2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 22:31
Reklama  |  facebook

Wolf System UAB sėkmės pagrindas – technologiškai ištobulinta metalinių klojinių sistema ir greitas jų surinkimas

2021-03-01 07:23
Joniškio rajone, Skaistgiryje, pernai buvo atidaryta kogeneracinė biodujų jėgainė. Šio objekto statyboje 2019–2020 metais dalyvavusi Wolf System UAB pastatė septynis gelžbetoninius rezervuarus, kurie įmonei sudarė sąlygas atskleisti Lietuvoje tą patirtį, kuri sukaupta vykdant projektus Vokietijoje ir Prancūzijoje.
nuotrauka
Wolf System UAB nuotr.


Minimos įmonės
Wolf System, UAB

Pastatyti ir paleisti kogeneracinę biodujų jėgainę Skaistgiryje truko apie pusantrų metų. 1 MW elektros galios ir tiek pat šilumos gaminančios kogeneracinės biodujų jėgainės gelžbetoninių rezervuarų statyba buvo vienas iš didžiausių Wolf System UAB Lietuvoje vykdytų betonavimo darbų 2019–2020 metais. Vienos Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės sklype buvo įrengti bioreaktoriai, kurie gamina biodujas iš skystosios biomasės, išrūgų ir kietosios žaliavos. Per parą jėgainė sunaudoja apie 83,8 tonų bioskaidžių žaliavų ir pagamina 298 kub. metrus biodujų per valandą.

Įspūdingo dydžio bioreaktoriai pareikalavo specialių kompetencijų ir patirties

Wolf System UAB kogeneracinėje biodujų jėgainėje pastatė septynis kelių paskirčių rezervuarus.

Bioreaktoriai – tai trys gelžbetoniniai 24 m skersmens ir 8 m aukščio rezervuarai, kurie uždengti pripučiamais kupoliniais stogais su dviguba membrana. Orapūtė stogo pripūtimui buvo sumontuota ant bioreaktoriaus išorinės sienos. Tokia stogo konstrukcija apsaugo nuo kritulių ir tarnauja kaip biodujų saugykla.wolf system rezervuarai

Vieno iš gelžbetoninių rezervuarų, kurie buvo pastatyti įgyvendinant projektą, skersmuo siekia 12 m, aukštis – 4 m, o tūris – 482 kub. metrai. Tai vadinamasis buferinis arba tarpinis rezervuaras. Šiame rezervuare buvo sumontuoti maišytuvai, kuriais žaliavos nuolat maišomos iki reikalingos mišinio sudėties ir po to tiekiamos į bioreaktorius.

„Tokio dydžio ir tūrio – 3620 kub. m talpos – bioreaktoriai pareikalavo ir projektuotojų, ir mūsų, statybininkų, specialiųjų kompetencijų, unikalios patirties, – akcentavo Wolf System UAB vadovas Kęstutis Šniukas. – Įspūdingesnių parametrų bioreaktorius Lietuvoje esame betonavę tik vieną kartą. Tad Skaistgirio bioreaktoriai pagal parametrus ir rezervuarų skaičių yra antri, kokius teko statyti mūsų įmonei Lietuvoje.“

Rezervuarai buvo betonuojami 4 etapais po 3 paras

Šie įspūdingo dydžio ir talpų bioreaktoriai, kaip sakė įmonės pardavimų vadovas Mantas Šakočius, buvo išbetonuoti, naudojant kompanijos Wolf System GmbH slenkančių klojinių sistemą. Aštuonių metrų aukščio rezervuarų sienos buvo betonuojamos keturiais etapais kas du metrus, sienų betonavimo darbai užtruko apie 14 darbo dienų.

Wolf System UAB taip pat išbetonavo du skirtingų dydžių rezervuarus, vadinamuosius atidirbusio substrato buferius.

Vienas jų – 12 m skersmens, 4 m aukščio ir 482 kub. m tūrio – yra skirtas substratui, kuris yra pakartotinai panaudojamas, maišant su tirštomis bioskaidžiomis atliekomis. Po separavimo substratas vamzdžiais nuvedamas į atidirbusio substrato gelžbetoninį rezervuarą, o perteklius perpumpuojamas į skysto atidirbusio substrato saugojimo talpas.

Kitas gelžbetoninis rezervuaras arba vadinamasis atidirbusio substrato buferis yra kur kas didesnis. Jo skersmuo siekia 32 m, aukštis 8 m, o tūris – 6633 kub. metrus.

Pasinaudojo 50 metų tarptautinės kompanijos patirtimi

Betonavimui įmonė naudojo Vokietijos gamintojo Wolf System GmbH suprojektuotus ir pagamintus metalo klojinius. Lietuvoje beveik prieš 14-ka metų įkurta Wolf System UAB taip pat priklauso šiai kompanijai, todėl turi galimybę pasinaudoti Vokietijos gamintojo patirtimi, sukaupta per 50 metų išbandant klojinių sistemas įvairiose rinkose.

wolf system nuotekų valykla„Vokietijos Wolf System GmbH suprojektuoti ir pagaminti metalo klojiniai per pusę šimto metų praktikos pasirodė esantys bene geriausi, greičiausiai surenkami ir ilgą laiką įvairiomis sąlygomis eksploatuojami gaminiai, – tvirtina Lietuvoje, Šiaulių rajone, įsikūrusios įmonės vadovas K. Šniukas. – Technologiškai ištobulinta klojinių konstrukcija ir greitas jų surinkimas – tai mūsų sėkmės pagrindas, statant apvalios formos monolitinio gelžbetonio rezervuarus.“

Nuolatinė tarptautinės kompanijos, veikiančios 20-yje šalių, plėtra ir pažangių technologijų taikymas sudaro sąlygas patenkinti vis didėjančią apvalių gelžbetoninių rezervuarų paklausą.

Apvalūs gelžbetoniniai rezervuarai gali būti pritaikomi įvairiose srityse

Tokių rezervuarų betonavimas ir įrengimas reikalauja išskirtinumo. Fermentavimo talpose (fermentoriuose) galima palaikyti numatytą temperatūros režimą, įbetonuojant arba mechaniškai pritvirtinant šildymo vamzdelius.

„Betonuojant rezervuarus, dėl itin tvirtos ir stabilios konstrukcijos Vokietijos gamintojo klojinius galima montuoti iš išorės ir iš vidaus – be sujungimų ar papildomų tvirtinimų tarp išorinio ir vidinio klojinio. Toks būdas užtikrina maksimalų statomos talpos sandarumą, – pasakoja įmonės pardavimų vadovas M. Šakočius. – Naudojant sisteminius metalinius klojinius, galima betonuoti nuo 2,5 m iki 50 m skersmens apvalius gelžbetoninius statinius, kurių aukštis gali siekti iki 40 metrų.“

Wolf System UAB stato apvalios formos gelžbetoninius rezervuarus, kuriuos galima pritaikyti tiek vandenvaloje, tiek pramonėje, tiek žemės ūkio sistemoms. Bioreaktoriai, dujų talpyklos, skystų atliekų saugyklos, kietų atliekų saugyklos, pjuvenų bokštai, srutų rezervuarai žemės ūkyje – tai tik nedidelė sritis, kur galima pritaikyti Wolf System GmbH sistemos rezervuarus. Ir tai yra priežastys, dėl kurių Wolf grupėje, lyginant 2019 m. ir 2020 m. rezultatus, įgyvendintų projektų apimtys išaugo 40 procentų.

Lietuvoje galima naudotis beveik 3 tūkst. specialistų kompetencijomis

„Lietuvos rinkoje įsitvirtinome kaip patikimas partneris komercinėje, žemės ūkio paskirties, pramoninėje statyboje – galime pasidžiaugti daugiau nei 100 sėkmingai įgyvendintų projektų“, – neslepia pasididžiavimo savo komandos pasiekimais K. Šniukas.

Wolf System UAB Skaistgiryje įgyvendintas kogeneracinės biodujų jėgainės projektas Lietuvoje veikiančiai įmonei buvo jau ketvirtas. Įmonės darbo įvertinimą, pasak vadovo K. Šniuko, rodo faktas, kad Wolf System UAB, kaip patikimus partnerius, renkasi projektuotojai, technologai ir užsakovai, nes jiems svarbi patirtis, bekompromisis kokybės siekimas ir, tai itin svarbu šiuolaikinėje statyboje, – ypatingai trumpi projektų įvykdymo terminai. Įmonės pardavimų vadovas M. Šakočius įsitikinęs, kad tokias galimybes įmonei suteikė ir tai, kad Wolf System UAB yra tarptautinės kompanijos dalis, todėl gali greitai reaguoti į klientų pageidavimus, naudotis per 2700 aukštos kvalifikacijos specialistų visame pasaulyje kompetencijomis.

Wolf System UAB nuotr. 

Statybunaujienos.lt



Pramoninė statyba

nuotrauka
2023-12-04 09:31
Latvijos kapitalo trinkelių, šaligatvio bortelių ir kitų betono gaminių grupė „Brikers“ naujai savo investicijai pasirinko Vievį. Šalia miesto įsikūrusiame Alesninkų kaime „Brikers“ skirs apie 7 mln. eurų naujai trinkelių ir bortelių gamyklai, kurioje gamyba turėtų startuoti 2024 metų pirmoje pusėje...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-10-31 11:52
Potencialiems investuotojams, gaminantiems aukštesnės ir vidutinės vertės produkciją, bus parengtas 5440 kv. m ploto pastatas. Greitam investuotojų įsikūrimui numatyta sutvarkyti jam priklausančio sklypo infrastruktūrą: kietas dangas, inžinerinius tinklus, automobilių ir dviračių stovėjimo vietas, e...
nuotrauka
2023-10-30 10:43
50 mln. eurų kainavusiai Kaune veikiančiai JAV sveikatos priežiūros produktų įmonės „Hollister Lietuva" gamyklai skirtas pirmasis Baltijos šalyse penkių žvaigždučių „BREEAM In-Use" sertifikatas. Aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas moderniam gamybiniam pastatui buvo skirtas už vandens taupymą, apga...
nuotrauka
2023-10-30 07:19
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį, spalio 27 d., lankėsi Jonavoje, kur su bendrovės „Achema“ atstovais aptarė įgyvendinamus projektus ir pristatė valstybės paramą įmonės modernizavimui.
nuotrauka
2023-10-27 13:59
AB „Kauno grūdai" pasirašė 17 mln. Eur vertės sutartį su AB „Panevėžio statybos trestas" dėl naujo gamybinio padalinio Alytuje statybos. Bendrasis gamybos ir pramonės paskirties pastato plotas sieks 7,4 tūkst. kv. m, numatomas darbų atlikimo terminas – 11 mėn. nuo pasirašytos sutarties datos.
nuotrauka
2023-10-26 11:00
Maisto gyvūnams augintiniams gamyklos „Mars Lietuva" teritorijoje naujai statomo pirminės pakuotės gamybos pastato vietoje ketvirtadienį įleista simbolinė kapsulė, kurioje – įmonės vadovų ir projekto komandų linkėjimai tiek sėkmingai įvykdyti šį projektą, tiek toliau kryptingai investuoti į tolesnę ...
nuotrauka
2023-10-18 10:40
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė 122,65 mln. eurų kvietimą, kurio lėšomis diegiant inovatyvią technologiją – elektrolizės integravimo į amoniako agregatą – bus mažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis pakeičiant šias dujas aplinkai draugišku vandeniliu.
nuotrauka
2023-10-06 11:43
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė 13,5 mln. eurų vertės sutartį (įskaitant PVM) su viena didžiausių Europoje medinių padėklų ruošinių gamintojų UAB „Juodeliai“ dėl antro gamybos pastato statybos bei inžinerinių tinklų rekonstravimo. Plėtra numatyta Marijampolės savivaldybėje veikiančiam...
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.
nuotrauka
2023-09-14 12:30
Vilniaus oro uostas šį rudens-žiemos sezoną žengia dar vieną žingsnį tvarumo link. Čia pradės veikti moderni orlaivių nuledinimo nuotekų perdirbimo gamykla – vienintelė tokia visose Baltijos šalyse.
nuotrauka
2023-09-13 15:04
Trečiadienį, rugsėjo 13 d., Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atverta pirmoji Baltijos šalyse ir vos trečioji Europoje konstrukcijų tvariai statybai gamykla. „VMG Lignum Construction“ gamykloje Skandinavijos, Š. Amerikos, Australijos ir didžiosioms Europos rinkoms kasmet planuoj...
nuotrauka
2023-08-18 08:42
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) įgyvendinamas projektas „Rūšiuojamuoju būdu surinktų maisto ir virtuvės atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Šiaulių regione“ jau įpusėjo. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pradėta maisto ir virtuvės atliekų (MVA) apdorojimo pas...
nuotrauka
2023-06-27 11:01
Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtojimo ir valdymo įmonė „Eika“ baigė sandorį su rapsų aliejaus, baltyminių pašarų priedų ir biodyzelino gamintoja „MESTILLA“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo „Linas Agro Group“ akcininkai. Įmonės sutarė dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklo...
nuotrauka
2023-06-14 10:03
Devintus metus rinkoje veikiantys biodujų jėgainių statytojai ir su jomis susijusių technologijų tiekėjai „Biokona“, siekdami plėsti savo veiklą, vykdo gamybinių patalpų su biurais statybas Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje. Bendras gamybinių ir administracinių patalpų plotas suda...
nuotrauka
2023-04-06 10:34
„Darnu Group“ pasirašė partnerystės sutartį su „Rimi Lietuva“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse. Jis bus statomas pagal užsakomųjų projektų („build to suit“) modelį. Daugiau kaip 40 tūkst. kv. metrų ploto inovatyvus, ateities standartus atitinkantis pastatas i...
nuotrauka
2023-02-27 10:06
Ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turinčio tarptautinio Šiaulių oro uosto laukia permainos. Vieniems iš oro uosto bendrasavininkų – kariškiams – nutarus susigrąžinti pastatus pietinėje oro uosto dalyje, visos civilinės aviacijos paslaugos bus perkeltos į šiaurinę aerodromo dalį, kur pl...
nuotrauka
2023-02-23 12:00
Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kyla pasaulyje didžiausios dviračių gamintojos „Pon.Bike“ gamykla. Šiandien į 40 tūkst. kv. m ploto pastato pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė. Didžiulių „Pon.Bike“ investicijų sulauksianti gamykla pradės veikti 2024 m. vasarą. Iki tol dviračių g...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba