2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 9:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Sporto komplekso statybos darbai – duobėje

2016-06-01 12:07
Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Kretingos miesto stadione tebevyksta, tik bendrovės „LitCon“ statybininkus slepia statomo baseino duobė.
nuotrauka
Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Kretingos miesto stadione. Dariaus Šypalio („Pajūrio naujienos“) nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Kretingos r. savivaldybė,
Savivaldybės vadovai nestabdo į viešųjų pirkimų skandalo verpetą įsuktos Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso miesto stadione statybos. Nors prašalaičiai statybininkų stadione nemato, jie dirba – duobėje baseinui. Ar reikėjo iškasti duobę baseinui, kai pastato konstrukcijoms gresia žiemą likti be stogo? Bus ar ne statyba sustabdyta? Jei taip – kas kaltas? – į šiuos ir kitus nepatogius Savivaldybės Kontrolės komiteto klausimus ketvirtadienį atsakinėjo meras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Baiminasi dėl konstrukcijų

Kontrolės komiteto pirmininkas, vienos rajono statybos įmonės vadovas Alvydas Jonaitis teigė, jog už teisinius šios statybos klausimus šiandieną jam labiau rūpi, kas bus padaryta už šiems metams kompleksui statyti iš Valstybės investicijų programos (VIP) skirtus 1,4 mln. eurų. Užsukęs į statybvietę iš darbų vykdytojo jis sužinojo, kad kompleksą statanti bendrovė „LitCon“ Savivaldybei ruošia perspėjantį raštą, kad neužteks pinigų stogui.

„Jie („LitCon“-as, – aut. past.) pastato konstrukcijoms duoda tik vienerių metų garantiją. Jei konstrukcijos žiemą bus be stogo – bus bėdos. Gal klaida buvo iškasti duobę baseinui. Gal į konstrukcijas reikėjo susitelkti, pasirūpinti jų užsandarinimu“, – svarstė A. Jonaitis, pažymėjęs, jog rangovas planuoja 1,4 mln. eurų vertės darbus atlikti iki rugsėjo mėnesio pabaigos. „O jei dėl teisinių dalykų statyba sustos ir konstrukcijos atviros liks ilgesniam laikui?“ – rūpinosi A. Jonaitis.

„Nežinau, Alvydai, ką ir su kuo ten kalbėjote. Buvome su rangovais susitikę. Šių metų statyba vyksta pagal planą, bent aš nežinau tų nuokrypių, kuriuos pats paminėjote“, – J. Mažeika sklaidė A. Jonaičio būgštavimus. V. Domarkas dėl plepaus darbų vykdytojo pažadėjo pakalbėti su „LitCon“ vadovais. „Nežinau, kiek darbų vykdytojas gali komentuoti“, – sakė jis. V. Domarkas priminė, kad šių metų komplekso statybos darbams dar 160 tūkst. eurų yra rezervuota Savivaldybės biudžete, tad ir stogui uždengti pinigų užteks.

Savivaldybės taryba sprendimo skirti 160 tūkst. eurų šiai statybai dar nėra priėmusi.

Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė užtikrino, jog šiemet stogas ant pastato konstrukcijų bus uždengtas, tačiau statinys bus be sienų ir laiptų.

Neigia konfliktą su rangovu

Kontrolės komiteto narys Povilas Turauskis ragino Savivaldybės valdžią kontroliuoti rangovą. „Buvusi „Pireka“ – dabar „LitCon“. Su „Pireka“ turėjome problemų statant Baltkalnio kapines (Darbėnų seniūnijoje, – aut. past). Jų juristai yra „kieti“. Kas vykdo Sporto komplekso statybos darbų priežiūrą?“ – teigė ir klausė politikas. R. Lukauskienė garantavo, jog pasamdyti statybos prievaizdai yra kvalifikuoti. „Yra patvirtintas kalendorinis darbų grafikas, rangovas jo laikosi“, – tvirtino jinai.

„Bet mes dabar su rangovu neturime konflikto“, – įsibėgėjančią diskusiją dėl rangovo patikimumo stabdė J. Mažeika. V. Domarkas mero teiginį sustiprino, prasitardamas apie rangovo planus dėl baseino. „Rangovas siūlo naujas technologijas baseinui: naktį, kad ne per viršų, o dugne vanduo persipylinėtų. Baseinas būtų ir su masažo elementais, ne vien plaukiojimui“, – dėstė direktorius. Jis atsakė ir P. Turauskiui dėl „kietų“ juristų: „Visos rimtos įmonės samdo gerus advokatus ir laimi.“

Nusiteikę bylinėtis

„Ar yra rizika, kad statyba gali būti sustabdyta?“ – rajono vadovų klausė A. Jonaitis. „Mes jaučiame, kad Lietuvoje galioja telefoninė teisė, ir visko gali būti“, – mįslingai atsakė V. Domarkas.

Valstybės Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) patikrino Savivaldybės įvykdytą Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso 6 mln. 261,75 tūkst. eurų su PVM vertės statybos darbų pirkimą, kurį laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „LitCon“. VPT nustatė, jog vykdant pirkimą buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas, ir nurodė Savivaldybei sutartį su „LitCon“ nutraukti bei viešąjį pirkimą vykdyti iš naujo.

V. Domarkas VPT nustatytus pažeidimus neigia. „Konsultavomės su rimtais žmonėmis, kurie konsultuoja ir pačią VPT, ir jie sako, kad mes esame teisūs. Turime vilniškę advokatę. Nenorėčiau spaudoje viešinti tų žmonių, su kuriais konsultuojamės. Jie veda mokymus viešiesiems pirkimams. Mūsų advokatai kalba ir apie kreipimąsi dėl nuostolių išieškojimo iš VPT“, – Kontrolės komiteto posėdyje kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius, tarstelėjęs, jog Savivaldybė prieš VPT turi dar vieną gynybinę poziciją, kurios taip pat nenorįs viešinti.

Kontrolės komiteto posėdyje dalyvavo ir nepriklausomi Savivaldybės tarybos nariai Vilius Adomatis bei Darius Petreikis. „Ar Viešųjų pirkimų tarnyba turi motyvą žlugdyti Kretingos rajono savivaldybę?“ – retoriškai klausė V. Adomaitis. V. Domarkas apgailestavo, kad ne viską gali viešai pasakyti, tik dalį to, ką sužinojo VPT, kur Savivaldybės atstovams buvę dargi pasakyta: „Kas kaltas, kad jus skundžia jūsų... (čia V. Domarkas vėl nutylėjo)“. Kontrolės komiteto narė D. Martišauskienė neištvėrė: „Tai tų miglų nepasakokite.“

D. Petreikis norėjo sužinoti, ar Savivaldybės administracija, vykdydama viešąjį darbų pirkimo konkursą, viską padarė teisėtai. „Mes skaitėme paraidžiui įstatymą, o jie (VPT, – aut. past.) traktuoja kitaip. Mus konsultuoja firmos „Teisa“ teisininkai“, – gynėsi V. Domarkas. Savivaldybės pasamdyti uždarosios akcinės bendrovės „Teisa“ ekspertai konsultavo rengiant pirkimo dokumentus, prižiūrėjo procedūras, dalyvavo viešąjį pirkimą vykdžiusios Savivaldybės komisijos darbe. Kažkam kilo įtarimas, ar „Teisa“ nėra susijusi su „LitCon“. Garantuoti, kad taip nėra, nesiryžo niekas. „Jeigu pralaimėsime, neatmetame, kad duosime į teismą „Teisos“ konsultantus“, – žadėjo V. Domarkas.

„Tiems konsultantams sumokėti ir mokami nemaži pinigai. Kiek ir kokioje biudžeto eilutėje tam taryba yra numačiusi?“ – aiškinosi D. Martišauskienė. V. Domarkas patikino, jog visos bylinėjimosi dėl Sporto komplekso statybos darbų pirkimo išlaidos bus padengtos iš Savivaldybės administracijos veiklai skirtų pinigų. Direktorius neslėpė, kad pasamdytam advokatui už darbo valandą Savivaldybė mokės 60 eurų. „Tai nėra didelė kaina, prašo ir 300 eurų“, – sakė V. Domarkas. Baigiant klausimo svarstymą, V. Domarkas išliejo susikaupusį kartėlį: „Apmaudu, gaila, skaudu. Kiek triūso, širdies, prakaito įdėta į šitą objektą. Tai kaip savas kūdikis.“

Viešins darbų grafiką

Savivaldybės vadovai pritarė A. Jonaičio minčiai, kad Sporto komplekso statyba yra ypatingos svarbos, todėl visuomenė apie ją turi būti išsamiau informuota. Kontrolės komiteto nariai, meras ir administracijos direktorius sutarė: rajono spaudoje, Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbs komplekso statybos darbų kalendorinį grafiką. V. Domarkas pasiūlė taip pat visuomenę informuoti ir apie bibliotekos statybos eigą.Kretingos rajono savivaldybė kreipėsi į Vilniaus administracinį teismą, kad teismas panaikintų Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybą stabdančią Viešųjų pirkimų tarnybos išvadą.

Gegužės 23 d. „Pajūrio naujienos“ gavo VPT pranešimą, kuriame teigiama: „Viešųjų pirkimų tarnyba, gindama viešąjį interesą, kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą. Teismas priėmė ieškinį bei įpareigojo Atsakovą (Kretingos rajono savivaldybę, – aut. past.) pateikti atsiliepimą dėl ieškinio esmės ir laikinųjų apsaugos priemonių iki š. m. gegužės 27 d.“. Tarnyba teismo prašo, kad būtų sustabdytas Kretingos rajono savivaldybės sutarties su „LitCon“ vykdymas.

Bylos baigtis:

>>>Kretinga. Sporto komplekso statybos teismas nesustabdė
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-11-12 10:27
Savivaldybių pateiktais duomenimis, šiuo metu už parduotus savivaldybių būstus jos yra sukaupusios apie 13,2 mln. eurų. Šios lėšos turi būti naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai – tai reiškia, už jas turi būti įsigyjama naujų socialinių būstų, kurių visoje Lietuvoje laukia 10,5 tūkst. šeimų ar ...
nuotrauka
2019-11-12 09:44
Naugarduko gatvės atkarpa tarp Švitrigailos ir Pylimo gatvių tampa draugiškesnė dviratininkams. Lapkričio 12 d. pradedamos ženklinti dviračių juostos, kad šiomis gatvėmis galėtų saugiai važiuoti ne tik automobiliai, bet ir dviračiai. Susiaurinta gatvės važiuojamąja dalimi bus galima važiuoti 30 km/v...
nuotrauka
2019-11-11 10:15
Netrukus Plungės visuomenei UAB „Uostamiesčio projektas“ specialistai pristatys bendruomeninių vaikų globos namų (Gandingos g. 11B) statybos projektą.
nuotrauka
2019-11-08 10:53
Netarši gamyba, inovacijas kuriantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir pasaulinio lygio įmonės – visa tai netolimoje ateityje tilps 30 hektarų teritorijoje netoli Kauno centro, greta Europos prospekto. Ieškoma bendrovė, kitąmet įrengsianti investuotojų pritraukimui reikalingą Aleksoto inovacijų ...
nuotrauka
2019-11-08 08:38
Seimas nusprendė svarstyti pateiktą įstatymo „Dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti“ pataisą, neleidžiančią pernuomoti bet kokio savivaldybės suteikiamo būsto.
nuotrauka
2019-11-07 13:47
Dėl nustatytų chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimų lapkričio 7 d. sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu pristatyti taršos tyrimų rezultatai, chromo poveikis sveikatai, papildytos rekomendacijos gyventojams, tartasi su kontroliuojančiomis institucijomis dėl tolimesnių veik...
nuotrauka
2019-11-07 09:05
Klaipėdos miesto savivaldybės vykdomo aplinkos monitoringo metu atlikti dirvožemio tyrimai parodė, kad šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose chromo koncentracija dirvožemyje viršijo leistinas ribines vertes iki 12 kartų.
nuotrauka
2019-11-06 16:12
Vieną iš pilkų Juozapavičiaus prospekto namų Kaune sienų papuošė naujas gatvės meno kūrinys. Kaip dalijasi Kauno miesto savivaldybė, menininko Žygimanto Amelyno piešinys „Žiema baigės“ – tai dar vienas programos „Kauno akcentai“ projektas.
nuotrauka
2019-11-06 12:25
Vienos iš mažiausių Klaipėdos rajone Agluonėnų seniūnijos ateities negalima spalvinti niūriomis spalvomis – Agluonėnai ir jų apylinkės nuo seno turi rekreacinės teritorijos vardą, nesustoja ir naujos statybos. Tačiau klausimų dėl ateities agluonėniškiai turi – ir dėl užželiančios Agluonos užtvankos,...
nuotrauka
2019-11-06 08:55
Panevėžyje statybininkai įrenginėja naują fontaną, laiptus ties J. Miltinio dramos teatru, ardo plyteles šiaurinėje aikštės dalyje – tarp viešbučio „Panevėžys“ ir dramos teatro. Kaip teigia projekto vadovė Vita Bubliauskaitė, jei leis orai, dar šiemet bus pakeista trinkelių danga šalia teatro.
nuotrauka
2019-11-05 09:41
Viename seniausių Vilniaus rajonų prasideda „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo didžiulio kvartalo tvarkybos darbai. Iki 2022 metų čia bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, skveras su poilsio zona, vaikų žaidimų ir sporto aikštelėmis, atsinaujins apšvietimas, eismo re...
nuotrauka
2019-11-04 11:30
Nuo tarpukario vienu iš Kauno simbolių laikomi legendiniai Kauko laiptai vėl žavi kauniečius ir miesto svečius. Nors unikalų statinį rekonstruojantiems rangovams įmonei „HSC Baltic“ dar liko užbaigti keletą nedidelių darbų, kauniečiai jau dabar gali įvertinti centrinę miesto dalį ir Žaliakalnį jungi...
nuotrauka
2019-10-31 11:07
Šventosios uosto atstatymo planai įgauna aiškius kontūrus – Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė Vilniuje pasirašė sutartį su Nacionaline mokėjimo agentūra dėl Šventosios uosto II etapo darbų finansavimo.
nuotrauka
2019-10-30 14:27
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdžio metu finansų ministras Vilius Šapoka su šalies savivaldybių merais aptarė ateinančių metų savivaldybių finansavimo klausimus.
nuotrauka
2019-10-30 13:39
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praneša, kad teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu pareikšti Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiajai architektei Ernestai Maier.
nuotrauka
2019-10-30 08:51
UAB „Ignalinos šilumos tinklams“ suteikus paskolą, Vidiškių katilinėje buvo pastatytas naujas 1 MW galios biokuro katilas.
nuotrauka
2019-10-29 14:50
Prieš pat Visų šventųjų dieną Panevėžio miesto savivaldybės gyventojams pristato ilgai lauktą kapinių skaitmeninimo projektą. Nuo šiol rasti Kristaus Karaliaus katedros, Šilaičių, Pašilių ir senosiose kapinėse palaidotų artimųjų kapavietes bus žymiai paprasčiau. Savivaldybė – viena iš nedaugelio šal...
nuotrauka
2019-10-29 09:12
Trijų Plungės sodų bendrijų gyventojai atkreipė mero, Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos direktoriaus dėmesį į susiklosčiusią situaciją Aronijų ir Pilies gatvėse, kurios yra sodų teritorijoje. Esą po to, kai šią vasarą buvo užbaigti Babrungo gatvės (Nausodžio sen.) asfaltavimo darbai...
nuotrauka
2019-10-25 14:21
Pietinėje Kretingos miesto dalyje įrengtas naujas, unikalaus landšafto, 10 hektarų ploto Jauryklos upės parkas, kviečiantis apsilankyti tiek ramaus poilsio gamtoje išsiilgusius kretingiškius bei miesto svečius, tiek ir aktyvesnio laisvalaikio mėgėjus.
nuotrauka
2019-10-25 11:23
Vilnius kviečia pasinaudoti galimybe susigrąžinti dalį sumokėto nekilnojamojo turto mokesčio. Gautas lėšas galima panaudoti daugiabučių namų ir negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui: susitvarkyti daugiabučio pastato stogą, atnaujinti fasadą, įsirengti apšvietimą, atnaujinti santechniką ar l...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse