2024 liepos 21 d. sekmadienis, 23:37
Reklama  |  facebook

Tegul pavasarį įkurtuvių džiaugsmo nesugadina nuotekos

2017-04-03 15:10
Sakoma, kad namai yra ten, kur prasideda tavo istorija. Dažnam iš mūsų naujas gyvenimo etapas, nauja istorija prasideda tuomet, kai įsigyjame ar pasistatome savo namus ir pradedame rūpintis tūkstančiais dalykų, apie kuriuos iki tol nieko nežinojome. Vienas iš jų - nuotekų valymas.
nuotrauka
Įrenginio dydį pasirinkti reikėtų pagal name nuolatos gyvenančių ar dirbančių asmenų skaičių ir jų sunaudojamo vandens kiekį. Bendrovės „LZ Technika” nuotr.


Minimos įmonės
LZ Technika, UAB

Tam, kad ką tik prasidėjusi graži istorija apie naujus namus nesibaigtų ekologine katastrofa, Edgaras Lideikis, UAB „LZ Technika” daugiametę patirtį turintis pardavimų vadovas, sutiko pasidalyti naudingais patarimais, kaip tinkamai įsirengti biologinį nuotekų valymo įrenginį.

Anot specialisto, nuotekų valymas yra labai aktuali ir opi problema, nes žmonės gyvena, dirba ir ilsisi įvairiose vietose, kurių dažnai nesiekia centralizuotos miesto kanalizacijos sistemos. „Tuomet lieka du sprendimai: šalia namų arba sodybos po žeme įrengti nuotekų kaupimo rezervuarą, kurį laikas nuo laiko ištuštintų tokias paslaugas teikianti įmonė, arba įsirengti biologinį nuotekų valymo įrenginį. Pirmuoju atveju, dėl nuotekų rezervuaro ištuštinimo piniginę atverti ir galvą sukti teks nuolatos, nes rezervuarą ištuštinančios mašinos gali tekti laukti net keletą dienų. O antruoju - tik tol, kol išsirinksite jūsų būstui tinkamiausią nuotekų valymo įrenginį“, - teigė Edgaras Lideikis.

Nuotraukoje –
UAB „LZ Technika“ pardavimų vadovas Edgaras Lideikis

Išvalytą vandenį galima ir vėl panaudoti

Specialistas paaiškino, kad renkantis tokį įrenginį, svarbu, kad pastarasis buitines nuotekas iš virtuvių, prausyklų, skalbyklų, vonių, tualetų ir panašių vietų saugiai bei kokybiškai išvalytų. Be to, būtų patogus ir saugus naudoti. „Biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose nuotekų valymas, tarp jų ir buitinės chemijos, vyksta vienoje talpoje. Visos nuotekos, ateinančios vamzdžiais į valymo įrenginį, yra veikiamos deguonies (pučia orapūtė) ir aktyvaus dumblo, kuris skaido nuotekas ir pamažu jos yra išvalomos. Išvalytą vandenį galima panaudoti automobilio plovimui, vejos laistymui ir pan. Kadangi toks vanduo vėl patenka į aplinką, ypač svarbu, kad jis būtų tinkamai išvalytas, o valymo įrenginys atitiktų aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus“, - sakė nuotekų valymo įrenginių ekspertas.

Tad, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis nuotekų valymo įrenginį? 

Pasak Edgaro Lideikio, svarbu atsižvelgti, kad įrenginys būtų kompaktiškas, neužimtų daug vietos sklype, negadintų estetinio vaizdo, neskleistų nemalonaus kvapo bei turėtų „CE“ ženklinimą. Šiuo metu galima įsigyti ypač švariai nuotekas išvalančių, sertifikuotų bei atestuotų valymo įrenginių, kuriuos pagal įstatymus leidžiama montuoti net labiausiai saugomuose ir puoselėjamuose gamtos kampeliuose.

Įrenginio dydį pasirinkti reikėtų pagal name nuolatos gyvenančių ar dirbančių asmenų skaičių ir jų sunaudojamo vandens kiekį. „Jei nuotekų valymo įrenginys bus reikalingas standartinei 4 asmenų šeimai, gyvenančiai nuosavame name, tuomet dairytis reikėtų į mažesnius, jei įrenginys valys sodybų, viešbučių ar biurų nuotekas - tada didesnio našumo. Įvertinti reikėtų ir šeimos pagausėjimą bei kitus faktorius, nes pasirinkus per mažą įrenginį nei reikia - gali tekti susidurti su nepatogumais“, - patarimais dalijosi specialistas.

