2023 spalio 4 d. trečiadienis, 5:23
Reklama  |  facebook

Darbo rinkoje jaučiamas specialistų deficitas

2022-08-22 08:26
Specialistų deficitas šalyje vis dar didelis, nors jau skelbiamos nuosaikesnės ekonominės prognozės dėl infliacijos ir geopolitinės situacijos įtakos darbo rinkai. Darbuotojų trūksta daugelyje ūkio veiklos sričių – šalies darbdaviai Užimtumo tarnybos darbo skelbimų platformoje pirmąjį pusmetį įregistravo 156,8 tūkst. laisvų darbo vietų. Kas mėnesį – daugiau nei po 26 tūkst. darbo pasiūlymų.
nuotrauka
MicrosoftTeams / Užimtumo tarnybos nuotr.


Minimos įmonės
Užimtumo tarnyba,
Laisvų darbo vietų pirmąjį pusmetį įregistruota daugiau nei per tą patį laikotarpį Užimtumo tarnyboje kreipėsi darbo neturinčių asmenų. Penktą ketvirtį iš eilės (nuo 2021 m. antrojo ketvirčio) darbo pasiūlymų skaičius viršijo per tris mėnesius įregistruojamų asmenų.

Darbo rinkoje labiausiai trūko autobusų ir troleibusų vairuotojų, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų, kitur nepriskirtų statybininkų montuotojų, mėsininkų ir žuvų darinėtojų, dirbinių iš tekstilės, odos ir panašių medžiagų gaminančių amatininkų, betonuotojų ir betono apdailininkų. Šių profesijų atstovams skirtų laisvų darbo vietų įregistruota bent penkis kartus daugiau nei per tą patį laikotarpį Užimtumo tarnyboje užsiregistravo atitinkamo darbo ieškančių asmenų.

„Kvalifikaciniai darbo jėgos netolygumai stebimi ne vienerius metus. Teritorinį neatitikimą iš dalies kompensuoja aktyvių gyventojų mobilumas šalies viduje ir darbdavių pavežėjimo į darbą paslaugos, tačiau profesinė neatitiktis yra gilesnė ir turi daug priežasčių. Džiuginantis pokytis – tris kartus daugiau klientų – daugiau nei 8 tūkstančiai šiemet dalyvauja perkvalifikavimo programose“, – Užimtumo tarnybos pranešime cituojama direktorė Inga Balnanosienė.

Pasak vadovės, demografinės problemos, jaunimo profesiniai pasirinkimai daugiausiai turi įtakos gerinant darbo pasiūlos ir paklausos balansą. Nemaža problema – vyresnės kartos darbingo amžiaus žmonės sunkiau keičia darbo pobūdį ir profesiją, dažnai renkasi pasyvesnį gyvenimo būdą ir jų dalis klientų struktūroje vis didėja.
Daugiau nei trečdalis visų laisvų vietų pirmąjį pusmetį registruota Vilniaus apskrityje – 58,1 tūkst. (37,1 proc.) visų laisvų darbo vietų. Kauno apskrityje – 34 tūkst. (21,7 proc.), Klaipėdos – 18,9 tūkst. (12 proc.), Šiaulių – 12,4 tūkst. (7,9 proc.), Panevėžio – 8,4 tūkst. (5,3 proc.). Mažiausiai – Tauragės (3,5 tūkst.) ir Marijampolės (4,6 tūkst.) apskrityse.
Tris kartus daugiau darbo pasiūlymų nei darbo ieškančių asmenų buvo tokiuose profesijų pogrupiuose kaip vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai, metalo apdirbimo staklių derintojai ir operatoriai, statybininkai, pastatų ir kitokie elektrikai, grindų ir plytelių klojėjai, metalinių konstrukcijų ruošėjai ir montuotojai, virėjai.

Du kartus daugiau laisvų darbo vietų nei darbo ieškančių – kepėjams ir konditeriams, plytų mūrininkams, siuvėjams, elektromechanikams ir elektromonteriams, pramonės ir žemės ūkio mašinų mechanikams ir taisytojams, įrankininkams, dailidėms ir staliams, žemės darbų ir panašių mašinų operatoriams, medienos apdirbimo staklių derintojams ir operatoriams.

Aukštos kvalifikacijos specialistams daugiau laisvų darbo vietų nei tokio darbo ieškančių – gydytojams, slaugos specialistams, cheminio apdorojimo įrenginių operatoriams, elektros inžinieriams, elektros inžinerijos technikams, specialiųjų poreikių mokinių mokytojams, statybos vadovams, statybos inžinieriams, gamybos darbų meistrams ir brigadininkams, psichologams, mechanikos inžinerijos technikams, vaistininkams.

Vilniaus apskrityje, kaip pranešama, labiausiai trūko autobusų ir troleibusų vairuotojų, Kauno – pakavimo, pilstymo į butelius ir ženklinimo (etiketėmis) operatorių, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės ir Alytaus apskrityse – maisto ir panašių produktų gamybos mašinų operatorių, Panevėžio – mechaninių mašinų surinkėjų, Marijampolės apskrityje – medienos apdirbimo operatorių, Telšiuose – elektroninės įrangos mechanikų ir taisytojų, Utenos – baldų apmušėjų.

Šiemet registruojamų laisvų darbo vietų skaičius labiausiai mažėjo transporto ir saugojimo sektoriuje (47,2 proc.), palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu.

Mažesnis poreikis buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, pakavimo, pilstymo į butelius ir ženklinimo (etiketėmis) operatoriams, žemės darbų ir panašių mašinų operatoriams, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojams.

Tačiau šioje grupėje išaugo laisvų darbo vietų skaičius autobusų ir troleibusų vairuotojams, plastikinių gaminių gamybos mašinų operatoriams, popieriaus plaušienos paruošimo ir popieriaus gamybos įrenginių operatoriams.

Specialistų ir įstaigų tarnautojų grupėse daugėjo laisvų darbo vietų vaistininkams, taikomųjų programų kūrėjams, gydytojams specialistams, fizioterapijos technikams ir fizioterapeutų padėjėjams, atliekų deginimo ir vandens valdymo įrenginių operatoriams, jaunesniesiems socialiniams darbuotojams, mokytojams, elektros inžinieriams ir kt. Mažesnės įsidarbinimo galimybės pirkimo specialistams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, gamybos ir statybos darbų meistrams ir brigadininkams.

Meno srities specialistų paklausa apskritai yra nedidelė. Užimtumo tarnyboje pirmąjį pusmetį buvo registruotos 77 laisvos darbo vietos, priskiriamos kūrybinių darbuotojų ir atlikėjų grupei. Ieškota restauratorių, aktorių, scenos režisieriaus, garso režisieriaus, koncertų organizatorių, choreografų ir kt. Taip pat 65 darbo pasiūlymai skirti produktų ir drabužių dizaineriams – ieškota baldų, drabužių, pakuočių ir kt. dizainerių.

Šių metų pirmąjį pusmetį Užimtumo tarnybos administruojamose priemonėse pradėjo dalyvauti 27,4 tūkst. asmenų, profesiniame mokyme – 8,2 tūkst. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-10-03 13:54
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už peržiūrai reikalingų dokumentų nepateikimą šešiems mėnesiams sustabdė UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato galiojimą.
nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-03 11:01
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Šiame etape kvietimams suplanuota skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įre...
nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-10-02 15:36
Rugsėjo 29 d. Mickūnuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės teritorijoje, atidarytas pirmasis, pilotinis, Inžinerinių priemonių parkas. Pradedama kurti valstybės gynybos metu kritiškai svarbi nauja kontrmobilumo sistema, kurią sudarys 18-ka tokio pobūdžio Inžinerinių priem...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:56
Aplinkos ministerija patikslino, kokios institucijos nagrinės strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) dokumentus, ir suteikė visuomenei daugiau galimybių dalyvauti SPAV procesuose bei į juos įsitraukti.
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos