją Pilaitės rajono pusę, o liftais kylantiems „Grand office“ darbuotojams ir svečiams atsivertų vaizdas į Vilniaus miesto panoramą.

Tačiau svarbiausias pastato išskirtinumas – verslo centre įdiegtos modernios inžinerinės sistemos, užtikrinančios A klasės energinio efektyvumo pranašumus. Šiuolaikiškas biurų pastatas yra draugiškas aplinkai ir čia dirbantiems žmonėms. A energinį efektyvumą lemia pastato sandarumas bei įdiegtos efektyvios inžinerinės sistemos: šildymas, vėdinimas, aukšto naudingumo rekuperatorinė sistema. Projektuojant pastatą buvo atsižvelgta ir į akustiką – imtasi priemonių, kad pastato inžinerinių sistemų keliami garsai būtų minimalūs.

Patogus susisiekimas – didelis pranašumas

Pastato vieta mieste itin patraukli. 21 aukšto pastatas iškilo šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, todėl yra gerai matomas ir greitai pasiekiamas iš skirtingų sostinės vietų. Aplinkkelis užtikriną greitą išvažiavimą Kauno ir Ukmergės kryptimis.

„Patogus susisiekimas leidžia sutaupyti laiko tiek verslo centro darbuotojams, tiek partneriams ar klientams, aplenkiant automobilių spūstis, – sako bendrovės „YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas, kurio vadovaujama įmonė taip pat įsikūrė šiame pastate. – Atstumas iki sostinės centro – vos 4 kilometrai, o iki oro uosto galima nuvykti per 10 minučių. Šis verslo centras vienareikšmiai sukurtas šiuolaikiniam žmogui.“

21 aukšto pastate biurų patalpoms yra skirta apie 10 tūkst. kv. metrų. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtos 265, o aplink pastatą – dar 28 automobilių stovėjimo vietos.

Šalia pastato iškilo 10 m aukščio plieninio milžino, laikančio debesį, skulptūra, sukurta garsaus skulptoriaus Tado Gutausko. Skulptūra „Suomis“ sukurta Lietuvoje veikiančių Suomijos įmonių iniciatyva, papuošia naujai kuriamą daugiafunkcį sostinės centrą. Ji iškilo tarp greitkelio ir pastatų suformuotoje viešojoje erdvėje.

Per kelerius ateinančius metus šalia „Grand Office“ iškils dar dviejų A klasės biurų kompleksas – verslo namai „Duetto“. Dviejuose 10-ies aukštų pastatuose, planuojama, bus sukurta apie 1600 naujų darbų vietų. Šiuo projektu bus baigti viso kvartalo Viršuliškių skersgatvyje vystymo darbai.
„Upės rezidencija“ – skandinaviškas stilius ir kokybė

„Metų gaminio“ kategorijoje aukso medaliu įvertintas ir „YIT Kausta“ Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, įgyvendintas gyvenamųjų namų projektas „Upės rezidencija“. „Metų gaminio“ ekspertai išskyrė inovatyvius šio projekto sprendimus, kurie leido pasiekti didesnį nei minimalus sandarumą bei energinį efektyvumą. Ekspertai šį projektą laiko sėkmingai įgyvendintu mažaaukščių daugiabučių namų kvartalo statybos projektu, akcentuodami kompleksinius, vartotojų poreikius atitinkančius sprendimus.

„Upės rezidencijoje“ suprojektuoti trys gyvenamieji namai su 53 įvairaus dydžio dviejų ir trijų kambarių butais. Daugelio butų langai orientuoti į upės pusę.

Skandinaviškas stilius ir kokybė, mažaaukštė statyba, komfortišką gyvenimo būdą užtikrinantys modernūs sprendimai, gamtos apsuptis ir šalia esantis miesto centras – šio gyvenamojo rajono patrauklumo paslaptis. Įsikūrę „Upės rezidencijoje“ naujakuriai džiaugiasi puikia infrastruktūra ir galimybe pasimėgauti upės kaimynyste. Čia namus atrado žmonės, vertinantys puikų susisiekimą ir gamtos artumą.

Reklama

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos