2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:36
Reklama  |  facebook

Vilnius vėl atsidurs pramonės inovacijų sūkuryje: parodos „Balttechnika 2024“ akcentai

2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, bet ir taps vieta, kur galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui ir vartotojams.
nuotrauka
Ankstenių metų „Balttechnika“ parodos akimirka. LITEXPO nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
LINPRA (Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija ),
NETA (Nacionalinė elektros technikos verslo asociacija),
HELLA Lithuania,
Elinta, UAB
Continental Automotive Lithuania, UAB
INFOBALT, asociacija,
Pasak LITEXPO projektų vadovės Eglės Puodžiūtės, paroda „Balttechnika 2024“ bus puiki galimybė pamatyti, kas vyksta Lietuvos inžinerijos pramonėje, sužinoti, kokios yra pasaulinės tendencijos, ir atrasti potencialias galimybes naujiems projektams ar partnerystėms.

„Per kelis dešimtmečius „Balttechnika“ tapo renginiu, po vienu stogu suburiančiu tiek inovacijų kūrėjus, tiek verslo ir mokslo, tiek tradicinės pramonės atstovus, tiek startuolius. Vieniems tai puiki proga sužinoti ir išbandyti naujausius sprendimus, kitiems – užmegzti ar atnaujinti kontaktus“, – apie artėjančią parodą pasakoja E. Puodžiūtė.

Kaip ir ankstesniais metais, vienu įdomiausių parodos akcentų taps „Inovacijų sala“ – išskirtinė „Balttechnikos 2024“ dalis, dedikuota novatoriškų produktų ir sprendimų, sukurtų Lietuvoje, pristatymui. Šių metų „Inovacijų salą“ organizuoja Baltijos automobilių detalių klasteris (BACC) drauge su Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA.

„Inovacijų sala“ – tai platforma, kur pramonės atstovai ir visuomenė gali iš arčiau susipažinti su šalies technologiniu progresu. Šioje erdvėje eksponuojami gaminiai ir technologijos, kurios domina tiek verslo specialistus, tiek platųjį lankytojų ratą. Užsukusiesiems leidžiama ne tik apžiūrėti, bet ir praktiškai išbandyti naujausius Lietuvos inžinierių ir mokslininkų kūrybos vaisius, suteikiant galimybę įvertinti šių inovacijų praktinę vertę ir potencialą. Šiemet čia bus galima išvysti nemažai ir automobilių industrijos inovatoriškų sprendimų“, – vardijo pranešime cituojama LITEXPO projektų vadovė E. Puodžiūtė.

Svarbiausi parodos renginiai

Parodos „Balttechnika 2024“ organizatoriai, kaip ir kasmet, daug dėmesio skyrė specializuotiems renginiams, kuriuos kuruoja parodos partneriai. Štai LINPRA drauge su Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais (AHK) ir „DigiTech“ asociacija „Infobalt“ organizuoja konferenciją „Making Industry 4.0 Real“.

Darius Lasionis, LINPRADarius Lasionis.
LINPRA nuotr.
 
LINPRA direktoriaus Dariaus Lasionio teigimu, tai – vienas iš svarbiausių metų renginių, skirtų pramonės efektyvumui ir produktyvumui didinti per skaitmeninių technologijų naudojimą gamyboje.

„Šiemet konferencijoje kalbėsime apie skaitmeninimo ir robotizacijos tendencijas. Pristatysime ir lokalius pramonės transformacijos atvejus, ir globalias tendencijas, tarptautinių pramonės lyderių įžvalgas. Kartu svarstysime, ar Lietuva jau pasirengusi „Pramonė 5.0“ erai“, – vardijo pranešime cituojamas LINPRA vadovas.

Parodoje taip pat vėl daug dėmesio bus skiriama energetikai, o daugiausia apie ją bus galima sužinoti kito LITEXPO partnerio, Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos (NETA), organizuojamoje parodoje-konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“.

Pasak NETA vadovo Gedimino Abarčio, tai bus ypatingas renginys tiems, kurie domisi energetikos sektoriaus ateitimi ir inovacijomis. Jame dalyvaus tiek tarptautinės įmonės, tiek ir Lietuvos gamintojai, kurie pristatys naujausius technologinius sprendimus atsinaujinančios energetikos, energijos saugojimo ir elektros tinklo paskirstymo technologijas.

„Konferencijoje bus kalbama apie naujausias saulės energetikos technologijas, pastatų valdymo technologijas, tvarumą pramonėje ir daugelį kitų aktualijų. Tai puiki proga susipažinti su sektoriaus naujovėmis ir tendencijomis, aptarti svarbiausius iššūkius ir galimybes“, – pabrėžė G. Abartis.

Anot jo, vienas iš pagrindinių konferencijos akcentų – faktas, kad iki 2030 m. Lietuva įsipareigojo reikšmingai sumažinti metinį energijos suvartojimą. Dėl šios priežasties įmonės jau dabar turėtų diegti sprendimus, leisiančius efektyviau naudoti energiją tiek pramonėje, tiek pastatuose.

„Atsinaujinanti energetika susiduria su nemažais iššūkiais. Neužtenka tik pastatyti saulės elektrinę ant stogo ar ant žemės. Norint pasiekti elektros energijos gamybos ir efektyvaus naudojimo tikslų, verslas turėtų rinktis sprendimus, kurie leistų saugoti jau pagamintą elektros energiją, kad vėliau ją galėtų panaudoti savo reikmėms. Tad energijos kaupimo ir baterijų sprendimams šiemet skirsime išties nemažai dėmesio“, – sako pranešime pacituotas G. Abartis.

Gediminas Abartis, NETAGediminas Abartis.
NETA nuotr.

Konferencijoje taip pat bus pristatytos automatinės pastatų valdymo sistemos (BMS), leidžiančios sumažinti pastatams naudojamos energijos praradimus. Statistika rodo, kad 30 proc. pastatuose naudojamos energijos yra išvaistoma ir net 50 proc. pastatams naudojamos energijos yra prarandama būtent dėl neefektyvių pastatų valdymo sistemų.

„Ilgą laiką BMS reikalavo itin didelių investicijų, todėl integruoti skaitmeniniai valdikliai į pastato šildymo, vėdinimo, apšvietimo įrenginius dažniausiai buvo diegiami tik dideliuose komerciniuose pastatuose. Pastaraisiais metais apstu naujų technologijų ir jų siūlančių startuolių, kurie leidžia pastato valdymą automatizuoti mažesniais kaštais. Tai jau tapo prieinama tiek senų, tie nedidelių pastatų administratoriams. Tad apie tai būtina kuo daugiau kalbėti“, – pabrėžė NETA direktorius G. Abartis.

Ypatingas dėmesys parodoje „Balttechnika 2024“ skiriamas ir automobilių pramonei. Reikšminga parodos dalimi taps pirmasis Lietuvoje tarptautinis automobilių industrijos forumas, kurį organizuoja BACC, vienijantis lyderiaujančias automobilių transporto ir komponentų gamybos bei paslaugų įmones, drauge su nacionaline užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Susisiekimo ministerija bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais.

Didelis parodos organizatorių ir partnerių dėmesys automobilių industrijai netruko pritraukti ir svarbių šio sektoriaus dalyvių. Savo dalyvavimą parodoje patvirtino „Continental Lithuania“, „Hella/Forvia“ ir „Elinta Motors“.

Automobilių pramonei skirti daugiau dėmesio parodoje nutarta įsiklausius į ekspertų įžvalgas, pabrėžiančias, kad šiuo metu šis sektorius išgyvena sparčius ir reikšmingus pokyčius, o kiekviena permaina – tai galimybė ateiti naujiems rinkos dalyviams.

„Augant elektromobilių paklausai, automobilių komponentų gamintojams teks prisitaikyti prie naujų, šiems automobiliams skirtų komponentų poreikio – baterijų sistemų, elektros perdavimo ir valdymo sistemų, naujos kartos elektromotorų. Tai reiškia tiek naujų produktų kūrimą, tiek esamų gamybos procesų pritaikymą. Tobulėjančios autonominės vairavimo technologijos detalių gamintojams atveria galimybes kurti aukštesnio lygio sensorių sistemas, komunikacijos ir duomenų apdorojimo modulius, kurie būtini saugiam autonominių transporto priemonių veikimui. Be to, tai įgalina integracijas su kitomis sistemomis ar industrijos žaidėjais“, – sako pranešime cituojamas Baltijos automobilių detalių klasterio valdybos pirmininkas Giedrius Valuckas.

Giedrius ValuckasGiedrius Valuckas.
Baltijos automobilių detalių 
klasterio
nuotr.
 
Anot jo, automobilių industriją sparčiai keičia ir vis griežtesni aplinkosaugos reikalavimai, kurie verčia ieškoti naujų, tvarių medžiagų, mažinti gamybos metu išmetamų teršalų kiekį, taip pat tobulinti gaminių gyvavimo ciklo valdymą, įskaitant galimybes jas perdirbti arba naudoti pakartotinai.

„Visus šiuos iššūkius matome kaip galimybes mūsų klasteriui prisidėti prie pramonės pokyčių ir išnaudoti naujas verslo galimybes. Tad parodos dalyviams pristatysime inovatyviausius ir išmaniausius lietuvių sukurtus sprendimus pramonei. Mūsų tikslas parodyti pasauliui, kokių technologinių sprendimų gausu Lietuvoje. Nemažai kas nustemba sužinojęs, kad Lietuvos automobilių pramonės įmonėse dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų, o bendra metinė jų apyvarta siekia beveik 900 mln. eurų“, – tvirtino G. Valuckas.

Svarbi automobilių industrijos forumo dalis bus ir B2B tinklaveikos sesija, kurioje bendradarbiavimą galės megzti gamintojų ir paslaugų atstovai iš viso pasaulio. Šia renginio dalimi, pasak jo organizatorių, siekiama paskatinti tarpsektorinį bendradarbiavimą, kuris galėtų ne tik pagreitinti naujų technologijų sukūrimą, bet ir padėtų pritraukti kuo daugiau vietinių startuolių, gebančių kurti aukščiausių standartų sprendimus. Šiuo metu į B2B sesiją jau užsiregistravo atstovai iš beveik 20 valstybių.

Inžinerinių profesijų populiarinimas

Ypatingas dėmesys parodoje vėl bus skiriamas ir jaunajai kartai. LINPRA antrus metus organizuoja moksleiviams skirtą nacionalinį jaunųjų inžinierių čempionatą „STEAM TEAM 2024“, kurio finalas vyks parodoje „Balttechnika 2024“.

„Svarbu akcentuoti ir visiems pasakyti – paroda kviečia ne tik pramonės atstovus ir profesionalus, bet ir smalsuolius bei jaunimą. Rodydami, kokios inovacijos kuriamos Lietuvoje, siekiame paskatinti jaunimą rinktis inžinerines studijas ir vėliau siekti karjeros šioje srityje. Dvejojantiems ar ieškantiems atsakymų jaunuoliams parodoje bus galima pajusti inžinerinės pramonės mastą ir suprasti, kur gali nuvesti inžinerinių gebėjimų ugdymas – nuo žaismingos ir kūrybiškos Goldbergo mašinos konstravimo iki sėkmingo verslo bei inovacijų kūrimo“, – įsitikinęs LIPRA vadovas D. Lasionis.

Jo teigimu, kuo daugiau jaunų žmonių nukreipti į inžinerijos ir tiksliųjų mokslų pasaulį reikia dėl aiškiai matomų tendencijų, iš kurių svarbiausia – technologijų paklausos augimas ir prieinamumo didėjimas.

„Pirmosios robotizavosi, skaitmenizavosi ir lyderystę šioje srityje rodė didžiosios įmonės, ypač baldų pramonėje. Tačiau dabar matome, kad skaitmenizuojasi ir mažesnės, ir vidutinės įmonės įvairiose industrijose: plastiko gamyboje, maisto sektoriuje, medicinoje ir t. t. Poreikį investuoti į technologijų atnaujinimą jaučia visa pramonė ir ši tendencija tik stiprėja“, – pabrėžė LINPRA vadovas D. Lasionis. 
Statybunaujienos.ltPramoninė statyba

nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-17 08:39
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Seime pritarta Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkuren...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 12:37
„EIKA" įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonė UAB „EIKA Development" Klaipėdoje pradėjo aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamintojos UAB „MESTILLA" gamyklos statybos darbus. Planuojama, kad darbai bus baigti 2025 metų rudenį.
nuotrauka
2024-04-29 17:16
Bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kompleksas apims skirtingos paskirties pastatus bei infrastruktūros objektus ir bus aprūpintas moderniais inžineriniais sprendima...
nuotrauka
2024-04-22 10:06
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) įsteigta NT vystymo įmonė UAB „Flex Start Three“ gavo statybą leidžiantį dokumentą 8,8 tūkst. kv. m ploto šešių segmentų nuomininkų poreikiams itin greitai pritaikomam gamybiniam pastatui „FlexStart 03“. Tai – jau trečias tarptautinius apdovanojimus pelni...
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-03-14 15:12
Kaune tęsiant „SBA Urban“ vystomo naujos koncepcijos prekybos ir verslo miesto „Urban HUB“ pirmojo etapo statybos darbus, pradedamas antrasis etapas. Jį už 11 mln. EUR įgyvendina tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Biurų, prekybos ir logistikos projekto Kaune naujajame ...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-14 10:52
Sparčiai plėtojamoje Kauno laisvosios ekonomikos zonoje (LEZ) statomas naujas baldų sandėlis. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pasirašiusi rangos sutartį su įmone „Freda IV“ gavo statybos darbų leidimą ir jau pradėjo sandėliavimo komplekso statybos darbus.
nuotrauka
2024-02-13 11:07
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė naujojo „Rimi Lietuva“ logistikos centro šalia Elektrėnų projektinius pasiūlymus. Juose numatoma, kad 43,3 tūkst. kv. m objektas išsiskirs tokiems centrams nebūdingais architektūriniais ir technologiniais, tvarumo sprendimais. Pagal built-to-suit modelį sta...
nuotrauka
2024-01-29 13:38
Pirmoji prekybinių sandėlių (angl. stock-office) koncepciją Vilniuje pradėjusi vystyti nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“ gavo statybos leidimą ir pradeda vystyti dar vieną „Vilniaus verslo parko“ kompleksą šalia Ukmergės gatvės. Naujieji 17200 kv. metrų ploto prekybiniai sandėliai bus stato...
nuotrauka
2024-01-26 08:44
VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) tęsiami išmontavimo darbai. 2023 m. IAE personalas išmontavo 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų konstrukcijų (pastatų gelžbetonio ir metalo konstrukcijų komponentai). Daugiausia įrangos išmontuota vykdant reaktoriaus technologinės įrangos išmontavimo...
nuotrauka
2024-01-18 12:39
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo ir gamybos įmonei „Arginta Engineering" 2023 m. buvo reikšmingi. Kaip ir buvo planuota, pastatyta nauja gamykla Panevėžyje, įgyvendintas didžiausias užsakymas įmonės istorijoje, kurio vertė buvo virš 5 mln. Eur, tiekiant įrangą didžiaus...
nuotrauka
2024-01-16 10:34
Iš bet kurios pasaulio vietos valdomas dronas pakyla, apskrenda laukus, surenka informaciją ir grįžta į savo stotį. Joje automatiškai įkraunamos baterijos, prireikus, jas pakeičia robotinė ranka. Autonominė bepiločių orlaivių monitoringo technologija „DBOX“ jau yra sėkmingai naudojama Vilniaus miest...
nuotrauka
2024-01-10 16:57
Plėtros projektus aktyviai įgyvendinantys Lietuvos oro uostai pristatė ilgalaikį viso tinklo plėtros planą (angl. „master plan“) iki 2052 metų. Tris oro uostus Lietuvoje valdanti bendrovė taip siekia plėtoti konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį, gerinti efektyvumą ir laike aiškiai išdėlioti Vilni...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba