2021 sausio 17 d. sekmadienis, 8:15
Reklama  |  facebook

Klaipėdos paveldo tvarkymui – daugiau lėšų

2021-01-06 14:46
Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymui, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, šiais metais numatoma skirti daugiau lėšų. Saugomų statinių valdytojai, planuojantys tvarkyti savo turtą, gali pretenduoti į dalinį savivaldybės finansavimą. Bendrai šiai programai 2021 metais ketinama skirti 300 tūkst. eurų, o paraiškų priėmimo terminas pratęstas iki vasario 1 dienos.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

„Savivaldybė šią programą vykdo jau trejus metus, finansavimas palaipsniui auga, o sutvarkyti statiniai džiugina ne tik jų savininkus, bet, tikiu, ir kiekvieno praeivio akį. Suprantame, kad tvarkyti statinius, kurie yra paveldo objektas, yra nepalyginamai sudėtingiau, tačiau kviečiu tokių statinių savininkus nebijoti imtis iniciatyvos ir naudotis galimybe gauti papildomą finansavimą numatytiems darbams”, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Apibendrinus Paveldotvarkos programos įgyvendinimą 2020 metais, rezultatai, pasak Paveldosaugos skyriaus specialistų, pranoko lūkesčius. Savivaldybė biudžeto lėšomis prisidėjo prie 7 paveldo objektų tvarkymo, taip pat prie šv. Jono bažnyčios archeologinių tyrinėjimų. Iš viso valdytojams 2020 metais už kultūros paveldo objektų tvarkybos darbus buvo išmokėta 192 384 Eur, už atliktus taikomuosius tyrimus – 25 000 Eur. 

„Paveldosaugai, kaip ir visoms savivaldybės prižiūrimoms sritims 2020 metai buvo kupini iššūkių, organizuojant Klaipėdos miesto kultūros paveldo objektų tvarkybą. Į problemų verpetą buvo įsukti ne tik savivaldybės paveldosaugininkai, bet ir paveldo objektų valdytojai bei rangovai, turėję atlikti itin kruopštų darbą. Džiugina, kad savivaldybės remiamoje tvarkybos darbų dalinio finansavimo programoje 2020 metais dalyvavo daugiabučių namų administratoriai, su kuriais glaudžiant bendradarbiaujant pavyko sutvarkyti net tris kultūros paveldo objektus – namus Turgaus a. 9, 11 ir 13“, – cituojamas Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška.

Nors paveldosaugos specialistai Turgaus a. esančių daugiabučių tvarkymo darbus prisimena kaip įtemptus dėl ypač glaustų terminų, tikimasi, kad sėkmingas pavyzdys paskatins kreiptis ir kitus administratorius. 

„Lengva tikrai nebuvo. Vasaros pabaigoje, paaiškėjus, kad namo Tiltų g. 1 tvarkybos darbai atidedami vėlesniam terminui, lėšos buvo perskirstytos ir skirtos Turgaus a. 9, 11 ir 13 objektų tvarkybai. Tad darbams atlikti buvo likęs labai trumpas terminas, tačiau apjungus rangovo, daugiabučių administratoriaus ir savivaldybės pastangas, projektai buvo sėkmingai įgyvendinti. Norėtųsi tikėti, kad sėkmingas pavyzdys įkvėps ir kitus pastatų administratorius teikti paraiškas. Pavieniai gyventojai dažnai teiraujasi, kaip galėtų gauti paramą tvarkybai, tačiau vis dar trūksta daugiabučių namų administratorių iniciatyvumo, teikiant paraiškas paramai gauti“, – sako Paveldosaugos sk. vyr. specialistė Ieva Palubinskaitė.

Kitas teigiamas pavyzdys, kuriuo dalijasi uostamiesčio savivaldybė, – sutvarkytas kultūros paveldo objektas senamiestyje, Kurpių g. 2. Vienas iš buto savininkų ėmėsi iniciatyvos, gavo visų kitų butų savininkų įgaliojimą ir sėkmingai užbaigė paveldo tvarkybos darbus bei gavo prašytą paramą iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšų.

2020 metais taip pat buvo galutinai užbaigti tvarkybos darbai buvusio Dujų fabriko mažojoje saugykloje (Liepų g. 47) ir išmokėta parama. Galima pasidžiaugti, kad abi saugyklos ne tik sutvarkytos išoriškai, tačiau valdytojo planai įgyvendinami ir toliau, kuriamas technikos muziejus, kuris jau turi ir muziejaus iškabą – „Memel Automuseum“.

Savivaldybės paramą kultūros paveldo objektų tvarkybai gavo taip pat ir tie savininkai, kurie 2020 metais vykdė pirmuosius kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų etapus. Tai Klaipėdos evangelikų liuteronų parapija, tvarkiusi Maldos namus, esančius Pylimo g. 2, taip pat istorinio sandėlio, esančio Žvejų g. 18, valdytojai.

Praėjusių metų gegužę buvo pakoreguotas Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų finansavimo tvarkos aprašas, kuriame atsirado nemažai pakeitimų. Viena iš naujovių – miestas apsiėmė finansuoti sakralinio paveldo taikomuosius tyrimus. 25 tūkst. eurų buvo skirti šv. Jono bažnyčios pirmojo etapo archeologinių tyrimų darbų vykdymui.

Žvelgiant į 2021 metus ir artėjant paraiškų teikimo termino pabaigai, paveldo tvarkybai planuojami skirti 300 tūkst. eurų tikėtina bus panaudoti. Jau numatyti antrojo etapo darbai objektuose Pylimo g. 2 bei Žvejų g. 18, taip pat prasidės pirmojo etapo darbai Tiltų g. 1, kurie buvo perkelti iš 2020 metų. Antru etapu liks užbaigti archeologinius tyrimus šv. Jono bažnyčios vietoje, Turgaus g. 24. Yra sulaukta ir naujų paraiškų finansuoti kultūros paveldo objektų tvarkybą.

Primename, kad savivaldybės skiriamų lėšų dalis projekto arba atskiro etapo įgyvendinimui sudaro iki 50 procentų jo sąmatinės vertės (medinės ir fachverko konstrukcijos objektų tvarkybos darbams iki 70 procentų), tačiau ne daugiau kaip 70 tūkst. eurų, o taikomųjų tyrimų projekto parengimo ir vykdymo darbams ne daugiau nei 30 tūkst. eurų. 

Prašymus paramai skirti, praneša savivaldybė, gali teikti valstybės ar savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų valdytojai. Finansavimas bus skiriamas tvarkybos darbams, susijusiems su saugomo kultūros paveldo objekto išsaugojimu. Prioritetas yra teikiamas daugiabučių namų fasadų sutvarkymui, fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės valstybės saugomose kultūros paveldo vietovėse – Klaipėdos senamiestyje, Naujamiestyje, Smiltynės gyvenvietėje, esant blogai statinio būklei, valdytojui prisidedant daugiau reikiamų lėšų pačiam.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-15 09:49
Septintus metus iš eilės tęsiama Kauno paveldotvarkos programa kviečia pastatų savininkus tvarkyti bei puoselėti jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą, taip prisidedant prie gražesnio miesto veido.
nuotrauka
2021-01-14 13:43
Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Nauj...
nuotrauka
2021-01-12 09:26
Vakarų Europoje stoties rajonai jau kurį laiką išgyvena renesansą – iš nejaukių teritorijų virsta vienomis patraukliausių vietų gyventi ir dirbti, mat kitas miesto dalis pranoksta galimybe patogiai naudotis viešojo transporto paslaugomis. Vilniaus Stoties rajonas taip pat ruošiasi keisti savo veidą ...
nuotrauka
2021-01-11 15:35
Sausio 7 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas su UAB „VVARFF“ pasirašė teritorijų prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio (vadinamosios Plungės jūros) poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimo statybos darbų sutartį, kurios vertė – 2 863 194,81 ...
nuotrauka
2021-01-11 08:58
Dar viena erdvė Kaune netrukus sulauks ryškių pokyčių. Po beveik pusantrų metų trukusios pertraukos įžiebta žalia šviesa galutiniam Nemuno ir Neries santakos parko atnaujinimui.
nuotrauka
2021-01-08 16:11
Kauno rajono savivaldybės administracija, išnagrinėjusi planuojamo žvyro karjero kasimo Virbaliūnų k. (Batniavos sen.) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą, sausio 7 d. pateikė UAB „Ekostruktūra“ ir Aplinkos apsaugos agentūrai išvadą.
nuotrauka
2021-01-07 16:49
Konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti paskelbusi Klaipėdos savivaldybė apsisprendė, jog sutartis dėl tolimesnių statinio projektavimo darbų nebus pasirašyta nė su vienu konkurso dalyviu. Tačiau kai kurios architektų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos per artimiausius...
nuotrauka
2021-01-07 08:42
Vilniaus miesto savivaldybė grąžino korekcijoms Pavilnyje, Džiaugsmo gatvėje, planuojamo prekybos centro projektą.
nuotrauka
2021-01-07 08:41
Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą Skulptūrų parko (senųjų miesto kapinių) sutvarkymo darbams su darbo projekto parengimu pirkti. Jeigu viskas vyks kaip tikimasi, projekto pabaigtuvės 2023 m. įprasmintų reikšmingą uostamiesčiui sukaktį – 100-ąsias Klaipėdos sukilimo 1923 ...
nuotrauka
2021-01-05 10:18
Ąžuolyno giraitėje Klaipėdoje intensyviai vykę atnaujinimo darbai jau baigti. Liko pastatyti informacinius ženklus, nuimti tvoras ir apsaugines medžiagas nuo naujų objektų. Tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke suformuotos skirtingos zonos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisval...
nuotrauka
2021-01-04 14:57
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, teismui perduota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos tirta byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims. Tarp kaltinamųjų – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administra...
nuotrauka
2021-01-04 09:09
Pašilaičiuose, Žemynos ir Medeinos gatvių sankirtoje, vos per porą mėnesių atnaujintas riedutininkų ir riedlentininkų parkas pramogaujančių ir sportuojančių lauks iškart po karantino. Šis aikštynas dydžiu prilygsta Baltojo tilto riedutininkų aikštelei, tik jos skiriasi ir savo danga – Pašilaičiuose ...
nuotrauka
2020-12-31 08:59
Antikorupcijos komisija posėdyje domėjosi valstybės ir savivaldybės įmonių veiklos priežiūros ir kontrolės efektyvumo bei skaidrumo klausimais. Atkreiptas dėmesys, kad savivaldybės, vykdydamos savivaldybės įmonių veiklos priežiūrą, ne visada vadovaujasi Vyriausybės nustatyta tvarka ir gerąja praktik...
nuotrauka
2020-12-30 15:55
Naujasis Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymas, įsigaliosiantis 2021 m. sausio 1 d., panaikina buvusias teisines spragas, dėl kurių savivaldybių infrastruktūros plėtra buvo chaotiška, ir numato aiškią šios plėtros teisinio reguliavimo sistemą.
nuotrauka
2020-12-23 15:04
Spartus Vilniaus augimas turi savo pasekmių – inžinerinė ir socialinė infrastruktūra dažnai vėluoja pasiekti naujai augančias miesto teritorijas. Nuo kitų metų pradžios ši problema bus sprendžiama daug efektyviau, todėl vilniečiai gali tikėtis nuoseklesnio miesto augimo ir iš paskos sekančios infras...
nuotrauka
2020-12-21 09:41
Nostalgiją ir sentimentus kauniečiams keliančioje sporto halėje daugiau kaip metus laiko plušantys statybininkai jau mato finišo tiesiąją. Atlikta per du trečdalius suplanuotų rekonstrukcijos darbų: uždengtas stogas, išlietos betono konstrukcijos, atnaujinama vidaus bei išorės apdaila. Užbaigus darb...
nuotrauka
2020-12-19 09:31
Išrinktos gražiausios sostinę puošiančios vitrinos konkurse „Vilniaus kalėdinė vitrina 2020". 25 konkurso dalyviai nuo pat gruodžio pradžios skaidrina tamsų žiemos laiką ir džiugina praeivius, įkvėpdami vilties greit sulaukti šviesesnių ir sveikesnių 2021-ųjų. Savivaldybės sudaryta konkurso komisija...
nuotrauka
2020-12-18 07:28
Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima žadą. Paslaptis – rasti idealų santykį tarp augalų ir juos supančios erdvės. Apie tai – įmonės UAB „Stebulė“ di...
nuotrauka
2020-12-16 11:20
Didžiausios Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ kartu su architektų įmone „2L architects“ dalyvaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtame Klaipėdos sporto ir laisvalaikio komplekso statybos, valdymo ir naudojimo perdavimo pagal k...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...