2020 liepos 10 d. penktadienis, 12:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Akmenės cementas“ investuoja į alternatyvų kurą ir rengiasi betoninėms kelių dangoms  6

2018-10-16 07:30
„Akmenės cemento“ gamykla per metus vidutiniškai pagamina apie 1,1 mln. tonų cemento. 57 proc. produkcijos parduodama Lietuvoje, kita dalis eksportuojama. Net jeigu Lietuva cementą pirktų tik iš „Akmenės cemento“, įmonei vis tiek reikėtų ieškoti kitų rinkų, nes pagamina dvigubai didesnį kiekį cemento, negu jo per metus sunaudoja Lietuva, t. y. 800–900 tūkst. tonų.
nuotrauka
Pagrindiniai „Akmenės cemento“ klientai Lietuvoje yra gelžbetonio ir statybos pramonė, pakuotą cementą perka mažmenininkai. Pernai aktyviai pradėta bendradarbiauti su kelininkais. AKMENĖS CEMENTO nuotr.


Minimos įmonės
Akmenės cementas, AB
„Mums svarbu panaudoti visus gamybinius pajėgumus – per metus galime gaminti apie 1,5 mln. tonų cemento. Lietuvos klientai nuperka apie 57 proc. to, ką pagaminame. Apie 35,6 proc. parduodame Lenkijoje, Švedijoje, Suomijoje, dar apie 7,4 proc. – Baltarusijoje, – sako įmonės „Akmenės cementas“ generalinis direktorius Artūras Zaremba. – Mes esame lietuviška bendrovė, vietos rinka mums yra svarbiausia, bet dinamiški rinkos procesai pardavimus verčia diversifikuoti – situacija gali pasikeisti labai greitai: 2009 m. cemento poreikis per metus sumenko dvigubai. Tačiau per daug platus vartotojų ratas taip pat turi tam tikrų niuansų.“

Cementas gaminamas pagal kiekvieno kliento poreikius

Pagrindiniai „Akmenės cemento“ klientai Lietuvoje yra gelžbetonio ir statybos pramonė, pakuotą cementą perka mažmenininkai. Pernai aktyviai pradėta bendradarbiauti su kelininkais, gamyklai pradėjus gaminti naują produktą – hidraulinį kelių rišiklį HRB E4, kuris atitinka standarto LST EN 13282-1:2013 reikalavimus. Jis skirtas kelio, geležinkelio, oro uosto ar kitų infrastruktūros objektų pagrindo sluoksniams ir pasluoksniams bei viršutinius sluoksniams paruošti, taip pat naudojamas žemės darbų apdorojimui. 

Bendrovė gamina 8 tipų LST-EN 197-1:2011 standarto reikalavimus atitinkantį cementą: kelių rūšių bepriedį ir klinties portlandcementį, žematemperatūrį sulfatams atsparų šlakinį cementą. Bendrovė taip pat gamina cementą, kuris atitinka konkrečių užsakovų poreikius – cementą stogo dangai, sienų plokštėms ir pan.

Betoninė kelio danga – patogių kelių garantija

Jau daugelį metų kalbama apie betoninės dangos kelius Lietuvoje. Tokių kelių savikaina būtų didesnė negu įprastinių, tačiau ten, kur apkrovos didelės (pvz., magistraliniuose keliuose), betoninė danga įgyja kitų verčių: ji yra ilgaamžė, o priežiūra kur kas paprastesnė, patogesnė. Kaimyninės Lenkijos keliai, pastebi „Akmenės cemento“ generalinis direktorius A. Zaremba, renovuojami jau naudojant betoną.

„Kelių dangai nereikia kokio ypatingo cemento, tad pasirengti reikėtų tik kelininkams – įsigyti specialios įrangos. Užsakovas tokiuose projektuose paprastai yra valstybė, jei Lietuva tam pagaliau ryžtųsi, tai būtų sveikintinas žingsnis, kuriant tikrus, ilgaamžius kelius, – sako A. Zaremba pastebėdamas, kad nekalbama apie prastą pavyzdį, įrengiant betoninio pagrindo kelią Vilnius–Utena. – Mūsų gamykla jau žengė pirmą realų žingsnį – rinkai pasiūlė minėtą hidraulinį kelių rišiklį HRB E4. Jis nepamainomas surišant gruntą šlapiose vietose.“
Betoninė kelių danga sėkmingai naudojama pagrindinėse magistralėse Skandinavijoje, Lenkijoje, kur kas anksčiau ją išbandė ir naudoja Vokietija, Čekija, Prancūzija, Ispanija. Tai gera perspektyva ne tik Lietuvos cemento gamintojams ir tiekėjams, bet ir kelių naudotojams. Kiek brangesnę kelio dangą atperka ilgas naudojimas ir nereikli priežiūra.

„Akmenės cemento“ siekiamybė – alternatyvus gamybos kuras

2014 m. rugpjūtį paleidusi naują sauso būdo klinkerio gamybos liniją, kuri ne tik padidino gamybos apimtis iki 1,5 mln. tonų klinkerio per metus, bet ir sudarė sąlygas sumažinti kuro sąnaudas, tad ir sumažinti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį, įmonė žengia dar žingsnį į priekį. 

padangų deginimas

„Jau kelerius metus mes deginame ir padangas, tačiau šiuo alternatyviu kuru yra keičiama vos 5–7 proc. viso kuro. Pranašumas tas, kad cemento gamybos krosnyse deginant padangas nelieka jokių atliekų“, – sako „Akmenės cemento“ generalinis direktorius A. Zaremba. Kaip skelbia oficialūs šaltiniai, ES šalyse 1,1 mln. tonų nenaudojamų padangų sudeginama cemento gamyklose (81 proc.), gaminant šilumą ir elektrą (19 proc.). „Akmenės cementas“ rengiasi išplėsti alternatyvaus kuro panaudojimo galimybes – investuoja į dozavimo, saugojimo įrenginius bei jų suderinimą su naudojamomis technologijomis. Bendrovė planuoja naudoti kitas alternatyvaus kuro rūšis – deginti ne tik smulkintas padangas, bet ir atliekas, kurios (taip pat ir medienos) nebegali būti niekur kitur naudojamos.

„Jeigu, kaip planuojame, sudegintume 20 tūkst. tonų atliekų, jos pakeistų apie 15 proc. dabar panaudojamos akmens anglies“, – dalijasi skaičiavimais bendrovės generalinis direktorius A. Zaremba, akcentuodamas, kad atliekos turi būti kaloringos, nes cemento gamybai reikia aukštos temperatūros. 

Akcinė bendrovė „Akmenės cementas“ yra viena iš didžiausių Baltijos šalyse ir vienintelė Lietuvoje bendrovė, gaminanti cementą. Cementas Akmenėje gaminamas nuo 1952 metų. Būdama viena iš stambiausių pramonės įmonių Lietuvoje, „Akmenės cementas“ strateginiu veiklos tikslu laiko darnų vystymąsi. Todėl nuolatinis dėmesys skiriamas ne tik produkto kokybei užtikrinti; bendrovės tikslas – racionaliai spręsti taršos problemas, atsakingai įgyvendinti investicinius projektus ir rūpestingai kelti personalo kvalifikaciją.

Nuo 1999 m. rudens dalyvaudama Lietuvos statybininkų asociacijos veikloje, AB „Akmenės cementas“ jau dešimtmetį – nuo 2008 m. liepos – yra ir pilnateisė Europos cemento asociacijos CEMBUREAU narė. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Alga
2018-10-23 13:01
kaip regione, vidutinė alga 1100, tai manau, kad labai didelė
NAUJAAKMENIETE
2018-10-21 11:27
O APIE SVEIKATA,CIA NIEKAS NEKALBA! Degina slamsta visokiausia,galetu naujaakmenieciams sildymo kastus sumazinti!
Mindaugas
2018-10-20 22:46
Darbininkam galetu normali alga moketi.
Anonimas
2018-10-18 20:37
Gerbiamas direktorius stipriai klysta. Kiek reikia cemento Lietuvai, Akmenes cementas net nesugebetu pagaminti. Kaimynai Lenkai, kuo toliau tuo daugiau uzima rinkos, bet direktorius to nenori matyti ir pripazinti.
Rob
2018-10-18 12:32
Atlyginimus pirma kelkite geriau, kaip vargšai gauna darbuotojai
nesupratau
2018-10-16 09:50
kam reikia specialių atliekų deginimo gamyklų, jeigu Akmenė degina viską?

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-08 13:58
Vilniaus miesto taryba šiandien, liepos 8 d., pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą.
nuotrauka
2020-07-02 09:08
Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įv...
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos