2020 spalio 21 d. trečiadienis, 15:36
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Darbymetis Kauno statybininkams – iki šalčių reikia užbaigti darbus mokyklose ir sporto aikštynuose

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-09-06 09:42
Pamažu įsibėgėjant naujiesiems mokslo metams kai kuriose Kauno mokyklose vis dar kaukši statybininkų plaktukai ir ūžia grąžtai – todėl, kad miesto savivaldybės atstovai šiais metais pasišovė suremontuoti 45 iš 70-ies miesto mokyklų. Miesto statybininkams ne mažesnis iššūkis – ir stambaus masto darbai šalia 8 miesto mokyklų bei gimnazijų. Iki šalčių konkursus laimėjusioms bendrovėms teks užbaigti keisti aikštynų dangas, daugumą darbų įsipareigota pabaigti iki spalio.
nuotrauka
Lopšelio-darželio „Aviliukas“ renovacija. Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Kelminta, UAB
Baltik sport, UAB
Statybų procesas, UAB
Kauno m. savivaldybė,
G. Petrauskas atskleidžia esamą situaciją: Kauno mokykloje darželyje „Šviesa“ šiuo atliekamas vidaus patalpų remontas (edukacinių erdvių kūrimas, sanitarinių mazgų remontas), bus atnaujintas šilumos punktas; Kauno „Ryto“ pradinėje mokykloje ką tik užbaigti fasado apšiltinimo darbai.

Kai kuriose mokyklose remontas atliekamas tam, kad būtų galima jas pritaikyti ugdyti ir mažesniems vaikams, sukurti mokykloje mini darželį. Pavyzdžiui, šiuo metu Vaišvydavos pagrindinėje mokykloje įrengiama vaikų darželio grupė, Kauno kunigaikščio Vaidoto mokykloje–daugiafunkciniame centre įrenginėjamos dvi vaikų darželio grupės, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje–daugiafunkciniame centre – trys tokios grupės. Taip pat  Kauno „Aušros“ gimnazijoje netrukus bus užbaigti fasado remonto darbai, Kauno Palemono gimnazijoje šiuo metu keičiami langai ir lauko durys, Kauno šv. Pranciškaus gimnazijoje vykdomi didelės apimties pastato atnaujinimo (modernizavimo) darbai.

Tuo metu Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijoje baigti apšvietimo ir elektros instaliacijos darbai, Kauno „Santaros“ gimnazijoje atnaujinta sporto salės grindų danga, Kauno „Vyturio“ gimnazijoje atliekamas vidaus patalpų remontas.

„Mokyklų pastatų renovacija daugumoje atveju buvo vykdoma, mokykloms gavus finansavimą iš Europos struktūrinių fondų. Dažniausiai renovacijos metu vykdomi darbai, susiję su energijos taupymu, t.y. apšiltinamas stogas ir fasadas, keičiami seni  langai ir lauko durys, atnaujinama apšvietimo ir elektros instaliacijos sistema, šildymo sistema, karšto vandens sistema – tai didelės apimties darbai. Mokyklos pastatą renovuoti kainuoja apie 1 mln. eurų“, – sakė G. Petrauskas.

Pašnekovo teigimu, savivaldybė savo biudžeto lėšomis taip pat prisideda prie mokyklų renovacijos – dažniausiai skiriama lėšų tiems darbams, be kurių nebūtų galima pripažinti statinio tinkamu naudoti, pavyzdžiui: pastato pritaikymui neįgaliųjų poreikiams, apsauginės ir priešgaisrinės pastato signalizacijų įrengimui, pastato žaibosaugos sistemos  įrengimui, nuotekų (lietaus ir buitinių) ir šalto vandens sistemų atnaujinimui ir panašiai.

Paklaustas, ar nekyla grėsmė, jog renovuotose mokyklose mažės mokinių, G. Petrauskas teigia, jog Kauno miesto taryba jau yra apsisprendusi dėl bendrojo ugdymo mokyklų tinklo. Administracijos direktorius sako, jog dar šiais metais 8 Kauno mokyklose moksleiviai sulauks naujų sporto aikštynų ir turės daugiau galimybių sportuoti.

Darbus planuojama užbaigti šiose mokyklose:

Kauno Juozo Urbšio pagrindinėje mokykloje rekonstruojant stadioną ir sporto aikštynus bus atnaujinta futbolo aikštės natūrali žolės danga, įrengti sintetinės dangos bėgimo takai, šuoliaduobės su sintetinės dangos įsibėgėjimo taku, universali tinklinio, krepšinio, lauko teniso aikštelė, taip pat pakeista dabartinė krepšinio aikštelės danga. Šios mokyklos stadiono rekonstravimo darbai pradėti 2014 m. Jų metu buvo įrengtas stadiono drenažas, apšvietimas, bėgimo takų ir aikštelių pagrindai. Šiais metais, planuojama, jau spalio mėnesį, darbai bus užbaigti. Vis tik aikštynų rangovė – bendrovė „Baltik sport“ dėl nepalankių orų turi teisę darbus pratęsti vieną mėnesį. Prie Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos pastato naujai bus įrengta mini futbolo aikštelė su dirbtinės žolės danga, ji bus aptverta ir apšviesta. Dėl šių darbų prieš mėnesį pasirašyta rangos sutartis su bendrove  „Kėdainių melioracija“. Darbus rangovas turi atlikti per 2 mėnesius, t.y. iki spalio 8 d., tačiau jie  gali būti pratęsti 1 mėn. 

Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje  po sporto aikštynų rekonstrukcijos metu bus įrengtos dvi universalios sintetinės dangos aikštelės krepšiniui, tinkliniui, badmintonui, rankiniui, futbolui, taip pat šuoliaduobė su sintetinės dangos įsibėgėjimo taku, lauko treniruoklių aikštelė ir šių aikštelių apšvietimas. Pagal rugpjūčio viduryje pasirašytą sutartį darbus čia vykdo bendrovė „Statybų procesas“. Planuojama, kad dalis darbų, bus atlikta šiais metais, o likę užbaigti 2017 metais. 

Kauno Rokų, Kovo 11-osios, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijose, Kauno humanitarinėje pagrindinėje mokykloje bei generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje numatoma atnaujinti stadionų žolės dangą, įrengti universalias aikšteles su sintetine danga, pritaikytą krepšiniui, rankiniui, tinkliniui, tenisui, badmintonui, taip pat įrengti mini futbolo aikšteles su dirbtine žolės danga, šuoliaduobes su įsibėgėjimo taku ir ant dabartinės bėgimo takų asfaltbetonio dangos įrengti naują sintetinę dangą. G. Petrausko teigimu, šiuo metu jau yra parengti rekonstravimo darbų techniniai projektai ir paskelbti aikštynų rekonstravimo darbų viešojo pirkimo konkursai. Planuojama, kad konkurso laimėtojai bus žinomi ir rangos darbų sutartys pasirašomos spalio mėnėsį. Jeigu leis oro sąlygos, dalis darbų turėtų būti atlikta dar šiais metais iki šalčių, o  jų užbaigimas – iki 2017-ųjų vasaros.

Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje numatyta atnaujinti stadiono bėgimo takų sintetinės dangos viršutinį sluoksnį, o krepšinio ir mini futbolo aikštelės danga bus pakeista nauja sintetine danga. Pagal rugpjūčio viduryje pasirašytą sutartį šiuos darbus atlieka bendrovė „Kelminta“, jie turėtų būti užbaigti iki spalio mėnesio.

„Parenkant mokyklas buvo atsižvelgiama į tai, kad kiekvienas miesto mikrorajonas turėtų nors po vieną renovuotą sporto aikštyną ir į mokyklos perspektyvą, t. y. turimą mokinių skaičių, populiarumą ir kita“, – sakė G. Petrauskas. Jis pridūrė, jog 2016 m. Kauno m. savivaldybės biudžete sporto aikštynams prie bendrojo ugdymo įstaigų atnaujinti numatyta 1,4 mln. eurų.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-10-21 09:30
Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė fasadų tvarkybos darbų sutartį dėl Benediktinių vienuolyno ansambliui priklausančios Šv. Kotrynos bažnyčios. Šv. Kotrynos bažnyčia yra kultūros paveldo objektas, todėl ją tvarkant rangovas privalės vadovautis net 13 paveldo tvarkybos reglamentų.
nuotrauka
2020-10-20 14:23
Panevėžio miesto savivaldybė baigė įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą.
nuotrauka
2020-10-20 12:21
Sostinės Naujamiesčio rajone iškils naujas ligoninės pastatas. Šiandien, spalio 20 d., Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės bendruomenei istorinis įvykis – naujo priestato statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms apie ambicingą viziją.
nuotrauka
2020-10-20 11:32
Sparčiai keičiasi tarp Kauno ir Paryžiaus komunos gatvių esantis parkas Klaipėdoje – Ąžuolyno giraitė. Pernai vasarą startavusius darbus planuojama baigti dar šiais metais. Ąžuolyno giraitės tvarkomas plotas siekia net 8,5597 ha. Nors darbų dar liko, parkas neatpažįstamai pasikeitęs atrodo jau dabar...
nuotrauka
2020-10-20 09:29
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1 tūkst. kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.
nuotrauka
2020-10-19 08:45
Oficialiai atidaryti pirmieji savarankiško gyvenimo namai Kėdainių rajono savivaldybėje − Josvainių socialinio ir ugdymo centro naujame priestate įrengta 10 kambarių su baldais ir atskirais vonios kambariais bei laisvalaikio erdvėmis. Jau šiandien, splaio 19 d., viename iš jų įsikurs pirmasis gyvent...
nuotrauka
2020-10-18 09:03
Prieš kelerius metus atkurta Palangos kurhauzo mūrinė dalis, dabar prie pabaigos artėja medinės dalies restauracijos darbai. Projektą įgyvendina Kultūros ministerijos biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC), prie jo inicijavimo prisidėjo ir Kultūros paveldo departamentas.
nuotrauka
2020-10-16 09:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) praėjusią savaitę savivaldybę pranešė, kad Druskininkų savivaldybės gatvių apšvietimo sistemai skirta 333,5 tūkst. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Ne mažesnę sumą savivaldybė skirs iš savo biudžeto – bendra projekto vertė sudarys apie 700 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-10-15 16:03
Panevėžio miesto savivaldybės administracija gavo gyventojų pranešimą, kad įgriuvo dalis Klaipėdos g. 164 namo. Nuvykę į vietą specialistai užfiksavo, kaip pranešė savivaldybė, kad viename iš buto kambarių įvyko mansardos perdangos griūtis.
nuotrauka
2020-10-15 10:15
Šeštadienis Palangoje iš pelenų prikelta medinė Kurhauzo dalis atvers duris visuomenei. Per pustrečių metų atgimė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Mediniais raižiniais sujungta su dar 2013 m. restauruota mūrine dalimi, iš pelenų prikelta medinė pastato dalis Kurhauzui pagaliau grąžino pirminį jo v...
nuotrauka
2020-10-14 14:00
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės Krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.
nuotrauka
2020-10-13 15:25
Nemuno saloje duotas simbolinis startas įsibėgėjantiems statybų darbams. Kaune kyla Daugiafunkcis vandens sporto centras su aukščiausių standartų 50 metrų 10 takelių baseinu bei sporto, laisvalaikio ir pramogų zonomis. Išskirtinę miesto vietą prie „Žalgirio“ arenos papildysiantis kompleksas pretendu...
nuotrauka
2020-10-13 09:12
Aplinkos ministerija parengė dviejų teisės aktų, reikalingų 2021 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiam Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymui įgyvendinti, projektą ir pateikė suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei derinti.
nuotrauka
2020-10-12 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į du statybos projektus, kurie netrukus bus pristatyti per nuotolines vaizdo transliacijas. Tema aktualiausia jaunoms Pilaitės mikrorajono šeimoms – čia suplanuoti du nauji vaikų darželiai, kuriuose iš viso galės būti ugdoma daugiau nei 600 mažame...
nuotrauka
2020-10-09 11:04
Energetikos ministerija ir Visagino savivaldybė pasirašė sutartį dėl saulės jėgainės įrengimo Visagine. Valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas projektas yra skiriamas sušvelninti neigiamus socialinius ir ekonominius Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo padarinius Visagino, Zarasų...
nuotrauka
2020-10-09 10:26
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Mažeikių rajono savivaldybėje, įtariama, neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.
nuotrauka
2020-10-09 07:00
Lietuvos statybininkų asociacijos kasmet organizuojama profesinė šventė – Statybininkų diena tampa proga apžvelgti nuveiktus darbus ir pagerbti geriausius šalies statybų sektoriaus darbuotojus.
nuotrauka
2020-10-08 15:39
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kuriais skiriamas finansavimas savivaldybėms gatvių apšvietimo sistemoms atnaujinti. Beveik 12 mln. eurų skirtas 20 savivaldybių, kurios pirmosios pateikė paraiškas. Dar 14 savivaldybių paraiškų yra vertinamos.
nuotrauka
2020-10-08 12:30
Kretingos mieste perėjimui Palangos g. po geležinkelio bėgiais bus projektuojama požeminė pėsčiųjų perėja su keltuvais. Šį sprendimą priėmė Strateginio planavimo taryba, apsvarsčiusi keturis projektinius variantus, kuriuos parengė „TEC Infrastructure“.
nuotrauka
2020-10-08 08:38
Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę koronaviruso (COVID-19) situaciją, Vyriausybė skelbia karantiną Raseinių rajono savivaldybėje. Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 9 d. 00:00 val. iki 2020 m. spalio 23 d. 24:00 val.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...