2019 vasario 17 d. sekmadienis, 7:52
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Profesorius Klausas Schwabas: trūksta ne darbo vietų, o įgūdžių

2017-11-21 09:08
Ketvirtoji pramonės revoliucija – nebe tolimoje ateityje, o ant mūsų namų slenksčio. Kiekviena nauja technologija ir inovacija transformuoja visuomenę, keisdama kiekvieną gyvenimo aspektą. Žengiame į teritoriją, kurioje viskas – nuo darbinių santykių iki kasdienės rutinos – vyksta kitaip nei prieš dešimt ar net prieš penkerius metus.
nuotrauka
Klauso Schwabo paskaita. Kauno technologijos universiteto nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas,
 „Ketvirtoji pramonės revoliucija iš esmės pakeis gamybos procesus, tai, kaip mes bendraujame, ir tai, kaip mes gyvename. Tai nesusiję su kokiu nors vienu produktu, bet su daugybe jų. Trumpai tariant, Pramonė 4.0 tai – ir fizinis, ir biologinis, ir technologinis patyrimas“, – teigė profesorius Klausas Schwabas, spalį lankęsis Kauno technologijos universitete (KTU).

Atviros paskaitos Universiteto bendruomenei ir studentams metu, Pasaulio ekonomikos forumo steigėjas ir valdybos pirmininkas K. Schwabas ragino į ateitį žiūrėti optimistiškai.

„Žmonės jaudinasi, kad technologijos atims darbo vietas. Žinoma, sunku pasakyti, kas nutiks milijonams kasininkų, vairuotojų, ir net mokytojų, kuriuos ateityje gali pakeisti dirbtinis intelektas. Tačiau daug geriau orientuotis į reikiamus įgūdžius nei susitelkti į baimes. Jau dabar tyrimai rodo, kad kiekvienam darbo ieškančiajam galėtų būti pasiūlytas darbas – darbo vietų yra tiek pat, kiek ir darbo ieškančių asmenų – tačiau jie neturi reikiamų įgūdžių. Susiduriame su įgūdžių, ne su darbo vietų trūkumu“, – teigė profesorius K. Schwabas.

Pramonės revoliucija sukurs naujas darbo vietas

Savo mintis apie ketvirtąją pramonės revoliuciją K. Schwabas išdėstė naujausioje knygoje „Ketvirtoji pramonės revoliucija“, kuri yra išleista ir lietuvių kalba. Pasak profesoriaus, kiekviena pramonės revoliucija ne tik panaikino kai kurias darbo vietas, bet ir sukūrė naujas galimybes.

„Po pirmosios pramonės revoliucijos atsirado visas aptarnavimo sektorius, kurio anksčiau tiesiog nebuvo. Manau, kad ir vėl turėtų atsitikti tas pats. Mano nuomone, šis naujasis sektorius bus socialinė antreprenerystė, kuri yra susijusi su socialiniais procesais ir remiasi kūrybingumu“, – teigė K. Schwabas.

K. Schwabo kartu su žmona Hilde įkurtas socialinės antreprenerystės rėmimo fondas šiandien turi 350 narių. Pasak profesoriaus, ši iniciatyva yra skirta remti jauniems antrepreneriams, kurie kuria inovacijas nebūtinai tam, kad užsidirbtų, bet tam, kad padėtų kitiems.

Hierarchiniai santykiai organizacijose – atgyvena

Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjas ir valdybos pirmininkas yra įsitikinęs, kad naujojoje visuomenėje, kurioje jau pradedame gyventi, reikės kitokios lyderystės.

„Pirmasis talentas, kurio reikės naujiesiems lyderiams yra kontekstinis intelektas, tai yra – gebėjimas „sujungti taškus“, įvertinti visą ekosistemą. Šiandienos pasaulyje viskas yra taip susiję, kad į kiekvieną klausimą reikia žiūrėti sistemiškai“, – teigė K. Schwabas.

Jis pabrėžė ir gebėjimo megzti ir išlaikyti santykius – santykių intelekto – svarbą, nes šiandienos organizacijose hierarchinės struktūros nebetenka prasmės, santykiai tarp darbuotojų ir padalinių tampa lygiagretūs.

„Šiandien svarbi tinklaveika, ne hierarchija. Tai reiškia, kad visi esame vienas nuo kito priklausomi, turime gebėti kurti komandas, ir stengtis jas išlaikyti“, – kalbėjo K. Schwabas.

Mokymasis visą gyvenimą – įprasta praktika

Tarptautinio bestselerio „Ketvirtoji pramonės revoliucija“ autorius pabrėžė išsilavinimo svarbą. Pasak jo, pramonės revoliucija yra neatsiejama nuo revoliucijos švietime: „Pramonė 4.0 turi vykti kartu su Švietimu 4.0“.

„Visų pirma, turime permąstyti mokymosi turinį, orientuotis į tuos įgūdžius, kurie bus reikalingi ateityje. Nors, gyvenant skaitmeniniame pasaulyje, tikrai reikia technologijų įgūdžių, ypatingą dėmesį reikėtų skirti bendravimo įgūdžių lavinimui. Kitas svarbus dalykas yra nuolatinis mokymasis – šiandien universitete įgytos žinios bus nebeaktualios po ketverių-penkerių metų. Turime atrasti būdą mokymąsi visą gyvenimą paversti įprasta praktika, įgūdžių atnaujinimas turi tapti norma“, – įsitikinęs K. Schwabas.

Profesorius pripažino, kad, nors ir gali pasigirti iškirtinai plačiais ryšiais, savo laisvą laiką mieliau skiria vakarams namuose su knyga, siekdamas turėti plačias ir išsamias žinias apie šiuolaikinį pasaulį.

„Smalsumą reikia išlaikyti visą gyvenimą. Be to, žinios tave padaro atsparesnį. Turi būti stiprus tiek fiziškai, tiek psichologiškai, todėl aš stengiuosi gyventi kuo paprastesnį gyvenimą“, – teigė profesorius K. Schwabas.

Naudokite kompasą, tačiau neužmirškite ir radaro

„Būkite smalsūs, aistringai mėgaukitės tuo, ką darote, būkite optimistiški ir verslūs. Taip pat – visada to linkiu – būkite energingi ir greitai prisitaikantys“, – linkėjo K. Schwabas KTU susirinkusiai auditorijai, kurių dauguma buvo studentai.

Jis paragino jaunus žmones rinktis mylimus darbus, koncentruotis į savo stipriąsias puses, o ne į grėsmes ar silpnybes.
„Vienas mano dėstytojas teigė, kad yra dviejų tipų žmonės – tie, kurie vadovausi kompasu, ir tie, kurie vadovaujasi radaru. Kompaso žmogus išsikelia sau tikslą ir jo siekia, radaro (tokie dažniausiai būna politikai) – siunčia signalus į aplinką ir atitinkamai reaguoja. Anksčiau žmonėms visada linkėjau vadovautis vidiniu kompasu, tačiau šiandien, po daugelio metų, turiu kitą patarimą: turėkite kompasą, kad jis parodytų jums kryptį, tačiau naudokite ir radarą – jis padės išvengti kliūčių“, – paskaitą pabaigė K. Schwabas, vienas iš įtakingiausių šiandienos mąstytojų.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2019-02-08 13:43
Lietuva dažnai apibūdinama kaip palyginti maža šalis, panašūs teiginiai gali būti naudojami ir kalbant apie čia veikiančias gamybos įmones. Nors toks apibūdinimas gali skambėti kaip rimtas minusas, iš tiesų tai – atvirumo pokyčiams, greičio ir lankstumo ženklas. Apie tai kalba tiek tarptautinės orga...
nuotrauka
2019-02-07 14:45
Šveicarų automatizavimo sprendimų bendrovės „Mikron Group“ padalinys „Mikron Automation“ paskelbė atidarantis gamybos įmonę Kauno rajone. Pagrindinė šios įmonės veiklos kryptis bus pramonės automatizavimo modulių gamyba, kurie daugiausiai skirti automobilių pramonei. Per kelis ateinančius metus „Mik...
nuotrauka
2019-01-18 15:00
Robotas gali parduoti nuo 4 iki 10 kartų daugiau prekių nei įprasti pardavimų aparatai, o žmonės robotui paaukoja lėšų labdarai keliskart daugiau pinigų nei kitiems žmonėms. Taip tvirtina SEB Inovacijų centre Vilniuje įsikūręs robotikos startuolis „MIO Robots“, kurio kuriamais ir nuomojamais robotai...
nuotrauka
2018-12-10 07:20
Robotikos ir skaitmenizacijos aktualijoms Lietuvoje skirtoje spaudos konferencijoje „Inovatyvi Lietuva: mokslo-verslo sprendimai ir žvilgsnis į 2019-uosius" pristatyti naujausi Lietuvos verslo ir mokslo vystomi ir jau taikomi inovatyvūs produktai bei sprendimai. Joje gausiai dalyvavo verslo ir moksl...
nuotrauka
2018-12-06 11:00
Robotų darbas šiuo metu – nebe mokslinė fantastika, o neišvengiamas pasirinkimas įmonėms, susiduriančioms su darbuotojų trūkumu. Filipas Ružanskis, Lietuvoje besilankantis vieno didžiausių pasaulyje krautuvų gamintojo „Linde“ robotikos padalinio vadovas Rytų ir Pietryčių Europai teigia, kad logistik...
nuotrauka
2018-12-04 14:31
Pramonės įmonių veiklos rezultatai turi lemiamos įtakos Panevėžio regiono progresui ir gyventojų gerovei. Inovatyvios ir progresyvios pramonės kūrimas galėtų būti atsakas į ekonominius ir demografinius iššūkius, su kuriais susiduria Panevėžys ir kiti apskrities miestai. Bet ar regionas pasiruošęs to...
nuotrauka
2018-10-23 11:50
Apie gamyklos statybų pradžią Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) daugiau nei 40 tūkst. darbuotojų turinti, 35 šalyse ir 125 vietose veikianti „HELLA“ paskelbė prieš metus. Šį rudenį „HELLA“ gamykla Kaune oficialiai pradėjo veiklą, o „HELLA Lithuania“ komandą jau sudaro daugiau nei 70 žmonių i...
nuotrauka
2018-09-17 10:42
Pramonės produkcija siekia net 80 proc. Lietuvos ir Europos Sąjungos eksporto, panašų procentą sudaro ir pramonės įmonių investicijos į mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą (MTEP). Todėl nenuostabu, kad mažėjantis ES šalių indėlis į pramonės įmonių sukuriamą pridėtinę vertę pasaulyje verčia ...
nuotrauka
2018-09-07 14:00
Su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) Statybos fakultetą sieja seni ir glaudūs ryšiai. Beveik nuo pat LSA įkūrimo VGTU Statybos fakultetas yra šios Asociacijos nariu, prezidiumo, o vėliau – ir tarybos nariu. Prasmingas bendradarbiavimas prasidėjo tuometinių LSA prezidento A. Šeštakausko ir Staty...
nuotrauka
2018-09-05 11:35
Per ateinančius metus bendrovė „Vilniaus vandenys“ planuoja pakeisti nuotekų linijos atkarpą Vilniuje, Žvėryno rajone. Projektui numatyta skirti 1,95 mln. EUR bendrovės lėšų.
nuotrauka
2018-09-05 10:52
Darbą pradėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) naujoji rektoriaus prof. Eugenijaus Valatkos komanda – Mokslo ir inovacijų bei Studijų prorektoriai. Juos, rektoriaus teikimu, paskyrė Universiteto taryba.
nuotrauka
2018-07-30 08:10
Fantazija ir žinios, kūryba bei azartas – inžinerijos varomoji jėga, teigia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventas Ričardas Leščinskas, vadovaujantis VGTU „LinkMenų fabriko“ elektronikos cechui ir įgyvendinantis unikaliausias idėjas. Taigi, kuo žavi inžinerija?
nuotrauka
2018-07-20 10:23
Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ jau gerai žinomas tarptautiniu mastu. Ypač toms verslo įmonėms, kurios susijusios su jūrinių vėjo elektrinių statyba, povandeninių kabelių, vamzdynų tiesimu ar inžineriniais darbais uostuose, vėjo elektrinių parkuose. Nuolat sulaukiama paklausimų dėl įvairių tyrimų B...
nuotrauka
2018-07-10 14:16
„Be žmogaus technika nieko verta, nes protingai dirba ne įrenginiai, o juos sukūrę žmonės“, – įsitikinęs dr. Vytautas Jokužis ir tvirtinantis, kad dirbant su aukštosiomis technologijomis, svarbiausias elementas yra žmogus ir jo kūrybiškumas.
nuotrauka
2018-06-15 13:00
Inovacijos – brangus ir rizikingas procesas, ypač startuoliams, tačiau valstybės parama leidžia drąsiau eksperimentuoti, paspartinti idėjų įgyvendinimą ir produktų pateikimą rinkai. Apie tai kalbėjo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) specialistai, dirbę B2B konsultacijų zonoje praėju...
nuotrauka
2018-05-07 06:21
Lietuvos pramonės įmonės galės pasinaudoti 40,5 mln. eurų finansavimu technologiniam auditui atlikti ir gamybos įrangai su integruotomis skaitmeninimo technologijomis diegti. Ūkio ministerija jau paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pramonės skaitmenin...
nuotrauka
2018-05-03 11:30
Šiandien pastebėti ribą tarp mokslinės fantastikos ir realybės tampa vis sunkiau – laboratorijose jau kuriamos technologijos, ateityje padėsiančios akliesiems praregėti, o robotizuoti protezai praktiškai panaikina bet kokį neįgalumą. Ateitis gimsta mokslo laboratorijose, tačiau nuo galutinių vartoto...
nuotrauka
2018-05-02 13:50
Antrus metus iš eilės rengiama programa „Ateities inžinieriai“ iki mokyklinių atostogų žada pritraukti daugiau nei 1500 šalies moksleivių. Organizatoriai siūlo mokiniams apsilankyti pažangiose įmonėse ir švietimo įstaigose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jauniesiems programos dalyviams bus pristatyto...
nuotrauka
2018-04-13 07:09
Šalies inžinerinės pramonės įmones vienijančios asociacijos LINPRA prezidentu dvejų metų kadencijai išrinktas Tomas Jaskelevičius. LINPRA vadovas sako sieksiantis, kad asociacija ne tik prisidėtų prie verslo aplinkos gerinimo bei eksporto skatinimo, bet ir padėtų inžinerinės pramonės įmonėms kurti a...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė

nuotrauka

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs sute...