Garantuoja atsakomybę už paslaugas „iš vienų rankų“

Jis taip pat patarė įrenginį įsigyti tik iš tokios bendrovės, kuri gali jį ne tik parduoti, bet ir sumontuoti sklype bei teikia aptarnavimo paslaugas.

„Lietuvoje ir užsienio šalyse nuo 2008 m. esame įgyvendinę virš 1000 nuotekų valymo įrenginių montavimo projektų. Tikrai dažnai pasitaiko atvejų, kai žmones ištinka problemos. Dažniausiai bendrovė, iš kurios įsigijo įrenginį, arba neturi aptarnaujančių specialistų, arba tie specialistai yra kitoje šalies dalyje ir klientams pasidaro per brangu, kad pastarieji atvažiuotų spręsti problemos. Mes jau daug metų turime išskirtines „August ir Ko“ valymo įrenginių atstovavimo teises Baltijos šalyse. Patys juos parduodame, rengiame projektus, montuojame, konsultuojame klientus. Nemokamai atvykstame į žmonių namus ar sodybas, jei įrenginiui kas nors nutiko, o sugedus - jį remontuojame, suteikiame garantinę ir pogarantinę priežiūrą. Kadangi visas paslaugas klientams suteikiame „iš vienų rankų“, tad, prisiimame ir visą atsakomybę“, - teigė Edgaras Lideikis, UAB „LZ Technika” Pardavimų vadovas.

Nuo raktų ar mobiliųjų telefonų iki sauskelnių ar moteriškų kelnaičių

Paklaustas, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria biologinį nuotekų valymo įrenginį turintys žmonės, Edgaras Lideikis išvardino net keletą. Jo teigimu, dažnai klientai išsirenka netinkamo našumo įrenginius, patys juos montuoja, nepaiso priežiūros rekomendacijų, įsigyja arba pagalbos kreipiasi į nekvalifikuotus žmones. Maža to, įsirengę nuotekų valymo įrenginį, įsivaizduoja, kad galima į tualetus, kriaukles, vonias ar dušo kabinas mesti viską, o periodiškai įrenginio patikrinti ar išvalyti - nebūtina.

„Įrenginių mechaninėse grotose, kurios sulaiko neirias medžiagas nuo patekimo į valymo įrenginį, esame radę visko: nuo raktų ir mobiliųjų telefonų iki sauskelnių ar moteriškų kelnaičių“, - sakė UAB „LZ Technika” Pardavimų vadovas. Jis pabrėžė, kad būtina nuotekų valymo įrenginį 1-2 kartus per metus išvalyti. Tai reiškia - išsikviesti specialistus, kurie išmano savo darbą ir atvykę, naudodami profesionalią įrangą, sumažintų įrenginyje susikaupusio dumblo koncentraciją iki reikiamo lygio. Taip įrenginys nesukels ekologinių katastrofų žmonių kiemuose ir ilgai tarnaus.

Dalindamasis patarimais, nuotekų valymo įrenginių ekspertas pastebėjo, kad žmonės mūsų šalyje darosi vis sąmoningesni. Anot Edgaro Lideikio, lyginant 2016 m. su 2015 m. jo bendrovėje nuotekų valymo įrenginių pardavimai paaugo net 40 proc., žmonės aktyviau domisi pačiais įrenginiais, jų funkcionalumu ir gamtos saugojimu.

„Nors pokyčius ir pastebime, tačiau noriu paskatinti žmones atkreipti dėmesį į valymo įrenginių svarbą. Saugokime gamtą, kurioje patys ir gyvename”, - ragino Edgaras Lideikis. 

Bendrovės nuotr. 

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-10 09:42
Ar žinojote, kad UAB „Traidenis“ yra ne tik nuotekų valymo sektoriaus ekspertė? Įmonė pagal individualių talpų užsakymų gamybą lyderiauja visoje Europoje. „Traidenis“ kuria gaminius pagal konkrečius klientų reikalavimus, garantuodamas produkto unikalumą ir aukščiausią kokybę.
nuotrauka
2024-07-04 09:20
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo liepos 4 d. kviečia įmones, turinčias jau veikiančią elektrinę ar dar tik ketinančias jas vystyti, teikti paraiškas paramai gauti, įsirengiant kaupimo įrenginius. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta skirti 48 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-19 10:35
Europos Parlamentas šį balandį priėmė direktyvą, kuria įsipareigojama palaipsniui mažinti pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Nuo 2028 m. valstybei priklausantys, o nuo 2030 m. – visi nauji pastatai turės būti netaršūs, nuo 2050-ųjų – klimat...
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos