2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 6:57
Reklama  |  facebook

„GreenUp“: kokios saulės elektrinių karštinės pamokos?

2023-04-26 07:00
Pernai Rusijos agresijos sukeltas ekonominis sąmyšis, be kita ko, smarkiai paskatino saulės elektrinių diegimą Lietuvoje, ir šioje tiesiog sprogusioje rinkoje vien tik įmonė „GreenUp“ apyvartą padidino beveik tris kartus.
nuotrauka
„GreenUp“ nuotr.


Minimos įmonės
Elektra man (GreenUp), UAB

Aistroms rinkoje aprimus, „GreenUp“ vykdomasis direktorius Tomas Žalnora tikisi, kad dabar galimi užsakovai saulės elektrines rinksis atsakingiau, visų pirma vertindami ilgalaikę jų naudojimo perspektyvą ir tiekėjų reputaciją.

„Įrangos tiekimo grandinės susitvarkė, vadinasi, įranga atpigo. Atpigo ir elektros energija, tačiau saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis (3–4 metai) išlieka labai patrauklus. Dabar užsakovai turėtų daugiau mąstyti apie įrangos kokybę ir ilgalaikį jos efektyvumą, garantinį ir pogarantinį aptarnavimą iš vienų rankų, elektrinės diegėjų reputaciją“, – sako vienas iš įmonės įkūrėjų T.Žalnora.

Aštuntus metus Vilniuje veikianti „GreenUp“ stato saulės parkus ir yra pastačiusi per 3 tūkst. saulės elektrinių individualiems gyvenamiesiems namams ir verslui, tad šiuo požiūriu yra viena lyderiaujančių įmonių Baltijos šalyse. Įmonė turi padalinius Klaipėdoje ir Šiauliuose, numato plėtrą į Latviją bei Vokietiją.

Svarbiausia reputacija, kokybė, garantijos, ilgalaikis efektyvumas

Apžvelgdamas pernykštį saulės elektrinių bumą, T.Žalnora pastebi, kad to ėmėsi įmonės, iki šiol užsiimdavusios kitokia veikla, kad atsirado nemažai „vieno žmogaus“ įmonių. Tad visų pirmiausia reikia pasverti, kokios tokių subjektų teikiamų paslaugų ir įrangos garantijos.

Tomas Žalnora„GreenUp“ vykdomasis direktorius
Tomas Žalnora.
„GreenUp“ nuotr.

„Mes jau aštunti metai užsiimame vien tik saulės elektrinėmis ir esame žinomų gamintojų oficialūs atstovai. Tai visų pirma reiškia, kad mums niekada nereikia laukti, jei garantiniu laikotarpiu prireikia pakeisti kokį nors elementą – viską turime patys. Taip pat vieni iš nedaugelių siūlome įrangos priežiūrą, įskaitant saulės modulių plovimą“, – savo įmonės pranašumus vardija T.Žalnora.

„GreenUp“ atstovaujamų saulės modulių portfelyje yra, pvz., „Hyunday Energy Solutions“ produkcija, kuriai suteikiama 25 metų garantija. Be to, ši įranga prastu oru veikia 80 proc. efektyviau, nei dauguma kitų rinkoje siūlomų saulės modulių. Suprantama, kad tokia stulbinama garantija suteikiama įmonei daug investavus į tyrimus.

„GreenUp“ taip pat yra oficialūs „Longi“, „Huawei“, „Goodwe“ produkcijos atstovai.

Pirmiausia – ESO sąlygos, tada konsultacijos ir modeliavimas

T.Žalnora sako pastebėjęs, kad pernai per saulės elektrinių karštinę tarp gyventojų kilo nemažai sumaišties, kai jų planus sudaužė iš ESO gautos prisijungimo sąlygos, numačiusios kartais itin nemažus prisijungimo kaštus ten, kur reikėjo tinklų rekonstrukcijos.

„Visiems galimiems mūsų klientams patariame neatidėliojant kreiptis į ESO, kad būtų aiški jų perspektyva. O neatidėlioti patariame todėl, kad bet kada gali būti paskelbtas naujas kvietimas teikti paraiškas finansinei paramai gauti“, – sako T.Žalnora.GreenUp

Tada „GreenUp“ specialistai konsultuojasi su klientu, kad išsiaiškintų energijos poreikį ir statinio potencialą elektros jėgainei įrengti. Nusprendus dėl būsimosios elektrinės galios, darbo imasi projektuotojai, kurie pateikia elektrinės modelį, atsižvelgdami į stogo orientaciją ir 10 metų saulės apšvietos duomenis.   

Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2023-09-21 07:47
Klaipėdoje vieši 20-ies Nyderlandų įmonių delegacija, suinteresuota Lietuvos jūrinių jėgainių parko statyba. Vizito tikslas - susipažinti su vietos verslais, pasiūlyti savo ekspertizę, bendradarbiavimą būsimiems jūrinio vėjo parko vystytojams ir susijusioms įmonėms.
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 12:41
Šią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį dėl magistralinio kelio Vilnius–Utena ruožo, esančio Utenos mieste, rekonstravimo darbų. Darbus kelio atkarpoje planuojama pradėti artimiausiu metu, baigti – kitų metų liepą.
nuotrauka
2023-09-20 11:51
Rugsėjį į Vilniaus gatves grįžusios transporto spūstys primena liūdną statistiką, kad vidutiniškai vilniečiai kamščiuose praleidžia maždaug 35 minutes per dieną arba 136 valandas per metus. Ekspertai įvardija dvi pagrindines to priežastis – infrastruktūros silpnybės ir gyventojų įpročiai.
nuotrauka
2023-09-19 14:42
Jau atlikta daugiau nei du trečdaliai suplanuotų dviejų (II ir III) kelio ruožų modernizavimo darbų įgyvendinant didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelio rekonstrukciją. Taip pat sparčiai įsibėgėja ir ilgiausio, beveik 16 km i...
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-15 15:08
Rugpjūčio pabaigoje pabaigtas trejų metų trukmės projektas - modernizuotas laivybos kelias Nemunu. Šios upės 200 km ilgio ruožas nuo Kauno iki Kuršių marių tapo tinkamas keleivinei, krovininei ir pramoginei laivybai visu laivybos sezonu.
nuotrauka
2023-09-13 16:03
Šiais metais Vilniaus miesto gatvės vėl bus skenuojamos siekiant įvertinti asfalto dangos nusidėvėjimą. Remiantis gautais duomenimis bus sudėlioti gatvių remonto prioritetai – tai leidžia ir kasmet sutaupyti apie 5 proc. gatvių remontui skiriamų lėšų.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-07 09:54
Avaringumu garsėjantis Vakarų Lietuvoje esantis krašto kelias Plungė-Vėžaičiai netrukus bus sutvarkytas. Tvarių miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pradeda atkarpos remonto darbus, taip užtikrindama kelio saugumą ir kokybę. Per penkis mėnesius planuojamo įgyvendinti projekto ver...
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...
nuotrauka
2023-09-05 14:22
Baigėsi kvietimas investicinei paramai biometano dujų gamybai bei biodujų valymo įrenginiams įrengti. Gautas rekordinis skaičius paraiškų – net 22 paraiškos už 67,75 mln. eurų.
nuotrauka
2023-08-30 14:12
Dar iki liepos pradžioje sostinėje vykusio NATO viršūnių susitikimo atnaujinus dalį Vilniaus gatvių, tvarių miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ imasi antrojo šio projekto etapo. Jo metu bus sutvarkytos Vilniaus vakarinės dalies gatvių, kiemų, pėsčiųjų ir dviračių takų dangos. Pe...
nuotrauka
2023-08-30 06:05
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ Tauragės rajone pradėjo saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo elektrinių parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoiti valdomą infra...
nuotrauka
2023-08-30 05:57
Po istorinės krovinio kelionės įvertinta Klaipėdos miesto gatvių būklė. Iš Klaipėdos uosto į bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklą Mažeikiuose vežtas krovinys Klaipėdos gatvėmis judėjo rugpjūčio 6-osios ir 7-osios naktimis.
nuotrauka
2023-08-25 08:10
Šiemet AB Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja skirti 13,5 mln. eurų inžinerinių saugaus eismo priemonių įrengimui, o tai dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. 2022 m. inžinerinių saugaus eismo priemonių plėtrai panaudota kiek daugiau nei 6 mln.
nuotrauka
2023-08-14 07:02
Lietuvai rengiantis Baltijos jūroje statyti pirmąjį vėjo jėgainių parką, Klaipėdos jūrų uostas aktyviai ruošiasi būti pagrindine platforma vėjo jėgainių gamybos pramonei bei jų priežiūros baze. Klaipėdos uosto pietinėje dalyje, buvusioje Tarptautinėje jūrų perkėloje, jau vyksta paruošiamieji darbai.
nuotrauka
2023-08-10 14:42
Skaitmenizacija palietė visas verslo sritis – prie daiktų interneto prijungta milijonai įrenginių, kurie generuoja didžiulius kiekius įvairių duomenų, tačiau daugelis sistemų vis dar veikia be „smegenų“, tai yra – ją apdorojančios programinės įrangos, nes trūksta ne tik duomenų analitikos specialist...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra