2021 rugpjūčio 6 d. penktadienis, 6:05
Reklama  |  facebook

Ginčas dėl Panevėžio „Garso“ rekonstravimo išspręstas taikiai

2020-10-21 10:03
Vakar, spalio 20 d., Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) priėmė sprendimą išspręsti taikiai ginčą. Ginčas kilo dėl kino centro „Garsas“ statybą leidžiančio dokumento (SLD), kurį Panevėžio m. savivaldybė išdavė rekonstravimui.
nuotrauka
Kino teatras „Garsas“ Panevėžyje. Panevėžio m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio m. savivaldybė,
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ),

Toks Statybos inspekcijos sprendimas priimtas spalio 7 d.sulaukus Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (KPD) išvados, kad pastaroji suderintų statinio rekonstravimo projektą, kuriam išduotas teisme ginčijamas SLD. Kadangi pašalinti abu pažeidimai, dėl kurių Statybos inspekcija inicijavo bylą, tolesnis bylinėjimasis būtų netikslingas, rašoma Statybos inspekcijos pranešime, ir galimai sukeltų valstybei finansinę žalą.

KPD, įvertinęs kultūros paskirties pastato, esančio Respublikos g. 40, Panevėžyje, rekonstrukcijos projektą, papildomai atliktą 2020-07-23 paveldosauginę (specialiąją) ekspertizę, Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvadą, kurioje keltos abejonės dėl sprendinių teisėtumo, taip pat Panevėžio m. savivaldybės tarybos 2020-01-30 sprendimu pakeisto Panevėžio miesto istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos ribų nustatymo bei tvarkymo specialiojo plano sprendinius, spalio 7 d. pateikė išvadą, kad neprieštarauja taikos sutarties sudarymui, kadangi rekonstravimo projektui pritaria ir pateikus jį KPD suderintų.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad, Panevėžio m. savivaldybės tarybai 2020-01-30 patvirtinus specialiojo plano pakeitimą, buvo pašalintas ir kitas Statybos inspekcijos SLD tikrinimo metu nustatytas pažeidimas dėl statinio projekto atitikties teritorijų planavimo dokumente nustatytam aukštingumo sprendiniui.

Bylinėjimosi metu, siekiant papildomai įsitikinti projekto atitiktimi specialiojo plano sprendiniams ir išsklaidyti bet kokias abejones dėl jo teisėtumo, kaip rašoma pranešime, atlikta 2020-07-23 paveldosaugos (specialiosios) ekspertizė. Paveldosaugos ekspertizėje rekonstravimo projektas taip pat įvertintas teigiamai, t. y. konstatuota, kad projektas atitinka paveldosaugos reikalavimus ir specialiojo plano keitimo sprendinius.

„Atsižvelgdama į pasikeitusius teritorijų planavimo dokumentų sprendinius, paveldosaugos ekspertizę, KPD, įgaliotos derinti projektus ir spręsti dėl statybos kultūros paveldo vietovėse galimumo, pateiktas išvadas, bei į tai, kad ši įstaiga neturi pastabų statinio projekto sprendiniams, t. y. suderintų projektą, Statybos inspekcija nebeturi pagrindo toliau tęsti bylos nagrinėjimą teisme, nes visi nustatyti pažeidimai yra pašalinti. Todėl Statybos inspekcija spalio 20 d. pasirašė su Panevėžio miesto savivaldybės administracija taikos sutartį, kuria nuspręsta SLD nenaikinti. Dėl taikos sutarties patvirtinimo galutinį sprendimą priims teismas“, – pranešime cituojamas Statybos inspekcijos vyriausiasis patarėjas Aidas Valys.

Statybos inspekcija primena, kad baigusi tyrimą dėl kultūros paskirties pastato, esančio Respublikos g. 40, Panevėžyje, rekonstrukcijai išduoto SLD teisėtumo, nustatė, kad Panevėžio m. savivaldybės administracija SLD išdavė pažeisdama teisės aktuose nustatytus reikalavimus. Statybos inspekcijos surašytame SLD patikrinimo akte konstatuota, kad pastato rekonstravimo projektas Statybos įstatymo nustatyta tvarka nepateiktas derinti KPD, taip pat nustatyta, kad rekonstravimo projekto sprendiniai dėl pastato aukštingumo (25 m) pažeidė statybos leidimo išdavimo metu galiojusiame Panevėžio m. istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos ribų nustatymo bei tvarkymo specialiajame plane (specialusis planas) nustatytus sprendinius dėl aukščiausio galimo pastato aukščio (19 metrų).

Kitame Statybos įstatymo straipsnyje nurodyta, kad projektų sprendinių atitiktį nustatytiems reikalavimams KPD tikrina, kai statybos darbai projektuojami kultūros paveldo statinyje, jo teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje. Šiuo atveju kultūros paskirties pastatas, esantis Respublikos g. 40, Panevėžyje, yra kultūros paveldo vietovėje. Taigi, vadovaujantis Statybos įstatymo nuostatomis, Panevėžio m. savivaldybė statybos leidimo išdavimo proceso metu privalėjo KPD pateikti derinti rekonstravimo projektą, tačiau šios pareigos neįvykdė.

Taip pat Statybos inspekcija primena, kad vykdyto tyrimo metu bent du kartus raštu kreipėsi į KPD, prašydama pateikti išvadą dėl pastato rekonstravimo projekto sprendinių atitikties specialiajame plane nustatytiems paveldosaugos reikalavimams, KPD išduotiems specialiesiems paveldosaugos reikalavimams ir kitiems teisės aktams pagal įstaigai priskirtą kompetenciją, tačiau šios institucijos išvados iki kreipimosi į teismą dienos dėl rekonstravimo projekto sprendinių teisėtumo negavo. Todėl, laikydamasi teisės aktuose nustatytų kreipimosi į teismą terminų, Statybos inspekcija privalėjo kreiptis į teismą laiku, nesulaukusi minėtų KPD išvadų.
Statybunaujienos.lt
Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2021-08-05 10:33
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) neretai teiraujamasi, ar pagalbiniame ūkio paskirties pastate galima gyventi? Statybos inspekcija primena, kad pagalbinis ūkio paskirties pastatas, kaip ir bet kuris kitas statinys, turi aiškiai reglamentuotą paskirtį ir ...
nuotrauka
2021-08-04 16:34
Norint išsiaiškinti, ar planuojamiems stogo keitimo darbams reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), pirmiausia reikėtų žinoti, kokios statybos rūšies darbus ketinama atlikti.
nuotrauka
2021-08-02 11:00
Abejojate, ar numatyti statybos darbai priskirtini statinio kapitaliniam remontui, ar rekonstravimui? Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kokie yra esminiai skirtumai tarp šių statybos rūšių.
nuotrauka
2021-07-29 09:58
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis. Ieškantiems išskirtinumo, jaukumo, erdvės, norintiems būti gamtoje ar vakarais stebėti žvaigždes neišeinant iš kambari...
nuotrauka
2021-07-26 10:09
Papildoma patalpa prie pastato ne tik apsaugo šildomas patalpas nuo vėjo, lietaus ar šalto oro, bet ir leidžia taupyti gyvenamojo būsto šildymo išlaidas, o papildomą patalpą įrengus pastate, sukuriama dar viena erdvė įvairiems daiktams laikyti. Visgi, norintiems pasistatyti pagalbines (ar papildomas...
nuotrauka
2021-07-22 10:05,      papildyta 2021-07-27 09:50, papildyta informacija
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – Statybos inspekcija) primena, kad prieš imantis tvoros statybos, verta išsiaiškinti, kokie reikalavimai jai keliami.
nuotrauka
2021-07-15 15:41
Vilniaus apygardos teismas tenkino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) apeliacinį skundą dėl Vilniaus m. apylinkės teismo nutarimo statytojui UAB „IREC Baltic“ skirti 5 000 eurų baudą. Teismas priėmė naują nutarimą, kuriuo už Stat...
nuotrauka
2021-07-08 07:33
Terasa – vienas iš maloniausių statinių šiltuoju metų laiku. Statybos inspekcija primena, ko reikia, kad terasa būtų statoma teisėtai.
nuotrauka
2021-07-08 07:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) Zujūnų seniūnijoje, Vilniaus rajono savivaldybėje, nustatė šiurkščius statybos pažeidimus – 6 gyvenamieji namai statomi savavališkai. Už šiuos pažeidimus statytojui gresia daugiau nei pusė šimto t...
nuotrauka
2021-06-30 16:44
Oro kondicionierius yra nepakeičiamas sprendimas karštomis vasaros dienomis, tačiau jį įsirengiant, būtina laikytis nustatytų taisyklių.
nuotrauka
2021-06-18 11:54
Namelis medyje – tai unikali erdvė poilsiui bei pramogoms, kuri skirta ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems, ekstremalių pojūčių mėgėjams, norintiems praleisti laiką gamtos apsuptyje. Ką svarbu žinoti, jeigu planuojate įsirengti tokį namelį?
nuotrauka
2021-06-10 16:22
Kiekvienas asmuo, nusprendęs įsigyti sodo sklypą, nori susikurti jaukią, funkcionalią aplinką, kad ji taptų erdve, kurioje smagu užsiimti ne tik sodininkyste, bet ir ilsėtis, pramogauti. Dažnas turi svajonių sodo viziją, tačiau ar visi norai gali būti įgyvendinti ir kaip?
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-02 07:50
Autonominės saulės elektrinės tapo prieinamos beveik visiems namų savininkams. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastebi, kad padaugėjo atvejų, kai gyventojams, nusprendusiems ant pastato stogo ar žemės sklype sumontuoti saulės el...
nuotrauka
2021-05-31 07:49
Pakartotinai patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pritarė jo teikimui tvirtinti savivaldybės tarybai.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-24 08:57
KLAUSIMAS. Vietoj rastinio ūkinio pastato (6 x 12 m), jį nugriovus, kaimiškoje vietovėje, privačiame sklype, planuojama statyti karkasinį (6 x 10 m). Ar reikalingas leidimas griauti ūkinį pastatą ir pastatyti naują?! Veiksmas vyks kaimiškoje rajono sodyboje, privačioje teritorijoje.
nuotrauka
2021-05-21 09:29
Artėjant maudynių ir žvejybos sezonui lieptas tampa erdve mėgautis vandens malonumais. Nusprendusiems įsirengti lieptą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pataria pirmiausia išsiaiškinti, ar planuojamas lieptas laikytinas statiniu....
nuotrauka
2021-05-19 09:03
KLAUSIMAS. Kur kreiptis, norint ūkio būdu statyti sodo namelį iki 80 kv. m? Kokių reikia dokumentų?

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja