2023 balandžio 1 d. šeštadienis, 17:59
Reklama  |  facebook

UAB „VA STATYBA“ pastatė pirmąjį Pietų Lietuvoje tvarų ir mažai energijos naudojantį pastatą – „Amberton Green SPA Druskininkai“

2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.
nuotrauka
„Amberton Green SPA Druskininkai“ nuotr.


Minimos įmonės
VA Statyba, UAB
Arches, UAB

„Amberton“ viešbučių grupę valdančios UAB „HoteliersCo.“ (statytojas – UAB „Druskininkų konferencijų centras“) pastatas iškilo Druskininkuose, Ratnyčėlės ir Nemuno upių santakoje.

„Per pusantrų metų pastatytas viešbutis „Amberton Green SPA Druskininkai“ yra išskirtinis daugeliu požiūrių. Tai vienintelis toks pastatas Pietų Lietuvoje – tiek architektūriniu, tiek įdiegtų technologijų požiūriu. Pastatėme tvarų ir draugišką aplinkai viešbutį, išskirtinį dėmesį skirdami pastato „žalumui“, energiniam efektyvumui“, – pasakoja bendrovės „VA STATYBA“, statinio generalinio rangovo, vadovas Virginijus Almanaitis.

Viešbutyje įdiegta sąnaudas taupanti efektyvi ŠVOK sistema

Pagal projekto autorių UAB „Arches“ idėją sukurtas pastatas organiškai įsilieja į aplinką: V.Almanaičio pastebėjimu, atrodo lyg visada čia buvęs. Tokį įspūdį kuria išorės apdailai balkonuose naudotos klijuoto medžio plokštės ir fasado apdailai parinkta samanų spalvos cinko skarda, kuri laikui bėgant vis labiau pastatą tarsi sulieja su jį supančia gamta.

VA STATYBAIšskirtiniu pastatą daro ir inžinerinės sistemos, šio laikmečio tendencijas – tvarumą ir taupų energijos naudojimą, mažinant CO2 pėdsaką, – įgyvendinantys sprendimai.

Po pastatu įrengti apie 120 m gylio 35 geoterminiai gręžiniai. Kapiliariniai šildymo-vėsinimo kilimėliai, sumontuoti lubose, tolygiai šildo arba vėsina visą patalpą, taip kurdami komfortišką mikroklimatą. Ši sistema taupiai naudoja energiją, o vasarą vėsa beveik nieko nekainuoja. 

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“
vadovas Virginijus ALMANAITIS.

 

Esant neįprastai žemoms žiemos temperatūroms, papildomai gali būti įjungtas ir prie geoterminio šildymo katilų esantis pašildymas elektra. O vėsos efektą sustiprina pietų pusėje esantys langai su saulės kontrolės sistema. Kaip pastebi „VA STATYBA“ projekto vadovas Danius Skliutas, jeigu pats pastatas yra A+ energinės naudingumo klasės, tai langai, kurių varža siekia 0,8 w/kv. mK, atitinka A++ energinio naudingumo rodiklius.

SPA pastate įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Viename viešbučio korpusų vėdinimas reguliuojamas centralizuotai, o kitame gali būti reguliuojamas ir centralizuotai, ir atskirai kiekviename kambaryje pagal svečių poreikius.

Mažos elektros sąnaudos ateityje dar gali mažėti

Viešbutyje įrengta unikali apšvietimo technologija, suderinta su natūraliais žmogaus bioritmais.

VA STATYBAAtskirose erdvėse, kaip, pvz., masažo kabinetuose, numatyta galimybė individualiai reguliuoti kiekvieno šviestuvo intensyvumą, o bendrosiose SPA erdvėse įrengtas visuomenės sveikatos centro nustatytas bendrųjų erdvių apšvietimo normas atitinkantis šviesos intensyvumas.

Ant pastato fasado – balkonuose – taip pat įrengtas taupus LED panelių apšvietimas su reguliuojamu intensyvumu.

Taupiu pastato apšvietimą daro ne tik LED ir modernios apšvietimo technologijos. Viešbutyje „Amberton Green SPA Druskininkai“ įdiegtos išmanaus namo technologijos, kurios sudaro galimybes pastato bendrųjų erdvių apšvietimą valdyti automatizuotai, įvertinant į patalpas patenkantį natūralios šviesos srautą ir žmonių judėjimą pastate. Todėl viešbutyje įrengti šviestuvai su valdomais maitinimo šaltiniais, kurie prijungti prie bendros pastato valdymo sistemos.

Ateityje elektros, tad ir apšvietimo sąnaudos dar labiau sumažės, nes viešbučio statytojai ant stogo planuoja įrengti saulės elektrinę. Tam parengti visi būtini inžineriniai tinklai.

Žalią ir tvarią koncepciją atliepia pats viešbučio pavadinimas

„VA STATYBA“, kaip generalinis rangovas, pastatė viešbutį, kuriame įrengti 79 modernūs svečių kambariai ir apartamentai; teikiamos SPA ir sveikatingumo procedūros; įrengtas baseino ir pirčių kompleksas su terasa; vaikų vidaus ir lauko erdvės, restoranas bei konferencijų salė. Pats viešbučio pavadinimas – „Amberton Green SPA Druskininkai“, – atspindi žaliosios statybos ir energijos taupymo koncepciją.

VA STATYBAPastato išorinės konstrukcijos – medinės, fasado apdailai naudota cinko skarda. Vėdinamas monolitinio pastato fasadas apšiltintas poliuretanu. Sumontuotos ne tik gamyklinės, bet ir individualiai pagamintos lietaus nuvedimo detalės. Pastato fasade – daug stiklo elementų, sumontuoti išskirtiniai stoglangiai. Septynių metrų gylyje po „Amberton Green SPA Druskininkai“ pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė ir techninės patalpos.

Interjere naudotos medinės sienų dailylentės, grindys išklotos kilimine danga ir plytelėmis. Viešbutyje įrengti pandusai ir specialūs liftai neįgaliesiems. Pagal jų poreikius pritaikyti ir atskiri viešbučio kambariai.

Rezultatą lemia įmonės strategija

„VA STATYBA“ projekto vadovas D.Skliutas, vadovavęs viešbučio statybai, sako jaučiantis didelį pasitenkinimą įgyvendintu projektu – ir dėl įdiegtų inovacijų, ir dėl galutinio rezultato. „Amberton Green SPA Druskininkai“ jau priima svečius, o eksploatacija patvirtina, kad pastatas funkcionuoja su mažomis energijos sąnaudomis.

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“ vadovas V. Almanaitis ir akcentuoja, kad lygiai toks pat svarbus yra profesionalus bendradarbiavimas su užsakovais, architektais, visais statybos proceso dalyviais.

Šios įmonės strategijos dedamosios tampa dar svarbesnės, kai statoma – kaip ir „Amberton Green SPA Druskininkai“, – savo kraštui, o stipri įmonės komanda, kūrybingi UAB „Arches“ architektai ir puikūs užsakovai Dainius ir Indrė Davidoniai, V.Almanaičio žodžiais, ne tik lėmė auksą „Lietuvos metų gaminio 2021“ apdovanojimuose, bet ir sukūrė išskirtinį visomis prasmėmis viešbutį.

„Amberton Green SPA Druskininkai“ iliustr.

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-22 07:28
Įmonė „Staticus“ suprojektavo, pagamino ir sumontavo biurų ir mažmeninės prekybos pastato „VIA VIKA“ fasadą, kuris neturi analogų Šiaurės ir Rytų Europoje. Šis Norvegijoje, Osle, įgyvendintas projektas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ įmonei „Staticus“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2022-12-21 17:06
Vilnius išsirinko 5 įspūdingiausius miesto puošėjus, kuriančius Kalėdų nuotaiką mieste tvariai ir jaukiai. Šiemet konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – varžėsi net 60 išpuoštų miesto vitrinų, pastatų fasadų, pasažų, kiemelių.
nuotrauka
2022-12-16 12:20
Tradiciniame „Lietuvos metų gaminys 2022“ konkurse įmonė „YIT Lietuva“ pelnė du aukso medalius. Aukščiausiais apdovanojimais buvo įvertinti polimerų gamyklos „Rehau“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje „Raitininkų sodas“ projektai.
nuotrauka
2022-12-14 16:47
Gruodžio 14 d. 26-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Apdovanojimams penkiose vertinimo kategorijose buvo nominuoti 84 gaminiai, kaip ir kasmet, lyderio pozicijas išlaikė maisto ir pašarų pramonė – į šią kat...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos