2023 kovo 27 d. pirmadienis, 16:51
Reklama  |  facebook

Užimtumo tarnyba: nors mažėjo registruotas nedarbas, bet kartu mažėjo ir darbo jėgos paklausa

2022-10-10 11:51
Šalyje darbo rinkos padėtis dviprasmiška – mažėjo registruotas nedarbas, bet kartu mažėjo darbo jėgos paklausa ir daugiau naujų klientų kreipėsi į Užimtumo tarnybą. Nepaisant neapibrėžtumo ir iššūkių ekonomikoje, nedarbas per mėnesį smuktelėjo 0,5 proc. punkto ir nukrito iki 8,1 proc. Spalio 1 d. oficialiai darbo ieškojo 142 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų – 5,3 proc. mažiau nei prieš mėnesį.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Užimtumo tarnyba,
„Nedarbo mažėjimą sąlygojo aktyvesnis nei rugpjūtį darbo ieškančių asmenų sugrįžimas į darbo rinką ir vis dar pakankamai didelis laisvų darbo vietų skaičius. Rugsėjį daugiau klientų įsidarbino ir pradėjo dalyvauti remiamo užimtumo priemonėse arba ėmėsi veiklos pagal verslo liudijimą“, – cituojama Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Užimtumas suteiktas beveik 35 tūkst. asmenų – tai 24,4 proc. daugiau nei rugpjūtį. Tarpininkaujant Užimtumo tarnybai įsidarbino 21,4 tūkst. klientų – 4,2 tūkst. daugiau nei ankstesnį mėnesį. Daugiausiai – apdirbamosios gamybos, prekybos, švietimo ir administracinę bei aptarnavimo veiklą vykdančiose įmonėse. Trys ketvirtadaliai įdarbinti kvalifikuotam darbui.

Remiamo užimtumo priemonėse, rašoma Užimtumo tarnybos pranešime, padedančiose sugrįžti į darbo rinką, pradėjo dalyvauti 4,1 tūkst. darbo ieškančių asmenų. Beveik 1 tūkst. iš jų įgis profesines kvalifikacijas ir kompetencijas, 1,4 tūkst. įdarbinti subsidijuojant, 1,2 tūkst. suteikta parama judumui. Savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus pradėjo 9,2 tūkst. – beveik 1 tūkst. daugiau nei rugpjūtį.

„Nepaisant nedarbo rodiklių mažėjimo, fiksuojame ir nerimą keliančius signalus. Į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrius rugsėjį kreipėsi 5,3 tūkst. daugiau klientų nei rugpjūtį – 27 tūkst. darbo ieškančių asmenų. Sumažėjo ir įregistruotų laisvų darbo vietų skaičius“, – atkreipė dėmesį J. Zemblytė.

Darbdaviai pateikė 4,8 tūkst. mažiau laisvų darbo vietų nei rugpjūtį – iš viso 22,6 tūkst. Darbo skelbimų mažiau visuose sektoriuose, išskyrus žemės ūkį ir miškininkystę, elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo bei nekilnojamo turto operacijų sektorius.

Rugsėjį labiausiai sumažėjo pasiūlymų dirbti padavėjams, barmenams, virtuvės pagalbininkams, mėsininkams ir žuvų darinėtojams, grindų ir plytelių klojėjams, mokytojams. Įprastai rudenį darbo pasiūlymų kai kuriose ūkio veiklose (žemės ūkio, statybos, pramoginės ir poilsio organizavimo, apgyvendinimo ir maitinimo bei kt.) mažiau dėl pasibaigusių sezoninių darbų.

Laisvų darbo vietų daugiausiai įregistravo transporto ir saugojimo, administracinę ir aptarnavimo veiklą vykdančios bei prekybos įmonės. Darbo rinkoje augo kvalifikuotų miškų ūkio darbuotojų, plytų mūrininkų, maisto ir panašių produktų gamybos mašinų operatorių, kasininkų, dailidžių ir stalių, elektrikų, elektromonterių ir elektromechanikų, jaunesniųjų socialinių darbuotojų bei nekvalifikuotų mišriojo augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio darbininkų poreikis. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-27 09:42
Energinio naudingumo sertifikavimas yra paslauga, kurią atlikus išduodamas sertifikatas – dokumentas, kuriame ne tik formali informacija, bet ir vertę keliantys statinio ypatumai.
nuotrauka
2023-03-24 13:49
Nors situacija, rodos, gerėja, tačiau nelaimingų atsitikimų darbe, pastebi Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas, rodikliai vis dar prasti.
nuotrauka
2023-03-23 10:52
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už pažeidimus trims fiziniams asmenims kovo mėnesį pritaikė drausmines nuobaudas bei apribojo pastatų energinio naudingumo sertifikavimo (PENS) eksperto kvalifikacijos atestatų galiojimus.
nuotrauka
2023-03-23 09:11
Profesinio mokymo įstaigos kartu su darbdaviais kviečiami dalyvauti projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ ir teikti paraiškas gauti finansavimą pameistrystei skatinti. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis, jam numatoma skirti virš 19 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-23 07:49
Sodininkų bendrijose prasideda aktyvusis metas: užmiesčio teritorijose esantys sodai vėl atgyja ir prisipildo besidarbuojančių žmonių. Prasidedant naujam sodininkystės sezonui, svarbu aptarti ne tik ūkio, bet ir teisės klausimus apie sodų bendrijas. Paanalizuokime, naudinga ar nenaudinga būti sodini...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-22 11:58
2022 m. Lietuvos sutelktinio finansavimo rinka sparčiai augo nepaisant geopolitinės krizės, finansų rinkos svyravimų ir reguliacinių pokyčių. Reikšmingai padidėjo ir finansuojamų projektų skaičius, ir suteikiamas finansavimas, tačiau ir pradelsti mokėjimai.
nuotrauka
2023-03-22 06:13
Keturi asmenys įtariami sukčiaujant apgaule įgiję daugiau nei 640 tūkst. eurų iš Užimtumo tarnybos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros. Asmenys, pasitelkę savo pačių įkurtus juridinius asmenis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, galimai klastojo dokumentus ir vykdė fiktyvių sandorių grandines, siekdami...
nuotrauka
2023-03-22 06:03
Šiandiena, kovo 22 d., vyks Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis, kuriame Aplinkos ministerijos atstovai pristatys parengtus pasiūlymus dėl LR statybos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatų tobulinimo.
nuotrauka
2023-03-21 05:33
Sprendžiant pastatų statybos ir naudojimo ne pagal paskirtį problemą, aplinkos ministro sudaryta darbo grupė suformavo teisinio reglamentavimo pakeitimų pasiūlymus, kurie kovo 22 d. bus pristatomi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Siūloma patikslinti statinio paskirčių sąrašą, priskyrimo jo...
nuotrauka
2023-03-21 05:20
Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau ­– APVA) pateiktą prašymą skirti 58 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo. Šios lėšos bus skirtos daugiabučių atnaujinimo projektams.
nuotrauka
2023-03-20 10:00
Darbuotojų saugos ir sveikatos padėtis Lietuvos statybvietėse reikalauja realių pokyčių: daugelyje įmonių reikalingas dėmesys ir apmokymai vis dar yra tik formalumas, siekiant atitikti minimalius reikalavimus.
nuotrauka
2023-03-18 10:05
Susisiekimo ministerija ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) siekia paskatinti Lenkijos kelių tiesimo įmones dalyvauti įgyvendinant stambius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus ir kviečia dalyvauti rangos darbų viešųjų pirkimų konkursuose.
nuotrauka
2023-03-17 11:50
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atlikusi mokslo paskirties pastato Mokslininkų g., Vilniuje avarijos tyrimą ir nustačiusi, kad statinio griūtis įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kreipėsi į Statybos sektoriaus vystymo agentūrą (...
nuotrauka
2023-03-17 11:43
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) kreipėsi į viešąją įstaigą Statybos sektoriaus vystymą agentūrą (SSVA), prašydama įvertinti neteisėtai ypatingojo statinio – daugiabučio gyvenamojo namo Krivūlės g. 9, esančio kultūros paveldo ter...
nuotrauka
2023-03-17 11:06
Užimtumo tarnybos finansuojamos mokymosi priemonės praėjusiais metais tapo itin populiarios. 2022-aisias paramos mokymuisi priemonėse dalyvavo 2,3 karto daugiau klientų nei užpernai. Ypatingai didelį dėmesį parodė užimti darbo rinkos dalyviai, norėję keisti kvalifikaciją ar įgyti kompetenciją.
nuotrauka
2023-03-17 09:24
2023 m. sausį šalyje atlikta statybos darbų už 265,9 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 1,5 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2022 m. gruodį (nepašalinus – 40,7 proc. mažiau).
nuotrauka
2023-03-16 15:52
Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota nesandari stogo danga, apskardinti parapetai, demontuotos nenaudojamos ant stogo esančios konstrukcijos, demontuotos nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai ir ištrupėjimai, pastatas užsa...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos