2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 7:47
Reklama  |  facebook

„Išmanioji“ arkikatedra Vilniuje – indėlis ateities kartoms: pamatykite čia įdiegtus išmanaus namo sistemos sprendimus Video

2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, nestandartinis projektas pasufleravo: integruoti technologinę pažangą galima net pačioje sakrališkiausioje erdvėje, o išmanių sprendimų teikiamų naudų sąraše – šis tas daugiau nei tik galimybė automatizuoti funkcijas.
nuotrauka
„JUNG Vilnius“ nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB

Šalies sostinės centre stūksančios daugiau kaip 600 metų praeitį menančios katedros apšvietimo sprendimus šiandien vienija pastatų automatikos sistema, leidžianti kurti ir perjungti skirtingus scenarijus. Pavyzdžiui, galima nustatyti, kurią mėnesio dieną, kurią valandą konkretus apšvietimas turi automatiškai įsijungti: suprogramuotas išskirtinai šiokiadieniams, vestuvėms, iškilmėms, pamaldoms, žiemos ar vasaros laiko scenarijai ir pan.

„JUNG Vilnius“Įjungti ar išjungti juos galima ir mechaniškai, tačiau centralizuotas valdymas zakristijoje įrengtame jutikliniame ekrane arba nuotoliu per mobiliąją programėlę – pagrindinis pliusas tokioje didelėje erdvėje.

„Plotas katedroje didžiulis, tad galimybė nustatyti tikslų reikiamo scenarijaus įsijungimo laiką atokiausioje koplyčioje arba vakare išjungti visos katedros apšvietimą mygtuko paspaudimu išties palengvina už tai atsakingų katedros bendruomenės narių kasdienybę. Tačiau, žinoma, be patogumo aspekto, sinergiškai veikiantis ir lengvai valdomas išmanusis apšvietimas atliepia ir kitus modernaus pastato išskirtinumus: ekonomiškumo bei funkcionalumo“, – „JUNG Vilnius“ panešime cituojamas jungiklių ir išmanių namų sistemų centro vadovas Raimundas Skurdenis.

Norint praverti langus tekdavo kopti iki skliautų

Scenarijais katedros apšvietimas buvo valdomas ir anksčiau, bet ilgainiui atsirado poreikis jį patobulinti. Tuo pačiu išmanusis apšvietimas buvo įdiegtas ir koplyčiose, kuriose iki tol įjungti bei išjungti šviesą, valdyti čia saugomų relikvijų ir bažnytinio paveldo meno kūrinių apšvietimą reikėdavo mechaniškai. Todėl teko įveikti, dalijasi išmanių namų ekspertai, šiokį tokį iššūkį: vaikščioti katedros požemiuose ir ieškoti senųjų kabelių, prie jų montuoti naujus – sukurti vieną bendrą kabelių tinklą, vadinamąją išmanaus namo „nervų sistemą“.

„JUNG Vilnius“„Rezultatas pateisino pastangas ir dabar Šv. Kazimiero, Turino drobulės, Šv. Stanislovo ir Gailestingumo koplyčios turi perspektyviausiu apšvietimo reguliavimo tipu laikomą DALI apšvietimą. Tai reiškia, kad jose galima suprogramuoti tam tikrą šviesos kiekio įžiebimą per tam tikrą laiką, o ne iškart. Tarkime, per 5 sek. palaipsniui įsijungia 50 proc. visos įmanomos šviesos“, – aiškina R. Skurdenis ir priduria, kad daugybę galimybių suteikiantis automatizuotas apšvietimas taip pat įrengtas už pagrindinio Vilniaus katedros altoriaus bei prie centrinių paveikslų.
Į vieningai veikiančią Vilniaus arkikatedros KNX sistemą buvo prijungtas ir automatizuotas pastato langų valdymas. Anksčiau norint juos praverti reikėdavo iki jų lipti, o tokiame aukštame pastate tai daryti mažų mažiausiai nepatogu. Be to, pastatą būtina vėdinti, norint palaikyti tinkamą temperatūrą viduje ir sukurti malonų mikroklimatą lankytojams. Pandeminiais metais nuolatinis erdvių vėdinimas apskritai tapo neišvengiamas. Taigi išmaniai valdomi langai suteikia visus minėtuosius privalumus vienu spustelėjimu.

Subtilūs sprendimai kuria neišdildomą patirtį

Išmanūs sprendimai šiandieniniame katedros pastate turi dar vieną esminę funkciją, kuri būtina tokios specifinės paskirties objekte – subtiliai atskleisti interjerą, taip kiekvieną religinių apeigų dalyvį ar katedros lankytoją pasitinkant išskirtinai taurioje, tačiau jaukioje atmosferoje.

„JUNG Vilnius“

Nuotraukoje – 
išmanus JUNG KNX
apšvietimo ir scenarijų valdymas 

Net turėdamas nemenką išmanymą, jog išmanaus namo sistemą įgalina technologinis progresas ir šioje srityje dirbantys profesionalai, R. Skurdenis prisipažįsta sulig kiekvienu projektu nustembantis iš naujo – žavisi galimybėmis ir tuo, kaip tinkamai suprojektuotas išmanus apšvietimas ar bet kuri kita funkcija organiškai įsilieja bet kokio tipo bei paskirties objektuose ir tuo pačiu žmogaus kasdienybėje.

„Džiaugiuosi, jog padovanodami dalį katedros automatizavimui reikalingos technikos gavome progą prisidėti prie šios plačiai pastato bendruomenei skirtos patirties kūrimo“, – sako „JUNG Vilnius“ vadovas ir priduria, jog išmanaus namo sistemos renovacija taip pat inicijuota verslo. Sprendimus įgyvendinti padėjo išmaniąją namų inžineriją diegiančios „Būsto automatikos“ ekspertai.

Įspūdingoje erdvėje suprojektuoti pagal JUNG KNX standartą veikiantys automatizuoti apšvietimo sprendimai padėjo išryškinti architektūrinius privalumus, eksponuojamus katedros lobyno daiktus ir įnešti į pastatą dar daugiau didingumo, estetikos bei komforto.

„Išmanioji“ arkikatedra – neeilinis pavyzdys, įrodantis, jog ateitimi laikomą pastatų automatiką galima diegti ne tik moderniuose komerciniuose ar privačiuose objektuose. Į bendrą visumą sujungus ilgaamžius apšvietimo, vėdinimo, apsaugos bei kitus sprendimus įmanoma sukurti didžiausią ekonominį efektą ir komfortą net istoriniuose pastatuose. O tai, sutikite, vienas iš būdų puoselėti prieš mus gyvenusiųjų paveldą ir perleisti jį dar tobulesnį ne vienai būsimai kartai.

Spauskite čia ir pirmieji pamatykite, kaip atrodo išmanaus namo sistemos sprendimai Vilniaus arkikatedroje.

Statybunaujienos.lt

Vilniaus arkikatedroje įdiegti išmanaus namo sistemos sprendimai. JUNG VILNIUS
Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija