2024 liepos 15 d. pirmadienis, 12:16
Reklama  |  facebook

Gargžduose projektuojamas modernus daugiafunkcis sporto centras

2017-09-07 11:12
Klaipėdos rajono savivaldybė planuoja artimiausiu metu gauti leidimą modernaus daugiafunkcio sporto centro Gargžduose statybai. Daugiafunkcio sporto centro pastatų, jų išdėstymo, paskirties, susisiekimo ir komunikacijų projektinius pasiūlymus pateikė konkursą laimėję UAB „Hidrostatyba“ ir „Tiksli forma“ architektai.
nuotrauka
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.


Minimos įmonės
Hidrostatyba, UAB
Tiksli forma, UAB
Klaipėdos r. savivaldybė,

Savivaldybė – viena patraukliausių investuotojams

Klaipėdos rajono savivaldybė – viena iš nedaugelio galinčių pasigirti nuolat augančiu gyventojų skaičiumi. Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau keletą metų įvardija Klaipėdos rajono savivaldybę viena pirmaujančių mažųjų savivaldybių indekse. Čia vienam žmogui tenkančių tiesioginių užsienio investicijų ir materialinių investicijų dydis – vienas iš didžiausių Lietuvoje.

Klaipėdos rajono savivaldybės geografinė padėtis – itin palanki čia besikuriančioms įmonėms. Visai netoli regiono centras – Klaipėdos miestas. Vieta, parinkta daugiafunkciam sporto centrui statyti, taip pat patraukli – iki autostrados vos 2 km, todėl jį pasiekti bus patogu ir iš toliau atvykstantiems.

Nedidelis nedarbo lygis, kvalifikuoti specialistai, nuosekliai gerėjanti infrastruktūra ir čia įsikuriančios įmonės leidžia Klaipėdos rajonui augti, turėti ambicijų, plačių užmojų ir realių galimybių juos įgyvendinti.

Planuojamas trijų pastatų kompleksas

Daugiafunkcį sporto centrą Gargžduose turėtų sudaryti 3 pastatai. Dariaus ir Girėno g. 4 planuojama pastatyti iki 3 aukštų, apie 7,5 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcį sporto centrą iš trijų pastatų. Planuojama pastatyti 25 metrų ilgio, 4 takelių baseino pastatą su įvairiomis pirtimis, 100 vietų tribūnomis, priimamuoju, administracinėmis patalpomis, rūbinėmis, universalia sporto sale, tinkama sportui ir konferencijoms. Ruošiamasi pastatyti ir pastatą su universalia sporto sale ir 1 tūkst. vietų tribūnomis, rūbinėmis, administracijos patalpomis, įvairiomis erdvėmis sportui. Planuojama statyti ir ledo ritulio arenos pastatą su 200 vietų tribūnomis, rūbinėmis, techninėmis patalpomis. Greta pastato ketinama įrengti laisvalaikio ir renginių erdvę, 2 teniso kortus ir 2 tinklinio aikšteles, 2 universalias sporto aikšteles, mažojo golfo aikštelę, vaikų žaidimo aikštelę, pėsčiųjų ir dviračių takus, automobilių stovėjimo aikštelę.

Pastatai bus A energinio efektyvumo klasės. Projektuojant daugiafunkcį sporto centrą nuspręsta naudoti aplinką tausojančią alternatyvią šildymo sistemą: pastatai bus šildomi naudojant centralizuotus šildymo tinklus ir geoterminę energiją. 30–40 proc. energijos bus sutaupoma ir todėl, nes baseino ir ledo arenos pastati bus vienas šalia kito: energija, naudojama šaldyti ledo arenai, bus naudojama ir baseino šildymui.

Trijų pastatų kompleksas tiks nedidelio miesto aplinkai, o naujos susisiekimo komunikacijos ir žaliųjų plotų erdvės padės kurti funkcionalią ir jaukią aplinką, atitinkančią miestiečių poreikius. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gyčio Kasperavičiaus, daugiafunkcis sporto centras bus unikalus ir savo dizainu: „Pastatai suprojektuoti įvertinus urbanistinę aplinką. Daugiafunkcis sporto centras išsiskiria unikaliu erdvių panaudojimu: trimis pastatais sujungiamas ledas, vanduo ir aikštė. Pastatų kompleksas turės ir savo atskirą viešą erdvę, kuri bus pasiekiama miesto keliais, takais. Estetiškas pastatų dizainas kuria lengvumo įspūdį, lengvai įsilieja į Gargždų miesto aplinką.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Reikalinga privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė

Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo Dačkausko teigimu, didžiausia siekiamybė – visus 3 pastatus pastatyti iš karto: „Didžiausią teigiamą socialinę, ekonominę, kultūrinę, demografinę naudą ne tik Gargždams, bet ir visam Klaipėdos rajonui pasiektume pastatę visą kompleksą iš karto. Šio projektos įgyvendinimas pagerins vietinių gyventojų gyvenimo kokybę, atsiras naujų darbo vietų, o Gargžduose atsigaus pietinė miesto dalis. Jau vykdomos visos reikalingos procedūros, kad daugiafunkcis sporto centras Gargžduose būtų ne tik svajonė. Šiuo metu dedame visas pastangas, kad statybų finansavimo našta netektų vien Savivaldybei, ieškome įvairių finansavimo galimybių, privačių investuotojų, kurie norėtų bendradarbiauti su Savivaldybe, matytų naudą privataus ir viešojo sektoriaus partnerystėje.“

Klaipėdos rajono savivaldybės sėkmingo bendradarbiavimo su privačiu verslu pavyzdys – Drevernos mažųjų laivų uosto perdavimas koncesininkams UAB „Hortivita“: buvo įrengta dar viena krantinė, poilsio nameliai, kavinė, daugėja paslaugų, o turistų srautai ženkliai išaugo.

Augant gyventojų skaičiui, trūksta sporto bazių

Teigiama, kad nuolat augant Klaipėdos rajono gyventojų skaičiui, daugėjant sportuojančių žmonių, ryškėja sporto bazių trūkumo problema. Savivaldybė kurį laiką ieškojo sprendimo, kaip būtų galima patenkinti visų sporto šakų mėgėjų ir profesionalų poreikį užsiiminėti mėgstama sporto šaka. Ypač jaučiamas uždaros sporto salės poreikis šaltuoju sezonu. Klaipėdos rajono savivaldybė rado sprendimą: atsižvelgiant į esamus savivaldybės bendruomenės poreikius ir pasiūlymus bei į Klaipėdos rajono politikų priimtus strateginius sprendimus, jau baigiamas daugiafunkcio sporto centro pastato Gargždų mieste projektavimas.

„Tai labai svarbus projektas ne tik Gargždams, bet ir visam Klaipėdos rajonui. Daugiafunkcis sporto centras taptų regiono traukos centru. Žmonių sveikata, gyvenimo kokybė – mūsų prioritetas. Planuojame, kad šiame sporto centre žmonės galės ne tik sportuoti, bet ir pailsėti, pasimėgauti vandens pramogomis, pirtimis, čiužinėti ledo arenoje. Į rajoną pritrauktume daugiau turistų, aktyvaus poilsio mėgėjų“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centro direktoriaus Vaido Liutiko, sportuojančių žmonių krašte – daugiafunkcis sporto centras būtinas: „Lietuvoje buvo statoma daug krepšinio arenų, vadintų daugiafunkciais centrais, tačiau Gargždų daugiafunkcis sporto centras pateisins savo pavadinimą – čia vietos ras ir visus reikalavimus atitinkančių patalpų sulauks įvairių sporto šakų atstovai. Tai strateginis statinys, kurio universalioje salėje vyktų ne tik sporto varžybos, bet ir kultūriniai renginiai, o laisvalaikio zonoje ilsėsis tiek rajono gyventojai, tiek turistai. Šis sporto centras būtų vienintelis toks visame regione.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Ne prabanga, o būtinybė!

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Strakšytė informuoja, kad šiuo metu Klaipėdos rajone nėra nė vieno baseino, kuris yra būtinas mokant moksleivius plaukti bei siekiant stiprinti jų fizinę sveikatą ir sudarant sąlygas suaugusiems rajono gyventojams sportuoti ar sveikai leisti laisvalaikį. Vyriausybė yra patvirtinusi Vaikų mokymo plaukti bendrojo lavinimo mokyklose programą, Švietimo ir mokslo ministerija – Mokinių, besimokančių pagal pradinio ugdymo programas, mokymo plaukti proceso vykdymo rekomendacijas.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, minėtų teisės aktų kokybiško įgyvendinimo neįmanoma užtikrinti neturint baseino: „Išmokti plaukti ypač aktualu pradinių klasių mokiniams. Rajono mokyklose šiemet mokėsi beveik du tūkstančiai pradinukų, iš jų 878 Gargžduose. Mokymo plaukti rekomendacijos numato, kad užsiėmimai pradinių klasių mokiniams turi vykti baseine, kurio ilgis ne trumpesnis nei 15 metrų, o įgytų praktinių įgūdžių patikrinimas gali būti vykdomas baseine, kurio gylis bent vienoje pusėje ne mažesnis nei 1,5 metro. Klaipėdos rajonas – keturių vandenų kraštas – tikrai nusipelno turėti visus reikalavimus atitinkantį baseiną.“

Išplatintame informaciniame pranešime skelbiama, kad Klaipėdos rajonui augant ir plečiantis, investuojant į kokybišką žmonių gyvenimą, atnaujinant stadionus, įrengiant naujas sporto aikšteles, remiant sporto stovyklas, bendruomenių iniciatyvas, turėti daugiafunkcį sporto centrą, po kurio stogu tilptų visos sporto šakos bet kokiu oru – būtina.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pažymi, kad investuoti į daugiafunkcį sporto centrą naudinga ir verslui: „Tikimės, kad investuoti į tokį objektą ryšis ir verslas. Toks projektas būtų naudingas visiems – verslas gautų pajamų, o Savivaldybė patenkintų gyventojų poreikius, kuriems vien biudžeto lėšų nepakanka. Po stažuočių užsienyje matau bendrą kryptį investuoti į žmonių laisvalaikį, jų fizinę veiklą. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje net ir du netoliese esantys po 20 tūkst. gyventojų turintys miestai turi po sporto centrą su baseinu. Daugiafunckis sporto centras Gargžduose yra ne prabanga, o būtinybė: žmonėms reikia vietos atsipalaiduoti, sportuoti. Bendradarbiaujant savivaldai ir verslui, galime pastatyti modernų daugiafunkcį sporto centrą, kur vyks aukščiausio lygio varžybos, kur sportuos ir ilsėsis Klaipėdos rajono gyventojai bei svečiai.“
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-12 11:36
Klaipėdoje toliau gerinama infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Darbai neseniai baigti Šilutės plente, ties bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorija, taip pat – Dubysos gatvėje. Šilutės plente įrengta daugiau nei pusė kilometro naujų takų, Dubysos gatvėje – daugiau nei 300 metrų. Abiejuose...
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...
nuotrauka
2024-07-05 15:14
Jau keletą metų Marijampolės savivaldybėje vyksta ypač intensyvūs ugdymo įstaigų stadionų ir sporto aikštynų atnaujinimo darbai. Šią savaitę atnaujintų sporto objektų sąrašas pasipildė dar vienu – Sūduvos gimnazijos stadionu. Su rangovais susitiko bei atliktus darbus įvertino Marijampolės savivaldyb...
nuotrauka
2024-07-05 14:34
Vilniuje po rekonstrukcijos pašventintas ir lankymui atidarytas Liuteronų sodas – Vilniaus evangelikų senosios kapinės ant Tauro kalno. Sovietmečiu likvidavus kapines teritorija buvo žinoma kaip parkas šalia Vilniaus santuokų rūmų. Rekonstruotas ir dabar šios vietos istoriją ir tikrąją paskirtį su d...
nuotrauka
2024-07-05 10:52
Liepos 12 d. po 2,5 metų trukusių atnaujinimo darbų lankytojams duris atvers „baltąja gulbe“ vadinama istorinė miesto rotušė. Daugiau nei 1500 kv. m. pastatas po didžiausio remonto per pastaruosius kelis dešimtmečius pasitiks su unikalia, Kauno miestui skirta ekspozicija, parodoms ir edukacijai skir...
nuotrauka
2024-07-04 14:14
Pastačius naują mokyklą Tauralaukyje, senosios Tauralaukio progimnazijos teritorija Klaipėdos gatvėje netrukus ištuštės. Čia ruošiamasi rekonstrukcijos darbams. Jau pasirašyta rangos darbų sutartis dėl vieno iš pastatų atnaujinimo – artimiausiu metu pokyčių sulauks statinys, kuriame buvo ugdomi prad...
nuotrauka
2024-07-03 13:43
Prasideda kasmetinės meno rėmimo programos „Kuriu Vilnių" paraiškų teikimo etapas. Menininkai yra kviečiami iki rugsėjo 16 d. siūlyti kūrinių idėjas iš anksto parinktoms Vilniaus erdvėms papuošti.
nuotrauka
2024-07-02 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė pristato sostinės gynybos politikos planą, kurį sudaro dvi pagrindinės – civilinės saugos stiprinimo ir paramos gynybai – dalys. Planuojama įsigyti kontrmobilumo priemonių, įrengti treniruočių erdvę dronams, plėsti priedangų tinklą.
nuotrauka
2024-07-02 14:24
Tokios Atgimimo aikštės, kokia yra dabar, klaipėdiečiai ir miesto svečiai daugiau nebematys – teritorija jau juosiama statybinėmis tvoromis ir rengiamasi pradėti rekonstrukcijos darbus. Artimiausiu metu čia startuos detalūs archeologiniai tyrinėjimai, kartu bus įrengiama spraustasienė, pamatų poliai...
nuotrauka
2024-07-01 09:41
Abipus Nemuno krantų ryškėjant dviejų naujų tiltų vietoms, visuomenei oficialiai pristatyta ir būsima trečioji. Šįkart – per Nerį. 312 metrų ilgio dviratininkų ir pėsčiųjų tiltas taps itin svarbia jungtimi tarp Senamiesčio ir Vilijampolės. Statybas planuojama pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2024-06-28 08:38
Praėjusiais metais modernizavus net 20 sporto aikštynų prie sostinės ugdymo įstaigų, spartūs darbai tęsiami ir šiemet. Aikštynų remonto projektų įgyvendinimui 2024 m. savivaldybės biudžete skirta apie 6 mln. eurų – numatoma, kad šių lėšų pakaks beveik dviejų dešimčių aikštynų įrengimui ar atnaujinim...
nuotrauka
2024-06-28 08:21
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios įstaigos – Kultūros infrastruktūros centro. Sutartyje numatyti konkretūs abiejų pusių įsipareigojimai: Kultūros infrastruktūros centras rūpinsis projekto parengimu, pastato atnaujinimu, o savi...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.