2024 balandžio 24 d. trečiadienis, 13:33
Reklama  |  facebook

UAB „VA STATYBA“ pastatė pirmąjį Pietų Lietuvoje tvarų ir mažai energijos naudojantį pastatą – „Amberton Green SPA Druskininkai“

2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.
nuotrauka
„Amberton Green SPA Druskininkai“ nuotr.


Minimos įmonės
VA Statyba, UAB
Arches, UAB

„Amberton“ viešbučių grupę valdančios UAB „HoteliersCo.“ (statytojas – UAB „Druskininkų konferencijų centras“) pastatas iškilo Druskininkuose, Ratnyčėlės ir Nemuno upių santakoje.

„Per pusantrų metų pastatytas viešbutis „Amberton Green SPA Druskininkai“ yra išskirtinis daugeliu požiūrių. Tai vienintelis toks pastatas Pietų Lietuvoje – tiek architektūriniu, tiek įdiegtų technologijų požiūriu. Pastatėme tvarų ir draugišką aplinkai viešbutį, išskirtinį dėmesį skirdami pastato „žalumui“, energiniam efektyvumui“, – pasakoja bendrovės „VA STATYBA“, statinio generalinio rangovo, vadovas Virginijus Almanaitis.

Viešbutyje įdiegta sąnaudas taupanti efektyvi ŠVOK sistema

Pagal projekto autorių UAB „Arches“ idėją sukurtas pastatas organiškai įsilieja į aplinką: V.Almanaičio pastebėjimu, atrodo lyg visada čia buvęs. Tokį įspūdį kuria išorės apdailai balkonuose naudotos klijuoto medžio plokštės ir fasado apdailai parinkta samanų spalvos cinko skarda, kuri laikui bėgant vis labiau pastatą tarsi sulieja su jį supančia gamta.

VA STATYBAIšskirtiniu pastatą daro ir inžinerinės sistemos, šio laikmečio tendencijas – tvarumą ir taupų energijos naudojimą, mažinant CO2 pėdsaką, – įgyvendinantys sprendimai.

Po pastatu įrengti apie 120 m gylio 35 geoterminiai gręžiniai. Kapiliariniai šildymo-vėsinimo kilimėliai, sumontuoti lubose, tolygiai šildo arba vėsina visą patalpą, taip kurdami komfortišką mikroklimatą. Ši sistema taupiai naudoja energiją, o vasarą vėsa beveik nieko nekainuoja. 

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“
vadovas Virginijus ALMANAITIS.

 

Esant neįprastai žemoms žiemos temperatūroms, papildomai gali būti įjungtas ir prie geoterminio šildymo katilų esantis pašildymas elektra. O vėsos efektą sustiprina pietų pusėje esantys langai su saulės kontrolės sistema. Kaip pastebi „VA STATYBA“ projekto vadovas Danius Skliutas, jeigu pats pastatas yra A+ energinės naudingumo klasės, tai langai, kurių varža siekia 0,8 w/kv. mK, atitinka A++ energinio naudingumo rodiklius.

SPA pastate įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Viename viešbučio korpusų vėdinimas reguliuojamas centralizuotai, o kitame gali būti reguliuojamas ir centralizuotai, ir atskirai kiekviename kambaryje pagal svečių poreikius.

Mažos elektros sąnaudos ateityje dar gali mažėti

Viešbutyje įrengta unikali apšvietimo technologija, suderinta su natūraliais žmogaus bioritmais.

VA STATYBAAtskirose erdvėse, kaip, pvz., masažo kabinetuose, numatyta galimybė individualiai reguliuoti kiekvieno šviestuvo intensyvumą, o bendrosiose SPA erdvėse įrengtas visuomenės sveikatos centro nustatytas bendrųjų erdvių apšvietimo normas atitinkantis šviesos intensyvumas.

Ant pastato fasado – balkonuose – taip pat įrengtas taupus LED panelių apšvietimas su reguliuojamu intensyvumu.

Taupiu pastato apšvietimą daro ne tik LED ir modernios apšvietimo technologijos. Viešbutyje „Amberton Green SPA Druskininkai“ įdiegtos išmanaus namo technologijos, kurios sudaro galimybes pastato bendrųjų erdvių apšvietimą valdyti automatizuotai, įvertinant į patalpas patenkantį natūralios šviesos srautą ir žmonių judėjimą pastate. Todėl viešbutyje įrengti šviestuvai su valdomais maitinimo šaltiniais, kurie prijungti prie bendros pastato valdymo sistemos.

Ateityje elektros, tad ir apšvietimo sąnaudos dar labiau sumažės, nes viešbučio statytojai ant stogo planuoja įrengti saulės elektrinę. Tam parengti visi būtini inžineriniai tinklai.

Žalią ir tvarią koncepciją atliepia pats viešbučio pavadinimas

„VA STATYBA“, kaip generalinis rangovas, pastatė viešbutį, kuriame įrengti 79 modernūs svečių kambariai ir apartamentai; teikiamos SPA ir sveikatingumo procedūros; įrengtas baseino ir pirčių kompleksas su terasa; vaikų vidaus ir lauko erdvės, restoranas bei konferencijų salė. Pats viešbučio pavadinimas – „Amberton Green SPA Druskininkai“, – atspindi žaliosios statybos ir energijos taupymo koncepciją.

VA STATYBAPastato išorinės konstrukcijos – medinės, fasado apdailai naudota cinko skarda. Vėdinamas monolitinio pastato fasadas apšiltintas poliuretanu. Sumontuotos ne tik gamyklinės, bet ir individualiai pagamintos lietaus nuvedimo detalės. Pastato fasade – daug stiklo elementų, sumontuoti išskirtiniai stoglangiai. Septynių metrų gylyje po „Amberton Green SPA Druskininkai“ pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė ir techninės patalpos.

Interjere naudotos medinės sienų dailylentės, grindys išklotos kilimine danga ir plytelėmis. Viešbutyje įrengti pandusai ir specialūs liftai neįgaliesiems. Pagal jų poreikius pritaikyti ir atskiri viešbučio kambariai.

Rezultatą lemia įmonės strategija

„VA STATYBA“ projekto vadovas D.Skliutas, vadovavęs viešbučio statybai, sako jaučiantis didelį pasitenkinimą įgyvendintu projektu – ir dėl įdiegtų inovacijų, ir dėl galutinio rezultato. „Amberton Green SPA Druskininkai“ jau priima svečius, o eksploatacija patvirtina, kad pastatas funkcionuoja su mažomis energijos sąnaudomis.

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“ vadovas V. Almanaitis ir akcentuoja, kad lygiai toks pat svarbus yra profesionalus bendradarbiavimas su užsakovais, architektais, visais statybos proceso dalyviais.

Šios įmonės strategijos dedamosios tampa dar svarbesnės, kai statoma – kaip ir „Amberton Green SPA Druskininkai“, – savo kraštui, o stipri įmonės komanda, kūrybingi UAB „Arches“ architektai ir puikūs užsakovai Dainius ir Indrė Davidoniai, V.Almanaičio žodžiais, ne tik lėmė auksą „Lietuvos metų gaminio 2021“ apdovanojimuose, bet ir sukūrė išskirtinį visomis prasmėmis viešbutį.

„Amberton Green SPA Druskininkai“ iliustr.

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...