2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 20:36
Reklama  |  facebook

„Panevėžio statybos tresto“ projektų sąraše – svarbūs šalies objektai

2018-10-03 07:30,      LSA signatarė 2018-10-03 08:30
Kai prieš 25-erius metus kūrėsi Lietuvos statybininkų asociacija, AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) buvo tarp steigėjų. Iki šiol bendrovė yra viena iš didžiausių Asociacijos įmonių, o AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius yra Asociacijos tarybos narys, Eksporto komiteto vadovas.
nuotrauka
Valdovų rūmai. PST nuotr.


Minimos įmonės
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

„Vargu ar įmanoma efektyviai veikti vienai įmonei. Kalbant apie verslo klausimus, visiškai aišku, kad tik dalyvavimas asocijuotoje struktūroje leidžia kurti palankią aplinką statybos verslui, padeda stiprinti šalies statybos sektorių, gina narių interesus įstatymų leidimo ir kontrolės instancijose, gelbsti sprendžiant teisines ar mokestines problemas“, – tvirtina AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius, akcentuodamas ir įmonių bendravimo, dalijimosi patirtimi svarbą.

gesevičius PST

Nuotraukoje – AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius

Ketvirtoji pramonės revoliucija, kaip pastebi D. Gesevičius, yra dar vienas argumentas, kodėl ir kuo Asociacija svarbi statybos sektoriui, statybos verslui. LSA ne tik inicijuoja naujoves, bet ir imasi priemonių, kad jos taptų kasdiene praktika. Juk diegiamos naujovės taupo laiko ir lėšų sąnaudas, o Lietuvos statybos sektorių veda į Europos Sąjungos, Šiaurės šalių modernių technologijų draugiją. Tai aktualu ne tik užsienyje besidarbuojančiam verslui, bet ir Lietuvos rinkoje veikiančioms įmonėms.

Lietuvos statybininkų asociacija, skatindama modernias technologijas, jų diegimą ir kuo platesnį naudojimą, kartu su partneriais organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą pristatyti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. „Panevėžio statybos tresto“ darbuotojai jau spėjo įsitikinti, kad darbas BIM aplinkoje padeda efektyviau komunikuoti projektuotojams ir statybvietėse dirbantiems inžinieriams. Specialistams tapo lengviau suformuluoti užduotis, jie taip pat greičiau susivokia brėžiniuose, kadangi nebereikia vartyti krūvos popierinės dokumentacijos. Dirbant tokiu būdu, taupomas laikas, kurio reikia pasikeisti informacija. Naudodami internetą, inžinieriai statybos objektuose gali prisijungti prie įmonės serverio, peržiūrėti modelį, pasiskaičiuoti medžiagų kiekius, planuoti gaminių užsakymus, analizuoti konstrukcijų mazgus.

Šių metų pavasarį PST laimėjo viešą tarptautinį konkursą ir tapo pagrindinių statybos darbų vykdytoju, statant Kauno kogeneracinę jėgainę. PST stato jėgainės pagrindinės ir pagalbinės įrangos pastatus, inžinerinius tinklus bei komunikacijas, vidaus kelius ir kt. Iš viso bus pastatyta daugiau nei 15 objektų. Su bendrove „Kauno kogeneracinė jėgainė“ (KKJ) pasirašytos sutarties paslaugų vertė – 33,6 mln. eurų. Darbai turi būti baigti 2020 metais. 

Šiuo metu Panevėžio statybos trestas vykdo 20 mln. eurų sandėrį – Vilniuje stato bendrovės „Elmoris“ fabriką. 26 tūkst. kv. metrų ploto gamybos ir sandėliavimo pastatą Savanorių prospekte įmonė turi pastatyti per 13 mėnesių.

PST įvykdytų projektų sąrašuose yra tokie svarbūs šalies objektai: Prezidentūra, Valdovų rūmai, Panevėžio ir Šiaulių sporto arenos, AB „Akmenės cementas“ naujos 4,5 tūkst. tonų per dieną sauso būdo klinkerio gamybos linijos statyba, darbai Panevėžio termofikacinėje kombinuoto ciklo 35 MW galios elektrinėje, Klaipėdos biokuro ir termofikacinėje jėgainėje „Fortum“, Panevėžio bendrovėje „Amilina“ bei daugelyje kitų objektų. Įmonė įgyvendino daugelį itin svarbių ir sudėtingų projektų, kurie prisidėjo prie Lietuvos ekonominio augimo, turi reikšmingos įtakos šalies infrastruktūrai plėtoti bei aplinkosaugai gerinti.

„Statybininkų dienos išvakarėse svarbu pasakyti, kad „Panevėžio statybos treste“ dirba lojalūs savo įmonei darbuotojai, rotacija maža, nors darbuotojų skaičius siekia apie 800“, – neslėpdamas dėkingumo kolektyvui, sako PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-13 11:22
Sekmadienį prasidėjo Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Pirmiausiai bus rekonstruojamas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet liks atviras gyventojams.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 11:03
Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau...
nuotrauka
2021-04-12 10:41
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomas „Cyber City“ technologijų miestelis išsiskirs ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant 35 tūkst. kv. m ploto kompleksą technologijų bendruomenei bus naudojami naujos k...
nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos