2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 6:59
Reklama  |  facebook

Kaip paprastai pasitikrinti, ar reikia statybą leidžiančio dokumento

2021-10-22 08:39
Planuojate statybos darbus, tačiau nežinote, ar jiems vykdyti būtinas statybą leidžiantis dokumentas (SLD)? Nuo šiol atsakymą į šį klausimą galėsite sužinoti vos per akimirką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pristato naują automatinį įrankį, skirtą pasitikrinti, ar planuojamiems statinio rekonstravimo darbams privalomas leidimas.
nuotrauka
Statybos inspekcijos iliustr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Kaip praneša Statybos inspekcija, pakanka įsijungti kompiuterį ir aplankyti Statybos inspekcijos interneto puslapį. Kadangi Statybos inspekcijos siekia teikti inovatyvias ir patogias paslaugas, automatinis klausimynas sudarytas taip, kad juo galėtų naudotis ir teikiamą informaciją suprasti bet kurio amžiaus, išsilavinimo ar specialybės statybos dalyvis. Pirmajame žingsnyje tereikia pasirinkti norimo rekonstruoti statinio rūšį ir grupę (pavyzdžiui, pastatai, inžineriniai tinklai, vėjo ir saulės elektrinės, susisiekimo komunikacijos ir pan.), o antrajame – konkretizuoti statinio požymius ir parametrus. Taigi vos keli pelės klavišo paspaudimai – ir atsakymą į rūpimą klausimą išvysite savo kompiuterio ekrane.

Statybos inspekcijos viršininkė Eglė Kuklierienė pažymi, kad įstaigos darbuotojų kuriami automatiniai pasitikrinimo įrankiai – tik viena iš įgyvendinamos plataus masto visuomenės informavimo kampanijos priemonių. Jos teigimu, Statybos inspekcija pastaruoju metu pažeidimų prevencijai, visuomenės švietimui ir informavimui, naujų modernių konsultavimo priemonių diegimui skiria išskirtinį dėmesį, o šiandien pristatomą modernų sprendimą sukurti paskatino ir anksčiau sukurto automatinio įrankio, skirto pasitikrinti dėl SLD privalomumo statinio naujai statybai, populiarumas.

„Praėjusiais metais sukurtas automatinis įrankis, skirtas pasitikrinti dėl statybos leidimo privalomumo naujai statybai, sulaukė didžiulio populiarumo. Galimybe gauti atsakymą į rūpimą klausimą vos per akimirką, neteikiant jokių oficialių paklausimų ir nepakeliant telefono ragelio pasinaudojo net 31068 klientai. Kadangi Statybos inspekcijos vykdomos prevencinės veiklos tikslas – užkirsti kelią pažeidimams dėl nežinojimo ar klaidingo sudėtingo statybos srities teisinio reguliavimo taikymo, kartu su komanda ir toliau išskirtinį dėmesį skirsime šviečiamajai veiklai, o artimiausiu metu pristatysime ir dar daugiau automatinio pasitikrinimo sprendimų. Skatinu jais pasinaudoti prieš pradedant statybos darbus ir taip išvengti pažeidimų ar žalos sukėlimo“, – cituojama Statybos inspekcijos viršininkė Eglė Kuklierienė.

Nors grubių statybos pažeidimų skaičius nuosekliai mažėja, Statybos inspekcijos pareigūnai susiduria su atvejais, kuomet statybas vykdantys gyventojai ar ūkio subjektai apie statybų saugumą ir teisėtumą susimąsto tik „pagauti už rankos“. Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad atlikus patikrinimą ir nustačius, kad statybos darbai vykdomi neturint SLD (kai jis privalomas), statybos darbai sustabdomi ir pareikalaujama pašalinti neteisėtos statybos padarinius, pažeidėjams taip pat taikoma administracinė atsakomybė. Net ir tais atvejais, kai teisės aktai ir teritorijų planavimo dokumentai leidžia įteisinti neteisėtai atliktus statybos darbus, akcentuojama pranešime, statytojams tenka susimokėti ir savavališkos statybos įteisinimo įmoką. Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad savavališkos statybos atveju ne tik patiriama finansinė ir reputacinė žala, didėja statybos dalyvių rizikingumas (jie sulaukia dažnesnių inspektorių patikrinimų), bet ir, svarbiausia, rizikuojama savo ir aplinkiniu saugumu, dažnu atveju padaroma žala aplinkai, sukeliama turtinė žala turto bendrasavininkams ar besiribojančių sklypų savininkams ar valdytojams.

Siekdama užkirsti kelią galimiems statybos pažeidimams ir padėti statybos dalyviams greitai ir paprastai išsiaiškinti, ar statinių rekonstrukcijai ir naujai statinių statybai reikia gauti SLD, Statybos inspekcija nuo šiol kviečia naudotis SLD privalomumo naujai statybai ir SLD privalomumo statinių rekonstravimui automatiniais klausimynais.

