2020 gegužės 29 d. penktadienis, 17:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Uostamiesčio savivaldybė nepritaria Vyriausybės nutarimo projektui dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo plano

2019-08-23 10:49
Klaipėdoje susidarė neįprasta situacija, kai vienu metu rengiami du bendrieji planai. Uostamiesčio savivaldybės administracija rengia Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimą, kuris yra savivaldybės lygmens dokumentas ir turi būti parengtas visai miesto teritorijai. Tačiau dalyje miesto teritorijos yra rengiamas vietovės lygmens Uosto bendrasis planas.
nuotrauka
Klaipėda. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, VĮ,

Šis planas pagal tvirtinančią instituciją ir pagal tai, kad planuojamas valstybei svarbus projektas, tampa aukštesnio lygmens dokumentu nei miesto planas. Bendrųjų sprendinių formavimo stadijoje Uosto bendrojo plano planavimo organizatoriaus funkcijas vykdanti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija 2017 m. birželio 13 d. pritarė uosto bendrojo plano koncepcijos variantui, kuris nesuderinamas su Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu pasirinkta miesto bendrojo plano raidos alternatyva.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Susisiekimo ministeriją, Prezidentūrą teigdamas, kad Klaipėdos miesto savivaldybė nepritaria pateiktam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo tvirtinamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas.

Susidarius šiai situacijai, rašoma savivaldybės pranešime, ir atsižvelgiant į tai, kad Uosto bendrojo plano sprendiniai daro didelę įtaką viso miesto raidai ir aplinkos kokybei, o susisiekimui su uostu reikalingi infrastruktūros koridoriai yra už uosto ribos ir eina per miesto teritoriją, Klaipėdos miesto savivaldybė ėmėsi veiksmų, siekdama parengti darnią visos miesto teritorijos vystymo koncepciją, ir kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) atstovais bei bendrųjų planų rengėjais parengė Dalykinių sąlygų sąvadą (DSS), kurio įgyvendinimas suderintų abiejų rengiamų bendrųjų planų sprendinius, užtikrintų uosto plėtrai būtinos infrastruktūros už uosto teritorijos ribų plėtrą, atitinkamai plėtojant visą likusią miesto teritoriją. Šis dokumentas 2017 m. spalio 13 d. buvo pateiktas Ministrui Pirmininkui su prašymu pritarti sąvadui ir įtraukti jame numatytas priemones į Uosto bendrojo plano sprendinius ir sprendinių įgyvendinimo programą, priimti naujus ar pakeisti galiojančius DSS minimus teisės aktus.

Vyriausybė 2017 m. lapkričio 8 d. nutarimu sudarė komisiją dėl išorinio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros projekto įgyvendinimo, Ministro Pirmininko 2017 m. gruodžio 1 d. potvarkiu į šios komisijos personalinę sudėtį buvo įtrauktas Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija 2018 m. balandžio 6 d. posėdyje, kuriame dalyvavo ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, susisiekimo ministras Rokas Masiulis bei KVJUD direktorius Arvydas Vaitkus, pritarė DSS derybinėms kryptims su Vyriausybe ir KVJUD. Vadovaudamiesi šiomis kryptimis Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai dalyvavo DSS svarstymuose Vyriausybėje. Tačiau iki šiol Savivaldybė neturi Vyriausybės aiškiai išreikštos pozicijos dėl DSS priemonių įgyvendinimo.

Klaipėdos miesto savivaldybė ne kartą – tiek viešo svarstymo metu, tiek derinimo metu – teikė pastabas ir pasiūlymus Uosto bendrojo plano planavimo organizatoriui dėl DSS priemonių įgyvendinimo, rašoma išplatintame pranešime.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-27 15:53
Šią savaitę pradėta valstybinės reikšmės kelio – pagrindinės Tauralaukio gatvės – rekonstrukcija, praneša Klaipėdos m. savivaldybė. Tai paskutinis likęs nesutvarkytas, keletą metų savo valandos laukęs įvažiavimo į Klaipėdą kelias, kurio rekonstrukcija svarbi ne tik Tauralaukio gyventojams, bet ir vi...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 08:17
Druskininkų savivaldybė ir bendrovė „Druskininkų Hermis“ pasirašė žemės nuomos sutartį, kurioje numatyta atvirų ir uždarų teniso kortų įrengimas Mizarų gatvėje, šalia aerodromo.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...
nuotrauka
2020-05-18 14:30
Gegužės 18 d., minint popiežiaus Jono Pauliaus II 100-ąsias gimimo metines, Vilnius baigia dėlioti akcentus jo vardo aikštės sutvarkymo projekte. Birželio 9 d. numatytas viešas projektinių pasiūlymų pristatymas. Architektai pristatys planus, kaip atnaujinti aikštę, garbingą popiežiaus vardą gavusią ...
nuotrauka
2020-05-18 11:53
Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus ne tik minėtos gimnazijos ir greta įsikūrusios Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenių, bet ir vietos gyventojų sporto bei aktyvaus laisvalaikio reikmėms.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-14 15:39
Nuo rytojaus, gegužės 15 dienos, po kelis mėnesius trukusios rekonstrukcijos vairuotojams ir pėstiesiems vėl atsivers Vasario 16-osios gatvės atkarpa (nuo Klaipėdos g. iki A. Smetonos g.).
nuotrauka
2020-05-14 14:58
AB „Panevėžio energija“ baigia vykdyti Panevėžio elektrinės katilinės rekonstravimo projektą. Jo vertė – 3,3 mln. Eur, iš jų pusė – ES investicijos.
nuotrauka
2020-05-14 08:33
Užbaigti keltuvo žmonėms su negalia įrengimo darbai Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Neseniai gauta techninės būklės patikrinimo išvada, kad įrenginys tinkamas naudoti.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...