2024 balandžio 16 d. antradienis, 18:06
Reklama  |  facebook

Vilniaus miesto savivaldybė bendrojo plano įgyvendinimą vertins su ekspertais

2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Vilniaus savivaldybės specialistai bei išorės ekspertai analizuos atskirų miesto teritorijų raidos tendencijas, Bendrojo plano įgyvendinimo programą bei gyventojų pateiktus siūlymus dėl plano sprendinių keitimo ar tobulinimo. Iš šių vertinimų bus parengta galutinė ataskaita.

Susitikimai, kuriuose su nepriklausomais ekspertais bus aptariamas bendrojo plano sprendinių įgyvendinimas realiuose projektuose, vyks du kartus per mėnesį iki kovo pabaigos.

Gyventojai apie rengiamą bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo už 2021-2022 metus buvo kviečiami išsakyti savo nuomonę iki spalio 1 d. Gautos apibendrintos pastabos bus įtrauktos į galutinę monitoringo ataskaitą.

„Bendrasis planas – kompleksinis dokumentas, kuris užkoduoja vilniečių susitarimą ir lūkesčius, kaip plėtosime miestą. Jo taikymo stebėsena yra svarbus žingsnis vertinant, kaip iš tikrųjų teorija taikoma praktikoje, kurie sprendiniai duoda vaisių, o gal kaip tik kuria neaiškumą ir gal reikalingas papildomas informacijos patikslinimas", – teigia Vilniaus miesto vyriausioji architektė Laura Kairienė.

Bendrasis planas taikomas atsižvelgiant į kitus teisės aktus, kurie keičiasi, tad, anot L. pranešime cituojamos Kairienės, profesionalų komandos laukia didžiulis darbas – identifikuoti sisteminius neatitikimus ar netikslumus.

„Šįkart buvo priimtas sprendimas įtraukti išorės ekspertus, kurie yra savo sričių profesionalai ir susiduria su bendrojo plano taikymu kasdien. Jie dirbs drauge su plano rengėjais ir komisijos nariais. Tikimės, kad bendro darbo rezultatas bus sprendimas dėl bendrojo plano dokumento: koreguoti, keisti ar nieko nedaryti", – kalba Vilniaus miesto vyriausioji architektė.

Už dalyvavimą ekspertams nebus mokama, jie kviečiami prisijungti savanoriškais pagrindais.

Vilniaus m. savivaldybėSauliaus Žiūros
nuotr.
 
Vilniaus miesto bendrąjį planą Taryba patvirtino 2021 m. birželio 2 d.. Iki tol daugelį metų buvo vadovaujamasi senu planu ir jo reikalavimai jau neatitiko esamos situacijos.

Bendrajame plane įtvirtintos miesto erdvinės struktūros plėtojimo ir teritorijos naudojimo privalomosios nuostatos. Plane numatytos ir prioritetinės teritorijos, kuriose numatoma statyti mokyklas, darželius, sporto, kultūros, gydymo įstaigas, planuojamas gatves, įrengti želdynus.

Skirtingai nei ankstesniame plane, dabartiniame išsamiai aprašyti teritorijos naudojimo reikalavimai – galimi žemės naudojimo būdai, užstatymo aukštis, užstatymo tipas, intensyvumas, užstatymo tankis, maksimalus būstų skaičius sklype, nelaidžių dangų plotas, didžiausias galimas vieno mažmeninės prekybos objekto bendras plotas ir kt.

„Bendrojo plano taikymas realiame gyvenime ne visada būna lengvas. Neretai planuojama sklypais – bendrojo plano rodiklių taikymas ne visam kvartalui ar teritorijai, o sklypui, ne visada užkoduoja teisingą erdvinę išraišką, tinkančią vietos kontekstui. Daug klausimų kelia statybos šlaituose reglamentavimas, pastebima nesustabdoma urbanizacijos plėtrą į užmiestį ir kiti klausimai. Visa tai nagrinėsime su ekspertais ir teiksime išvadas", – sako pranešime pacituotas Vilniaus miesto savivaldybės Teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Benius Bučelis.

Vykdomas monitoringas gali padėti atskleisti tendencijas, kurie Bendrojo plano sprendiniai sunkiai pritaikomi praktiškai ir kaip reikėtų tobulinti esamą planą. Labai svarbus ir civilinės saugos aspektas. Bendrajame plane atitinkamai turėtų būti planuojama ir urbanistinė struktūra, gatvės ir inžineriniai objektai.

Su nepriklausomais ekspertais parengta bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo monitoringo ataskaita bus teikiama tvirtinti miesto Tarybai. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-04-15 15:30
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus konteinerius įrengusios bendrovės VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) turės atlyginti daugiau nei 445 tūkst. eurų žalą.
nuotrauka
2024-04-13 07:54
Kaune jau veikia naujasis stadionas, netrukus bus atvertas ir pirmasis šalyje mokslo muziejus. Per artimiausius kelerius metus kairiajame Nemuno krante turi iškilti aukščiausių standartų kultūros renginių erdvė – M. K. Čiurlionio koncertų centras. Objektui išduotas statybos leidimas, ruošiamasi skel...
nuotrauka
2024-04-12 13:55
Šiandien Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą atmetė teisiamojo verslininko iš Panevėžio apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl mėginimo papirkti Neringos merą bei dėl uždarosios akcinės bend...
nuotrauka
2024-04-12 13:36
2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB EIKA grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi" ir UAB „Samogitia miestelis". Netrukus 7,8 ha terito...
nuotrauka
2024-04-12 10:00
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji infrastruktūra – baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Suremontuoto šaligatvio ruožas yra reprezentacinėje miesto vietoje, kultūros paveldo teritorijoje, prie vienos pagrindinių uostamiesčio gatvių – Taikos prospekto rytinėje pu...
nuotrauka
2024-04-11 15:40
Vilniaus miesto savivaldybės vertinimu, šiandien Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pateikta nuomonė dėl Daugiafunkcio komplekso neatspindi visos koncesijos sutarties pakeitimų apimties. Finansininkų skaičiavimais, taikant VPT siūlomą skaičiavimų metodologiją, Vilniaus miesto savivaldybei ir Švietimo mo...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-09 11:23
Savo jėgomis baseiną su SPA zona Nemuno saloje pastatęs Kaunas tęsia vandens sporto statinių plėtrą visame mieste. Praėjusių metų pabaigoje pradėtos statybos Šilainiuose. Čia nuo pamatų atgimsta Rūtos Meilutytės pirmoji plaukimo vieta. Po šv. Velykų paruošiamieji darbai startavo Panemunėje – rangova...
nuotrauka
2024-04-05 13:02
Prieš keletą metų Naugarduko gatvėje pastatyti mobilūs kiemeliai atnaujinami ir bus perkelti į kitas miesto vietas. Du kiemeliai bus pastatyti Šeškinės visuomeninio ir prekybos centro teritorijoje, du – Lvivo gatvėje ir du – Panerių gatvėje, šalia buvusio „Lelijos" fabriko. Kiemeliai taps poilsio ir...
nuotrauka
2024-04-04 17:36
Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Suvalkų miesto savivaldybė kartu įgyvendins Žaliosios infrastruktūros gerinimo pasienio regiono miestų teritorijose projektą „The Gardens“, iš dalies finansuojamą Europos Sąjungos.
nuotrauka
2024-04-04 17:04
Pavasarį uostamiestyje skelbia intensyvėjantys miesto gatvių ir šaligatvių dangų atnaujinimo darbai. Kai kurios dangos nebuvo remontuotos jau kelis dešimtmečius – nuo tada, kai buvo paklotos. Atnaujintos dangos ne tik saugesnės pėstiesiems bei kitiems eismo dalyviams, bet ir atrodo estetiškiau.
nuotrauka
2024-04-04 11:25
Šių metų vasarą, birželio pabaigoje, Gargžduose duris atvers jau 15-as Inovacijų agentūros bendradarbystės centras „Spiečius". Centras veiks kaip erdvė, skatinanti regiono verslumą, teikianti nemokamas paslaugas verslininkams ir burianti aktyvią bendruomenę.
nuotrauka
2024-04-04 11:09
Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarkos aprašą ir peržiūrėti, kiek tikslingos jame numatytos finansuoti priemonės.
nuotrauka
2024-04-03 13:11
Panevėžyje iki rudens planuojama pabaigti su europine magistrale „Via Baltica“ besijungiančios Smėlynės gatvės kapitalinio remonto darbus. Šiems darbams, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, 2024 m. skirta 722 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-04-02 10:09
Vilniaus mieste pastarąjį dešimtmetį stebimas spartus gyventojų kraustymasis iš sovietiniu laikotarpiu statytų miegamųjų mikrorajonų, rodo Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) išanalizuoti gyventojų migracijos tarp atskirų miestų rajonų duomenys.
nuotrauka
2024-03-29 09:54
Artėjant šv. Velykoms, Palangos J. Basanavičiaus gatvė tradiciškai pasidabino įspūdingais, dviejų metrų aukščio margučiais. Spalvinga bene gražiausiai pavasario šventei skirta alėja, kasmet sulaukianti itin didelio tiek palangiškių, tiek ir kurorto svečių susidomėjimo, Palangą puoš iki balandžio 8 d...
nuotrauka
2024-03-28 14:43
Šiauliuose po žiemos sezono startavo darbai tranzitinėse miesto gatvėse – kapitalinio remonto darbai prasidėjo intensyvioje Pramonės gatvėje, toliau rekonstruojama ir modernizuojama Aukštabalio gatvė. Abu šie valstybei svarbūs vietinės reikšmės kelių projektai iš dalies finansuojami Kelių priežiūro...
nuotrauka
2024-03-28 11:33
Po daugiau nei 3 metus trukusios rekonstrukcijos atidaryta Švenčionių nuotekų valykla. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) administravo daugiau nei 3 mln. eurų vertės projektą, modernizuojant Švenčionių miesto nuotekų valymo įrenginius ir užtikrinant nepertraukiamas, patikimas ir kokybiškas pa...
nuotrauka
2024-03-27 16:45
Nuo balandžio mėn. vilniečiai ir sostinės svečiai galės nemokamai naudotis Vilniaus miesto savivaldybei priklausančiais viešaisiais tualetais. Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė sprendimui panaikinti anksčiau galiojusį 30 eurocentų vienkartinį mokestį. Taip pat per artimiausius dvejus metus pla...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse