2021 kovo 1 d. pirmadienis, 18:08
Reklama  |  facebook

Rietavas džiaugiasi kasdieniais darbais, gražinančiais savivaldybės žmonių gyvenimą

2017-02-02 08:00
2016-ieji sėkmingi buvo tiek Rietavo savivaldybės vadovui Antanui Černeckiui, tiek ir pačiai savivaldybei. Įgyvendinus projektus, pagerėjo gyventojų buities sąlygos, pagražėjo aplinka, todėl pasidžiaugti, savivaldybės mero A. Černeckio žodžiais, tikrai yra kuo.
nuotrauka
Rietavas. Rietavo sav. nuotr.


Minimos įmonės
Rietavo savivaldybė,

Nuotraukoje – Rietavo sav. meras A. Černeckis

Pernai Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, kaip 2016 metų Kultūros politikas, buvo apdovanotas Lietuvos kultūros centrų asociacijos įsteigtu Auksiniu feniksu. 2015 m. už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui merui suteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ vardas.

Rietavo savivaldybei tris kartus buvo įteikta „Auksinė krivūlė“: 2009 m. – „Už bendruomenės sveikatos aplinkos gerinimą“, 2011 m. – „Už rezultatyvius regioninius projektus“, o 2015 m. – „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“. 

Tad nuo 2000 m. mero pareigas einantis A. Černeckis turi kuo pasidžiaugti.

Iš apšiurusių pastatų į atnaujintas erdves

„Nemanau, kad Auksinis feniksas yra man skirtas vien už 2016 metus, – sako meras A. Černeckis, apžvelgdamas 16 metų savo veiklą savivaldybėje. – Reikėjo palaipsniui įveikti atstumą nuo nešildomų, apgriuvusių kultūros namų iki patalpų, kuriose jauku, gera ir saugu susirinkti, pasibūti, groti, dainuoti, vaidinti.“

Dabar Savivaldybė gali pasidžiaugti sutvarkyta kultūros infrastruktūra: seni pastatai renovuoti, atstatyti, prikelti naujam gyvenimui. Pačiame Rietave, dvaro teritorijoje, perstatytas ir naujoms reikmės pritaikytas vienas iš dvaro pastatų – 2013 m. rugsėjį Rietavo savivaldybės kultūros centras persikėlė į renovuotas modernias patalpas, įrengtas buvusioje kunigaikščių Oginskių karietinėje.

Baigiami ir meno mokyklos pastato rekonstravimo darbai. Šį pavasarį į rekonstruotą pastatą Parko gatvėje persikels Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtinių ir pedagogų 150 žmonių kolektyvas. Rietave, Oginskių dvare, buvo įkurta pirmoji Lietuvoje muzikos mokykla. Muzikuojantys vaikai gyveno bendrabutyje, vadinamojoje muzikantinėje. Kaip tik šiame istoriniam pastate ir įsikurs Meno mokykla. Projektas vykdomas naudojant kelių šaltinių – ES paramos, Rietavo savivaldybės, viešųjų pastatų renovacijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos VIP (Valstybės investicijų programos) programų – lėšas. 

Meno mokykla

Tęsiama Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestato statyba. Tai bus vieta, kurioje visi rietaviškiai galės ne tik sportuoti, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Renovacija: mintis turi tapti sava

Pernai Rietave renovuoti septyni daugiabučiai gyvenamieji namai – iš 20 esančių mieste. Pasak mero A. Černeckio, iš tiesų sudėtinga tiksliai įvardinti daugiabučių namų skaičių: Rietavo savivaldybėje yra daugiau kaip 100 namų, kuriuose gyvena daugiau negu trys šeimos. 

Meras neslepia: kai pirmą sykį su gyventojais kalbėjosi apie renovaciją, atrodė, kad ją pradėti bus neįmanoma, nes žmonės neturėjo pinigų, abejojo. Tačiau rietaviškiams tiesiog reikėjo daugiau laiko, kad pagalvotų, pasvarstytų, pasitartų ir apsispręstų.

„Procesas pajudėjo palengva. Žmonės nemėgsta spręsti skubiai – geriau iš lėto, pamąstydami. Kai mintį priima kaip savo, ima judėti“, – sako Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis.

Sėkmingai pasinaudojo Nemuno žemupio projektu

Mieste bei didesnėse gyvenvietėse sutvarkyta ir apšvietimo infrastruktūra. Atramas su laidais pakeitė požeminiai kabeliai. Energetikams atliekant atnaujinimo darbus, savivaldybė pasinaudojo situacija ir sutvarkė šaligatvius.

Nuotraukoje – sporto salė

Apšvietimas sutvarkytas ne tik Rietavo gatvėse, bet ir Užpelių bei Vatušių kaimuose. Kapitaliai suremontuotas pėsčiųjų takas Daugėduose, įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas Vatušių kaime, išasfaltuotos dvi gatvės Tveruose. Toliau vyksta Rietavo Pramonės gatvės rekonstrukcija. 

Vadinamoji požeminė infrastruktūra tvarkoma kompleksiškai. Vandentiekio ir nuotekų tinklai įrengti visame Rietavo mieste. Savivaldybė dalyvavo Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamame projekte, skirtame Nemuno žemupio baseinui. Šis projektas buvo skirtas vandens tiekimui ir nuotekų tvarkymui gerinti, apsaugant gamtą nuo žalingo poveikio. Vandentiekio ir nuotekų tinklais naudojasi 97 proc. Rietavo gyventojų.

„Tad mums liko sutvarkyti vandens tiekimo infrastruktūrą didesnėse savivaldybės gyvenvietėse, nes iš sovietmečio likusios atgyveno, jas reikia keisti naujais“, – sako meras. 

Atnaujino bendradarbiavimo sutartis

Vertindamas praėjusių metų savivaldybės pasiekimus, meras A. Černeckis mini ir santarvę su gyventojais, tradicines šventes.

idžiausia ir gražiausia savivaldybės šventė – Mykolinės. Jos vyksta džiaugiantis rudens gėrybėmis, mėgaujantis muzika, Rietavo žirgyne vykstančiu žirgų konkūru. Per Mykolines pagerbiami ir gražiausiai tvarkomų sodybų, geriausių ūkių savininkai. Mažiesiems rietaviškiams skirta Vaikystės šventė. Tradiciniais renginiais tapo Europos paveldo diena, romansų vakaras, Rietavo vasaros vaidinimai. Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje vyko pirmasis tarptautinis šv. Mykolo arkangelo festivalis.

Jau 15 metų tęsiasi Rietavo ir Saerbecko (Vokietija) savivaldybių draugystė. Pernai Saerbecke vyko jubiliejiniai šventiniai renginiai, atnaujintą bendradarbiavimo sutartį pasirašė Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis ir Saerbecko burmistras Vilfridas Rosas. Draugystės ir bendradarbiavimo su Latvijos Gulbenės savivaldybe dešimtmetis paminėtas Latvijoje.

Rietavo savivaldybės meras ir Telšių regiono plėtros tarybos pirmininkas A. Černeckis ir Šteinfurto (Vokietija) apskrities vadovas dr. Klausas Efingas pasirašė atnaujintą Telšių ir Šteinfurto apskričių bendradarbiavimo, vykstančio nuo 2006 m., sutartį.

Rietavo sav. nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-02-25 09:41
Nepaisant COVID-19 sukeltų iššūkių praėjusiais metais Kauno gatvės tapo dar šviesesnės bei saugesnės – fiksuotas rekordinis įrengtų modernių LED šviestuvų skaičius. Tai reiškia ne tik geresnį matomumą ir didesnį saugumą keliuose, bet ir pastebimai taupomą elektros energiją ir gerokai mažesnę taršą a...
nuotrauka
2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
2021-02-22 17:42
Lazdynų baseino statybas tęs naujas rangovas – šiandien, vasario 22 d., Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia akcine bendrove Panevėžio statybos trestu. Baseino statybos darbai turėtų būti atnaujinti artimiausiu metu. Ankstesni rangovai buvo atlikę apie 40 proc....
nuotrauka
2021-02-22 12:10
Kovo mėnesį visuomenei bus pristatytas daugiau kaip 30 ha teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detalusis planas, kuriuo siekiama modernizuoti ir humanizuoti teritoriją. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Vilniaus planas" kviečia susipažinti su Geležinkelio stoties ir...
nuotrauka
2021-02-20 07:07
Lietuvoje pradedamas įgyvendinti vandens ūkio pertvarkos projektas. Stambinant vandentvarkos įmonių veiklą, projektą vykdys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-02-19 15:47
Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Lina Matutienė, gindama viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo pripažinti negaliojančia vienos Raseinių mieste esančios aikštelės pirkimo – pardavimo sutartį ir tuo pačiu taikyti restituciją. Sutartis buvo pasirašyta praėjusių metų rugsėjį ta...
nuotrauka
2021-02-19 14:27
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas kaltinamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Kartu su juo į teisiamųjų suolą sės vieno krepšinio klubo prezidentas...
nuotrauka
2021-02-18 16:41
Daugelį dešimtmečių Klaipėdos švyturys, buvęs uždaru objektu uosto teritorijoje, dar šiemet gali būti atvertas visuomenei. Seniausią ir pagrindinį Lietuvos švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) norėtų jį perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.
nuotrauka
2021-02-18 11:30
Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose 2021 m. vasario 15 d. išnagrinėta administracinė byla pagal UAB „K26“ skundą atsakovei Kauno miesto savivaldybės administracijai dėl sprendimo panaikinimo, įpareigojimo atlikti veiksmus ir žalos atlyginimo.
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-12 10:04
Kaip įveikti vėlavimą įgyvendinant visus Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimus ir iki 2023 m. ištaisyti šį pažeidimą, aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius aptarė su savivaldybių ir jų kontroliuojamų įmonių, teikiančių nuotekų tvarkymo paslaugas, atstovais.
nuotrauka
2021-02-11 17:32
Vasario 11 d. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmai Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d.). Teismas jam skyrė 25 tūkst. eurų baudą ir 5 metus atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.
nuotrauka
2021-02-10 07:25
Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 24 tomų baudžiamąją bylą, kurioje 6 fiziniai ir 2 juridiniai asmenys kaltinami kyšininkavimu, papirkimu. Kaltinimai pareikšti: 60 metų B. K., 48 metų S. R., 35 metų D. G., 63 metų A. G., 50 metų A. Ž., 50 metų D. B. ir dviem uždarosioms akcinėms bendrovėms....
nuotrauka
2021-02-09 09:25
Pastarosiomis dienomis Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose užfiksuotas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, susidarantis dėl neekologiško gyvenamųjų namų šildymo kietuoju kuru. Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dėl išaugusios taršos kreipėsi į Aplinkos ministeriją su siūlym...
nuotrauka
2021-02-08 09:39
Nors pastarieji keleri metai Kaunui buvo augimo ir didžiųjų miesto projektų planavimo laikotarpis, sustoti nežadama. Šią savaitę patvirtintame 2021–2023 m. miesto strateginiame veiklos plane matyti, kad ateinantys keleri metai taip pat bus pilni iššūkių – kauniečiams duris atvers ilgai laukti objekt...
nuotrauka
2021-02-05 13:05
Vilniaus savivaldybė kuria galimybes gyventojams ir verslui rinktis žalią energiją, pristatydama saulės energijos potencialą interaktyviame įrankyje. 3D.vilnius.lt paslaugų portale pateikiamas saulės energijos potencialas padės įsivertinti mieste esamos saulės spinduliuotės lygį ir galimybes įsireng...
nuotrauka
2021-02-04 15:44
Valstybinės reikšmės keliuose nuovažas gali įrengti savivaldybės, gyventojai, juridiniai asmenys savo lėšomis, tačiau tam turi turėti kelio valdytojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) leidimą (sutikimą). Nuovažas taip pat gali rengti ir kelio valdytojas.
nuotrauka
2021-02-04 08:35
Vilniaus „Grinda“ vasario 10 d. pradės valymo įrenginių montavimo darbus Upės g. žaliojoje zonoje tarp „Forum Palace" ir Edukologijos universiteto tilto.
nuotrauka
2021-02-02 15:49
Susisiekimo ministerija ieškos būdų, kaip padidinti savivaldybėms skiriamą dalį kelių priežiūrai ir remontui Kelių priežiūros ir plėtros programoje. Vienas iš būdų – visoms savivaldybėms nukreipti vietinės reikšmės žvyrkeliams numatytas lėšas ir peržiūrėti lėšų skyrimo kriterijus. Šiuos klausimus mi...
nuotrauka
2021-01-31 09:49
Kauno valstybinio muzikinio teatro ir šalia jo esančio sodelio rekonstrukcijos darbai perkopė pusiaukelę. Nors lauko darbus pristabdė šaltų orų nepagailėjusi žiema, tikimasi, kad atnaujintos erdvės jau šių metų vasarą gyventojams bei miesto svečiams taps naujai atrasta laisvalaikio erdve ir traukos ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse