2022 rugpjūčio 9 d. antradienis, 13:21
Reklama  |  facebook

„Ignitis“: Lietuvos įmonės skiria per mažai dėmesio energetiniam efektyvumui

2022-07-18 13:34
Aštrėjant geopolitinei situacijai ir augant energetinių išteklių kainoms, „Ignitis“ ragina verslo įmones pagalvoti apie energetinio efektyvumo sprendimus, kurie gali realiai sumažinti mėnesio išlaidas už dujas ir elektrą. Ekspertai teigia, kad įdiegus energetinio efektyvumo sprendimus verslo įmonių išlaidas už dujas ir elektros energiją galima sumažinti bent 7 proc. per mėnesį.
nuotrauka
Eugenijus Šegurovas. „Ignitis“ nuotr.


Minimos įmonės
Ignitis grupė (buvusi Lietuvos energija), AB
„Energetinis efektyvumas, kalbant apie sprendimus verslui, daugeliui dar nėra įprastas, tačiau sulig kiekviena diena tampa vis svarbesniu kiekvieno verslo rūpesčiu. Jis ypatingai aktualus toms įmonėms, kurios vykdo gamybinę veiklą ir sunaudoja itin daug elektros ar dujų savo įrengimams“, – cituojamas Eugenijus Šegurovas, „Ignitis“ didmeninės prekybos tvarumo koordinatorius.

Pasak E. Šegurovo, Lietuvos įmonės vis dar per mažai dėmesio skiria efektyviam gamtinių dujų vartojimui bei įvertinimui, kuriose vietose patiriami didžiausi nuostoliai. Daugelis gamybinių pastatų vos atitinka C energinio efektyvumo klasę, o senesni nei 15 metų pastatai yra audituoti itin seniai ir visiškai neatitinka šiuolaikinių standartų, kurie privalomi pagal įstatymus. Skaičiuojama, kad tokiuose pastatuose šilumos švaistymas gali siekti iki 30 proc., o neatnaujinti gamybiniai įrenginiai gali lemti net ir iki 40 proc. gamtinių dujų nuostolių.

„Sulig kiekviena iššvaistyta megavatvalande energijos, verslo įmonės ne tik didina savo išlaidas energijai, taip mažina savo produkto ar paslaugos konkurencingumą, o kartu daro neigiamą įtaką klimatui. Dėl šios priežasties raginame verslus pradėti stebėti savo energijos švaistymą ir šiltnamio efektą sukuriančių dujų emisijos duomenis tam, kad ne tik sumažintų įmonės sąnaudas, bet ir apsaugotų gamtą“, – sako E. Šegurovas.

Ekspertai yra apskaičiavę, kad Lietuvoje viena megavatvalandė sudegintų gamtinių dujų išskiria apie 200 kilogramų CO2 emisijų ekvivalento. Palyginimui – tokį patį kiekį CO2 emisijų išskiria 23 tūkst. plastikinių maišelių, kurių užtektų šeimai apsipirkti prekybos centre 3 kartus per savaitę beveik 154 metus, arba žmogus, kuris geria kavą iš plastikinio puodelio kasdien 8 metus iš eilės.

„Tiktai rinkdamos duomenis apie energijos suvartojimą ir jos švaistymą verslo įmonės gali pamatyti platesnį vaizdą. Todėl pagrindinis būdas siekti energetinio efektyvumo verslui – pradėti rinkti duomenis, juos analizuoti, paversti į vadovams ir darbuotojams suprantamus skaičius, o tuomet – pristatyti kolektyvui ir priimti sprendimus, kaip mažinti energijos švaistymą“, – pataria E. Šegurovas.

Aplinkos ministerijos duomenimis, per metus Lietuvoje į atmosferą išskiriama apie 20,2 mln. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Daugiausiai šių dujų išskiria transporto (30,4 proc.), energetikos (28,1 proc.) ir žemės ūkio (22,1 proc.) sektoriai, kiek mažiau – pramonės (15,3 proc.) ir atliekų (4,1 proc.) sektoriai.

Verslo įmonės, norinčios prisidėti prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimo, turi galimybę kreiptis į „Ignitis“ ekspertus ir gauti konsultaciją. Daugiau informacijos: Energetinis efektyvumas verslui.  
Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-03 10:18
Pirmą kartą po Rusijos pradėto karo iš Ukrainos į Lietuvą atvežtas didelės galios transformatorius, kurį bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) darbuotojai pasitiko simboliškai – nuo sunkvežimio stambų krovinį nukėlė Ukrainos vėliavos – geltonos ir mėlynos – spalvų kranai.
nuotrauka
2022-07-26 08:17
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 2 947 gyventojų paraiškų už 9,52 mln. eurų dėl taršių katilų keitimo į šilumos siurblius ar biokuro katilus. Viso tam skirta buvo 13 mln. eurų.
nuotrauka
2022-07-14 14:09
Jau netrukus Lietuvos energetikoje prasidės skaitmeninis virsmas – kiekvieno namus pasieks bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegiami išmanieji elektros skaitikliai. Skaičiuojant naujųjų skaitiklių suteikiamą naudą, galima išskirti keletą svarbių aspektų: gyventojams nebereikės patie...
nuotrauka
2022-07-11 10:44
Siekdama mažinti gyventojų išlaidas už būsto šildymą, Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti du aprašų pakeitimo projektus, kuriais įgyvendinamos naujos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo nuostatos. Jomis nuo 30 iki 80 proc. didinama kompensacinė išmoka...
nuotrauka
2022-07-07 13:15
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), kurianti patikimą ir išmanų tinklą, priartėjo prie svarbaus išmaniosios apskaitos diegimo projekto etapo pabaigos – į Lietuvą atvyko pirmoji naujųjų, išmaniųjų elektros energijos skaitiklių siunta. Šie apskaitos prietaisai pradedami diegti realiomis ...
nuotrauka
2022-07-07 08:38
Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo keičiami šildymo ir karšto vandens sistemų reikalavimai, taikomi gyvenamiesiems daugiabučiams namams. Seni šilumos punktai privalės būti modernizuoti, taip siekiant maksimalaus šilumos energijos efektyvumo bei mažesnių išlaidų.
nuotrauka
2022-07-01 09:01
Didinamos kompensacijos šilumos punktus surenovuojantiems daugiabučių gyventojams: valstybė nuo šiol kompensuos nebe 30, o iki 80 proc. šilumos punktų bei šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimo kaštų, tačiau įpareigoja susitvarkyti per ateinančius 4 metus.
nuotrauka
2022-06-21 11:05
Į Klaipėdą atplukdyti pirmieji 78 energijos kaupimo įrenginiai – baterijos, skirtos momentinio rezervo paslaugą Lietuvai turinčiai užtikrinti energijos kaupimo įrenginių sistemai.
nuotrauka
2022-06-08 16:28
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė vilniečiams pasiūlyti šilumos taupymo sprendimą. Gyventojams, nusprendusiems atnaujinti gyvenamųjų namų šilumos punktus su priklausomąja sistema, savivaldybė teiks finansinę pagalbą. Programos įgyvendinimui savivaldybė planuoja skirti daugiau nei 2,4 mln. e...
nuotrauka
2022-06-02 09:55
Birželio 1 d. įsigaliojo Energetikos ministerijos parengtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kurios leidžia šilumos tiekėjams prižiūrėti šilumos punktus ir įgyvendinti jų atnaujinimo projektus.
nuotrauka
2022-05-27 10:06
Siekiant efektyvinti daugiabučių namų šilumos sistemų veiklą, Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės. Jas įgyvendinus, gyventojai galės patys reguliuoti namo šildymą ir sumažinti savo išlaidas.
nuotrauka
2022-05-23 20:57
Siekiant realiomis sąlygomis įsitikinti, kad bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) planuojami diegti išmanieji elektros skaitikliai atitinka visus iškeltus aukščiausius reikalavimus, t. y. skaičiuoja energiją tiksliai, veikia saugiai bei tiksliai matuoja tinklo parametrus – atliekama išs...
nuotrauka
2022-05-16 07:14
Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai. Norint sutaupyti, specialistai rekomenduoja senus, nebeefektyvius šildymo sistemos siurblius pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.
nuotrauka
2022-05-05 10:22
Įsibėgėjęs Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo procesas kelia gyventojams ne tik papildomų rūpesčių, bet ir klausimų. Ryškėja ir dar viena tendencija – tarp gyventojų ima sklandyti nepagrįsti mitai, kurie ilgainiui gali jiems lemti ir papildomų išlaidų. „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovas Deiv...
nuotrauka
2022-05-03 09:09
Artėjant birželio 18 dienai, kuomet didžioji dalis Lietuvos namų ūkių, turi sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis, „Ignitis“ informuoja, kad to nepadarę vartotojai gali patirti didesnių išlaidų. Remiantis aktualiais duomenimis, tokiu atveju elektros galutinė kaina gali siekti ir 40 ct/kWh...
nuotrauka
2022-04-29 10:33
Elektros tiekėjas „Ignitis“ atkreipia dėmesį, kad prieš porą mėnesių kilusios diskusijos apie galimybę nukelti II elektros rinkos liberalizavimo etapą paskleidė sumaištį. „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai iš dalies gyventojų girdi apie svarstymus laukti iki paskutinės minutės ir tik tuomet sudar...
nuotrauka
2022-04-08 13:33
Šildymo sezonui artėjant prie pabaigos, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) paruošė sąskaitas už kovo mėnesio paslaugas. Pastarojo mėnesio šilumos kaina buvo mažesnė negu vasarį ir siekė 10,88 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tačiau Seimui patvirtinus 0 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymo ir karšto ...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos