2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 20:57
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Alvora“ įgyvendina vieną iš pačių sudėtingiausių objektų per savo veiklos metus

2017-09-25 10:12
„Tai yra vienas iš pačių sudėtingiausių objektų, kokius mums teko statyti“, – sako bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik apie Baltarusijoje įgyvendinamą projektą. Bendrovė stato didžiulę sojų ir rapsų aliejaus gamyklą, kuri bus bene pati didžiausia Baltarusijoje: jos pajėgumai sieks iki 2 tūkst. tonų aliejaus per parą.
nuotrauka
Bendrovės „Alvora“ nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB

Gamyklą stato, pasitelkę 19 subrangovų

Gamyklą Baltarusijoje UAB „Alvora“ stato privačiam užsakovui – OOO „Belagroterminal“, laimėjusi konkursą būti generaliniu objekto rangovu. Statomo objekto vertė, – sutartis sudaryta JAV doleriais, – siekia 15 558 743,13 dolerių.

Bendrovė „Alvora“, kaip generalinis rangovas, stato du gamybos korpusus: žaliavos spaudimo ir paruošimo. Didžiąją dalį darbų bendrovė atlieka savo jėgomis.

Nuotraukoje kairėje bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik

„Šiuo metų objekte dirba 19 subrangovų, tačiau iki statybos pabaigos, kuri numatyta šių metų spalio 30 dieną, subrangovų bus dar daugiau“, – sako bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius N. Kolesnik.

Subrangovais „Alvora“ pasirinko įmones, kurios turi leidimus dirbti Baltarusijos Respublikoje ir kurios turi sertifikatus atlikti specialiuosius darbus.

Kaip pastebėjo N. Kolesnik, renkantis subrangovus, buvo vertinama ne tik konkurencinga kaina, bet ir patirtis – tai yra įmonės, turinčios ne vienerių metų darbo patirtį.

Metalo konstrukcijos montuojamos sykiu su technologine įranga

Pastato fasadai įrenginėjami iš trisluoksnių „sandvich“ tipo plokščių ir įstiklinami lengvai numetamomis stiklo vitrinomis. Fasadą įrenginėja pati „Alvora“, atskiriems darbams pasitelkdama subrangovus.

Metalines karkaso konstrukcijas – kolonas, sijas, ryšius ir kita – statomai gamyklai gamina net trys Baltarusijos gamyklos. Konstrukcijos į statybvietę vežamos automobiliniu transportu ir surenkamos objekte, keliant jas į reikiamą projektinį aukštį. Dalis konstrukcijų, tai yra apie 15–20 procentų, gaminamos statybvietėje. Montavimas šimtu procentų vyksta tik pačiame objekte.

„Paruošimo“ pastato aukštis siekia 46,33 metro, užstatymo plotas yra 2 150 kvadratinių metrų. Skaičiuojama, kad pastatyti šiam pastatui reikės apie 1500 tonų metalo konstrukcijų, – pasakoja N. Kolesnik, vardindamas skaičius, kurie leidžia suvokti statomo objekto sudėtingumą. Kai kurie technologinės įrangos elementai sveria ir 150 tonų, taigi tokie neįprasti svoriai reikalauja papildomų pastangų.“

Alvora“ montuoja ne tik metalines pastato konstrukcijas, bet ir sudėtingą italų kompanijos technologinę įrangą, prižiūrint patiems įrangos tiekėjams. Įrangą montuojant dalyvauja ir subrangovų. Tokiems darbams būtinas ypatingas atsakingumas ir kruopštumas.

Metalo konstrukcijos objekte montuojamos sykiu su technologine įranga. Tai nėra vieno aukšto pastatas, kaip sako „Alvoros“ generalinis direktorius N. Kolesnik, technologinė įranga išdėstyta skirtingose pastato altitudėse.

„Nesumontavus įrangos žemesnėse altitudėse, toliau montuoti metalo konstrukcijų neįmanoma, nes, sumontavus viso pastato metalo konstrukcijas, technologinės įrangos nepavyktų sumontuoti dėl itin didelių jos gabaritų“, – sako N. Kolesnik, pastebėdamas, kad šiuo atveju ypač didelis dėmesys statybvietėje skiriamas visų darbų saugos reikalavimams. Statybos organizavimo projektą parengė patys bendrovės „Alvora“ specialistai.

Gamyklą stato aukščiausios kvalifikacijos specialistai

Objekte vienu metu dirba daugiau negu 300 žmonių, iš kurių apie 60 – „Alvoros“ darbuotojai. Sudėtingiems darbams atlikti, pastebi N. Kolesnik, riekia ir atitinkamų kompetencijų darbuotojų. Kontroliuojant bei vertinant suvirinimo siūlių kokybę, objekte taikoma СТБ ISO 3834-2 kokybės sistema bei metalo konstrukcijų standartas СТБ EN 1090-1. Objekte darbuojasi trečiojo lygio suvirinimo gamybos specialistas bei antrojo lygio vizualinės apžiūros specialistas.

Gamyklos statybos darbus atlieka aukščiausios kvalifikacijos, atestuoti pagal СТБ 287-1, suvirintojai, galintys virinti legiruotus vamzdžius ir atsakingas metalo konstrukcijas pagal pateiktas suvirinimo procedūras. Suvirintojai geba dirbti virindami rankiniu lankiniu lydžiuoju elektrodu, nelydžiuoju volframiniu elektrodu inertinėse dujose, lankine milteline viela aktyviosiose dujose.

Objekte taip pat darbuojasi aukščiausios kvalifikacijos šaltkalviai, gebantys montuoti, paruošti pagal pateiktas suvirinimo procedūras vamzdžius arba atsakingas metalo konstrukcijas suvirinimui, montavimui. Objekte taip pat darbuojasi aukštalipiai montuotojai.

Kokybę užtikrina pasamdyta kontroliuojanti institucija, taip pat ir suvirinimo siūlių neardomosios kontrolės specialistai.

„Gamykla, kurią statome Baltarusijoje, mums yra savotiškas iššūkis, nes tai yra vienas iš sudėtingiausių objektų, kokiuose yra tekę dirbti, – sako bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius N. Kolesnik. Objektą sudėtingu daro ir pastato aukštingumas, ir trumpas darbų terminas.“

Darbus Baltarusijoje UAB „Alvora“ pradėjo praėjusių metų gruodžio viduryje, o baigti turi rudenį – iki spalio 30 dienos. Norint suspėti objektą pastatyti laiku, tenka darbą organizuoti keliomis pamainomis, dirbti visą parą, be išeiginių dienų. 

Bendrovės „Alvora“ nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-08-06 08:39
Lietuvos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija, perduoti už Jungtinių Amerikos Valstijų paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose. 14 projektų įgyvendino „Mitnija“.
nuotrauka
2020-08-04 11:46
Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų...
nuotrauka
2020-08-03 10:26
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas reiškia, kad pastatas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus. „Kauno dokui“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas su įvertinimu „Excellent“. Geriausiai įvertintos naudojamų medžiagų ...
nuotrauka
2020-07-31 13:37
Vilniaus pataisos namuose nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje iškils šiuolaikinis, tokioms įstaigoms reikalingas socialines, buitines sąlygas atitinkantis 200 vietų kamerų korpusas.
nuotrauka
2020-07-30 11:19
Šią savaitę trumpam lankytojams duris atvėrė Vilniaus mieste seniausia, vis dar veikianti vandenvietė, kuri pastatyta dar praėjusiame šimtmetyje. Kas penkerius metus šios Sereikiškių vandenvietės vandens rezervuaras trumpam ištuštinamas, kad jį būtų galima išvalyti nuo mangano ir geležies nuosėdų, s...
nuotrauka
2020-07-29 09:00
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ („LTG Infra“) ir UAB „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią, vietoje probleminės vieno lygio pervažos, bus įrengtas tunelis automobiliams su pėsčiųjų taku. Naują tunelį, už beveik 5,8 mln. eurų, planuojama suprojektuoti ir pastatyti per kiek daugiau nei...
nuotrauka
2020-07-28 10:34
Netrukus turėtų startuoti darbai Ukmergės miesto buvusiame kariniame miestelyje ir šalia jo esančiose teritorijose. Pagal UAB „Patvanka“ 2018 metais parengtą techninį projektą antram gyvenimui šią beveik 20 hektarų teritoriją bandys prikelti UAB „Doresta“ iš Kėdainių.
nuotrauka
2020-07-28 10:23
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamo administracinio pastato ir garažo Kaune rekonstrukcijos, ...
nuotrauka
2020-07-27 11:31
Bendrovė „Darnu Group“ ir statybų bendrovė „Naresta“ pasirašė sutartį dėl šeštojo Paupio rajono kvartalo statybų Vilniaus senamiestyje. Tai jau trečiasis iš septynių kvartalų, patikėtas statyti „Narestai“.
nuotrauka
2020-07-27 09:41
Lietuvos bendrovė „Alvora“, kuriai patikėti Lietuvos-Lenkijos dujotiekio statybos darbai, liepą sėkmingai baigė vieną iš sudėtingiausių projekto etapų – nutiesė specialų vamzdį po Neries upės dugnu, 20 metrų gylyje.
nuotrauka
2020-07-24 09:44
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama sudaryti modernias sąlygas sporto veiklai vystyti buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto futbolo stadione Vilniuje, jį perdavė Lietuvos sporto centrui. Stadioną numatoma iš esmės atnaujinti.
nuotrauka
2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus...
nuotrauka
2020-07-23 10:32
Kauno oro uoste tęsiami plėtros darbai, kuriais siekiama sukurti geriausiai išplėtotą ir pritaikytą orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) infrastruktūrą visame regione. Liepą baigtas dar vienas etapas – naujo perono plėtra ir gaisrinės rekonstrukcijos darbai.
nuotrauka
2020-07-22 13:55
Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bend...
nuotrauka
2020-07-20 11:55
Didžiausias Europoje miesto teritorijoje – Kaune – esantis ąžuolynas netrukus išgyvens tikrą renesansą. Kauno savivaldybė sudarė Ąžuolyno parko rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone „Kauno keliai“. Infrastruktūros gerinimui bei rekonstrukcijai numatyta 5,6 mln. eurų iš ES fondų, Vyriausy...
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-17 14:54
Bendrovė „Ignitis grupė“ pranešė pasiekusi pagrindinio biuro konkursas baigiamąjį etapą. Pagal ekonominio naudingumo kriterijus įvertinus galutinius dalyvių pasiūlymus paaiškėjo, kad derybas dėl nuomos sutarties sudarymo bus siūloma pradėti biurų kompleksą „Business Garden Vilnius“ Lazdynuose plėtoj...
nuotrauka
2020-07-17 11:14
Marijampolės pataisos įstaigoje įrengtos pirmosios modulinės gyvenamosios patalpos – kameros. Moduliniame komplekse bus galima apgyvendinti 64 asmenis, čia taip pat įsikurs socializacijos specialistai, priežiūros postas.
nuotrauka
2020-07-17 09:15
Europos Komisija (EK) baigė vertinti paraiškas pagal Europos Infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) ir „Rail Baltica“ projektui Baltijos šalyse ir Lenkijoje skyrė ženklų papildomą finansavimą – virš 606 mln. eurų. Lietuvoje skirtas finansavimas bus panaudotas europinės vėžės geležinkelio „Rail Balti...
nuotrauka
2020-07-15 12:26
2020 m. liepos mėn. 13 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „EIKA Development Fund“ steigimo dokumentams. Tai bus jau trečiasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...