2024 liepos 19 d. penktadienis, 15:22
Reklama  |  facebook

Į Vilniuje kuriamą Gamybos inovacijų slėnį bus investuota apie 10 mln. eurų

2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie 20 įvairių technologinių sričių ekspertinės konsultacijos. Slėnyje kviečiamos įsikurti Lietuvos ir užsienio valstybių įmonės bei fiziniai asmenys. Į slėnį bus investuota apie 10 mln. eurų.
nuotrauka
Gamybos inovacijų slėnio projektą įgyvendina UAB „Pažangios inovacijos“. Vizualizac.


Minimos įmonės
Pažangios inovacijos, UAB
Arginta, UAB
Baltled, UAB
Elinta, UAB
Aedilis, UAB
Proftools, UAB
Gamybos inovacijų slėnio direktorius Gintaras Vilda pažymi, kad šis projektas – unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. „Nedidelės gamybos įmonės, gamybos technologijų startuoliai ir pavieniai inovatoriai iki šiol neturi vienos erdvės savo veiklai ir jos auginimui. Todėl kuriame slėnį, kur išbandyti, tobulinti ir testuoti naujus skaitmeninius sprendimus bus žymiai greičiau dėl pas mus būsiančios infrastruktūros ir bendrai su partneriais sukauptų produktų kūrimo bei komercializavimo kompetencijų. Pramonė 4.0 ir 5.0 kontekste Europos Sąjunga ragina šalis daugiau investuoti į skaitmenines inovacijas, savo veikla realiai prisidėsime prie to, kad Lietuva taptų aukštųjų technologijų šalimi“, – cituojamas  G. Vilda.

Gamybos inovacijų slėnyje kitų metų pradžioje iškils 5000 m² pastatas. Jo infrastruktūra naudotis galės tiek tie, kuriems reikalinga 1 darbo vieta, tiek iki 15 darbuotojų turinčios gamybos įmonės, kurių veiklai reikia 200–600 m² ploto. Čia, kaip skelbia Gamybos inovacijų slėnis, veiks elektrotechnikos ir automatikos, pridėtinės gamybos, aplinkos kontroliavimo, mechaninio apdirbimo, robotikos ir integruotų automatinių sistemų, kokybės kontrolės ir kitos gamybinės laboratorijos. Slėnyje bus gamybai reikalinga įranga: CNC mechaninio apdirbimo, lazerinio pjovimo, liejimo staklės, pramoniniai robotai, automatikos bei metrologijos įranga, įskaitant rentgeno ir ultragarsinius matavimo prietaisus, suvirinimo įrenginiai, 3D spausdinimo įranga, įvairūs prototipų testavimo stendai, krautuvai ir kt. Iš viso į įrangą bus investuota virš 3 mln. eurų, ja naudotis galės visi, dirbantys Slėnyje. Pastate numatyta ir „švaraus kambario“ erdvė (ang. cleaning room), naudojama elektronikos ar medicinos pramonės reikmėms.

Atskiromis gamybos paslaugomis galės naudotis ir didesnės Lietuvos ir užsienio įmonės, kurios norės išbandyti savo naujai sukurtas technologijas ar prototipus, ką sudėtinga padaryti serijinę produkciją gaminančiose įmonėse, kurioms nepatogu imtis vienetinių užsakymų. Slėnyje bus veikiama principu „ateik ir gamink“.

Gamybos inovacijų slėnyje bus teikiamos automatizavimo, robotizavimo, 3D prototipavimo, projektavimo ir testavimo, skaitmeninimo konsultavimo ir daugybė kitų su skaitmeninimu susijusių paslaugų. Greta specifinių gamybos sektoriui aktualių konsultacijų įmonės turės galimybes gauti ir verslo valdymo srities paslaugas: finansavimo, logistikos, rinkodaros, teisės, apskaitos ir kitas. Iš viso čia bus galima gauti apie 40 skirtingų specializuotų paslaugų, neskaitant infrastruktūros palaikymo ir verslo aptarnavimo paslaugų. Slėnis vystys ryšius su užsienio partneriais, todėl suteiks galimybes tarptautinei savo narių plėtrai.

„Mūsų tikslas – sukurti erdvę, kur įmonės ir asmenys galės koncentruotis tik į pagrindinę savo veiklą, o mes padėsime jiems spręsti kasdienius klausimus ir kartu ieškosime galimybių augimui ir plėtrai. Beje, užsienio kompanijoms padėsime suburti reikiamą komandą, nes turime plačius kontaktus gamybos sektoriuje. Siekiame sukurti moderniausią Baltijos šalyse taikomųjų pramoninių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklų centrą gamybos srityje, todėl rūpinsimės savo ekosistemos dalyviais visapusiškai“, – cituojamas Gamybos inovacijų slėnio direktorius G. Vilda.

Kalbėdamas apie Slėnio perspektyvas, G. Vilda pažymi, kad tikslas – padėti mažoms gamybos įmonėms ir startuoliams užaugti, todėl bus teikiamos inkubavimo ir akseleravimo paslaugos, svarstoma glimybė ateityje įkurti ir specializuotą investicinį fondą. 

Iki kol 2022 m. pradžioje bus pastatytas Slėnio pastatas, įmonės ir asmenys jau gali kreiptis konsultacijų CAD projektavimo, gamybos technologijų parinkimo, prototipavimo, pramoninio dizaino, robotinių sistemų diegimo, vaizdų apdorojimo (ang. machine vision), šviesos valdymo sistemų diegimo klausimais. Tikimasi, kad iki 2023 m. vidurio Slėnio infrastruktūra bus pasinaudojusios daugiau nei 200 įmonių, iš kurių apie pusė bus įdiegusios ar sukūrusios inovacijas.

Gamybos inovacijų slėnis įsikurs Molėtų plente, „Arginta“ įmonių grupės pašonėje, greta UAB „Brolis Semiconductors“ ir UAB „Armila”. Į Slėnio įrenginius ir technologinę infrastruktūrą bei konsultacijas taip pat investuos projekto partneriai UAB „BaltLed“, UAB „Aedilis“, UAB „Elinta“, UAB „Proftools“.

Gamybos inovacijų slėnio projektą įgyvendina UAB „Pažangios inovacijos“. 
Statybunaujienos.ltAutomatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
nuotrauka
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-04-24 08:09
Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos" darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines. Kartu s...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija