2024 gegužės 31 d. penktadienis, 0:33
Reklama  |  facebook

„Gubernijos“ alaus darykloje – naujos gamybos linijos: investuoja beveik 1,5 milijono eurų

2024-04-24 08:09
Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos" darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines. Kartu su naujais įrengimais į Šiaulius atkeliavo ir laboratorinė įranga, kuri padės nuolat užtikrinti taros kokybę.
nuotrauka
Bendrovės „MV Group Production“ nuotr.


Minimos įmonės
MV Group, UAB
Į linijų atnaujinimą investavus apie 1,5 mln. eurų, taip pat stiprinama specialistų komanda, kuri naujoves išnaudos pilnu pajėgumu ir, pasak įmonės atstovų, puoselės šimtametes aludarystės tradicijas.

„Kitąmet 360 metų švęsiančią „Guberniją" siekiame paversti viena konkurencingiausių alaus daryklų regione ir sustiprinti pozicijas rinkose. Dėl to investuojame į pirmaujančių tarptautinių gamintojų įrangą, kuri pakelia gamybos procesus į naują efektyvumo lygmenį ir atveria kelią dirbti našiau ir tvariau. Diegdami naujoves ir automatizuodami procesus, kartu kuriame aukštesnės pridėtines vertės darbo vietas – esame atviri talentams", – sako pranešime cituojamas Algirdas Čiburys, bendrovės „MV GROUP Production" generalinis direktorius.

Alaus daryklą Šiauliuose valdanti bendrovė „MV GROUP Production" į gamybos liniją, kurioje pradėtos naudoti čia pat iš ruošinių pagamintos PET plastiko pakuotės, investavo beveik 1 mln. eurų. Pakuočių gamybos technologija atkeliavo iš Italijos bendrovės „SMI Group", buvo sėkmingai įdiegta ir jau veikia. Kartu įsigyta laboratorinė įranga, kuria nuolat stebimi ir tikrinami taros kokybiniai parametrai.

MV GroupBendrovės
„MV Group Production“
nuotr.

„Siekiant kuo didesnio tvarumo, šiuolaikinė pakuotė gaminama kuo lengvesnė, sunaudojant kuo mažiau žaliavos. Be to, yra galimybė pakuotę gaminti iš antrinių, perdirbto plastiko, žaliavų. Anksčiau pakuotes iš ruošinių daryklai gamino mūsų partneriai, o dabar visa atsakomybė – pačios „Gubernijos" specialistų rankose. Kai pagaminti gėrimai supilstomi į ką tik čia pat suformuotus PET butelius, sumažėja įvairių rizikų ir lengviau užtikrinami lietuviškos produkcijos kokybės standartai", – privalumus vardija A. Čiburys

Gerinti eksporto rodiklius bendrovei padės ir nauja KEG pilstomo alaus linija. Joje sumontuota Vokietijos bendrovės „KEG-Technik" pagaminta įranga, plačiai naudojama aludarių visame pasaulyje. Apie 400 tūkst. eurų kainavusi įranga Lietuvos įmonei atvers didesnių eksporto galimybių – „MV GROUP Production" klientai tolimesniame užsienyje galės gauti šviežio pilstomo „Gubernijos" alaus ar giros. Galimybes eksportuoti gėrimus KEG talpose atvėrė sprendimas naudoti vienkartines KEG talpas iš plastiko, kuris yra 100 proc. perdirbamas.

Plačiau atverti eksporto rinkas užsibrėžusi „Gubernija" tuo pat metu siekia ir efektyviau valdyti išteklius. Kitąmet 360 metų sulauksianti darykla šiuo metu diegia energetinių resursų (vartojimo) monitoringo sistemą. Kadangi gėrimų gamybos procesai yra imlūs energijai, renkant ir analizuojant monitoringo duomenis galima atrasti sprendimų, kurie įmonei būtų labai naudingi, finansiškai apsimokėtų. Įvairiuose taškuose realiu laiku stebėti elektros, dujų, vandens suvartojimą leidžianti sistema specialistams padės užčiuopti, kur galima sutaupyti ir išteklius panaudoti efektyviau.

MV Group

„MV Group Production" nuotr.

„MV GROUP Production" vadovas A. Čiburys tvirtina, kad įdiegtos naujovės sukuria poreikį sparčiau plėsti komandos kompetencijas ir kelti darbuotojų kvalifikaciją. Todėl įmonėje organizuojami mokymai, kad specialistai kuo geriau išnaudotų modernios įrangos privalumus ir pajėgumus.
Statybunaujienos.ltAutomatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija