2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 6:12
Reklama  |  facebook

Ekspertų patarimai, kaip greitai ir be rūpesčių įsirengti svajonių namus

2023-01-11 16:02
Pirmojo būsto apdailos paruošimas – procesas, apipintas įvairiais mitais ir baimėmis apie ilgus, daug rūpesčių keliančius darbus. Vis dėlto, kruopščiai jam pasiruošus, jis gali būti kur kas greitesnis, paprastesnis ir malonesnis nei yra manoma. Ką reikia žinoti naujakuriams ir kaip pasirengti būsto apdailos įrengimui, pasakoja nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir vidaus apdailos ekspertai.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos reikėtų padaryti planuojant būsto apdailą – išsiaiškinti, kokia yra būsto plėtotojo paliekama dalinė apdaila, teigia vienos vidaus apdailos darbų įmonės vadovas Kęstutis Ribačauskas.

„Taip žinosite, su kokiomis medžiagomis bus dirbama rengiant pilną apdailą. Be to, kartais pasitaiko atvejų, kai dalinė apdaila gali būti įtraukiama į galutinės apdailos sprendimus. Pavyzdžiui, viena ar kelios „plikos“ sienos gali puikiai tikti rengiant minimalistinio stiliaus būstą“, – pranešime cituojamas K. Ribačauskas.

Pasak kitos NT įmonės atstovės Editos Gudauskienės, išsiaiškinti, kokia yra plėtotojo paliekama dalinė apdaila, galima atidžiai peržiūrėjus atliekamų statybos darbų sąrašą.

„Šiame dokumente aprašomi dalinės apdailos sprendimai. Prireikus pagalbos arba patikslinimų, rekomenduoju kreiptis į būsto plėtotoją, kuris paaiškins, kodėl parinkti vieni ar kiti sprendimai, kokios jų techninės savybės“, – pataria ekspertė.

Apsvarstykite savo norus ir išsigryninkite bendrą stiliaus viziją

Kitas svarbus žingsnis – nuspręsti, kokio stiliaus ir suplanavimo bus būstas. Nenusimačius vizijos, sunku dirbti ne tik patiems, bet ir dizaineriams, apdailos darbus atliekantiems darbuotojams.

„Vienas iš mūsų praktikoje labiausiai pasiteisinančių ir kiekvienam prieinamų būdų, padedančių išsirinkti būsimų namų stiliaus kryptį – Pinterest. Jame apstu labai įvairių stilių ir jų sprendimų pavyzdžių. Prieš akis matant įvairių patinkančių sprendimų koliažą, vadinamą „mood board“, daug lengviau išsiryškinti jų bendrą stilistinę liniją“, – pataria K. Ribačauskas.

Identifikavus, kokio stiliaus namų siekiama, reikėtų išsiryškinti ir koks bus būsto išplanavimas. Jį rengiant pagelbėti gali ir būsto plėtotojas. Jis, turėdamas patirties konsultuojant klientus dėl jų lūkesčių, gali papasakoti, kokie sprendimai paprastai priimami konkretaus dydžio būste ar projekte.

„Nors daugelis plėtotojų dar net prieš statybas numato optimalų būsto išplanavimą, su kuriuo gali susipažinti bet kuris pirkėjas, tačiau būtina atsižvelgti ir į asmeninius naujakurių poreikius. Pavyzdžiui, vienas gali tapti darbo kambariu, tačiau, planuojant gausesnę šeimą, gali būti aktualu vėliau jį paversti miegamuoju. Jei būste numatyta vietos dviem vonios kambariams, gali reikėti vieną iš jų paskirti vaikams. Jei svetainės siena ribojasi su miegamuoju, galbūt būtent prie jos nenorėsite statyti televizoriaus“, – dažnus išplanavimo pasirinkimus vardija E. Gudauskienė.

Konsultuokitės su ekspertais ir apskaičiuokite biudžetą

Nusprendus dėl bendros stiliaus krypties ir svarbiausių išplanavimo momentų, metas imtis detalios sąmatos skaičiavimo. Anot vienos vidaus apdailos darbų įmonės vadovo Mindaugo Pūro, klientas privalo žinoti bent preliminarią apdailos darbų kainą, kaip ji kinta keičiant medžiagas ir darbus. Todėl šiame etape gali būti ypač svarbu kreiptis pagalbos į ekspertus – interjero dizainerius ir apdailos darbų paslaugas teikiančias įmones.

„Interjero dizaineris gali pagal kliento pageidavimus parengti funkcinius brėžinius, padėti su medžiagų pasirinkimu, prireikus suprojektuoti baldus ar parengti būsimo vaizdo vizualizacijas“, – teigia M. Pūras.

Apdailos darbų vadovas gali pagelbėti sprendžiant įvairius techninius niuansus, kuriuose interjero dizaineriai ne visada yra patyrę: gali patarti, kas geriausiai atlieps naujakurių poreikius, gyvenimo būdą ir įpročius ne tik dėl estetikos, bet ir praktiškumo, ilgaamžiškumo ir finansinių galimybių.

„Nešališkas ir tik naujakurių pasitenkinimu suinteresuotas apdailos vadovas padės atpažinti kokybiškas ir ilgaamžes medžiagas bei sprendimus. Vienas iš daugelio pavyzdžių – jeigu pasirinkote šviestuvus su integruotu LED šviesos šaltiniu, jiems perdegus reikės keisti visą šviestuvą, gal net kviesti elektriką. Paprastesnis ir praktiškesnis pasirinkimas būtų rinktis šviestuvus su lemputėmis, bet šioje srityje nepatyrę naujakuriai gali to tiesiog nežinoti. Dėl to verta kreiptis į profesionalus“, – pataria K. Ribačiauskas.

Suplanuokite darbų eiliškumą

Kitas žingsnis po biudžeto apskaičiavimo – darbų eiliškumo planavimas. Anot ekspertų, jis turėtų būti atliekamas ypač kruopščiai, nes galimybė atlikti didžiąją dalį darbų tiesiogiai priklauso nuo to, ar anksčiau suplanuoti darbai – kokybiški.

„Paprastai būsto apdailos darbai planuojami tokiu eiliškumu: instaliaciniai – t. y., elektros, santechnikos, rekuperacijos sistemos įrengimas, tada – pertvarų ir lubų montavimas, sienų ir lubų dažymas, plytelių klijavimas, grindų ir durų montavimas, šviestuvų montavimas, santechnikos prietaisų jungimas ir, galiausiai, postatybinis valymas“, – vardija M. Pūras.

Patikėkite darbus profesionalams

Galiausiai, reikėtų nuspręsti, kas atliks apdailos darbus – ar juos atliksite patys, ar patikėsite profesionalams. Įsirengiant būstą savo jėgomis galima sutaupyti nemažai pinigų.

„Vis dėlto, visus darbus atliekant patiems, reikės paskirti nemažai kito mums visiems brangaus resurso – savo laiko. Be to, jeigu pirmą kartą darote kai kuriuos darbus, lieka didelė tikimybė padaryti klaidų, kurios gali atsiliepti ir finansiškai. Tad rekomenduočiau gerai apsvarstyti, ar neverta jų patikėti profesionalams, kurie juos atliks greičiau ir geriau“, – pataria E. Gudauskienė.

Lietuvoje vis labiau populiarėja ir NT plėtotojų siūlomi būstai su jau įrengta pilna apdaila arba, pageidaujant naujakuriams, šių darbų patikėjimas plėtotojų partneriams. 

„Pastebėjome, kad, nors būsto su daline apdaila įsigijimas naujakuriams suteikia daug laisvės ir galimybę sutaupyti, tačiau jis – ne visiems. Kai kurie gyventojai nori greitai, kokybiškai ir be rūpesčių įrengto būsto, tad įsigyti namus su jau įrengta vidaus apdaila jiems yra pats geriausias patarimas“, – komentuoja E. Gudauskienė. 
Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.
nuotrauka
2023-03-14 16:32
Vonios kambarys – patalpa, į kurią užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus šviesos sprendimus įkurdinti vonios kambaryje, kad jis būtų patogus bei j...
nuotrauka
2023-03-10 14:16
Ekspertai sako, kad jau visai netrukus didžioji dalis pasaulio gyventojų įsikurs miestuose, kuriems prireiks dar labiau augti ir plėstis. Tačiau apie tai kalbantis architektas Algirdas Kaušpėdas pastebi – Lietuvai toks iššūkis kol kas neaktualus, kadangi iš mūsų šalies pastaruoju metu išvyko daug žm...
nuotrauka
2023-03-08 05:16
Vilniaus savivaldybė skelbia Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą. Konkurso dalyvių pateiktos projektinės idėjos bus vertinamos techniniu, meniniu ir ekonominiu požiūriu.
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-03-01 05:34
Vilnius – dinamiškas miestas, kuris nuolat plečiasi ir keičiasi. Per kelis pastaruosius metus vilniečiai iš naujo atrado Naujamiesčio ir Paupio privalumus. Anot ekspertų, pastebimai įsibėgėja ir kelių kitų Vilniaus rajonų, kurių potencialas nebuvo iki galo išnaudotas, transformacijos. Pagrindinis po...
nuotrauka
2023-02-23 09:08
Lietuvos architektų rūmų (Rūmų) Profesinės etikos taryba (PET) išnagrinėjo arch. Rimo Grigo skundą dėl arch. Kęstučio Bakanausko ir arch. Dalios Kriaučiūnienės galimai padarytų profesinės etikos pažeidimų.
nuotrauka
2023-02-22 11:02
2025 m. pradžioje pirmieji keleiviai išvyks iš naujojo terminalo Vilniaus oro uoste, o pats objektas neabejotinai taps vienu iš svarbiausių projektų Lietuvos oro uostų istorijoje. Šio terminalo architektas Artūras Asauskas teigia, kad pastatas spręs senuosiuose terminaluose esančias problemas ir tie...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-15 14:59
Paviešinti bendrovės „Darnu Group“ planuojamo naujo prestižinio kvartalo šalia Neries upės ir Karoliniškių draustinio projektiniai pasiūlymai bei pirmosios vizualizacijos. Planuojama, kad 8,3 ha teritorijoje bus pastatyta apie 680 butų, įrengta apie 900 kv. m ploto komercinių patalpų, sukurtos kokyb...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-11 05:34
Švarus vanduo yra vienas iš svarbiausių išteklių žemėje. Keisdami savo įpročius ir mažindami kasdienį jo suvartojimą, galime ne tik sutaupyti pinigų, bet ir labiau tausoti aplinką. Pirmenybę teikdami dušui o ne voniai, galime sutaupyti iki 3 kartų daugiau vandens.
nuotrauka
2023-02-09 05:09
Sostinės Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Ji bus atvira visiems – skvere galės ilsėtis, susitikti ir organizuoti renginius parapijiečiai ir aplink gyvenantys pilaitiškiai.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-08 10:36
Dabartinė daugiabučių atnaujinimo programa iš esmės buvo skirta stambiaplokščių daugiabučių sovietinės statybos namų atitvarų šiluminės varžos pagerinimui ir niekaip nesprendžia pagrindinių sovietmečiu statytų rajonų problemų. Tokią nuomonę socialiniuose tinkluose išsakė Vilniaus m. savialdybės vyri...
nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras