2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 18:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Uostamiesčio savivaldybė nepritaria Vyriausybės nutarimo projektui dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo plano

2019-08-23 10:49
Klaipėdoje susidarė neįprasta situacija, kai vienu metu rengiami du bendrieji planai. Uostamiesčio savivaldybės administracija rengia Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimą, kuris yra savivaldybės lygmens dokumentas ir turi būti parengtas visai miesto teritorijai. Tačiau dalyje miesto teritorijos yra rengiamas vietovės lygmens Uosto bendrasis planas.
nuotrauka
Klaipėda. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Šis planas pagal tvirtinančią instituciją ir pagal tai, kad planuojamas valstybei svarbus projektas, tampa aukštesnio lygmens dokumentu nei miesto planas. Bendrųjų sprendinių formavimo stadijoje Uosto bendrojo plano planavimo organizatoriaus funkcijas vykdanti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija 2017 m. birželio 13 d. pritarė uosto bendrojo plano koncepcijos variantui, kuris nesuderinamas su Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu pasirinkta miesto bendrojo plano raidos alternatyva.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Susisiekimo ministeriją, Prezidentūrą teigdamas, kad Klaipėdos miesto savivaldybė nepritaria pateiktam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo tvirtinamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas.

Susidarius šiai situacijai, rašoma savivaldybės pranešime, ir atsižvelgiant į tai, kad Uosto bendrojo plano sprendiniai daro didelę įtaką viso miesto raidai ir aplinkos kokybei, o susisiekimui su uostu reikalingi infrastruktūros koridoriai yra už uosto ribos ir eina per miesto teritoriją, Klaipėdos miesto savivaldybė ėmėsi veiksmų, siekdama parengti darnią visos miesto teritorijos vystymo koncepciją, ir kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) atstovais bei bendrųjų planų rengėjais parengė Dalykinių sąlygų sąvadą (DSS), kurio įgyvendinimas suderintų abiejų rengiamų bendrųjų planų sprendinius, užtikrintų uosto plėtrai būtinos infrastruktūros už uosto teritorijos ribų plėtrą, atitinkamai plėtojant visą likusią miesto teritoriją. Šis dokumentas 2017 m. spalio 13 d. buvo pateiktas Ministrui Pirmininkui su prašymu pritarti sąvadui ir įtraukti jame numatytas priemones į Uosto bendrojo plano sprendinius ir sprendinių įgyvendinimo programą, priimti naujus ar pakeisti galiojančius DSS minimus teisės aktus.

Vyriausybė 2017 m. lapkričio 8 d. nutarimu sudarė komisiją dėl išorinio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros projekto įgyvendinimo, Ministro Pirmininko 2017 m. gruodžio 1 d. potvarkiu į šios komisijos personalinę sudėtį buvo įtrauktas Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija 2018 m. balandžio 6 d. posėdyje, kuriame dalyvavo ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, susisiekimo ministras Rokas Masiulis bei KVJUD direktorius Arvydas Vaitkus, pritarė DSS derybinėms kryptims su Vyriausybe ir KVJUD. Vadovaudamiesi šiomis kryptimis Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai dalyvavo DSS svarstymuose Vyriausybėje. Tačiau iki šiol Savivaldybė neturi Vyriausybės aiškiai išreikštos pozicijos dėl DSS priemonių įgyvendinimo.

Klaipėdos miesto savivaldybė ne kartą – tiek viešo svarstymo metu, tiek derinimo metu – teikė pastabas ir pasiūlymus Uosto bendrojo plano planavimo organizatoriui dėl DSS priemonių įgyvendinimo, rašoma išplatintame pranešime.
Statybunaujienos.lt



Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-11-21 10:50
Jurbarko mieste pradėti požeminių konteinerių aikštelių infrastruktūros sutvarkymo darbai. Jurbarke bus tvarkomos nekokybiškai įrengtos požeminių konteinerių aikštelės: atkasamas šalia konteinerių esantis gruntas ir iš naujo supilamas jį tinkamai sutankinant.
nuotrauka
2019-11-21 10:43
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-15 09:48
Šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas ir prokuratūroje.
nuotrauka
2019-11-15 09:44
Nuo spalio antrosios pusės vyksta dar dviejų Kėdainių miesto kvartalų tvarkymo ir atnaujinimo darbai. Viena teritorija apribota J. Basanavičiaus g., Josvainių g. ir Knypavos g., o kita J. Basanavičiaus ir Lauko gatvėmis bei Ramybės skveru. Rangos darbų sutartis dėl abiejų objektų pasirašyta su UAB „...
nuotrauka
2019-11-14 12:15
Požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja suprojektuota po vieno kelio geležinkeliu, kuris kerta Iešmininkų gatvės jungtį su Prūsų ir Šaltkalvių gatvėmis.
nuotrauka
2019-11-14 09:55
Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje ...
nuotrauka
2019-11-13 15:34
Šiaulių miesto savivaldybėje pagaliau pasirašyta sutartis dėl Kaštonų alėjos atnaujinimo. Konkursą laimėjusi bendrovė norėtų pradėti darbuotis jau artimiausiu metu, kad iki šalčių spėtų atlikti demontavimo ir kitus paruošiamuosius darbus. Alėjos rekonstrukcija turėtų būti baigta 2020-ųjų rudenį.
nuotrauka
2019-11-13 15:32
Kuršėnuose vietoj anuometinio „univermago“ kyla biblioteka. UAB „Telšių meistras“ statybininkai rekonstruoja seną pastatą ir keičia jo paskirtį į kultūros. Projektą parengė „Atamis“.
nuotrauka
2019-11-13 09:52
Kėdainių rajono savivaldybės vadovai tariasi su ministerija, kad užsitikrintų 2014 m. pradėtos Šviesiajai gimnazijai paskirto trečiojo pastato (Didžioji g. 60) rekonstrukcijos tęstinumą.
nuotrauka
2019-11-12 10:27
Savivaldybių pateiktais duomenimis, šiuo metu už parduotus savivaldybių būstus jos yra sukaupusios apie 13,2 mln. eurų. Šios lėšos turi būti naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai – tai reiškia, už jas turi būti įsigyjama naujų socialinių būstų, kurių visoje Lietuvoje laukia 10,5 tūkst. šeimų ar ...
nuotrauka
2019-11-12 09:44
Naugarduko gatvės atkarpa tarp Švitrigailos ir Pylimo gatvių tampa draugiškesnė dviratininkams. Lapkričio 12 d. pradedamos ženklinti dviračių juostos, kad šiomis gatvėmis galėtų saugiai važiuoti ne tik automobiliai, bet ir dviračiai. Susiaurinta gatvės važiuojamąja dalimi bus galima važiuoti 30 km/v...
nuotrauka
2019-11-11 10:15
Netrukus Plungės visuomenei UAB „Uostamiesčio projektas“ specialistai pristatys bendruomeninių vaikų globos namų (Gandingos g. 11B) statybos projektą.
nuotrauka
2019-11-08 10:53
Netarši gamyba, inovacijas kuriantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir pasaulinio lygio įmonės – visa tai netolimoje ateityje tilps 30 hektarų teritorijoje netoli Kauno centro, greta Europos prospekto. Ieškoma bendrovė, kitąmet įrengsianti investuotojų pritraukimui reikalingą Aleksoto inovacijų ...
nuotrauka
2019-11-08 08:38
Seimas nusprendė svarstyti pateiktą įstatymo „Dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti“ pataisą, neleidžiančią pernuomoti bet kokio savivaldybės suteikiamo būsto.
nuotrauka
2019-11-07 13:47
Dėl nustatytų chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimų lapkričio 7 d. sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu pristatyti taršos tyrimų rezultatai, chromo poveikis sveikatai, papildytos rekomendacijos gyventojams, tartasi su kontroliuojančiomis institucijomis dėl tolimesnių veik...
nuotrauka
2019-11-07 09:05
Klaipėdos miesto savivaldybės vykdomo aplinkos monitoringo metu atlikti dirvožemio tyrimai parodė, kad šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose chromo koncentracija dirvožemyje viršijo leistinas ribines vertes iki 12 kartų.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse