2023 birželio 9 d. penktadienis, 8:48
Reklama  |  facebook

Gargžduose projektuojamas modernus daugiafunkcis sporto centras

2017-09-07 11:12
Klaipėdos rajono savivaldybė planuoja artimiausiu metu gauti leidimą modernaus daugiafunkcio sporto centro Gargžduose statybai. Daugiafunkcio sporto centro pastatų, jų išdėstymo, paskirties, susisiekimo ir komunikacijų projektinius pasiūlymus pateikė konkursą laimėję UAB „Hidrostatyba“ ir „Tiksli forma“ architektai.
nuotrauka
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.


Minimos įmonės
Hidrostatyba, UAB
Tiksli forma, UAB
Klaipėdos r. savivaldybė,

Savivaldybė – viena patraukliausių investuotojams

Klaipėdos rajono savivaldybė – viena iš nedaugelio galinčių pasigirti nuolat augančiu gyventojų skaičiumi. Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau keletą metų įvardija Klaipėdos rajono savivaldybę viena pirmaujančių mažųjų savivaldybių indekse. Čia vienam žmogui tenkančių tiesioginių užsienio investicijų ir materialinių investicijų dydis – vienas iš didžiausių Lietuvoje.

Klaipėdos rajono savivaldybės geografinė padėtis – itin palanki čia besikuriančioms įmonėms. Visai netoli regiono centras – Klaipėdos miestas. Vieta, parinkta daugiafunkciam sporto centrui statyti, taip pat patraukli – iki autostrados vos 2 km, todėl jį pasiekti bus patogu ir iš toliau atvykstantiems.

Nedidelis nedarbo lygis, kvalifikuoti specialistai, nuosekliai gerėjanti infrastruktūra ir čia įsikuriančios įmonės leidžia Klaipėdos rajonui augti, turėti ambicijų, plačių užmojų ir realių galimybių juos įgyvendinti.

Planuojamas trijų pastatų kompleksas

Daugiafunkcį sporto centrą Gargžduose turėtų sudaryti 3 pastatai. Dariaus ir Girėno g. 4 planuojama pastatyti iki 3 aukštų, apie 7,5 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcį sporto centrą iš trijų pastatų. Planuojama pastatyti 25 metrų ilgio, 4 takelių baseino pastatą su įvairiomis pirtimis, 100 vietų tribūnomis, priimamuoju, administracinėmis patalpomis, rūbinėmis, universalia sporto sale, tinkama sportui ir konferencijoms. Ruošiamasi pastatyti ir pastatą su universalia sporto sale ir 1 tūkst. vietų tribūnomis, rūbinėmis, administracijos patalpomis, įvairiomis erdvėmis sportui. Planuojama statyti ir ledo ritulio arenos pastatą su 200 vietų tribūnomis, rūbinėmis, techninėmis patalpomis. Greta pastato ketinama įrengti laisvalaikio ir renginių erdvę, 2 teniso kortus ir 2 tinklinio aikšteles, 2 universalias sporto aikšteles, mažojo golfo aikštelę, vaikų žaidimo aikštelę, pėsčiųjų ir dviračių takus, automobilių stovėjimo aikštelę.

Pastatai bus A energinio efektyvumo klasės. Projektuojant daugiafunkcį sporto centrą nuspręsta naudoti aplinką tausojančią alternatyvią šildymo sistemą: pastatai bus šildomi naudojant centralizuotus šildymo tinklus ir geoterminę energiją. 30–40 proc. energijos bus sutaupoma ir todėl, nes baseino ir ledo arenos pastati bus vienas šalia kito: energija, naudojama šaldyti ledo arenai, bus naudojama ir baseino šildymui.

Trijų pastatų kompleksas tiks nedidelio miesto aplinkai, o naujos susisiekimo komunikacijos ir žaliųjų plotų erdvės padės kurti funkcionalią ir jaukią aplinką, atitinkančią miestiečių poreikius. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gyčio Kasperavičiaus, daugiafunkcis sporto centras bus unikalus ir savo dizainu: „Pastatai suprojektuoti įvertinus urbanistinę aplinką. Daugiafunkcis sporto centras išsiskiria unikaliu erdvių panaudojimu: trimis pastatais sujungiamas ledas, vanduo ir aikštė. Pastatų kompleksas turės ir savo atskirą viešą erdvę, kuri bus pasiekiama miesto keliais, takais. Estetiškas pastatų dizainas kuria lengvumo įspūdį, lengvai įsilieja į Gargždų miesto aplinką.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Reikalinga privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė

Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo Dačkausko teigimu, didžiausia siekiamybė – visus 3 pastatus pastatyti iš karto: „Didžiausią teigiamą socialinę, ekonominę, kultūrinę, demografinę naudą ne tik Gargždams, bet ir visam Klaipėdos rajonui pasiektume pastatę visą kompleksą iš karto. Šio projektos įgyvendinimas pagerins vietinių gyventojų gyvenimo kokybę, atsiras naujų darbo vietų, o Gargžduose atsigaus pietinė miesto dalis. Jau vykdomos visos reikalingos procedūros, kad daugiafunkcis sporto centras Gargžduose būtų ne tik svajonė. Šiuo metu dedame visas pastangas, kad statybų finansavimo našta netektų vien Savivaldybei, ieškome įvairių finansavimo galimybių, privačių investuotojų, kurie norėtų bendradarbiauti su Savivaldybe, matytų naudą privataus ir viešojo sektoriaus partnerystėje.“

Klaipėdos rajono savivaldybės sėkmingo bendradarbiavimo su privačiu verslu pavyzdys – Drevernos mažųjų laivų uosto perdavimas koncesininkams UAB „Hortivita“: buvo įrengta dar viena krantinė, poilsio nameliai, kavinė, daugėja paslaugų, o turistų srautai ženkliai išaugo.

Augant gyventojų skaičiui, trūksta sporto bazių

Teigiama, kad nuolat augant Klaipėdos rajono gyventojų skaičiui, daugėjant sportuojančių žmonių, ryškėja sporto bazių trūkumo problema. Savivaldybė kurį laiką ieškojo sprendimo, kaip būtų galima patenkinti visų sporto šakų mėgėjų ir profesionalų poreikį užsiiminėti mėgstama sporto šaka. Ypač jaučiamas uždaros sporto salės poreikis šaltuoju sezonu. Klaipėdos rajono savivaldybė rado sprendimą: atsižvelgiant į esamus savivaldybės bendruomenės poreikius ir pasiūlymus bei į Klaipėdos rajono politikų priimtus strateginius sprendimus, jau baigiamas daugiafunkcio sporto centro pastato Gargždų mieste projektavimas.

„Tai labai svarbus projektas ne tik Gargždams, bet ir visam Klaipėdos rajonui. Daugiafunkcis sporto centras taptų regiono traukos centru. Žmonių sveikata, gyvenimo kokybė – mūsų prioritetas. Planuojame, kad šiame sporto centre žmonės galės ne tik sportuoti, bet ir pailsėti, pasimėgauti vandens pramogomis, pirtimis, čiužinėti ledo arenoje. Į rajoną pritrauktume daugiau turistų, aktyvaus poilsio mėgėjų“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centro direktoriaus Vaido Liutiko, sportuojančių žmonių krašte – daugiafunkcis sporto centras būtinas: „Lietuvoje buvo statoma daug krepšinio arenų, vadintų daugiafunkciais centrais, tačiau Gargždų daugiafunkcis sporto centras pateisins savo pavadinimą – čia vietos ras ir visus reikalavimus atitinkančių patalpų sulauks įvairių sporto šakų atstovai. Tai strateginis statinys, kurio universalioje salėje vyktų ne tik sporto varžybos, bet ir kultūriniai renginiai, o laisvalaikio zonoje ilsėsis tiek rajono gyventojai, tiek turistai. Šis sporto centras būtų vienintelis toks visame regione.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Ne prabanga, o būtinybė!

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Strakšytė informuoja, kad šiuo metu Klaipėdos rajone nėra nė vieno baseino, kuris yra būtinas mokant moksleivius plaukti bei siekiant stiprinti jų fizinę sveikatą ir sudarant sąlygas suaugusiems rajono gyventojams sportuoti ar sveikai leisti laisvalaikį. Vyriausybė yra patvirtinusi Vaikų mokymo plaukti bendrojo lavinimo mokyklose programą, Švietimo ir mokslo ministerija – Mokinių, besimokančių pagal pradinio ugdymo programas, mokymo plaukti proceso vykdymo rekomendacijas.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, minėtų teisės aktų kokybiško įgyvendinimo neįmanoma užtikrinti neturint baseino: „Išmokti plaukti ypač aktualu pradinių klasių mokiniams. Rajono mokyklose šiemet mokėsi beveik du tūkstančiai pradinukų, iš jų 878 Gargžduose. Mokymo plaukti rekomendacijos numato, kad užsiėmimai pradinių klasių mokiniams turi vykti baseine, kurio ilgis ne trumpesnis nei 15 metrų, o įgytų praktinių įgūdžių patikrinimas gali būti vykdomas baseine, kurio gylis bent vienoje pusėje ne mažesnis nei 1,5 metro. Klaipėdos rajonas – keturių vandenų kraštas – tikrai nusipelno turėti visus reikalavimus atitinkantį baseiną.“

Išplatintame informaciniame pranešime skelbiama, kad Klaipėdos rajonui augant ir plečiantis, investuojant į kokybišką žmonių gyvenimą, atnaujinant stadionus, įrengiant naujas sporto aikšteles, remiant sporto stovyklas, bendruomenių iniciatyvas, turėti daugiafunkcį sporto centrą, po kurio stogu tilptų visos sporto šakos bet kokiu oru – būtina.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pažymi, kad investuoti į daugiafunkcį sporto centrą naudinga ir verslui: „Tikimės, kad investuoti į tokį objektą ryšis ir verslas. Toks projektas būtų naudingas visiems – verslas gautų pajamų, o Savivaldybė patenkintų gyventojų poreikius, kuriems vien biudžeto lėšų nepakanka. Po stažuočių užsienyje matau bendrą kryptį investuoti į žmonių laisvalaikį, jų fizinę veiklą. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje net ir du netoliese esantys po 20 tūkst. gyventojų turintys miestai turi po sporto centrą su baseinu. Daugiafunckis sporto centras Gargžduose yra ne prabanga, o būtinybė: žmonėms reikia vietos atsipalaiduoti, sportuoti. Bendradarbiaujant savivaldai ir verslui, galime pastatyti modernų daugiafunkcį sporto centrą, kur vyks aukščiausio lygio varžybos, kur sportuos ir ilsėsis Klaipėdos rajono gyventojai bei svečiai.“
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-06-07 16:54
Vilniaus miesto savivaldybė kardinaliai griežtina medžių saugojimo politiką ir apie dešimt kartų padidina medžių atkuriamąją vertę. Ją atitinkančios kompensacijos miestui turėtų būti mokamos už visus – teisėtai ar neteisėtai – kertamus želdinius. Nelegaliai nukirtus saugomą gana brandų medį tektų su...
nuotrauka
2023-06-07 14:28
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas patvirtino papildytus želdinių, kuriuos savivaldybės gali skelbti saugotinais, kriterijus. Išplėtus kriterijų sąrašą miestų ir miestelių savivaldos institucijos turės galimybę apsaugoti daugiau vertingų medžių ir krūmų, nepasikartos atvejai, kai juos dėl komercin...
nuotrauka
2023-06-06 16:16
Klaipėdos senamiesčio pastatų savininkams numatoma pasiūlyti patrauklias sąlygas pastatų fasadams atnaujinti. Miesto mero Arvydo Vaitkaus iniciatyva parengtas ir savivaldybės tarybos svarstymui teikiamas naujas tvarkos aprašas, pagal kurį fasadus atnaujinantys senamiesčio pastatų savininkai galės ga...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-05 13:17
Finansų ministerijos valdomoje svetainėje Lietuvosfinansai.lt atverti savivaldybių savarankiškų pajamų duomenys. Svetainėje pateikiama kiekvienos savivaldybės pajamų struktūra, galima išsamiau analizuoti savarankiškas pajamas, lyginti savivaldybes tarpusavyje. Taip pat pateiktas vertinimas, kuris pa...
nuotrauka
2023-06-03 07:29
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo Trakų rajono savivaldybės administraciją pašalinti pažeidimus Trakuose, Akmenos ežero pakrantėje esančioje valstybės žemėje, kurie nustatyti vienai įmonei leidus pastatyti terasas ir įrengti dvi...
nuotrauka
2023-06-02 06:01
Tarptautiniu kokybės ženklu, Mėlynąja vėliava, pasipuošė du Klaipėdos paplūdimiai – Smiltynės ir II Melnragės. Kad paplūdimys turėtų teisę iškelti Mėlynąją vėliavą, jis turi atitikti reikalavimus aplinkosaugos, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose. Kartu su Mėlynosios vėliavos iškėlimu Klaipėdoj...
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Šią vasarą Kretingoje, Vytauto gatvėje, prasidės rekonstrukcijos darbai – bus rekonstruojamas beveik kilometro ilgio ruožas, miesto teritorijoje jungiantis magistralinį kelią A11 Šiauliai–Palanga ir krašto kelią Nr. 216 Gargždai–Kretinga. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, ši...
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-23 13:32
Ekonomikos ir inovacijų ministerija septynių šalies savivaldybių infrastruktūros projektams vystyti paskirstė 11,7 mln. eurų finansavimą. Savivaldybėms suteiktos lėšos padės įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infras...
nuotrauka
2023-05-23 11:47
Naujoji Juodkrantės keleivinių laivų uosto prieplaukos marina (teritorija) projektuojama į šiaurę nuo esamos keleivinių laivų prieplaukos. Planuojama, kad Juodkrantės uostas talpins apie 80 įvairaus dydžio laivų ir taps visam Klaipėdos regionui svarbiu objektu, kuris leis reguliariu viešojo vandens ...
nuotrauka
2023-05-19 09:23
Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia naujovė. Savivaldybė inicijavo naujos muzikinės programos išmaniajam fontanui Danės skvere sukūrimą. Sumanymą įgyvendino Klaipėdos koncertų salė, kuri iš ryškiausių įstaigoje atliekamų kūrinių parengė unikalią ir originalią muzikinę programą.
nuotrauka
2023-05-19 06:48
Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas. Po įvykusio balsavimo įstatymui pritarta – jis turėtų įsigalioti jau šių metų liepą.
nuotrauka
2023-05-18 06:45
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir periodiškai gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės, nuolat vertina informaciją, bendradarbiauja ...
nuotrauka
2023-05-12 13:57
Kauno apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimu, bendrininkaujant kartu su artimu giminaiči...
nuotrauka
2023-05-12 13:23
2013-2021 m. gyvenimo kokybė gerėjo visose kaimiškosiose savivaldybėse, labiausiai jose išvystytos švietimo paslaugos bei viešoji infrastruktūra. Didžiausią pažangą padarė Kalvarija, 2013-2020 m. užėmusi paskutinę savivaldybių gyvenimo kokybės indekso (GKI) vietą ir 2021 m. pakilusi į 55-ą poziciją.
nuotrauka
2023-05-12 10:54
Plungės rajone įsikūręs nedidelis Žemaitijos miestelis gali pasigirti ne tik turtinga istorija, bet didžiuojasi ir kultūros paveldo pastatų ansambliu, originaliomis lauko skulptūromis, meno kūrėjus iš viso pasaulio liepos mėnesį viliojančiu SOFIJOS festivaliu.
nuotrauka
2023-05-12 10:41
Bus rekonstruojamas Vilniaus Elektrinės tiltas prie Bukčių miško, vilniečių pramintas Bruklino vardu. Jis sujungs kairėje upės pusėje projektuojamus takus palei Eigulių ir Elektrinės gatves – su Miškinių gatve ir Lazdynų rajonu dešinėje pusėje. Iki šiol naudotas tik inžineriniams tinklams, po rekons...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse