2020 lapkričio 29 d. sekmadienis, 7:21
Reklama  |  facebook

Ginčas dėl Panevėžio „Garso“ rekonstravimo išspręstas taikiai

2020-10-21 10:03
Vakar, spalio 20 d., Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) priėmė sprendimą išspręsti taikiai ginčą. Ginčas kilo dėl kino centro „Garsas“ statybą leidžiančio dokumento (SLD), kurį Panevėžio m. savivaldybė išdavė rekonstravimui.
nuotrauka
Kino teatras „Garsas“ Panevėžyje. Panevėžio m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio m. savivaldybė,
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Kultūros paveldo departamentas,

Toks Statybos inspekcijos sprendimas priimtas spalio 7 d.sulaukus Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (KPD) išvados, kad pastaroji suderintų statinio rekonstravimo projektą, kuriam išduotas teisme ginčijamas SLD. Kadangi pašalinti abu pažeidimai, dėl kurių Statybos inspekcija inicijavo bylą, tolesnis bylinėjimasis būtų netikslingas, rašoma Statybos inspekcijos pranešime, ir galimai sukeltų valstybei finansinę žalą.

KPD, įvertinęs kultūros paskirties pastato, esančio Respublikos g. 40, Panevėžyje, rekonstrukcijos projektą, papildomai atliktą 2020-07-23 paveldosauginę (specialiąją) ekspertizę, Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvadą, kurioje keltos abejonės dėl sprendinių teisėtumo, taip pat Panevėžio m. savivaldybės tarybos 2020-01-30 sprendimu pakeisto Panevėžio miesto istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos ribų nustatymo bei tvarkymo specialiojo plano sprendinius, spalio 7 d. pateikė išvadą, kad neprieštarauja taikos sutarties sudarymui, kadangi rekonstravimo projektui pritaria ir pateikus jį KPD suderintų.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad, Panevėžio m. savivaldybės tarybai 2020-01-30 patvirtinus specialiojo plano pakeitimą, buvo pašalintas ir kitas Statybos inspekcijos SLD tikrinimo metu nustatytas pažeidimas dėl statinio projekto atitikties teritorijų planavimo dokumente nustatytam aukštingumo sprendiniui.

Bylinėjimosi metu, siekiant papildomai įsitikinti projekto atitiktimi specialiojo plano sprendiniams ir išsklaidyti bet kokias abejones dėl jo teisėtumo, kaip rašoma pranešime, atlikta 2020-07-23 paveldosaugos (specialiosios) ekspertizė. Paveldosaugos ekspertizėje rekonstravimo projektas taip pat įvertintas teigiamai, t. y. konstatuota, kad projektas atitinka paveldosaugos reikalavimus ir specialiojo plano keitimo sprendinius.

„Atsižvelgdama į pasikeitusius teritorijų planavimo dokumentų sprendinius, paveldosaugos ekspertizę, KPD, įgaliotos derinti projektus ir spręsti dėl statybos kultūros paveldo vietovėse galimumo, pateiktas išvadas, bei į tai, kad ši įstaiga neturi pastabų statinio projekto sprendiniams, t. y. suderintų projektą, Statybos inspekcija nebeturi pagrindo toliau tęsti bylos nagrinėjimą teisme, nes visi nustatyti pažeidimai yra pašalinti. Todėl Statybos inspekcija spalio 20 d. pasirašė su Panevėžio miesto savivaldybės administracija taikos sutartį, kuria nuspręsta SLD nenaikinti. Dėl taikos sutarties patvirtinimo galutinį sprendimą priims teismas“, – pranešime cituojamas Statybos inspekcijos vyriausiasis patarėjas Aidas Valys.

Statybos inspekcija primena, kad baigusi tyrimą dėl kultūros paskirties pastato, esančio Respublikos g. 40, Panevėžyje, rekonstrukcijai išduoto SLD teisėtumo, nustatė, kad Panevėžio m. savivaldybės administracija SLD išdavė pažeisdama teisės aktuose nustatytus reikalavimus. Statybos inspekcijos surašytame SLD patikrinimo akte konstatuota, kad pastato rekonstravimo projektas Statybos įstatymo nustatyta tvarka nepateiktas derinti KPD, taip pat nustatyta, kad rekonstravimo projekto sprendiniai dėl pastato aukštingumo (25 m) pažeidė statybos leidimo išdavimo metu galiojusiame Panevėžio m. istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos ribų nustatymo bei tvarkymo specialiajame plane (specialusis planas) nustatytus sprendinius dėl aukščiausio galimo pastato aukščio (19 metrų).

Kitame Statybos įstatymo straipsnyje nurodyta, kad projektų sprendinių atitiktį nustatytiems reikalavimams KPD tikrina, kai statybos darbai projektuojami kultūros paveldo statinyje, jo teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje. Šiuo atveju kultūros paskirties pastatas, esantis Respublikos g. 40, Panevėžyje, yra kultūros paveldo vietovėje. Taigi, vadovaujantis Statybos įstatymo nuostatomis, Panevėžio m. savivaldybė statybos leidimo išdavimo proceso metu privalėjo KPD pateikti derinti rekonstravimo projektą, tačiau šios pareigos neįvykdė.

Taip pat Statybos inspekcija primena, kad vykdyto tyrimo metu bent du kartus raštu kreipėsi į KPD, prašydama pateikti išvadą dėl pastato rekonstravimo projekto sprendinių atitikties specialiajame plane nustatytiems paveldosaugos reikalavimams, KPD išduotiems specialiesiems paveldosaugos reikalavimams ir kitiems teisės aktams pagal įstaigai priskirtą kompetenciją, tačiau šios institucijos išvados iki kreipimosi į teismą dienos dėl rekonstravimo projekto sprendinių teisėtumo negavo. Todėl, laikydamasi teisės aktuose nustatytų kreipimosi į teismą terminų, Statybos inspekcija privalėjo kreiptis į teismą laiku, nesulaukusi minėtų KPD išvadų.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-11-26 08:37
KLAUSIMAS. Kokiu atstumu nuo kaimynų tvoros galima statyti 3x6 m surenkamąjį aliuminio konstrukcijų dengtą polikarbonatu šiltnamį?
nuotrauka
2020-11-23 08:27
KLAUSIMAS. Planuoju statyti iki 80 kv. m ploto gyvenamąjį namą Kauno rajone, Domeikavoje. Ar reikalingas statybos leidimas, ar būtina rengti supaprastintą projektą nesudėtingam II grupės gyvenamajam namui? Ar reikalingas atestuotas statybos vadovas? Ar tiesa, kad nuo 2017 m. sausio, nepriklausomai n...
nuotrauka
2020-10-19 15:13
Su išskirtiniu statytojo įžūlumu, kaip rašoma pranešime, Statybos inspekcijos pareigūnai susidūrė Kauno Žaliakalnio rajone, kur savavališkai vykdyti kultūros paveldo statinio Perkūno al. 11 griovimo darbai.
nuotrauka
2020-10-19 10:32
Statybos inspekcija sustabdė griovimo darbus Kaune.
nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...
nuotrauka
2020-08-27 10:48
Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama, kaip informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), didžiuosiuose šalies miestuose. Beveik pusė pernykščių savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiemet lenkia sostinę. ...
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-20 15:47
Reido metu Kaune, Kaimelės g., Statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...
nuotrauka

Statote namą? Tai gali praversti: kaip sumažinti šiluminių tiltelių įtaką

Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.