Jeigu pasinaudoję automatiniais įrankiais ir Statybos inspekcijos interneto svetainės DUK srityje neradote atsakymų į rūpimus klausimus, kreiptis dėl konsultacijos taip pat galite įstaigos konsultavimo telefonu (8 5 207 3333), parašę socialinio tinklo „Facebook“ priemonėmis, pateikę elektroninę užklausą įstaigos tinklalapyje ar susirašę su konsultantu realaus laiko susirašinėjimo platformos priemonėmis.  
Statybunaujienos.lt
Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2021-11-23 14:27
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) statytojui UAB „Ligamis“ surašė ritualinių paslaugų patalpos savavališkos statybos aktą. Už neteisėtas statybas bendrovei gresia bauda iki 9 000 eurų.
nuotrauka
2021-11-23 07:44
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai (teismas), išnagrinėję Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) prašymą, priėmė sprendimą Lietuvos valstybei iš Klaipėdos apskrities viršininko administracijos neteisėtai veikusi...
nuotrauka
2021-11-18 09:11
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), atlikusi reidą Užliedžių seniūnijoje, Kauno rajono savivaldybėje, nustatė itin šiurkščių statybos pažeidimų – net 12 gyvenamųjų namų statomi savavališkai. Statytojui už šiuos pažeidimus gresia be...
nuotrauka
2021-11-16 07:55
KLAUSIMAS. Didelio ploto butą jo gyventojai nori pritaikyti gyventi dviem šeimoms: įrengti papildoma virtuvę ir vonios kambarį, tačiau kapitalinės sienos nebūtų ardomos. Ar reikia tokiems darbams statybos leidimo, jeigu daugiabutis namas yra kultūros paveldo zonoje?
nuotrauka
2021-11-15 12:27
Ar administracinės paskirties pastatas yra viešasis pastatas? Tai klausimas, kurio dažnai sulaukia Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija).
nuotrauka
2021-11-12 14:34
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) informuoja apie žymiajai Kražių kolonijai (Montvilos kvartalui) priklausančiame pastate J. Tumo-Vaižganto g. 7 nustatytus statybos pažeidimus.
nuotrauka
2021-11-03 14:53
KLAUSIMAS. Ar reikia kokių leidimų, projektų, norint vietoj mažos virtuvės padaryti darbo kambarį, o virtuvę perkelti į svetainę, t. y. pakeisti buto patalpų paskirtis?
nuotrauka
2021-10-25 10:41
Svarbu žinoti, kad įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado, šlaitinio stogo ar ant pastato plokščiojo stogo, kai jos iškyla daugiau kaip 1 m virš plokščiojo stogo parapeto, laikomas pastato išorės išvaizdą keičiančiais darbais, primena Statybos inspekcija...
nuotrauka
2021-10-19 10:23
Statant pagalbinio ūkio pastatą, žinotina, kad dokumentus, kurių reikia arba be kurių galima apsieiti, lemia grupė, kuriai priskiriamas tas pastatas.
nuotrauka
2021-10-13 16:33
Panaudojant naujausias technologijas ir sukūrus papildomas integracijas su kitų institucijų valdomomis informacinėmis sistemomis ir registrais, sukurta į vartotoją – gyventojus ir verslą – orientuota su statybos dokumentų išdavimu ir statybos valstybine priežiūra susijusi, sudėtinė elektroninė pasla...
nuotrauka
2021-10-11 09:56
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kuriais atvejais statant pavėsinę rekreacinio naudojimo žemės sklype, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonoje reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
nuotrauka
2021-10-07 07:15
Individualiųjų gyvenamųjų namų, sodų bendrijų, kaimiškųjų vietovių gyventojai, kuriems nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų, įsirengia vietinius nuotekų valymo įrenginius, skirtus buitinėms arba joms artimoms nuotekoms valyti. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos...
nuotrauka
2021-10-05 07:00
Įsigijusiems naują būstą ar nusprendusiems perplanuoti esamą neretai iškyla poreikis išgriauti patalpas skiriančias sienas. Siekiant užtikrinti, kad remontuojami statiniai būtų saugūs, Statybos inspekcija primena, kad laikančiųjų sienų pertvarkymas daugiabučiame name, nekeičiant pastato išorės matme...
nuotrauka
2021-09-29 05:29
Nusipirkus nedidelį seną namą dažnai galvojama, kad verčiau jį nugriauti ir ant likusių pamatų pastatyti naują. Ir tai suprantama, nes rekonstrukcija, kad ir nedidelio seno namo, – brangi. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos informuoja, kokiais atvejais ...
nuotrauka
2021-09-28 06:58
Statybos inspekcija paaiškino, kokiais atvejais pastato kapitaliniam remontui privalomas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
nuotrauka
2021-09-22 05:43
Tvarkant aplinką, statant vienbutį ar dvibutį gyvenamąjį namą kartais prireikia performuoti sklypo reljefą. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pabrėžia, kad esant būtinybei sklypo reljefą galima keisti, tačiau atliekami darbai netu...
nuotrauka
2021-09-17 10:01
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai teiraujamasi, ar galima atskirų statinių ar jų dalių statybos užbaigimo procedūras vykdyti ne vienu metu?
nuotrauka
2021-09-15 10:40
KLAUSIMAS. Nupirktų sklypų savininkas juos palygino, palikdamas nuolydį į kaimynų sklypą. Dėl to po lietaus kaimynų sklypo gruntas plaunamas į griovį. Ar įstatymai neįpareigoja žemės darbus talikti taip, kad kaimynams nekiltų problemų?
nuotrauka
2021-09-09 10:38
Sutvarkyta aplinka, aptvertoje teritorijoje iškastas tvenkinys, tačiau idilę sugriauna kieme buvusio savininko pradėtas ir nebaigtas statyti pastatas, kurio paskirtį ir išvaizdą naujasis savininkas nori pakeisti. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Stat...
nuotrauka
2021-09-07 07:31
KLAUSIMAS. Kuo skiriasi lodžija nuo balkono? kokiais atvejais balkonas-lodžija turi būti įtraukti į bendrą buto plotą?

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...