2022 gruodžio 1 d. ketvirtadienis, 3:17
Reklama  |  facebook

UAB „VA STATYBA“ pastatė pirmąjį Pietų Lietuvoje tvarų ir mažai energijos naudojantį pastatą – „Amberton Green SPA Druskininkai“

2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.
nuotrauka
„Amberton Green SPA Druskininkai“ nuotr.


Minimos įmonės
VA Statyba, UAB
Arches, UAB

„Amberton“ viešbučių grupę valdančios UAB „HoteliersCo.“ (statytojas – UAB „Druskininkų konferencijų centras“) pastatas iškilo Druskininkuose, Ratnyčėlės ir Nemuno upių santakoje.

„Per pusantrų metų pastatytas viešbutis „Amberton Green SPA Druskininkai“ yra išskirtinis daugeliu požiūrių. Tai vienintelis toks pastatas Pietų Lietuvoje – tiek architektūriniu, tiek įdiegtų technologijų požiūriu. Pastatėme tvarų ir draugišką aplinkai viešbutį, išskirtinį dėmesį skirdami pastato „žalumui“, energiniam efektyvumui“, – pasakoja bendrovės „VA STATYBA“, statinio generalinio rangovo, vadovas Virginijus Almanaitis.

Viešbutyje įdiegta sąnaudas taupanti efektyvi ŠVOK sistema

Pagal projekto autorių UAB „Arches“ idėją sukurtas pastatas organiškai įsilieja į aplinką: V.Almanaičio pastebėjimu, atrodo lyg visada čia buvęs. Tokį įspūdį kuria išorės apdailai balkonuose naudotos klijuoto medžio plokštės ir fasado apdailai parinkta samanų spalvos cinko skarda, kuri laikui bėgant vis labiau pastatą tarsi sulieja su jį supančia gamta.

VA STATYBAIšskirtiniu pastatą daro ir inžinerinės sistemos, šio laikmečio tendencijas – tvarumą ir taupų energijos naudojimą, mažinant CO2 pėdsaką, – įgyvendinantys sprendimai.

Po pastatu įrengti apie 120 m gylio 35 geoterminiai gręžiniai. Kapiliariniai šildymo-vėsinimo kilimėliai, sumontuoti lubose, tolygiai šildo arba vėsina visą patalpą, taip kurdami komfortišką mikroklimatą. Ši sistema taupiai naudoja energiją, o vasarą vėsa beveik nieko nekainuoja. 

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“
vadovas Virginijus ALMANAITIS.

 

Esant neįprastai žemoms žiemos temperatūroms, papildomai gali būti įjungtas ir prie geoterminio šildymo katilų esantis pašildymas elektra. O vėsos efektą sustiprina pietų pusėje esantys langai su saulės kontrolės sistema. Kaip pastebi „VA STATYBA“ projekto vadovas Danius Skliutas, jeigu pats pastatas yra A+ energinės naudingumo klasės, tai langai, kurių varža siekia 0,8 w/kv. mK, atitinka A++ energinio naudingumo rodiklius.

SPA pastate įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Viename viešbučio korpusų vėdinimas reguliuojamas centralizuotai, o kitame gali būti reguliuojamas ir centralizuotai, ir atskirai kiekviename kambaryje pagal svečių poreikius.

Mažos elektros sąnaudos ateityje dar gali mažėti

Viešbutyje įrengta unikali apšvietimo technologija, suderinta su natūraliais žmogaus bioritmais.

VA STATYBAAtskirose erdvėse, kaip, pvz., masažo kabinetuose, numatyta galimybė individualiai reguliuoti kiekvieno šviestuvo intensyvumą, o bendrosiose SPA erdvėse įrengtas visuomenės sveikatos centro nustatytas bendrųjų erdvių apšvietimo normas atitinkantis šviesos intensyvumas.

Ant pastato fasado – balkonuose – taip pat įrengtas taupus LED panelių apšvietimas su reguliuojamu intensyvumu.

Taupiu pastato apšvietimą daro ne tik LED ir modernios apšvietimo technologijos. Viešbutyje „Amberton Green SPA Druskininkai“ įdiegtos išmanaus namo technologijos, kurios sudaro galimybes pastato bendrųjų erdvių apšvietimą valdyti automatizuotai, įvertinant į patalpas patenkantį natūralios šviesos srautą ir žmonių judėjimą pastate. Todėl viešbutyje įrengti šviestuvai su valdomais maitinimo šaltiniais, kurie prijungti prie bendros pastato valdymo sistemos.

Ateityje elektros, tad ir apšvietimo sąnaudos dar labiau sumažės, nes viešbučio statytojai ant stogo planuoja įrengti saulės elektrinę. Tam parengti visi būtini inžineriniai tinklai.

Žalią ir tvarią koncepciją atliepia pats viešbučio pavadinimas

„VA STATYBA“, kaip generalinis rangovas, pastatė viešbutį, kuriame įrengti 79 modernūs svečių kambariai ir apartamentai; teikiamos SPA ir sveikatingumo procedūros; įrengtas baseino ir pirčių kompleksas su terasa; vaikų vidaus ir lauko erdvės, restoranas bei konferencijų salė. Pats viešbučio pavadinimas – „Amberton Green SPA Druskininkai“, – atspindi žaliosios statybos ir energijos taupymo koncepciją.

VA STATYBAPastato išorinės konstrukcijos – medinės, fasado apdailai naudota cinko skarda. Vėdinamas monolitinio pastato fasadas apšiltintas poliuretanu. Sumontuotos ne tik gamyklinės, bet ir individualiai pagamintos lietaus nuvedimo detalės. Pastato fasade – daug stiklo elementų, sumontuoti išskirtiniai stoglangiai. Septynių metrų gylyje po „Amberton Green SPA Druskininkai“ pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė ir techninės patalpos.

Interjere naudotos medinės sienų dailylentės, grindys išklotos kilimine danga ir plytelėmis. Viešbutyje įrengti pandusai ir specialūs liftai neįgaliesiems. Pagal jų poreikius pritaikyti ir atskiri viešbučio kambariai.

Rezultatą lemia įmonės strategija

„VA STATYBA“ projekto vadovas D.Skliutas, vadovavęs viešbučio statybai, sako jaučiantis didelį pasitenkinimą įgyvendintu projektu – ir dėl įdiegtų inovacijų, ir dėl galutinio rezultato. „Amberton Green SPA Druskininkai“ jau priima svečius, o eksploatacija patvirtina, kad pastatas funkcionuoja su mažomis energijos sąnaudomis.

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“ vadovas V. Almanaitis ir akcentuoja, kad lygiai toks pat svarbus yra profesionalus bendradarbiavimas su užsakovais, architektais, visais statybos proceso dalyviais.

Šios įmonės strategijos dedamosios tampa dar svarbesnės, kai statoma – kaip ir „Amberton Green SPA Druskininkai“, – savo kraštui, o stipri įmonės komanda, kūrybingi UAB „Arches“ architektai ir puikūs užsakovai Dainius ir Indrė Davidoniai, V.Almanaičio žodžiais, ne tik lėmė auksą „Lietuvos metų gaminio 2021“ apdovanojimuose, bet ir sukūrė išskirtinį visomis prasmėmis viešbutį.

„Amberton Green SPA Druskininkai“ iliustr.

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-10 08:29
Šalies savivaldybėms, labiausiai nusipelniusioms konkrečiose srityse, spalio 7 dienos vakarą Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 bronzinių „Auksinės krivūlės“ statulėlių.
nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos