2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 3:54
Reklama  |  facebook

KPD skyrė baudas už darbus, neatlikus archeologinių tyrinėjimų

2021-01-12 09:35
Praėjusių metų pabaigoje Kultūros paveldo departamentas (KPD) skyrė 4500 Eur baudą už požeminio elektros kabelio tiesimą prieš tai neatlikus archeologinių tyrimų Margių senovės gyvenvietės teritorijoje Dzūkijoje ir 900 Eur baudą už Turčinų, Ročkų piliakalnio sužalojimą Suvalkijoje.
nuotrauka
KPD nuotr.


Minimos įmonės
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos),
Pažeidimai Margių senovės gyvenvietėje

Paskutinėmis 2020 m. dienomis KPD Alytaus–Marijampolės teritorinis skyrius užfiksavo pažeidimą archeologinio reikšmingumo kultūros paveldo objekto – Margių senovės gyvenvietės teritorijoje, esančioje Varėnos rajone, Kaniavos seniūnijoje, Margių kaime. Nustatyta, praneša KPD, kad neatlikus archeologinių tyrimų, valstybės moksliniam pažinimui saugomame archeologijos paveldo objekte vykdyti žemės judinimo darbai, nutiestas požeminis elektros kabelis.

2020 m. spalio 5 d. rangovai KPD Alytaus–Marijampolės teritoriniam skyriui buvo pateikę elektros kabelio tiesimo sprendinius derinimui, tačiau projektas buvo atmestas, nes nebuvo pateikta archeologinių tyrimų pažyma, archeologiniai tyrimai prieš darbų pradžią projekte nebuvo numatyti. Įmonei pakartotinai pateikus projektą derinimui, kuriame jau buvo numatyti būtini archeologiniai tyrimai, tik nenumatytas tyrimų finansavimas, įpareigojus rangovus apie darbų pradžią pranešti KPD Alytaus–Marijampolės teritoriniam skyriui, projektas spalio mėnesį buvo suderintas.

2020 m. gruodžio 1 d inspekcinės kelionės metu užfiksuota, pranešė KPD, kad įmonė įvykdė darbus neatlikusi archeologinių tyrimų, suardė archeologinį sluoksnį, galimai sužalojo jo vertingąsias savybes. Sąmoningai vykdžiusi neteisėtą veiklą, žinant, kad prieš tai buvo būtina atlikti privalomus tyrimus, įmonė pažeidė įstatymus – jai skirta 4500 eurų bauda.

Šią Margių senovės gyvenvietę 1980-1981 m. kasinėjo archeologė dr. Rimutė Rimantienė, buvo ištirta tik dalis gyvenvietės teritorijos.

Nukentėjo Turčinų piliakalnis

Analogiškas pažeidimas užfiksuotas ir 2020 m. lapkričio 6 d. Suvalkijoje, Šakių rajone, Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje, Ročkų kaime. KPD Alytaus–Marijampolės teritorinis skyrius, gavęs pranešimą, kad archeologinio reikšmingumo kultūros paveldo objekte - Turčinų, Ročkų piliakalnio teritorijoje - vykdomi neteisėti statybos darbai, atliko patikrinimą.

Buvo nustatyta, kad pagal nesuderintą projektą (projektas buvo teiktas derinimui, tačiau atmestas dėl nenumatytų archeologinių tyrimų), neatlikus būtinų archeologinių tyrimų, vykdomi žemės judinimo darbai – tiesiamas elektros kabelis, betonuojami pamatai stulpams, skirti stebėjimo kameroms tvirtinti. Patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad Šešupės pakrantėje neteisėtai tiesiant elektros kabelį buvo pažeistos ir kitų kultūros paveldo objektų teritorijos, jų vertingosios savybės. Įmonei nedelsiant buvo įteiktas reikalavimas stabdyti darbus, kol nebus atlikti reikiami archeologiniai tyrimai, būtini darbų vykdymui ir teisės aktų tvarka suderinta projektinė dokumentacija. Už neteisėtus veiksmus ir paveldosaugos reikalavimų pažeidimus darbus vykdžiusiai įmonei surašytas protokolas ir skirta 900 EU bauda.

