2022 liepos 3 d. sekmadienis, 9:28
Reklama  |  facebook

UAB „VA STATYBA“ pastatė pirmąjį Pietų Lietuvoje tvarų ir mažai energijos naudojantį pastatą – „Amberton Green SPA Druskininkai“

2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.
nuotrauka
„Amberton Green SPA Druskininkai“ nuotr.


Minimos įmonės
VA Statyba, UAB
Arches, UAB

„Amberton“ viešbučių grupę valdančios UAB „HoteliersCo.“ (statytojas – UAB „Druskininkų konferencijų centras“) pastatas iškilo Druskininkuose, Ratnyčėlės ir Nemuno upių santakoje.

„Per pusantrų metų pastatytas viešbutis „Amberton Green SPA Druskininkai“ yra išskirtinis daugeliu požiūrių. Tai vienintelis toks pastatas Pietų Lietuvoje – tiek architektūriniu, tiek įdiegtų technologijų požiūriu. Pastatėme tvarų ir draugišką aplinkai viešbutį, išskirtinį dėmesį skirdami pastato „žalumui“, energiniam efektyvumui“, – pasakoja bendrovės „VA STATYBA“, statinio generalinio rangovo, vadovas Virginijus Almanaitis.

Viešbutyje įdiegta sąnaudas taupanti efektyvi ŠVOK sistema

Pagal projekto autorių UAB „Arches“ idėją sukurtas pastatas organiškai įsilieja į aplinką: V.Almanaičio pastebėjimu, atrodo lyg visada čia buvęs. Tokį įspūdį kuria išorės apdailai balkonuose naudotos klijuoto medžio plokštės ir fasado apdailai parinkta samanų spalvos cinko skarda, kuri laikui bėgant vis labiau pastatą tarsi sulieja su jį supančia gamta.

VA STATYBAIšskirtiniu pastatą daro ir inžinerinės sistemos, šio laikmečio tendencijas – tvarumą ir taupų energijos naudojimą, mažinant CO2 pėdsaką, – įgyvendinantys sprendimai.

Po pastatu įrengti apie 120 m gylio 35 geoterminiai gręžiniai. Kapiliariniai šildymo-vėsinimo kilimėliai, sumontuoti lubose, tolygiai šildo arba vėsina visą patalpą, taip kurdami komfortišką mikroklimatą. Ši sistema taupiai naudoja energiją, o vasarą vėsa beveik nieko nekainuoja. 

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“
vadovas Virginijus ALMANAITIS.

 

Esant neįprastai žemoms žiemos temperatūroms, papildomai gali būti įjungtas ir prie geoterminio šildymo katilų esantis pašildymas elektra. O vėsos efektą sustiprina pietų pusėje esantys langai su saulės kontrolės sistema. Kaip pastebi „VA STATYBA“ projekto vadovas Danius Skliutas, jeigu pats pastatas yra A+ energinės naudingumo klasės, tai langai, kurių varža siekia 0,8 w/kv. mK, atitinka A++ energinio naudingumo rodiklius.

SPA pastate įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Viename viešbučio korpusų vėdinimas reguliuojamas centralizuotai, o kitame gali būti reguliuojamas ir centralizuotai, ir atskirai kiekviename kambaryje pagal svečių poreikius.

Mažos elektros sąnaudos ateityje dar gali mažėti

Viešbutyje įrengta unikali apšvietimo technologija, suderinta su natūraliais žmogaus bioritmais.

VA STATYBAAtskirose erdvėse, kaip, pvz., masažo kabinetuose, numatyta galimybė individualiai reguliuoti kiekvieno šviestuvo intensyvumą, o bendrosiose SPA erdvėse įrengtas visuomenės sveikatos centro nustatytas bendrųjų erdvių apšvietimo normas atitinkantis šviesos intensyvumas.

Ant pastato fasado – balkonuose – taip pat įrengtas taupus LED panelių apšvietimas su reguliuojamu intensyvumu.

Taupiu pastato apšvietimą daro ne tik LED ir modernios apšvietimo technologijos. Viešbutyje „Amberton Green SPA Druskininkai“ įdiegtos išmanaus namo technologijos, kurios sudaro galimybes pastato bendrųjų erdvių apšvietimą valdyti automatizuotai, įvertinant į patalpas patenkantį natūralios šviesos srautą ir žmonių judėjimą pastate. Todėl viešbutyje įrengti šviestuvai su valdomais maitinimo šaltiniais, kurie prijungti prie bendros pastato valdymo sistemos.

Ateityje elektros, tad ir apšvietimo sąnaudos dar labiau sumažės, nes viešbučio statytojai ant stogo planuoja įrengti saulės elektrinę. Tam parengti visi būtini inžineriniai tinklai.

Žalią ir tvarią koncepciją atliepia pats viešbučio pavadinimas

„VA STATYBA“, kaip generalinis rangovas, pastatė viešbutį, kuriame įrengti 79 modernūs svečių kambariai ir apartamentai; teikiamos SPA ir sveikatingumo procedūros; įrengtas baseino ir pirčių kompleksas su terasa; vaikų vidaus ir lauko erdvės, restoranas bei konferencijų salė. Pats viešbučio pavadinimas – „Amberton Green SPA Druskininkai“, – atspindi žaliosios statybos ir energijos taupymo koncepciją.

VA STATYBAPastato išorinės konstrukcijos – medinės, fasado apdailai naudota cinko skarda. Vėdinamas monolitinio pastato fasadas apšiltintas poliuretanu. Sumontuotos ne tik gamyklinės, bet ir individualiai pagamintos lietaus nuvedimo detalės. Pastato fasade – daug stiklo elementų, sumontuoti išskirtiniai stoglangiai. Septynių metrų gylyje po „Amberton Green SPA Druskininkai“ pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė ir techninės patalpos.

Interjere naudotos medinės sienų dailylentės, grindys išklotos kilimine danga ir plytelėmis. Viešbutyje įrengti pandusai ir specialūs liftai neįgaliesiems. Pagal jų poreikius pritaikyti ir atskiri viešbučio kambariai.

Rezultatą lemia įmonės strategija

„VA STATYBA“ projekto vadovas D.Skliutas, vadovavęs viešbučio statybai, sako jaučiantis didelį pasitenkinimą įgyvendintu projektu – ir dėl įdiegtų inovacijų, ir dėl galutinio rezultato. „Amberton Green SPA Druskininkai“ jau priima svečius, o eksploatacija patvirtina, kad pastatas funkcionuoja su mažomis energijos sąnaudomis.

„Mūsų įmonės tikslas – patenkinti ir laimingi užsakovai, todėl ypatingą dėmesį skiriame darbų kokybei ir terminams. Siekdami aukščiausių rezultatų, kontroliuojame kiekvieną darbų etapą, naudojame naujausias technologijas, taikome inovatyvius sprendimus“, – sako UAB „VA STATYBA“ vadovas V. Almanaitis ir akcentuoja, kad lygiai toks pat svarbus yra profesionalus bendradarbiavimas su užsakovais, architektais, visais statybos proceso dalyviais.

Šios įmonės strategijos dedamosios tampa dar svarbesnės, kai statoma – kaip ir „Amberton Green SPA Druskininkai“, – savo kraštui, o stipri įmonės komanda, kūrybingi UAB „Arches“ architektai ir puikūs užsakovai Dainius ir Indrė Davidoniai, V.Almanaičio žodžiais, ne tik lėmė auksą „Lietuvos metų gaminio 2021“ apdovanojimuose, bet ir sukūrė išskirtinį visomis prasmėmis viešbutį.

„Amberton Green SPA Druskininkai“ iliustr.

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-02-22 12:06
Paupys – pirmasis lietuviškas nekilnojamojo turto projektas, nominuotas prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose. Šiemet jis pretenduoja tapti geriausiu urbanistiniu projektu pasaulyje – šioje kategorijoje apdovanojami projektai naujam gyvenimui prikėlę apleistas, nenaudojamas miesto teritorijas ar past...
nuotrauka
2022-02-22 07:02
Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais į...
nuotrauka
2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksport...
nuotrauka
2022-02-08 07:16
UAB „Gilesta“ pastatytas Kauno klinikų Ambulatorinis diagnostikos centras konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertintas aukso medaliu. Pandemijos metu išaugus medicininių paslaugų poreikiui, šis pastatas tapo reikšmingas ne tik užsakovui ir generaliniam rangovui, bet ir visai Lietuvai.
nuotrauka
2022-02-07 07:10
Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip pagrindinis statybos rangovas, įgyvendino valstybei svarbų projektą – pastatė Kauno kogeneracinę jėgainę (Kauno KJ) ir pelnė „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalį.
nuotrauka
2022-02-01 07:01
Balkonų ir kitų iš fasado išsikišančių pastato elementų statyba šalyse, kuriose žiẽmos šáltos, – tikras iššūkis. Užkirsti kelią šiluminiams tilteliams, išlaikant konstrukcijos vientisumą, inžinieriams gali būti nelengva užduotis, ypač tada, kai pastato architektūra yra išskirtinė.
nuotrauka
2022-01-26 06:02
Šventinį Vilniaus gimtadienio vakarą 10 garbingų miestiečių Rotušėje iškilmingai apdovanoti Šv. Kristoforo statulėlėmis už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą. Reikšmingiausiam miesto apdovanojimui šįmet buvo nominuota per 50 kandidatų.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos