2020 birželio 6 d. šeštadienis, 13:49
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Sporto komplekso statybos darbai – duobėje

2016-06-01 12:07
Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Kretingos miesto stadione tebevyksta, tik bendrovės „LitCon“ statybininkus slepia statomo baseino duobė.
nuotrauka
Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Kretingos miesto stadione. Dariaus Šypalio („Pajūrio naujienos“) nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Kretingos r. savivaldybė,
Savivaldybės vadovai nestabdo į viešųjų pirkimų skandalo verpetą įsuktos Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso miesto stadione statybos. Nors prašalaičiai statybininkų stadione nemato, jie dirba – duobėje baseinui. Ar reikėjo iškasti duobę baseinui, kai pastato konstrukcijoms gresia žiemą likti be stogo? Bus ar ne statyba sustabdyta? Jei taip – kas kaltas? – į šiuos ir kitus nepatogius Savivaldybės Kontrolės komiteto klausimus ketvirtadienį atsakinėjo meras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Baiminasi dėl konstrukcijų

Kontrolės komiteto pirmininkas, vienos rajono statybos įmonės vadovas Alvydas Jonaitis teigė, jog už teisinius šios statybos klausimus šiandieną jam labiau rūpi, kas bus padaryta už šiems metams kompleksui statyti iš Valstybės investicijų programos (VIP) skirtus 1,4 mln. eurų. Užsukęs į statybvietę iš darbų vykdytojo jis sužinojo, kad kompleksą statanti bendrovė „LitCon“ Savivaldybei ruošia perspėjantį raštą, kad neužteks pinigų stogui.

„Jie („LitCon“-as, – aut. past.) pastato konstrukcijoms duoda tik vienerių metų garantiją. Jei konstrukcijos žiemą bus be stogo – bus bėdos. Gal klaida buvo iškasti duobę baseinui. Gal į konstrukcijas reikėjo susitelkti, pasirūpinti jų užsandarinimu“, – svarstė A. Jonaitis, pažymėjęs, jog rangovas planuoja 1,4 mln. eurų vertės darbus atlikti iki rugsėjo mėnesio pabaigos. „O jei dėl teisinių dalykų statyba sustos ir konstrukcijos atviros liks ilgesniam laikui?“ – rūpinosi A. Jonaitis.

„Nežinau, Alvydai, ką ir su kuo ten kalbėjote. Buvome su rangovais susitikę. Šių metų statyba vyksta pagal planą, bent aš nežinau tų nuokrypių, kuriuos pats paminėjote“, – J. Mažeika sklaidė A. Jonaičio būgštavimus. V. Domarkas dėl plepaus darbų vykdytojo pažadėjo pakalbėti su „LitCon“ vadovais. „Nežinau, kiek darbų vykdytojas gali komentuoti“, – sakė jis. V. Domarkas priminė, kad šių metų komplekso statybos darbams dar 160 tūkst. eurų yra rezervuota Savivaldybės biudžete, tad ir stogui uždengti pinigų užteks.

Savivaldybės taryba sprendimo skirti 160 tūkst. eurų šiai statybai dar nėra priėmusi.

Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė užtikrino, jog šiemet stogas ant pastato konstrukcijų bus uždengtas, tačiau statinys bus be sienų ir laiptų.

Neigia konfliktą su rangovu

Kontrolės komiteto narys Povilas Turauskis ragino Savivaldybės valdžią kontroliuoti rangovą. „Buvusi „Pireka“ – dabar „LitCon“. Su „Pireka“ turėjome problemų statant Baltkalnio kapines (Darbėnų seniūnijoje, – aut. past). Jų juristai yra „kieti“. Kas vykdo Sporto komplekso statybos darbų priežiūrą?“ – teigė ir klausė politikas. R. Lukauskienė garantavo, jog pasamdyti statybos prievaizdai yra kvalifikuoti. „Yra patvirtintas kalendorinis darbų grafikas, rangovas jo laikosi“, – tvirtino jinai.

„Bet mes dabar su rangovu neturime konflikto“, – įsibėgėjančią diskusiją dėl rangovo patikimumo stabdė J. Mažeika. V. Domarkas mero teiginį sustiprino, prasitardamas apie rangovo planus dėl baseino. „Rangovas siūlo naujas technologijas baseinui: naktį, kad ne per viršų, o dugne vanduo persipylinėtų. Baseinas būtų ir su masažo elementais, ne vien plaukiojimui“, – dėstė direktorius. Jis atsakė ir P. Turauskiui dėl „kietų“ juristų: „Visos rimtos įmonės samdo gerus advokatus ir laimi.“

Nusiteikę bylinėtis

„Ar yra rizika, kad statyba gali būti sustabdyta?“ – rajono vadovų klausė A. Jonaitis. „Mes jaučiame, kad Lietuvoje galioja telefoninė teisė, ir visko gali būti“, – mįslingai atsakė V. Domarkas.

Valstybės Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) patikrino Savivaldybės įvykdytą Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso 6 mln. 261,75 tūkst. eurų su PVM vertės statybos darbų pirkimą, kurį laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „LitCon“. VPT nustatė, jog vykdant pirkimą buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas, ir nurodė Savivaldybei sutartį su „LitCon“ nutraukti bei viešąjį pirkimą vykdyti iš naujo.

V. Domarkas VPT nustatytus pažeidimus neigia. „Konsultavomės su rimtais žmonėmis, kurie konsultuoja ir pačią VPT, ir jie sako, kad mes esame teisūs. Turime vilniškę advokatę. Nenorėčiau spaudoje viešinti tų žmonių, su kuriais konsultuojamės. Jie veda mokymus viešiesiems pirkimams. Mūsų advokatai kalba ir apie kreipimąsi dėl nuostolių išieškojimo iš VPT“, – Kontrolės komiteto posėdyje kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius, tarstelėjęs, jog Savivaldybė prieš VPT turi dar vieną gynybinę poziciją, kurios taip pat nenorįs viešinti.

Kontrolės komiteto posėdyje dalyvavo ir nepriklausomi Savivaldybės tarybos nariai Vilius Adomatis bei Darius Petreikis. „Ar Viešųjų pirkimų tarnyba turi motyvą žlugdyti Kretingos rajono savivaldybę?“ – retoriškai klausė V. Adomaitis. V. Domarkas apgailestavo, kad ne viską gali viešai pasakyti, tik dalį to, ką sužinojo VPT, kur Savivaldybės atstovams buvę dargi pasakyta: „Kas kaltas, kad jus skundžia jūsų... (čia V. Domarkas vėl nutylėjo)“. Kontrolės komiteto narė D. Martišauskienė neištvėrė: „Tai tų miglų nepasakokite.“

D. Petreikis norėjo sužinoti, ar Savivaldybės administracija, vykdydama viešąjį darbų pirkimo konkursą, viską padarė teisėtai. „Mes skaitėme paraidžiui įstatymą, o jie (VPT, – aut. past.) traktuoja kitaip. Mus konsultuoja firmos „Teisa“ teisininkai“, – gynėsi V. Domarkas. Savivaldybės pasamdyti uždarosios akcinės bendrovės „Teisa“ ekspertai konsultavo rengiant pirkimo dokumentus, prižiūrėjo procedūras, dalyvavo viešąjį pirkimą vykdžiusios Savivaldybės komisijos darbe. Kažkam kilo įtarimas, ar „Teisa“ nėra susijusi su „LitCon“. Garantuoti, kad taip nėra, nesiryžo niekas. „Jeigu pralaimėsime, neatmetame, kad duosime į teismą „Teisos“ konsultantus“, – žadėjo V. Domarkas.

„Tiems konsultantams sumokėti ir mokami nemaži pinigai. Kiek ir kokioje biudžeto eilutėje tam taryba yra numačiusi?“ – aiškinosi D. Martišauskienė. V. Domarkas patikino, jog visos bylinėjimosi dėl Sporto komplekso statybos darbų pirkimo išlaidos bus padengtos iš Savivaldybės administracijos veiklai skirtų pinigų. Direktorius neslėpė, kad pasamdytam advokatui už darbo valandą Savivaldybė mokės 60 eurų. „Tai nėra didelė kaina, prašo ir 300 eurų“, – sakė V. Domarkas. Baigiant klausimo svarstymą, V. Domarkas išliejo susikaupusį kartėlį: „Apmaudu, gaila, skaudu. Kiek triūso, širdies, prakaito įdėta į šitą objektą. Tai kaip savas kūdikis.“

Viešins darbų grafiką

Savivaldybės vadovai pritarė A. Jonaičio minčiai, kad Sporto komplekso statyba yra ypatingos svarbos, todėl visuomenė apie ją turi būti išsamiau informuota. Kontrolės komiteto nariai, meras ir administracijos direktorius sutarė: rajono spaudoje, Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbs komplekso statybos darbų kalendorinį grafiką. V. Domarkas pasiūlė taip pat visuomenę informuoti ir apie bibliotekos statybos eigą.Kretingos rajono savivaldybė kreipėsi į Vilniaus administracinį teismą, kad teismas panaikintų Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybą stabdančią Viešųjų pirkimų tarnybos išvadą.

Gegužės 23 d. „Pajūrio naujienos“ gavo VPT pranešimą, kuriame teigiama: „Viešųjų pirkimų tarnyba, gindama viešąjį interesą, kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą. Teismas priėmė ieškinį bei įpareigojo Atsakovą (Kretingos rajono savivaldybę, – aut. past.) pateikti atsiliepimą dėl ieškinio esmės ir laikinųjų apsaugos priemonių iki š. m. gegužės 27 d.“. Tarnyba teismo prašo, kad būtų sustabdytas Kretingos rajono savivaldybės sutarties su „LitCon“ vykdymas.

Bylos baigtis:

>>>Kretinga. Sporto komplekso statybos teismas nesustabdė
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-06-05 10:24
Kaune imtasi griežtesnių metodų siekiant nustatyti Girstupio upelio ir jo intako Gričiupio taršos šaltinius bei nubausti su tuo susijusius asmenis. Bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija, mestos papildomos pajėgos ir speciali įranga: Lietuvos geologijos tarnybos specialistai naujos kartos georada...
nuotrauka
2020-06-05 09:53
UAB „Grinda" laimėjo Molėtų rajono savivaldybės administracijos paskelbtą viešąjį gatvių remonto konkursą ir jau pradeda planuoti darbus Molėtų miesto gatvėse.
nuotrauka
2020-06-02 16:30
Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą miesto gyventojams. Kita vertus, reikia paisyti tam tikros tvarkos, siekiant sukurti jaukią ir patogią erdvę m...
nuotrauka
2020-06-02 12:36
UAB „Biržų ranga“, su kuria Biržų rajono savivaldybės administracija pernai pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl techniniame projekte „Astravo dvaro sodybos parko Astravo g. 17A, Biržuose, sutvarkymas“ numatytų darbų įgyvendinimo, tvarko Astravo dvaro sodybos parką. tas pats rangovas gražina i...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-27 15:53
Šią savaitę pradėta valstybinės reikšmės kelio – pagrindinės Tauralaukio gatvės – rekonstrukcija, praneša Klaipėdos m. savivaldybė. Tai paskutinis likęs nesutvarkytas, keletą metų savo valandos laukęs įvažiavimo į Klaipėdą kelias, kurio rekonstrukcija svarbi ne tik Tauralaukio gyventojams, bet ir vi...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 08:17
Druskininkų savivaldybė ir bendrovė „Druskininkų Hermis“ pasirašė žemės nuomos sutartį, kurioje numatyta atvirų ir uždarų teniso kortų įrengimas Mizarų gatvėje, šalia aerodromo.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...