2022 spalio 3 d. pirmadienis, 23:39
Reklama  |  facebook

„Ignitis“ pataria: „Nepasikliaukite mitais apie nepriklausomą elektros tiekimą“

2022-05-05 10:22
Įsibėgėjęs Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo procesas kelia gyventojams ne tik papildomų rūpesčių, bet ir klausimų. Ryškėja ir dar viena tendencija – tarp gyventojų ima sklandyti nepagrįsti mitai, kurie ilgainiui gali jiems lemti ir papildomų išlaidų. „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovas Deividas Rinkevičius paneigia dažniausiai pasitaikančius mitus.
nuotrauka
UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ nuotr.


Minimos įmonės
Ignitis grupė (buvusi Lietuvos energija), AB
Pirmasis mitas. Nieko daryti nereikia. Šis mitas labiausiai kenkia vartotojams. Pagal Lietuvos įstatymus, iki šių metų birželio 18 dienos nepriklausomo elektros tiekėjo sutartį pasirašyti turi visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja elektros nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių, o per mėnesį už elektrą sumoka apie 15-70 eurų. Jeigu namų ūkis nesudarys sutarties, senoji sutartis su visuomeniniu tiekėju nutrūks, ir jis automatiškai pateks į garantinį tiekimą, kuris bus laikinas ir padidins elektros kainą. Tokiu atveju galutinę kainą vartotojams sudarys tuo metu galiojanti vidutinė mėnesio elektros kaina „Nord Pool“ biržoje, o taip pat pridedamas koeficientas, kurio numatyta reikšmė yra 25 procentai. Tai reiškia, kad prie vidutinės biržos kainos bus pridedamas ketvirtadalis, ir jei nepaskubėsite, tikėtina, kad už elektrą mokėsite brangiau.

Antrasis mitas. Elektros tiekėją parinks bendrija, savivaldybė ir t.t. Nors, kai kurie gyventojai mano, kad sutartį už juos sudarys namų bendrija ar savivaldybė – tai netiesa. Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją yra kiekvieno iš mūsų pareiga ir atsakomybė. Kiekvienas vartotojas, nepriklausomai nuo to, kur jis gyvena – nuosavame name ar daugiabutyje – elektros tiekėją renkasi ir sutartį sudaro savarankiškai. Nei su savivaldybe, nei su bendrija, nei su kaimynais savo pasirinkimo derinti nereikia.

Trečiasis mitas. Galima laukti iki paskutinės dienos. Kai kurie gyventojai šiuo metu neskuba sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutarties, manydami, kad laiko dar yra daug. Deja, laikas neišvengiamai bėga, o iki šiol dar beveik 400 tūkst. namų ūkių nėra sudarę sutarčių. Tai reiškia, kad artėjant birželio mėnesiui, klientų aptarnavimo centruose gali susidaryti spūstys ir eilės. Maža to, vienu metu esant itin didelei paklausai užfiksuoti kainą į ateitį, šių elektros produktų pasiūla gali nebespėti patenkinti visų poreikių. Vien dėl šios priežasties paskutinės minutės klientai gali gauti didesnę kainą. Fiksuotos kainų produktų visiems norintiems gali ir neužtekti. Todėl rekomenduotina nelaukti paskutinės dienos, o sutartį sudaryti artimiausiu metu, lengviausiai tą padaryti internetu.

Ketvirtasis mitas. Norint pakeisti elektros tiekėją, reikia kviesti elektriką. Šis mitas yra absoliučiai niekuo nepagrįstas – renkantis tiekėją, nereikia keisti nei elektros instaliacijos, nei skaitiklių, taigi meistro į namus ar butą kviesti taip pat nereikia. Sudarydamas sutartį dėl nepriklausomo elektros tiekimo, namų ūkis pasirenka, kuris paslaugos tiekėjas jam tieks paslaugą. Nepaisant vartotojo pasirinkimo, elektra tekės tais pačiais laidais į tuos pačius namus, tačiau paslaugą užtikrins pasirinktas tiekėjas pagal sutartyje numatytas sąlygas.

Penktasis mitas. Dėl nepriklausomo tiekimo elektra brangs. Tiesa yra ta, kad ne nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimas lemia aukštesnę elektros kainą. Kaina galutiniam vartotojui labiausiai priklauso nuo elektros kainos „Nord Pool“ elektros biržoje, kuri yra didžiausia tokio tipo organizacija visoje Europoje. Todėl nesvarbu ar elektrą perka valstybė, ar nepriklausomas tiekėjas. Kol valstybės nustatyta kaina yra žemesnė nei biržoje, vartotojai gyvena į „skolą“. Anksčiau ar vėliau vartotojai turės sumokėti tokią kainą, kokia yra biržoje. Valstybė nustatytą kainą atnaujina daug rečiau nei nepriklausomi tiekėjai. Šiuo metu ji yra mažesnė ir neatspindi drastiškų įvykių elektros rinkoje, kurie vyko nuo 2022 m. pradžios. Artimiausias visuomeninio tiekimo kainos perskaičiavimas parodys tikrąjį kainos lygį, kurį nepriklausomi tiekėjai jau yra įtraukę į savo kainodarą. 

Šaltinis – UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“

Statybunaujienos.lt
Žymės  Elektra
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2022-10-03 15:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl galimai nepagrįstai skaičiuotų mokesčių už šilumos energiją bendrosioms reikmėms, priėmė sprendimą vartotojo reikalavimą atmesti.
nuotrauka
2022-09-22 10:47
Netrukus bus metai, kaip Simona ir Jonas Nainiai gyvena ilgai kurtuose svajonių namuose. Prieš čia įsikeliant teko ne vieną mėnesį jaustis be vietos, nors ir puikioje kompanijoje, glaudžiantis po draugų stogu – kantriai laukti kaip taisyklė užsitęsusios būsto statybų ir finalinių įrengimo darbų paba...
nuotrauka
2022-09-20 07:44
Termostatiniai maišymo vožtuvai yra aukštos kokybės jungiamosios detalės, būtinos palyginti pigioje ir lengvai montuojamoje instaliacijoje. Vožtuvai užtikrina energijos vartojimo efektyvumą ir naudojimo patogumą buitinio karšto vandens įrenginiuose. Dėl daugybės privalumų ir ilgalaikės naudos termos...
nuotrauka
2022-09-19 07:02
Nuolat tobulėjančiame statybos ir inovacijų pasaulyje KAN, Lenkijos vandens tiekimo ir paviršinio šildymo sistemų gamintojas ir tiekėjas, yra vienas iš pripažintų lyderių tiek Lenkijoje, tiek tarptautiniu mastu.
nuotrauka
2022-09-06 11:33
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Kauno energija“ dėl mokesčių už šilumos energiją.
nuotrauka
2022-08-22 13:47
Besitęsiant įtemptai geopolitinei situacijai ir augant energetinių išteklių kainoms, labai aktualus išlieka verslo įmonių efektyvus gamtinių dujų vartojimas. „Ignitis“ ir „Mepco“ ragina ne tik galvoti apie energetinio efektyvumo sprendimus, bet juos ir diegti. Ekspertai teigia, kad didelių investici...
nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-03 10:18
Pirmą kartą po Rusijos pradėto karo iš Ukrainos į Lietuvą atvežtas didelės galios transformatorius, kurį bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) darbuotojai pasitiko simboliškai – nuo sunkvežimio stambų krovinį nukėlė Ukrainos vėliavos – geltonos ir mėlynos – spalvų kranai.
nuotrauka
2022-07-26 08:17
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 2 947 gyventojų paraiškų už 9,52 mln. eurų dėl taršių katilų keitimo į šilumos siurblius ar biokuro katilus. Viso tam skirta buvo 13 mln. eurų.
nuotrauka
2022-07-18 13:34
Aštrėjant geopolitinei situacijai ir augant energetinių išteklių kainoms, „Ignitis“ ragina verslo įmones pagalvoti apie energetinio efektyvumo sprendimus, kurie gali realiai sumažinti mėnesio išlaidas už dujas ir elektrą. Ekspertai teigia, kad įdiegus energetinio efektyvumo sprendimus verslo įmonių ...
nuotrauka
2022-07-14 14:09
Jau netrukus Lietuvos energetikoje prasidės skaitmeninis virsmas – kiekvieno namus pasieks bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegiami išmanieji elektros skaitikliai. Skaičiuojant naujųjų skaitiklių suteikiamą naudą, galima išskirti keletą svarbių aspektų: gyventojams nebereikės patie...
nuotrauka
2022-07-11 10:44
Siekdama mažinti gyventojų išlaidas už būsto šildymą, Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti du aprašų pakeitimo projektus, kuriais įgyvendinamos naujos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo nuostatos. Jomis nuo 30 iki 80 proc. didinama kompensacinė išmoka...
nuotrauka
2022-07-07 13:15
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), kurianti patikimą ir išmanų tinklą, priartėjo prie svarbaus išmaniosios apskaitos diegimo projekto etapo pabaigos – į Lietuvą atvyko pirmoji naujųjų, išmaniųjų elektros energijos skaitiklių siunta. Šie apskaitos prietaisai pradedami diegti realiomis ...
nuotrauka
2022-07-07 08:38
Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo keičiami šildymo ir karšto vandens sistemų reikalavimai, taikomi gyvenamiesiems daugiabučiams namams. Seni šilumos punktai privalės būti modernizuoti, taip siekiant maksimalaus šilumos energijos efektyvumo bei mažesnių išlaidų.
nuotrauka
2022-07-01 09:01
Didinamos kompensacijos šilumos punktus surenovuojantiems daugiabučių gyventojams: valstybė nuo šiol kompensuos nebe 30, o iki 80 proc. šilumos punktų bei šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimo kaštų, tačiau įpareigoja susitvarkyti per ateinančius 4 metus.
nuotrauka
2022-06-21 11:05
Į Klaipėdą atplukdyti pirmieji 78 energijos kaupimo įrenginiai – baterijos, skirtos momentinio rezervo paslaugą Lietuvai turinčiai užtikrinti energijos kaupimo įrenginių sistemai.
nuotrauka
2022-06-08 16:28
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė vilniečiams pasiūlyti šilumos taupymo sprendimą. Gyventojams, nusprendusiems atnaujinti gyvenamųjų namų šilumos punktus su priklausomąja sistema, savivaldybė teiks finansinę pagalbą. Programos įgyvendinimui savivaldybė planuoja skirti daugiau nei 2,4 mln. e...
nuotrauka
2022-06-02 09:55
Birželio 1 d. įsigaliojo Energetikos ministerijos parengtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kurios leidžia šilumos tiekėjams prižiūrėti šilumos punktus ir įgyvendinti jų atnaujinimo projektus.
nuotrauka
2022-05-27 10:06
Siekiant efektyvinti daugiabučių namų šilumos sistemų veiklą, Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės. Jas įgyvendinus, gyventojai galės patys reguliuoti namo šildymą ir sumažinti savo išlaidas.
nuotrauka
2022-05-23 20:57
Siekiant realiomis sąlygomis įsitikinti, kad bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) planuojami diegti išmanieji elektros skaitikliai atitinka visus iškeltus aukščiausius reikalavimus, t. y. skaičiuoja energiją tiksliai, veikia saugiai bei tiksliai matuoja tinklo parametrus – atliekama išs...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...