2021 spalio 20 d. trečiadienis, 7:12
Reklama  |  facebook

Į Vilniuje kuriamą Gamybos inovacijų slėnį bus investuota apie 10 mln. eurų

2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie 20 įvairių technologinių sričių ekspertinės konsultacijos. Slėnyje kviečiamos įsikurti Lietuvos ir užsienio valstybių įmonės bei fiziniai asmenys. Į slėnį bus investuota apie 10 mln. eurų.
nuotrauka
Gamybos inovacijų slėnio projektą įgyvendina UAB „Pažangios inovacijos“. Vizualizac.


Minimos įmonės
Pažangios inovacijos, UAB
Arginta, UAB
Baltled, UAB
Elinta, UAB
Aedilis, UAB
Proftools, UAB
Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda pažymi, kad šis projektas – unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. „Nedidelės gamybos įmonės, gamybos technologijų startuoliai ir pavieniai inovatoriai iki šiol neturi vienos erdvės savo veiklai ir jos auginimui. Todėl kuriame slėnį, kur išbandyti, tobulinti ir testuoti naujus skaitmeninius sprendimus bus žymiai greičiau dėl pas mus būsiančios infrastruktūros ir bendrai su partneriais sukauptų produktų kūrimo bei komercializavimo kompetencijų. Pramonė 4.0 ir 5.0 kontekste Europos Sąjunga ragina šalis daugiau investuoti į skaitmenines inovacijas, savo veikla realiai prisidėsime prie to, kad Lietuva taptų aukštųjų technologijų šalimi“, – cituojamas  G. Vilda.

Gamybos inovacijų slėnyje kitų metų pradžioje iškils 5000 m² pastatas. Jo infrastruktūra naudotis galės tiek tie, kuriems reikalinga 1 darbo vieta, tiek iki 15 darbuotojų turinčios gamybos įmonės, kurių veiklai reikia 200–600 m² ploto. Čia, kaip skelbia Gamybos inovacijų slėnis, veiks elektrotechnikos ir automatikos, pridėtinės gamybos, aplinkos kontroliavimo, mechaninio apdirbimo, robotikos ir integruotų automatinių sistemų, kokybės kontrolės ir kitos gamybinės laboratorijos. Slėnyje bus gamybai reikalinga įranga: CNC mechaninio apdirbimo, lazerinio pjovimo, liejimo staklės, pramoniniai robotai, automatikos bei metrologijos įranga, įskaitant rentgeno ir ultragarsinius matavimo prietaisus, suvirinimo įrenginiai, 3D spausdinimo įranga, įvairūs prototipų testavimo stendai, krautuvai ir kt. Iš viso į įrangą bus investuota virš 3 mln. eurų, ja naudotis galės visi, dirbantys Slėnyje. Pastate numatyta ir „švaraus kambario“ erdvė (ang. cleaning room), naudojama elektronikos ar medicinos pramonės reikmėms.

Atskiromis gamybos paslaugomis galės naudotis ir didesnės Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios norės išbandyti savo naujai sukurtas technologijas ar prototipus, ką sudėtinga padaryti serijinę produkciją gaminančiose įmonėse, kurioms nepatogu imtis vienetinių užsakymų. Slėnyje bus veikiama principu „ateik ir gamink“.

Gamybos inovacijų slėnyje bus teikiamos automatizavimo, robotizavimo, 3D prototipavimo, projektavimo ir testavimo, skaitmeninimo konsultavimo ir daugybė kitų su skaitmeninimu susijusių paslaugų. Greta specifinių gamybos sektoriui aktualių konsultacijų įmonės turės galimybes gauti ir verslo valdymo srities paslaugas: finansavimo, logistikos, rinkodaros, teisės, apskaitos ir kitas. Iš viso čia bus galima gauti apie 40 skirtingų specializuotų paslaugų, neskaitant infrastruktūros palaikymo ir verslo aptarnavimo paslaugų. Slėnis vystys ryšius su užsienio partneriais, todėl suteiks galimybes tarptautinei savo narių plėtrai.

„Mūsų tikslas – sukurti erdvę, kur įmonės ir asmenys galės koncentruotis tik į pagrindinę savo veiklą, o mes padėsime jiems spręsti kasdienius klausimus ir kartu ieškosime galimybių augimui ir plėtrai. Beje, užsienio kompanijoms padėsime suburti reikiamą komandą, nes turime plačius kontaktus gamybos sektoriuje. Siekiame sukurti moderniausią Baltijos šalyse taikomųjų pramoninių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklų centrą gamybos srityje, todėl rūpinsimės savo ekosistemos dalyviais visapusiškai“, – cituojamas Gamybos inovacijų slėnio direktorius G. Vilda.

Kalbėdamas apie Slėnio perspektyvas, G. Vilda pažymi, kad tikslas – padėti mažoms gamybos įmonėms ir startuoliams užaugti, todėl bus teikiamos inkubavimo ir akseleravimo paslaugos, svarstoma glimybė ateityje įkurti ir specializuotą investicinį fondą. 

Iki kol 2022 m. pradžioje bus pastatytas Slėnio pastatas, įmonės ir asmenys jau gali kreiptis konsultacijų CAD projektavimo, gamybos technologijų parinkimo, prototipavimo, pramoninio dizaino, robotinių sistemų diegimo, vaizdų apdorojimo (ang. machine vision), šviesos valdymo sistemų diegimo klausimais. Tikimasi, kad iki 2023 m. vidurio Slėnio infrastruktūra bus pasinaudojusios daugiau nei 200 įmonių, iš kurių apie pusė bus įdiegusios ar sukūrusios inovacijas.

Gamybos inovacijų slėnis įsikurs Molėtų plente, „Arginta“ įmonių grupės pašonėje, greta UAB „Brolis Semiconductors“ ir UAB „Armila”. Į Slėnio įrenginius ir technologinę infrastruktūrą bei konsultacijas taip pat investuos projekto partneriai UAB „BaltLed“, UAB „Aedilis“, UAB „Elinta“, UAB „Proftools“.

Gamybos inovacijų slėnio projektą įgyvendina UAB „Pažangios inovacijos“. 
Statybunaujienos.lt
Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija