Gauta 14 mln. Eur paskola komplekso „Vilniaus Džiazas“ vystymui Senamiestyje
Derybas dėl paskolos ir projekto analizę bankas pradėjo šių metų pradžioje. Šiuo metu aktyviai statomą kompleksą planuojama užbaigti 2025 m. viduryje, o iš viso į projektą investuojama apie 23 mln. Eur vystytojo nuosavų ir skolintų lėšų.
Projektas sujungs Senamiestį ir Rasų rajoną
„Vilniaus Džiazo“ kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 64 butais ir 10 komercinių patalpų pirmuose aukštuose, taip pat viešas Ričardo Gavelio vardo skveras ir kultūros vertybių registre esantis tvarkomas administracinis pastatas. Šiuo metu „Vilniaus džiaze“ pasirašyta daugiau kaip 20 preliminarių sutarčių dėl butų ir parduotos kelios komercinės patalpos. Butų kvadratinio metro kaina projekte svyruoja tarp 5 ir 12 tūkst. Eur.
Audrius Šapoka, už „Vilniaus Džiazo“ pardavimus ir rinkodarą atsakingos NT paslaugų bendrovės Ober-Haus vadovas, komentuoja, kad solidaus kreditoriaus paskola yra itin rimtas pasitikėjimo ženklas, liudijantis apie projekto koncepcijos aktualumą rinkoje ir didelę tikimybę jį sėkmingai užbaigti.
„Didelį kapitalą skolinantis bankas atlieka platų rizikos vertinimą, nuodugniai analizuoja vystytoją ir jo reputaciją, įkeičiamą turtą, laidavimus, rangovus, architektus, projektuotojus, paklausą ir begalę kitų faktorių. Šiaulių banko paskola tapo paskutiniu projekto elementu, garantuojančiu, kad jau kitąmet vilniečiai džiaugsis nauja kokybiška vieta laisvalaikiui ir nauja Senamiesčio funkcine jungtimi su istoriniu Rasų rajonu“, – sako pranešime cituojamas A. Šapoka.
Bendrovės „Unique Properties“ vizualizacijaKalbėdamas apie finansuojamo projekto pranašumus, Šiaulių banko Vilniaus regiono ir filialo verslo klientų direktorius Kęstutis Grinius pabrėžia ne tik jo unikalumą, bet ir partnerio patikimumą.
„Strateginėje sostinės vietoje įsikursiantis daugiabučių kompleksas „Vilniaus Džiazas“ – unikalus ir traukiantis dėmesį. Nors tai pirmasis mūsų NT plėtotojui „Unique Properties“ skirtas finansavimas, projekto sėkme tikime ne tik dėl aukščiausios klasės projektų įgyvendinimo patirtį sukaupusio įmonės vadovo Gediminas Tursos, bet ir suburtos tikrų profesionalų komandos. Tikime, kad Vilniaus širdyje išdygsiantis projektas sulauks didelio susidomėjimo ir papuoš sostinę“, – sakė pranešime pacituotas K. Girnius.
„Vilniaus Džiazo“ statybų valdymu rūpinasi UAB „Incorpus“, rangovai neseniai užbaigė daugiaaukštės požeminės stovėjimo aikštelės statybų darbus. Komplekso architektūriniais sprendiniais rūpinosi „Do Architects“ studija (vyr. architektės Andrės Baldišiūtės vadovaujama komanda), o už istorinių pastatų tvarkybos darbus yra atsakinga UAB „Ekstra Statyba“ – viena labiausiai patyrusių Lietuvos architektūrinių kultūros vertybių tvarkymo įmonių, anksčiau dirbusi tokiuose objektuose kaip Sapiegų rūmai, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia, Medininkų pilis, Užutrakio dvaras, Vilniaus gynybinės sienos bastėja ir daugelyje kitų. Kultūros paveldo objekto tyrimus atliko ir tvarkybos darbų projektą parengė UAB „Atodangos“.
Kosto Baubino nuotr.
Bus išsaugotas į kompleksą įsiterpęs istorinis pastatas
„Vilniaus Džiazo“ daugiabutis rinkoje išsiskirs 4,5 m aukščio butų lubomis ir 4 m vitrininiais langais, taip pat itin kokybiškomis eksterjero ir interjero medžiagomis. Pirmo aukšto gyventojai turės nuosavus kiemelius, antrame ir trečiame aukštuose bus įrengti balkonai, o paskutiniame – privačios terasos.Kompleksą taip pat sudaro tvarkoma kultūros paveldo vertybė – 1200 kv. m. ploto vilniečio architekto Waclaw Syrtowt vadinamuoju „tarpukario retrospektyvizmo“ stiliumi suprojektuota tuometinio Lenkijos visuotinio vartotojų kooperatyvo „Spolem“ būstinė. 1936 m. statybos pastatas yra išsaugojęs nemažai vertingų fasado ir unikalių vidaus elementų, o miestiečiams jis pažįstamas dar ir dėl greta stovinčio ir eismui Drujos g. trukdančio sandėlio.
Didysis dviejų aukštų su mansarda istorinis pastatas yra atnaujinamas pritaikant šiandienos poreikiams, o minėtam sandėliui sukurtas unikalus architektūrinis sprendimas, išsprendžiantis pėsčiųjų ir dviratininkų saugaus eismo klausimus palei pastatą. Vystytojas kol kas derasi su galimais istorinės „Vilniaus Džiazo“ komplekso dalies pirkėjais arba nuomininkais, joje galėtų įsikurti išskirtiniai biurai, ambasada, švietimo, medicinos ar kita organizacija. Istorinio pastato naudotojai turės savo atskirą zoną požeminėje stovėjimo aikštelėje po nauju daugiabučiu.