2024 vasario 23 d. penktadienis, 23:27
Reklama  |  facebook

Gargžduose projektuojamas modernus daugiafunkcis sporto centras

2017-09-07 11:12
Klaipėdos rajono savivaldybė planuoja artimiausiu metu gauti leidimą modernaus daugiafunkcio sporto centro Gargžduose statybai. Daugiafunkcio sporto centro pastatų, jų išdėstymo, paskirties, susisiekimo ir komunikacijų projektinius pasiūlymus pateikė konkursą laimėję UAB „Hidrostatyba“ ir „Tiksli forma“ architektai.
nuotrauka
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.


Minimos įmonės
Hidrostatyba, UAB
Tiksli forma, UAB
Klaipėdos r. savivaldybė,

Savivaldybė – viena patraukliausių investuotojams

Klaipėdos rajono savivaldybė – viena iš nedaugelio galinčių pasigirti nuolat augančiu gyventojų skaičiumi. Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau keletą metų įvardija Klaipėdos rajono savivaldybę viena pirmaujančių mažųjų savivaldybių indekse. Čia vienam žmogui tenkančių tiesioginių užsienio investicijų ir materialinių investicijų dydis – vienas iš didžiausių Lietuvoje.

Klaipėdos rajono savivaldybės geografinė padėtis – itin palanki čia besikuriančioms įmonėms. Visai netoli regiono centras – Klaipėdos miestas. Vieta, parinkta daugiafunkciam sporto centrui statyti, taip pat patraukli – iki autostrados vos 2 km, todėl jį pasiekti bus patogu ir iš toliau atvykstantiems.

Nedidelis nedarbo lygis, kvalifikuoti specialistai, nuosekliai gerėjanti infrastruktūra ir čia įsikuriančios įmonės leidžia Klaipėdos rajonui augti, turėti ambicijų, plačių užmojų ir realių galimybių juos įgyvendinti.

Planuojamas trijų pastatų kompleksas

Daugiafunkcį sporto centrą Gargžduose turėtų sudaryti 3 pastatai. Dariaus ir Girėno g. 4 planuojama pastatyti iki 3 aukštų, apie 7,5 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcį sporto centrą iš trijų pastatų. Planuojama pastatyti 25 metrų ilgio, 4 takelių baseino pastatą su įvairiomis pirtimis, 100 vietų tribūnomis, priimamuoju, administracinėmis patalpomis, rūbinėmis, universalia sporto sale, tinkama sportui ir konferencijoms. Ruošiamasi pastatyti ir pastatą su universalia sporto sale ir 1 tūkst. vietų tribūnomis, rūbinėmis, administracijos patalpomis, įvairiomis erdvėmis sportui. Planuojama statyti ir ledo ritulio arenos pastatą su 200 vietų tribūnomis, rūbinėmis, techninėmis patalpomis. Greta pastato ketinama įrengti laisvalaikio ir renginių erdvę, 2 teniso kortus ir 2 tinklinio aikšteles, 2 universalias sporto aikšteles, mažojo golfo aikštelę, vaikų žaidimo aikštelę, pėsčiųjų ir dviračių takus, automobilių stovėjimo aikštelę.

Pastatai bus A energinio efektyvumo klasės. Projektuojant daugiafunkcį sporto centrą nuspręsta naudoti aplinką tausojančią alternatyvią šildymo sistemą: pastatai bus šildomi naudojant centralizuotus šildymo tinklus ir geoterminę energiją. 30–40 proc. energijos bus sutaupoma ir todėl, nes baseino ir ledo arenos pastati bus vienas šalia kito: energija, naudojama šaldyti ledo arenai, bus naudojama ir baseino šildymui.

Trijų pastatų kompleksas tiks nedidelio miesto aplinkai, o naujos susisiekimo komunikacijos ir žaliųjų plotų erdvės padės kurti funkcionalią ir jaukią aplinką, atitinkančią miestiečių poreikius. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gyčio Kasperavičiaus, daugiafunkcis sporto centras bus unikalus ir savo dizainu: „Pastatai suprojektuoti įvertinus urbanistinę aplinką. Daugiafunkcis sporto centras išsiskiria unikaliu erdvių panaudojimu: trimis pastatais sujungiamas ledas, vanduo ir aikštė. Pastatų kompleksas turės ir savo atskirą viešą erdvę, kuri bus pasiekiama miesto keliais, takais. Estetiškas pastatų dizainas kuria lengvumo įspūdį, lengvai įsilieja į Gargždų miesto aplinką.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Reikalinga privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė

Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo Dačkausko teigimu, didžiausia siekiamybė – visus 3 pastatus pastatyti iš karto: „Didžiausią teigiamą socialinę, ekonominę, kultūrinę, demografinę naudą ne tik Gargždams, bet ir visam Klaipėdos rajonui pasiektume pastatę visą kompleksą iš karto. Šio projektos įgyvendinimas pagerins vietinių gyventojų gyvenimo kokybę, atsiras naujų darbo vietų, o Gargžduose atsigaus pietinė miesto dalis. Jau vykdomos visos reikalingos procedūros, kad daugiafunkcis sporto centras Gargžduose būtų ne tik svajonė. Šiuo metu dedame visas pastangas, kad statybų finansavimo našta netektų vien Savivaldybei, ieškome įvairių finansavimo galimybių, privačių investuotojų, kurie norėtų bendradarbiauti su Savivaldybe, matytų naudą privataus ir viešojo sektoriaus partnerystėje.“

Klaipėdos rajono savivaldybės sėkmingo bendradarbiavimo su privačiu verslu pavyzdys – Drevernos mažųjų laivų uosto perdavimas koncesininkams UAB „Hortivita“: buvo įrengta dar viena krantinė, poilsio nameliai, kavinė, daugėja paslaugų, o turistų srautai ženkliai išaugo.

Augant gyventojų skaičiui, trūksta sporto bazių

Teigiama, kad nuolat augant Klaipėdos rajono gyventojų skaičiui, daugėjant sportuojančių žmonių, ryškėja sporto bazių trūkumo problema. Savivaldybė kurį laiką ieškojo sprendimo, kaip būtų galima patenkinti visų sporto šakų mėgėjų ir profesionalų poreikį užsiiminėti mėgstama sporto šaka. Ypač jaučiamas uždaros sporto salės poreikis šaltuoju sezonu. Klaipėdos rajono savivaldybė rado sprendimą: atsižvelgiant į esamus savivaldybės bendruomenės poreikius ir pasiūlymus bei į Klaipėdos rajono politikų priimtus strateginius sprendimus, jau baigiamas daugiafunkcio sporto centro pastato Gargždų mieste projektavimas.

„Tai labai svarbus projektas ne tik Gargždams, bet ir visam Klaipėdos rajonui. Daugiafunkcis sporto centras taptų regiono traukos centru. Žmonių sveikata, gyvenimo kokybė – mūsų prioritetas. Planuojame, kad šiame sporto centre žmonės galės ne tik sportuoti, bet ir pailsėti, pasimėgauti vandens pramogomis, pirtimis, čiužinėti ledo arenoje. Į rajoną pritrauktume daugiau turistų, aktyvaus poilsio mėgėjų“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centro direktoriaus Vaido Liutiko, sportuojančių žmonių krašte – daugiafunkcis sporto centras būtinas: „Lietuvoje buvo statoma daug krepšinio arenų, vadintų daugiafunkciais centrais, tačiau Gargždų daugiafunkcis sporto centras pateisins savo pavadinimą – čia vietos ras ir visus reikalavimus atitinkančių patalpų sulauks įvairių sporto šakų atstovai. Tai strateginis statinys, kurio universalioje salėje vyktų ne tik sporto varžybos, bet ir kultūriniai renginiai, o laisvalaikio zonoje ilsėsis tiek rajono gyventojai, tiek turistai. Šis sporto centras būtų vienintelis toks visame regione.“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos nuotr.

Ne prabanga, o būtinybė!

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Strakšytė informuoja, kad šiuo metu Klaipėdos rajone nėra nė vieno baseino, kuris yra būtinas mokant moksleivius plaukti bei siekiant stiprinti jų fizinę sveikatą ir sudarant sąlygas suaugusiems rajono gyventojams sportuoti ar sveikai leisti laisvalaikį. Vyriausybė yra patvirtinusi Vaikų mokymo plaukti bendrojo lavinimo mokyklose programą, Švietimo ir mokslo ministerija – Mokinių, besimokančių pagal pradinio ugdymo programas, mokymo plaukti proceso vykdymo rekomendacijas.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, minėtų teisės aktų kokybiško įgyvendinimo neįmanoma užtikrinti neturint baseino: „Išmokti plaukti ypač aktualu pradinių klasių mokiniams. Rajono mokyklose šiemet mokėsi beveik du tūkstančiai pradinukų, iš jų 878 Gargžduose. Mokymo plaukti rekomendacijos numato, kad užsiėmimai pradinių klasių mokiniams turi vykti baseine, kurio ilgis ne trumpesnis nei 15 metrų, o įgytų praktinių įgūdžių patikrinimas gali būti vykdomas baseine, kurio gylis bent vienoje pusėje ne mažesnis nei 1,5 metro. Klaipėdos rajonas – keturių vandenų kraštas – tikrai nusipelno turėti visus reikalavimus atitinkantį baseiną.“

Išplatintame informaciniame pranešime skelbiama, kad Klaipėdos rajonui augant ir plečiantis, investuojant į kokybišką žmonių gyvenimą, atnaujinant stadionus, įrengiant naujas sporto aikšteles, remiant sporto stovyklas, bendruomenių iniciatyvas, turėti daugiafunkcį sporto centrą, po kurio stogu tilptų visos sporto šakos bet kokiu oru – būtina.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pažymi, kad investuoti į daugiafunkcį sporto centrą naudinga ir verslui: „Tikimės, kad investuoti į tokį objektą ryšis ir verslas. Toks projektas būtų naudingas visiems – verslas gautų pajamų, o Savivaldybė patenkintų gyventojų poreikius, kuriems vien biudžeto lėšų nepakanka. Po stažuočių užsienyje matau bendrą kryptį investuoti į žmonių laisvalaikį, jų fizinę veiklą. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje net ir du netoliese esantys po 20 tūkst. gyventojų turintys miestai turi po sporto centrą su baseinu. Daugiafunckis sporto centras Gargžduose yra ne prabanga, o būtinybė: žmonėms reikia vietos atsipalaiduoti, sportuoti. Bendradarbiaujant savivaldai ir verslui, galime pastatyti modernų daugiafunkcį sporto centrą, kur vyks aukščiausio lygio varžybos, kur sportuos ir ilsėsis Klaipėdos rajono gyventojai bei svečiai.“
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse