2020 balandžio 7 d. antradienis, 12:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Rietavas džiaugiasi kasdieniais darbais, gražinančiais savivaldybės žmonių gyvenimą

2017-02-02 08:00
2016-ieji sėkmingi buvo tiek Rietavo savivaldybės vadovui Antanui Černeckiui, tiek ir pačiai savivaldybei. Įgyvendinus projektus, pagerėjo gyventojų buities sąlygos, pagražėjo aplinka, todėl pasidžiaugti, savivaldybės mero A. Černeckio žodžiais, tikrai yra kuo.
nuotrauka
Rietavas. Rietavo sav. nuotr.


Minimos įmonės
Rietavo savivaldybė,

Nuotraukoje – Rietavo sav. meras A. Černeckis

Pernai Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, kaip 2016 metų Kultūros politikas, buvo apdovanotas Lietuvos kultūros centrų asociacijos įsteigtu Auksiniu feniksu. 2015 m. už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui merui suteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ vardas.

Rietavo savivaldybei tris kartus buvo įteikta „Auksinė krivūlė“: 2009 m. – „Už bendruomenės sveikatos aplinkos gerinimą“, 2011 m. – „Už rezultatyvius regioninius projektus“, o 2015 m. – „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“. 

Tad nuo 2000 m. mero pareigas einantis A. Černeckis turi kuo pasidžiaugti.

Iš apšiurusių pastatų į atnaujintas erdves

„Nemanau, kad Auksinis feniksas yra man skirtas vien už 2016 metus, – sako meras A. Černeckis, apžvelgdamas 16 metų savo veiklą savivaldybėje. – Reikėjo palaipsniui įveikti atstumą nuo nešildomų, apgriuvusių kultūros namų iki patalpų, kuriose jauku, gera ir saugu susirinkti, pasibūti, groti, dainuoti, vaidinti.“

Dabar Savivaldybė gali pasidžiaugti sutvarkyta kultūros infrastruktūra: seni pastatai renovuoti, atstatyti, prikelti naujam gyvenimui. Pačiame Rietave, dvaro teritorijoje, perstatytas ir naujoms reikmės pritaikytas vienas iš dvaro pastatų – 2013 m. rugsėjį Rietavo savivaldybės kultūros centras persikėlė į renovuotas modernias patalpas, įrengtas buvusioje kunigaikščių Oginskių karietinėje.

Baigiami ir meno mokyklos pastato rekonstravimo darbai. Šį pavasarį į rekonstruotą pastatą Parko gatvėje persikels Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtinių ir pedagogų 150 žmonių kolektyvas. Rietave, Oginskių dvare, buvo įkurta pirmoji Lietuvoje muzikos mokykla. Muzikuojantys vaikai gyveno bendrabutyje, vadinamojoje muzikantinėje. Kaip tik šiame istoriniam pastate ir įsikurs Meno mokykla. Projektas vykdomas naudojant kelių šaltinių – ES paramos, Rietavo savivaldybės, viešųjų pastatų renovacijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos VIP (Valstybės investicijų programos) programų – lėšas. 

Meno mokykla

Tęsiama Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestato statyba. Tai bus vieta, kurioje visi rietaviškiai galės ne tik sportuoti, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Renovacija: mintis turi tapti sava

Pernai Rietave renovuoti septyni daugiabučiai gyvenamieji namai – iš 20 esančių mieste. Pasak mero A. Černeckio, iš tiesų sudėtinga tiksliai įvardinti daugiabučių namų skaičių: Rietavo savivaldybėje yra daugiau kaip 100 namų, kuriuose gyvena daugiau negu trys šeimos. 

Meras neslepia: kai pirmą sykį su gyventojais kalbėjosi apie renovaciją, atrodė, kad ją pradėti bus neįmanoma, nes žmonės neturėjo pinigų, abejojo. Tačiau rietaviškiams tiesiog reikėjo daugiau laiko, kad pagalvotų, pasvarstytų, pasitartų ir apsispręstų.

„Procesas pajudėjo palengva. Žmonės nemėgsta spręsti skubiai – geriau iš lėto, pamąstydami. Kai mintį priima kaip savo, ima judėti“, – sako Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis.

Sėkmingai pasinaudojo Nemuno žemupio projektu

Mieste bei didesnėse gyvenvietėse sutvarkyta ir apšvietimo infrastruktūra. Atramas su laidais pakeitė požeminiai kabeliai. Energetikams atliekant atnaujinimo darbus, savivaldybė pasinaudojo situacija ir sutvarkė šaligatvius.

Nuotraukoje – sporto salė

Apšvietimas sutvarkytas ne tik Rietavo gatvėse, bet ir Užpelių bei Vatušių kaimuose. Kapitaliai suremontuotas pėsčiųjų takas Daugėduose, įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas Vatušių kaime, išasfaltuotos dvi gatvės Tveruose. Toliau vyksta Rietavo Pramonės gatvės rekonstrukcija. 

Vadinamoji požeminė infrastruktūra tvarkoma kompleksiškai. Vandentiekio ir nuotekų tinklai įrengti visame Rietavo mieste. Savivaldybė dalyvavo Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamame projekte, skirtame Nemuno žemupio baseinui. Šis projektas buvo skirtas vandens tiekimui ir nuotekų tvarkymui gerinti, apsaugant gamtą nuo žalingo poveikio. Vandentiekio ir nuotekų tinklais naudojasi 97 proc. Rietavo gyventojų.

„Tad mums liko sutvarkyti vandens tiekimo infrastruktūrą didesnėse savivaldybės gyvenvietėse, nes iš sovietmečio likusios atgyveno, jas reikia keisti naujais“, – sako meras. 

Atnaujino bendradarbiavimo sutartis

Vertindamas praėjusių metų savivaldybės pasiekimus, meras A. Černeckis mini ir santarvę su gyventojais, tradicines šventes.

idžiausia ir gražiausia savivaldybės šventė – Mykolinės. Jos vyksta džiaugiantis rudens gėrybėmis, mėgaujantis muzika, Rietavo žirgyne vykstančiu žirgų konkūru. Per Mykolines pagerbiami ir gražiausiai tvarkomų sodybų, geriausių ūkių savininkai. Mažiesiems rietaviškiams skirta Vaikystės šventė. Tradiciniais renginiais tapo Europos paveldo diena, romansų vakaras, Rietavo vasaros vaidinimai. Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje vyko pirmasis tarptautinis šv. Mykolo arkangelo festivalis.

Jau 15 metų tęsiasi Rietavo ir Saerbecko (Vokietija) savivaldybių draugystė. Pernai Saerbecke vyko jubiliejiniai šventiniai renginiai, atnaujintą bendradarbiavimo sutartį pasirašė Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis ir Saerbecko burmistras Vilfridas Rosas. Draugystės ir bendradarbiavimo su Latvijos Gulbenės savivaldybe dešimtmetis paminėtas Latvijoje.

Rietavo savivaldybės meras ir Telšių regiono plėtros tarybos pirmininkas A. Černeckis ir Šteinfurto (Vokietija) apskrities vadovas dr. Klausas Efingas pasirašė atnaujintą Telšių ir Šteinfurto apskričių bendradarbiavimo, vykstančio nuo 2006 m., sutartį.

Rietavo sav. nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-04-07 12:34
Vilniuje besitęsiant karantinui, darbai lauke sostinėje nesustoja – kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad mieste būtų pasodinta beveik 11 tūkst. našlaičių. Tačiau šiemet sodinimas kitoks – anksčiau gėlės buvo sodinamos miesto centre, o šį pavasarį, atsižvelgus į pad...
nuotrauka
2020-04-06 08:18
Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Jį planuojama įrengti Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero. Šiuo metu parengti paplūdimio įrenginių projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima įvertinti (nuoroda apačioje).
nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-03 08:03
Panevėžio rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į UAB „DOMIMAKS“ prašymą, priėmė sprendimą pradėti rengti vėjo elektrinių išdėstymo specialųjį planą Panevėžio seniūnijoje, Molainių ir Šilagalio kaimuose.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-02 08:53
Siekdama mažinti laukiančiųjų socialinio būsto eiles, Klaipėdos rajono savivaldybė per pastaruosius kelerius metus įsigijo 16 butų. Jie jau išnuomoti asmenims ar šeimoms, kurie turi teisę į tokį būstą.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-03-31 14:23
Prasidėjo dar vieno Panevėžio miesto savivaldybės vykdomo projekto – Nepriklausomybės aikštės su prieigomis atnaujinimo – rangos darbai. Juos atliks AB „Statkorpas”.
nuotrauka
2020-03-31 11:54
Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo prokuroro apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo kaltais už korupcinio pobūdžio nusikaltimus pripažinti buvęs Skuodo rajono savivaldybės vyriausiasis architektas T. B. ir jam padėjusi matininkė V. G.
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-26 16:34
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo nuotoliniam Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžiui. Pagrindinis dėmesys posėdyje buvo skiriamas sprendimams dėl padėties Ukmergėje, kurioje fiksuojama daug koronaviruso susirgimo atvejų, taip pat užregistruotos jau 3 ...
nuotrauka
2020-03-26 13:19
Panevėžio apygardos teismas tenkino nušalinto mero R. M. Račkausko skundą dėl jam skirtos procesinės prievartos priemonės – laikino nušalinimo nuo pareigų ir panaikino pirmos instancijos teismo nutartį, kuria meras buvo nušalintas nuo pareigų dviem mėnesiams, t. y. iki balandžio 20 dienos.
nuotrauka
2020-03-26 11:14
Vilnius kuria gražią tradiciją – jau trečius metus iš eilės rengia konkursą „Kuriu Vilnių", kurio laimėtojai puošia netikėčiausias miesto vietas. Šiemet sulaukta rekordiškai daug – net 110 – paraiškų, iš kurių atrinkti devyni projektai. Jiems įgyvendinti bus skirta net 500 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-03-25 15:17
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien, kovo 25 d., priėmė sprendimą atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėjimo gyventojus, turinčius nekilnojamojo turto ar žemės sklypus, taip pat valstybinės žemės nuomininkus, kuriuose vykdoma kultūros, laisvalaiki...
nuotrauka
2020-03-25 15:11
Siekdama aktyviai stabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda" dezinfekuoja viešojo transporto laukimo paviljonus ir kitas vietas, kuriose stebimas didesnis žmonių judėjimas. Tam bus panaudota bendrovės moderni technika. Vilniaus viešojo transporto stotelės, ...
nuotrauka
2020-03-25 07:29
Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija, siekdama maksimaliai apsaugoti žmones, nusprendė laikinai neleisti gyventojams lankytis Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Toks sprendimas priimtas žmonėms masiškai plūstant į šį lankytiną objektą ir taip nesilaikant...
nuotrauka
2020-03-16 16:24
Siekdama aktyviai prisidėti prie koronaviruso (COVID-19) plitimo stabdymo, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ ėmė teikti dezinfekcijos paslaugas.
nuotrauka
2020-03-12 14:54
Nauja valymo technika darbuosis ne tik Klaipėdos gatvėse. Miestą pasiekė ir 3 naujos šaligatviams, pėsčiųjų ir dviračių takams skirtos mašinos bei viena – siauroms gatvelėms valyti. Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, pagrindinis šių pokyčių tikslas – mažesnė aplinkos tarša. Visų mašinų gaminto...
nuotrauka
2020-03-10 13:58
Vilnius tęsia Neries krantinės atnaujinimo darbus: prieš kelerius metus atnaujinus žemutinę krantinės dalį, vyksta ir šlaitų bei viršutinės krantinės terasos bei viešųjų erdvių šalia upės tvarkymo darbai.
nuotrauka
2020-03-10 11:31
Dar daugiau žalumos sostinėje – miesto savivaldybė pradėjo pirmuosius medžių sodinimo darbus, vien per šį pavasarį žalią Vilnių praturtins dar 1000 naujų medžių sodinukų ir 3,6 tūkst. krūmų. Per šią ir kitą savaitę Naujamiestyje bus pasodinta daugiau kaip 70 liepų, vėliau darbai persikels ir į kitus...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse