2024 vasario 25 d. sekmadienis, 1:21
Reklama  |  facebook

Dėl potvynio Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija Fotogalerija Video

2023-11-09 09:49
Dėl potvynio Kretingoje paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija. Buvo priimtas sprendimas iš „Kretingos vandenų“ nuotekų valyklos Kretingoje išleisti dalį su lietaus vandeniu susimaišiusių nevalytų nuotekų į Tenžės upelį.
nuotrauka
Kretingos r. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos,
Toks sprendimas priimtas siekiant išvengti galimos dar didesnės žalos bei išlaikyti Kretingos valymo įrenginius veikiančius.

Paprastai per parą į Kretingos miesto valymo įrenginius ateina apie 3–5 tūkst. kub. m. nuotekų, per pastarąją parą – 22 tūkst. kub. m. (nuotekų ir lietaus vandens mišinio).

Pasak valymo įrenginių specialistų, tai yra katastrofiškas kiekis, kurio valymo įrenginiai paprasčiausiai nebegali atlaikyti. Neišleidus dalies su lietaus vandeniu susimaišiusių nuotekų avariniu būdu, būtų kilusi rizika, kad valymo įrenginiai išvis nustos veikti. 2-4 savaites, kol jie vėl pradėtų veikti įprastu režimu, kasdien į aplinką būtų išleista iki 5 tūkst. kub. m. visiškai nevalytų nuotekų. Tad buvo pasirinkta mažesnė blogybė.

Sprendimui pritarė bei situaciją atidžiai stėbėjo Aplinkos apsaugos specialistai. Jie taip pat rinko vandens mėginius, reguliariais intervalais buvo tiriama upelio vandens kokybė.

Avarinė sklendė „Kretingos vandenų“ nuotekų valykloje buvo užsukta lapkričio 8 d. vakarą. Nuotekų valykla ėmė dirbti įprastu režimu, nevalytos nuotekos į Tenžės upelį nebeteka.

Situacija Minijos ir Akmenos upėse: dar vienas iššūkis

Per parą potvyniui dar labiau įsibėgėjus, buvo sušauktas dar vienas skubus savivaldybės posėdis. Hidrometerologų duomenimis, Akmenoje ties Kretinga pasiektas stichinis vandens lygis – 420 cm.

Potvynio vaizdai iš Kretingos užfiksuoti Meteo.lt vaizdo įraše.

Priimtas sprendimas artimiausias 2 paras kas 1 val. tikrinti situaciją dėl vandens lygio Kretingos rajono Padvarių, Tūbausių ir Birutės g. užtvankose, jog pasiekus kritinį vandens lygį užtvankose, nedelsiant būtų imamasi būtinų veiksmų.

Vėliau situacija Kretingoje kiek stabilizavosi ir vandens lygis Akmenoje nukrito keliais centimetrais, bet miesto lietaus nuotekų tinklai vis dar pilni vandens, visi siurbliai dirba pilnu pajėgumu.

Deja, kilo naujas iššūkis: naktį iš lapkričio 8 d. į 9 d. vandens lygis Minijoje ties Kartena viršijo stichinį lygį ir pasiekė beveik 531 cm (stichinis vandens lygis – 520 cm). Iš viso per parą vandens lygis Minijoje pakilo daugiau nei 50 cm.

Užteršti geriamojo vandens šuliniai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Kretingos mieste dėl didelių liūčių yra užsipildę vandens surinkimo kolektoriai, vanduo apsėmė dalį Kretingos miesto gatvių. Šiuo metu yra užpilti ir šuliniai. NVSC, reaguodamas į šią situaciją, ragina gyventojus nevartoti šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis ar mikrooganizmais. Patariama maistui vartoti fasuotą geriamąjį vandenį.

Vienos iš sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, kuriomis dėl liūčių gali būti užterštas šulinių vanduo, yra nitritai ir nitratai. Pagrindinis nitratų ir nitritų šaltinis dirvožemyje ar vandenyje yra azoto turinčios medžiagos, patenkančios su trąšomis, mėšlu, nuotekomis ir pan.

Didžiąją dalį šių junginių suaugę žmonės gauna su maistu (daugiausia su daržovėmis), o pieno mišiniais maitinami kūdikiai – su užterštu geriamuoju vandeniu, naudojamu pieno mišiniams paruošti. Apsinuodijus šiais azoto junginiais gali pasireikšti methemoglobinemija. Jos metu atsiranda deguonies trūkumas organizmo audiniuose. Ši būklė ypač pavojinga kūdikiams iki 6 mėn. amžiaus.

Pasibaigus potvyniui rekomenduojama šulinius išvalyti ir dezinfekuoti, bei atlikti šulinių vandens tyrimus.

Tarnybos primena, kad šeimos, turinčios kūdikių iki 6 mėn. amžiaus, ar nėščiosios, kurių maistui naudojamas šulinio vanduo, gali kreiptis į NVSC, kad jis būtų ištirtas dėl taršos nitritais ir nitratais. Tyrimai atliekami valstybės lėšomis.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Prie Kretingos patvinusi Danės upė, tolumoje išsiliejusi Tenžė. (Rolando B.L. vaizdo įrašas)
Savivaldybėse

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse