2024 birželio 14 d. penktadienis, 4:59
Reklama  |  facebook

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo: interjero idėjos

2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
Bendrovės „Ikea“ nuotr.


Minimos įmonės
IKEA Lietuva,

„Gamtos detalės namuose ne tik puošia interjerą, bet ir teigiamai veikia mūsų fizinę bei psichologinę savijautą. Kasmetinio IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, 29 proc. Lietuvos gyventojų ryšį su gamta įvardija kaip vieną iš svarbiausių aspektų, dėl kurių namuose jaučiasi patenkinti ir atsipalaidavę. O kas trečiam apklaustajam galimybė išeiti į lauką ar žaliąją erdvę padeda palaikyti psichologinę gerovę. Net ir neturint nuosavos terasos ar balkono, galima įsileisti dalelę gamtos į namus“, – sako pranešime cituojama IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.

IKEAPrieskoniniai
augalai.
„Ikea“ nuotr.
 
Taupantiems vietą namuose – vertikalieji sodai

Vienas dažniausių būdų, padedančių į namus įnešti šiek tiek gamtos, yra vazoniniai augalai. Įprastai juos laikome ant palangių, virš radiatorių. Tik interjero dizainerė primena, kad tokiu atveju augalus reikėtų laistyti dažniau. O ką daryti, jei palangės per siauros arba namuose jų iš viso nėra?

Pasak specialistės, namų erdvę augalams reikėtų išnaudoti sumaniai. Jei nėra daug laisvos vietos, o palangės per siauros, puiki išeitis – vertikalusis sodas.

„Praplėsti turimą erdvę ir sutalpinti daugiau augalų padės lentynos – tiesiog pastatykite ar pritvirtinkite jas prie sienos šalia lango. Tam puikiai tinka ir įvairūs augalų stovai ar kopėtėlės, kurie neužima daug vietos ant žemės, bet leidžia išnaudoti patalpos aukštį. Augalams skirtas sienines lentynas galima tvirtinti bet kokiame aukštyje, tiesiog ten, kur yra laisvos vietos. Toks praktiškas sprendimas kartu bus ir stilinga namų dekoracija“, – pataria interjero dizainerė.

Norintiems namuose susikurti žalią oazę E. Nemanė siūlo turėti vieną didelį augalą ir kelis mažesnius. Išdėlioję juos skirtinguose aukščiuose, ant augalų stovų ar lentynų, sutaupysite vietos ir lengvai sukursite vertikalųjį sodą. O ant sienos, esančios priešais augalų kompoziciją, pakabinus veidrodį, žaluma namuose atrodys dar vešlesnė.

Ji taip pat priduria, kad vertikalųjį sodą galima kurti ir iš svyrančių augalų. Viskas, ko reikia – užuolaidų karnizas ar drabužių kabykla ir kabamieji vazonai. Norint sukurti gausesnės augalijos įspūdį, vazonus su augalais geriausia kabinti skirtinguose aukščiuose.

IKEA
Interjero elementai
iš natūralių
medžiagų.
„Ikea“ nuotr.

„Jei yra vietos, svyrančių augalų sodą galima turėti ir virtuvėje. Tik čia dekoratyvinius augalus pakeiskite įvairiomis prieskoninėmis žolelėmis. Vazonėlius su jomis galite kabinti ant užuolaidų karnizo arba specialiai šiam tikslui įsigyti sieninį skersinį. Pritvirtinę jį tarp stalviršio ir sieninių spintelių, po ranka visada turėsite ne tik gaminimo įrankius, bet ir šviežių žalumynų“, – sako interjero specialistė.

Gamtos įkvėptos dekoracijos

„Įnešti dalelę gamtos į namus padeda ne tik gyvi augalai, bet ir natūralios medžiagos bei žemiškos spalvos. Tai gali būti pintos dekoracijos iš viksvų, baldai iš rotango, bambukiniai šviestuvų gaubtai, lininė namų tekstilė, džiuto kilimai, įvairūs keramikos dirbiniai, iš natūralių medžiagų pagaminti stalo kilimėliai, dėžutės ir krepšiai“, – vardija E. Nemanė.

Pasak jos, parsinešti gamtos į namus galima ir tiesiogine šio žodžio prasme: džiovinti tinkamos gėlės, lapai, samanų kuokšteliai, šakelės ir akmenys, rasti gamtoje, taps puikia namų dekoracija. Džiovintos gėlės ir lapai gražiai atrodys stikliniuose rėmeliuose, pakabintuose priešais langą, o samanos ir akmenys – po stikliniu gaubtu. Jei namuose yra vaikų, kartu su gamtos akcentais po tokiu gaubtu galima „apgyvendinti“ ir žaislinių figūrėlių, kad atrodytų lyg mažas pasaulis. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras