2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 21:07
Reklama  |  facebook

Akustiniai sprendimai iš ateities: į triukšmo sienelę palei geležinkelį bus integruojami saulės moduliai

2024-03-22 12:53
Iki šiol viešojoje Lietuvos geležinkelių infrastruktūroje buvo naudojamos tokios garsą atspindinčios ir jį sugeriančios sienelės, kurios negeneruoja papildomos pridėtinės vertės, tik nuolatines sąnaudas. Tačiau tai pakeis šalyje vykdomas analogų neturintis pilotinis projektas – jo kūrėjai pasiūlė inovatyvų problemos sprendimą: į triukšmo sienelę integruotus saulės modulius. Tai leis ne tik slopinti garsą, bet ir „įdarbinti“ saulės energiją, savarankiškai gaminant elektrą.
nuotrauka
Bendrovės „SoliTek“ vizualizacija


Minimos įmonės
LTG (Lietuvos geležinkeliai), AB
Soli Tek cels, UAB

„Džiaugiamės galėdami būti šio analogo Lietuvoje neturinčio projekto partneriu ir galėdami panaudoti savo sukauptą ilgametę patirtį, padedant Lietuvai kryptingai judėti energetinio efektyvumo link. Mūsų tyrimų ir technologinės plėtros specialistai bei inžinieriai daugiau nei metus kūrė ir tobulino šiame projekte numatytą inovatyvų sprendimą, kurį jau esame pasiruošę integruoti į viešąją Lietuvos geležinkelių infrastruktūrą“, – pasakoja vienos didžiausių saulės modulių gamintojos Šiaurės Europoje „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Energija pagaminama toje pačioje vietoje, kur ir suvartojama

Pilotinio projekto metu saulės moduliai į garsą slopinančią sienelę bus įrengti geležinkelio kelyje Kyviškės-Valčiūnai-Vaidotai-Paneriai, Juodšilių seniūnijoje, Vilniaus rajono savivaldybėje.

Anot J. Sakalausko, į garsą slopinančią sienelę bus sumontuota „SoliTek“ specialiai jos struktūrai sukurtų ne mažiau nei 60 vienetų „SoliTek Solid Bifacial“ saulės modulių. Jie ne tik surenka saulės spindulius iš priekinės ir galinės pusės, tačiau pasižymi dideliu tvirtumu, atsparumu ekstremalioms apkrovoms, krušai ir vėjui bei savarankišku išsivalymo efektu.

„Triukšmą slopinančios sienelės su integruotais mūsų dvipusiais saulės moduliais galia sieks ne mažiau kaip 22 kW. Per metus tokia sienelė pagamins nuo 13,2 MWh elektros energijos. Tai leis „Lietuvos geležinkeliams“ patenkinti dalį elektros energijos poreikių, naudojant savo valdomą turtą, mažinti CO2 taršą, o tuo pačiu ir sumažinti elektros tinklo apkrovą, nes energija bus pagaminama toje pačioje vietoje, kur ir suvartojama“. – aiškina pranešime cituojamas pilotinio projekto atstovas.

Projektui pasiteisinus, planuojama, kad tokio tipo saulės elektrinės galėtų būti montuojamos daugelyje garsą slopinančių ar atspindinčių sienelių, ypač tais atvejais, kai jos naujai statomos vystant geležinkelio infrastruktūrą. Tai leistų įmonei gaminti tvarią elektros energiją ir mažinti iš išorės tiekėjų perkamos elektros energijos kiekį.

Pilotiniai projektai vykdomi ir užsienyje

J. Sakalausko teigimu, pilotiniai projektai su į triukšmo sienelę įrengtais saulės moduliais vykdomi ir užsienyje – Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Pietų Korėjoje ir kitose pasaulio šalyse.

„Pietų Korėjos energetikos mokslinių tyrimų instituto mokslininkų sukurta ir pilotinė 3 kW fotovoltinė-šiluminė triukšmo sienelė jaus stovi Gyeryong mieste. Tikimasi, kad ši daugiafunkcinė triukšmo sienelė bus pritaikoma daugiau 1000 km iš bendro 3200 km įrengtų triukšmo užtvarų ilgio“, – pasakoja saulės energijos sprendimų ekspertas.

Jis priduria, kad pilotinį projektą yra patvirtinęs ir Jungtinių Amerikos Valstijų Masačusetso Transporto departamentas – jo metu vienoje greitkelio atkarpoje numatoma į triukšmo slopinimo sienelę įrengti 637,5 kW fotovoltinę sistemą, kuri per metus pagamins 802 000 kWh elektros energijos. 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti,...
nuotrauka
2024-04-12 10:00
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji infrastruktūra – baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Suremontuoto šaligatvio ruožas yra reprezentacinėje miesto vietoje, kultūros paveldo teritorijoje, prie vienos pagrindinių uostamiesčio gatvių – Taikos prospekto rytinėje pu...
nuotrauka
2024-04-10 12:56
Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa...
nuotrauka
2024-04-08 10:44
Nepastovių orų lydima pavasario pradžia vis dar sunkina kelių su žvyro danga būklę. Nepaisant to, AB „Kelių priežiūra“ mechanizmai vien per šių metų kovo mėnesį jau sugreideriavo daugiau kaip 7 tūkst. kilometrų žvyrkelių. Kai kuriuose ypač sudėtinguose ruožuose darbai buvo kartojami kelis kartus. Be...
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-04 17:04
Pavasarį uostamiestyje skelbia intensyvėjantys miesto gatvių ir šaligatvių dangų atnaujinimo darbai. Kai kurios dangos nebuvo remontuotos jau kelis dešimtmečius – nuo tada, kai buvo paklotos. Atnaujintos dangos ne tik saugesnės pėstiesiems bei kitiems eismo dalyviams, bet ir atrodo estetiškiau.
nuotrauka
2024-04-03 13:11
Panevėžyje iki rudens planuojama pabaigti su europine magistrale „Via Baltica“ besijungiančios Smėlynės gatvės kapitalinio remonto darbus. Šiems darbams, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, 2024 m. skirta 722 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-29 15:29
Kauno oro uostui ilgalaikiame Lietuvos oro uostų tinklo plėtros plane (angl. master plan) iki 2052 m. numatytas svarbus vaidmuo. Oro uosto plėtra ir diegiamos inovacijos leis žengti svarbius žingsnius plėtojant konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį ir gerinant efektyvumą. Kauno oro uosto plėtra tu...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-28 14:43
Šiauliuose po žiemos sezono startavo darbai tranzitinėse miesto gatvėse – kapitalinio remonto darbai prasidėjo intensyvioje Pramonės gatvėje, toliau rekonstruojama ir modernizuojama Aukštabalio gatvė. Abu šie valstybei svarbūs vietinės reikšmės kelių projektai iš dalies finansuojami Kelių priežiūro...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-27 16:57
Nepatvirtinta Seimo nario abejonė, kad leistinos generuoti galios rezervavimo ribojimai hibridinėms elektrinėms, kurias sudaro saulės ir vėjo elektrinės, yra neteisėti.
nuotrauka
2024-03-27 13:32
2024 m. Vilniaus miesto savivaldybės planuose – net 120 kilometrų ištisiniu būdu išasfaltuotų gatvių, apie 40 km sutvarkytų šaligatvių ir 12,5 km įrengtų dviračių takų. Šiemet sostinės susisiekimo infrastruktūros tvarkymui bus skiriama 74 mln. Eur.
nuotrauka
2024-03-26 09:51
Lietuvoje žaliąją elektros energiją jau perka daugiau nei kas dešimtas Lietuvos gyventojas. Labiausiai tarp jų išsiskiria 26-25 m. gyventojai, bendrai jie sudaro daugiau nei trečdalį (35,5 proc.) perkančiųjų žalią elektros energiją.
nuotrauka
2024-03-25 16:03
„Via Lietuva“ (anksčiau – Lietuvos automobilių kelių direkcija), Susisiekimo ministerijos siūlymu, parengė atnaujintus reikalavimus asfalto sluoksnių įrengimo darbams valstybinės reikšmės keliuose. Nurodoma, kad atnaujintas taisyklių projektas padidins naujų asfalto dangų tarnavimo laiką, sumažins k...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-25 13:46
Aplinkos ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos teikimo komisija patvirtino reikalavimus projektams, kuriais siekiama besivystančiose šalyse švelninti klimato kaitą ir diegti atsinaujinančius energijos išteklius perduodant Lietuvos patirtį.
nuotrauka
2024-03-21 13:42
Viena didžiausių susisiekimo infrastruktūros įmonių Lietuvoje „Fegda grupė“ konsoliduotas įmonių grupės pajamas 2023 metais padidino daugiau nei du kartus – nuo 99 mln. EUR iki 218 mln. EUR, tuo tarpu grupės grynasis pelnas padidėjo nuo 3,5 mln. EUR 2022 m. iki 23 mln. EUR pernai. Sėkmingus rezultat...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra