2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 1:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Uostamiesčio savivaldybė nepritaria Vyriausybės nutarimo projektui dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo plano

2019-08-23 10:49
Klaipėdoje susidarė neįprasta situacija, kai vienu metu rengiami du bendrieji planai. Uostamiesčio savivaldybės administracija rengia Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimą, kuris yra savivaldybės lygmens dokumentas ir turi būti parengtas visai miesto teritorijai. Tačiau dalyje miesto teritorijos yra rengiamas vietovės lygmens Uosto bendrasis planas.
nuotrauka
Klaipėda. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

Šis planas pagal tvirtinančią instituciją ir pagal tai, kad planuojamas valstybei svarbus projektas, tampa aukštesnio lygmens dokumentu nei miesto planas. Bendrųjų sprendinių formavimo stadijoje Uosto bendrojo plano planavimo organizatoriaus funkcijas vykdanti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija 2017 m. birželio 13 d. pritarė uosto bendrojo plano koncepcijos variantui, kuris nesuderinamas su Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu pasirinkta miesto bendrojo plano raidos alternatyva.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Susisiekimo ministeriją, Prezidentūrą teigdamas, kad Klaipėdos miesto savivaldybė nepritaria pateiktam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo tvirtinamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas.

Susidarius šiai situacijai, rašoma savivaldybės pranešime, ir atsižvelgiant į tai, kad Uosto bendrojo plano sprendiniai daro didelę įtaką viso miesto raidai ir aplinkos kokybei, o susisiekimui su uostu reikalingi infrastruktūros koridoriai yra už uosto ribos ir eina per miesto teritoriją, Klaipėdos miesto savivaldybė ėmėsi veiksmų, siekdama parengti darnią visos miesto teritorijos vystymo koncepciją, ir kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) atstovais bei bendrųjų planų rengėjais parengė Dalykinių sąlygų sąvadą (DSS), kurio įgyvendinimas suderintų abiejų rengiamų bendrųjų planų sprendinius, užtikrintų uosto plėtrai būtinos infrastruktūros už uosto teritorijos ribų plėtrą, atitinkamai plėtojant visą likusią miesto teritoriją. Šis dokumentas 2017 m. spalio 13 d. buvo pateiktas Ministrui Pirmininkui su prašymu pritarti sąvadui ir įtraukti jame numatytas priemones į Uosto bendrojo plano sprendinius ir sprendinių įgyvendinimo programą, priimti naujus ar pakeisti galiojančius DSS minimus teisės aktus.

Vyriausybė 2017 m. lapkričio 8 d. nutarimu sudarė komisiją dėl išorinio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros projekto įgyvendinimo, Ministro Pirmininko 2017 m. gruodžio 1 d. potvarkiu į šios komisijos personalinę sudėtį buvo įtrauktas Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija 2018 m. balandžio 6 d. posėdyje, kuriame dalyvavo ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, susisiekimo ministras Rokas Masiulis bei KVJUD direktorius Arvydas Vaitkus, pritarė DSS derybinėms kryptims su Vyriausybe ir KVJUD. Vadovaudamiesi šiomis kryptimis Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai dalyvavo DSS svarstymuose Vyriausybėje. Tačiau iki šiol Savivaldybė neturi Vyriausybės aiškiai išreikštos pozicijos dėl DSS priemonių įgyvendinimo.

Klaipėdos miesto savivaldybė ne kartą – tiek viešo svarstymo metu, tiek derinimo metu – teikė pastabas ir pasiūlymus Uosto bendrojo plano planavimo organizatoriui dėl DSS priemonių įgyvendinimo, rašoma išplatintame pranešime.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:33
Panevėžio kino centro „Garsas“ pastatas antrąkart neįrašytas į Kultūros vertybių registrą, jam nesuteikta teisinė apsauga.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-11 10:00
Kaunas ketina pasiūlyti daliai Kauno rajone gyvenančių žmonių galimybę prisijungti prie miesto savivaldybės teritorijos. Rajono gyventojai tokį sprendimą galės priimti dalyvaudami mini referendume, kurį inicijuoja Kauno miesto taryba. Į šį sprendimą bus įtraukti 99 miesteliai ir kaimai iš 13-os seni...
nuotrauka
2019-09-09 10:03
Iškilmingai atidaryta Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos universalios dirbtinės dangos sporto aikštelė.
nuotrauka
2019-09-09 09:52
Blogas kvapas kamuoja Klaipėdos rajono, Ketvergių, Gručeikių, Toleikių ir kitų kaimų gyventojus. Jis ypač sustiprėja vasaros metu, kai tvyro karščiai, nebūna vėjų. Jau artimiausiu metu čia bus išbandytas specialus įrenginys, skirtas blogo kvapo ir dulkių šalinimui.
nuotrauka
2019-09-05 13:21
Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos sporto aikštelėje išlieta minkšta danga. Plungės rajono savivaldybė tam skyrė 20 568,95 eurų.
nuotrauka
2019-09-05 09:48
Kitą savaitę ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškils nauja instaliacija „Šeima“, kuri kvies susimąstyti – koks yra šeimos santykis su miestu. Donato Norušio kūrinys ant Žaliojo tilto bus eksponuojamas iki kitų metų kovo vidurio. Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjus...
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 10:27
Panevėžio r. Piniavos mokykloje-darželyje rugsėjo 2-ąją paminėta dviguba šventė. Pirmą naujųjų mokslo metų dieną duris atvėrė praėjusių metų vasarą pradėtas statyti priestatas, kuriame įrengtos dvi ikimokyklinio ugdymo grupės ir Piniavos biblioteka.
nuotrauka
2019-09-02 12:09
Naujuosius mokslo metus Kauno mokyklos ir darželiai pasitinka gerokai atsinaujinę. Naujos virtuvės ir valgyklos, sutvarkyti pastatų fasadai ir aplinka – jauniesiems kauniečiams sukurs komfortabilias ir jaukias sąlygas mokytis.
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 10:59
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė, kad Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo UAB sumokėtų žemės nuomos mokestį už vieną iš LEZ teritorijoje esančių sklypų. Mokestis bus mokamas už likusį 97 metų nuomos laikotarpį.
nuotrauka
2019-08-30 09:06
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, siekiant pagerinti eismo sąlygas vietinės reikšmės keliuose bei sutvarkyti daugiabučių kiemus, skelbiamas kvietimas fiziniams ir juridiniams asmenims teikti pasiūlymus 2020-iems metams.
nuotrauka
2019-08-28 09:19
Paaiškėjo grandiozinio susisiekimo projekto Vilniuje – Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcijos rangovai – viešą konkursą laimėjo tiekėjų grupė UAB „Fegda“ ir UAB „Tilsta“.
nuotrauka
2019-08-27 13:40
Rugpjūčio 20 dieną Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė darbų atlikimo sutartį su UAB „Biržų ranga“ dėl Biržų miesto Geležinkelio ir J. Nastopkos gatvės kapitalinio remonto darbų. Sutartimi numatyta darbus atlikti per 12 mėnesių, pradinė sutarties vertė – 360 tūkst. 580 eur...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-27 10:25
Panevėžys tampa vis patrauklesnis. Bendruomenės laisvalaikio ir rekreacijos reikmėms pritaikyta apie 5 ha teritorija prie Nevėžio upės – nuo Stoties g. tilto iki Nemuno g. tilto, skelbia Panevėžio savivaldybė.
nuotrauka
2019-08-27 09:51
Marijampolės savivaldybės taryba pritarė siekiui plėsti Laisvosios ekonomikos (LEZ) infrastruktūrą. Sėkminga patirtis su Danijos kapitalo įmone „Dovista“ rodo, kad LEZ yra puiki priemonė naujų investuotojų pritraukimui ir naujų darbo vietų marijampoliečiams kūrimui, rašoma savivaldybės pranešime.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...