„Svarbu žinoti, kad archeologinio pobūdžio kultūros paveldo objektai yra ypač reikšmingi Lietuvos valstybės istorijai. Šių objektų, jų vertingųjų savybių niokojimas ardant archeologinį sluoksnį, žalojant reljefą, negrįžtamai sunaikina visų mūsų kultūrinį paveldą, žinias apie praeityje vykusius įvykius, senovės žmonių gyvenimą, jų papročius, kurios galėtų pasitarnauti platesniam mūsų tautos istorinės praeities suvokimui ir šio turto perdavimui ateinančioms kartoms“, – rašoma KPD pranešime. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-12-03 10:05
Sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose Vilniaus rajonuose (Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje) bus statomos naujos ugdymo įstaigos. Jų projektams skelbiami architektūrinės idėjos konkursai.
nuotrauka
2021-12-03 08:31
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu kuklesnis nei spalį. Nepaisant to, šie metai pagal sandorių skaičių jau aplenkė iki tol rekordiniais buvusius 2019-uosius, skelbia įregistruotų NT sandorių ...
nuotrauka
2021-12-02 14:29
Valstybinė darbo inspekcija (DVI) š. m. spalį atliko įmonių, kurios priima laikinai dirbti komandiruotus užsienio šalių piliečius, patikrinimus ir nustatė 41 pažeidimą, tarp kurių ir trys nelegaliai įdarbinti užsienio šalių piliečiai.
nuotrauka
2021-12-02 11:36
Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ 2022 m. planuoja 240 mln. eurų vertės investicijas – 10 proc. didesnes, palyginti su šiais metais. Įmonės prioritetais lieka sklandų judėjimą užtikrinanti infrastruktūra, veiklos efektyvinimas ir plėtra bei eismo saugu...
nuotrauka
2021-12-01 13:57
Susisiekimo ministerija, siekdama padidinti viešųjų pirkimų proceso efektyvumą ir skaidrumą, atkreipia dėmesį į būtinybę plėsti nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių ketinamų sudaryti sandorių patikrą ir numatyti galimybę patikrinti ne tik sandorio šalį, bet ir subrangovus.
nuotrauka
2021-12-01 10:56
Lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujibutai ir kotedžai, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633, buvo liepą, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ...
nuotrauka
2021-12-01 09:45
Valstybės įmonė Turto bankas kartu su partneriais konsultacijų bendrove „Newsec“ kviečia nekilnojamojo turto rinkos dalyvius į konsultaciją dėl galimos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) būstinės Vilniuje nuomos ar įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 16:06
Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.
nuotrauka
2021-11-30 12:02
Lietuvos užimtumo tarnybos duomenimis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas pastaraisiais metais šalyje tapo kritinis ir išaugo tiek, kad daugiau nei dvigubai viršija nekvalifikuotų darbuotojų paklausą. Šios problemos sprendimo būdų ieškota, įgyvendinant komunikacijos kampaniją „Profesijos, pritaikytos ...
nuotrauka
2021-11-30 11:29
Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Kauno apygardos prokuratūros apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl kyšininkavimo nuteistos bankroto administratorės atžvilgiu būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas. Iš nuteistosios bus ko...
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-30 09:18
Vėjo energetikai sparčiai plečiantis Europoje, sektoriaus dalyviai imasi veiksmų, kad užtikrintų maksimalų vėjo energetikos žalumą. Nors jau yra perdirbama iki 90 proc. vėjo elektrinių detalių, iššūkį kelia iš kompozitinių medžiagų pagamintos, todėl sunkiau perdirbamos jų mentės. Vėjo energetikos se...
nuotrauka
2021-11-29 12:29
Tarptautinės kėlimo platformų federacijos IPAF mobiliųjų darbinių kėlimo platformų (MDKP) operatorių mokymo programa – pirmą kartą prieinama ir Baltijos šalių regione. Nuo šių metų lapkričio mėnesio IPAF mokymus šalyje rengia naujai akredituotas darbuotojų saugos ir sveikatos bendrovės „Verslo Aljan...
nuotrauka
2021-11-29 10:13
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio padidėjimas 1,2 proc., statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos padidėjimas 0,9 proc., pranešė Statistikos departamentas.
nuotrauka
2021-11-29 09:36
  REGISTRACIJA Kviečiame į nemokamą ILAW LEXTAL vebinarą „Naujovės statybų sektoriuje: nuo rangovų atsakomybės iki statybininko ID“, kuriame aptarsime dvi svarbias naujienas, skirtas statybų sektoriui. Nuo lapkričio 1 dienos rangovas tapo atsakingas už darbo užmokesčio mo...
nuotrauka
2021-11-26 13:57
Siekdama plėtoti tvarių energijos išteklių kūrimą, taip mažinant aplinkos taršą ir didinant šalies energetinę nepriklausomybę, Lietuva aktyviai ruošiasi jūrinio vėjo energetikos plėtrai Baltijos jūroje. Šiandien į uostamiestį susirinkusi Klaipėdos jūrų uosto plėtojimo taryba, pirmininkaujama susisie...
nuotrauka
2021-11-26 08:36
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims, tarp kurių – Biržų rajono savivaldybės meras, buvęs savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs Seimo...
nuotrauka
2021-11-26 06:25
Seimas po svarstymo pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama padidinti būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavėjų aprėptį, būsto šildymo išlaidų kompensacijos adekvatumą ir taip sumažinti finansinę naštą nepasiturintiems gyventoj...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos