2020 rugpjūčio 14 d. penktadienis, 11:12
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

STT siūlo tobulinti valstybinės žemės sklypų formavimo, pertvarkymo ir nuomos procesą

2020-06-23 08:29
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įvertino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (VMSA) veiklą formuojant ir pertvarkant valstybinės žemės sklypus, keičiant naudojimo paskirtį ar būdą, juos nuomojant ar parduodant. STT šioms institucijoms pateikė pasiūlymus, kaip galima tobulinti teisinį reglamentavimą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),
NŽT siūloma iš esmės peržiūrėti valstybinės žemės nuomos ir pardavimo be aukciono procesą bei naujai reglamentuoti mechanizmą, leisiantį racionaliai ir efektyviai naudoti valstybinės žemės plotus, atsižvelgiant į visuomenės ir valstybės interesus ir įgyvendinti kitus pasiūlymus, kurie padėtų valdyti korupcijos rizikas.

Dėl valstybinių žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo

Korupcijos rizikos analizės metu išanalizavus teisinį reglamentavimą, nustatyta, kad nėra reglamentuoti atskiri žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo proceso terminai. Kaip skelbia STT, pastebima, kad praktikoje procedūros užtrunka skirtingą dienų skaičių arba sprendimai nėra priimami išvis. Ne visada projektų rengimo procedūros vykdomos automatizuotai per Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinę sistemą, o joje atliktų pakeitimų šiuo metu nesimato.

Korupcijos prevencijos pareigūnai atkreipė dėmesį, kad pertvarkant valstybinės žemės sklypus, galima suformuoti valstybinės žemės sklypus, kurie nenaudojami statinių eksploatavimui, nors teisės aktai draudžia atskiru sklypu formuoti žemės plotus, kuriuose nutiesti tik inžineriniai tinklai ar pastatyti tik laikinieji statiniai.

Dėl valstybinės žemės sklypų naudojimo paskirties ir būdo keitimo

STT manymu, galimybė keisti žemės naudojimo paskirtį ir/ar būdą vienasmeniu savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, nerengiant teritorijų planavimo dokumento ar žemės valdos projekto, antikorupciniu požiūriu yra ydinga. Pakeitus valstybinės žemės naudojimo paskirtį ir būdą, koreguojama ir šios žemės nuomos sutartis, tuo pačiu jose atsiranda ir nuostatos dėl naujos statybos ar rekonstrukcijos galimybės nuomojamose žemės sklypuose.

Tokių valstybinės žemės sklypų žemės naudojimo paskirties ir būdų keitimų skaičius yra neribojamas, nuomos sutartys gali būti keičiamos ir pildomos susitarimais. Pakeitus žemės naudojimo būdą, nuomininkas vietoj statinių, kuriems eksploatuoti jam lengvatinėmis sąlygomis buvo išnuomotas valstybinės žemės sklypas, gali vykdyti naujų statinių statybas.

Dėl valstybinės žemės nuomos

STT klausimų kelia ir valstybinės žemės nuomos procesas: NŽT ne visada nurodo nuomos termino nustatymo motyvus, nenustatyta prievolė prieš sudarant valstybinės žemės nuomos sutartį atlikti sklypo patikrinimą vietoje.

Atliekant korupcijos rizikos analizę pastebėta praktika, kaip skelbia STT,  pirkti nenaudojamus, nunykusius, be aiškios funkcinės paskirties pastatus ir jų naudojimui be aukciono gauti valstybinės žemės nuomos teisę. Tokiu būdu statytojas ar vystytojas, kuris be aukciono išsinuomoja valstybinės žemės sklypus, o ne juos įsigyja savo nuosavybėn, gauna išskirtines ir lengvatines verslo sąlygas valstybės sąskaita.

NŽT, Žemės ūkio ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija per 3 mėnesius turėtų pateikti informaciją STT, kaip įvykdyti ar numatomi vykdyti pateikti pasiūlymai.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-08-14 09:56
Klaipėdos savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti. Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai vasaros koncertų estrados elementai – scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami, pagr...
nuotrauka
2020-08-14 08:59
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kyšininkavimu kaltinamas Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje per itin trumpą laiką atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.
nuotrauka
2020-08-13 15:31
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakore...
nuotrauka
2020-08-13 12:45
Biržų rajone, mažėjant pagrindinėse mokyklose besimokančių mokinių skaičiui, didžiuliai pastatai tuštėja arba lieka visiškai tušti. Biržų rajono savivaldybė sudarė darbo grupę pasiūlymams dėl Biržų rajono savivaldybės pastatų ir statinių, esančių Biržų r., Medeikių k., Biržų g. 39, tolesnio panaudoj...
nuotrauka
2020-08-13 11:19
Pasirašyta sutartis, pagal kurią bus atliekamas antrasis Panevėžio centre esančios Laisvės aikštės atnaujinimo darbų etapas – tvarkomos jos prieigos ir greta esančios gatvės. 1 mln. eurų vertės sutartį, pasibaigus viešajam pirkimui, Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė su AB Panevėžio statybos tres...
nuotrauka
2020-08-13 09:16
Artimiausiu laiku Klaipėdoje, kaip praneša uostamiesčio savivaldybė, atsiras dar daugiau vietų, kur bus galima praleisti laisvalaikį su vaikais ar bendraminčiais.
nuotrauka
2020-08-12 10:18
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje jau rugpjūtį bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai.
nuotrauka
2020-08-11 14:18
Karantinas nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose – didelė dalis jų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė daugiau negu 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-11 09:35
Savivaldybės ėmėsi aktyviai edukuoti, skatinti ir talkinti gyventojams, kad šie pasinaudotų valstybės teikiama iki 600 eurų siekiančia parama dujų balionų keitimui ir pasirinktų saugią energijos rūšį daugiabutyje – gamtines dujas arba elektros viryklę. Pakruojo, Skuodo, Marijampolės ir Kėdainių savi...
nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-08-05 09:31
Netrukus prasidės Senvagės atnaujinimo darbai, o išskirtiniu jos akcentu taps plaukiojantis fontanas su įspūdingomis vaizdinėmis projekcijomis.
nuotrauka
2020-08-04 15:31
Šiandien Pilaitėje atidarytas išskirtinis, iš pagrindų renovuotas, Pilaitės gimnazijos sporto aikštynas. Atnaujintas stadionas išsiskiria pripučiamu kupolu, kuris leis tiek jauniesiems futbolo talentams, tiek Pilaitės gimnazijos moksleiviams bei vietos bendruomenei futbolu ir lengvąja atletika užsii...
nuotrauka
2020-08-04 09:30
Daugybę naujakurių turinčioje sostinės Paplaujos rajono Manufaktūrų gatvėje tęsiant infrastruktūros atnaujinimo darbus ima ryškėti būsimo bulvaro veidas. Įrenginėjamos naujos dangos pėstiesiems ir dviratininkams, ruošiamasi sodinti naujus želdinius. Šiame etape nepavyko, kaip planuota, išsaugoti dal...
nuotrauka
2020-08-03 15:48
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), reaguodama į gyventojų užklausas dėl suskystintų naftos dujų (SND) balionų šalinimo 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose, pakartotinai kreipėsi į savivaldybes su prašymu iki rugpjūčio 14 d. peržiūrėti ir patikrinti pateiktus daugiabučių namų...
nuotrauka
2020-08-03 10:57
Atidaryta rekonstruota Šventosios centrinė aikštė. Po rekonstrukcijos iki tol visiškai neišvaizdi buvusi aikštė pasikeitė neatpažįstamai, o jaukumo jai suteikia projektuotojų – UAB „Nemuno deltos projektai“ ir UAB „Vakarų siluetas“ – pasirinkti nekasdieniai sprendiniai.
nuotrauka
2020-07-31 13:17
Iki rugsėjo galo nelegalių metalinių garažų savininkai Vilniuje yra raginami geruoju atlaisvinti kelis dešimtmečius metaliniais garažais užstatytą valstybinę žemę. Pašalinus garažus, praneša sostinės savivaldybė, atsilaisvinusi teritorija bus panaudota plėtojant patogesnę infrastruktūrą vilniečiams:...
nuotrauka
2020-07-31 10:50
Liepos 30 dieną kurortinėje Kulautuvoje (Kauno rajonas) prasidėjo mineralinio vandens biuvetės įrengimo darbai. Ji po metų atsiras miestelio centre, Akacijų alėjoje, šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės. Biuvetė – statinys v...
nuotrauka
2020-07-30 16:14
Šalia Kačerginės sanatorijos „Žibutė“ esanti aikštė atgims – čia bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, poilsio zona su suoliukais, gėlynais, fontanėliu, informaciniu stendu.
nuotrauka
2020-07-30 15:58
Klaipėdos m. savivaldybė pradeda procesus dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) pastatų komplekso modernizavimo. Savivaldybės taryba liepos 30 d. posėdyje pritarė KUL valdomų viešųjų pastatų infrastruktūros modernizavimo projekto įgyvendinimui bei įgaliojo ligoninę kreiptis į Europos energij...
nuotrauka
2020-07-30 10:33
Jurbarko rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo su rangos darbų konkursą laimėjusia „Sūduvos statyba“. Tačiau paaiškėjo, kad įmonė šiemet nepajėgi atlikti darbų.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...