2022 liepos 3 d. sekmadienis, 8:19
Reklama  |  facebook

Kaip tilpti į numatytą būsto apdailos biudžetą: ką žinoti renkantis duris, apšvietimą ar lubas?

2022-03-29 12:47
„Įsigijau 45 kv. m butą. Norėčiau jį įsirengti paprastai, ekonomiškai, be jokios prabangos. Kiek tai galėtų kainuoti?“ Tokio klausimo neretai sulaukia būsto apdailos meistrai. Pasak jų, būsto apdailos sąmatą sudaro daugiau nei 50 eilučių, kurios susideda iš dviejų dedamųjų, t. y. darbų ir medžiagų įkainių, o konkretesnę kainą galima pateikti susipažinus su būsto projektu ir apžiūrėjus patį objektą.
nuotrauka
„Apdailos formato“ nuotr.


Minimos įmonės
Apdailos formatas, UAB
Kiek gali kainuoti apdailos darbai? Kokie medžiagų įkainiai? Kaip neviršyti numatytos sąmatos? Būsto naujakuriams aktualiais klausimais „Apdailos formato“ pranešime pataria Maija Nikitina, apdailos projektų vadovė.

Įskaičiuokite ir dalinės apdailos išpildymo darbus

Būsto apdailos ekspertai atkreipia dėmesį, kad darbų sąmatą reikia skaičiuoti jau įvertinus ir papildomus dalinės apdailos išpildymo darbus, t. y. sanitarinio mazgo grindų betonavimą, pertvarų ir elektros skydelio montavimą, elektros laidų, vėdinimo ortakių išvedžiojimą. Standartiniam butui minėtų darbų suma gali siekti 3 000–4 000 Eur (priklausomai nuo buto ar patalpų dydžio, pertvarų skaičiaus).

butas su apdaila„Naujakuriai taip pat turėtų įvertinti ir su interjero dizaineriu aptarti apdailos atlikimo taisykles. Apdailos meistrai negali atlikti darbų, kurių neleidžia namo vystytojas, nors jie yra numatyti interjero projekte. Tai gali būti su santechnika susiję darbai, pavyzdžiui, potinkinių maišytuvų įrengimas. Tokiu atveju tenka sąmatą padidinti nuo 300 iki 1 000 Eur, kadangi norint palikti sprendinį, reikės papildomai montuoti gipso pertvarą, kurioje bus paslėpti įrenginiai“, – pasakoja M. Nikitina.

Naujos madingos tendencijos – didesnė kaina

Apdailos ekspertė pataria aklai nesekti naujausiomis ir populiariausiomis interjero tendencijomis, kurios būsto apdailos kainą gali gerokai padidinti. „Iš pirmo žvilgsnio siūlomas variantas atrodo tobulai, tačiau net ir vienas elementarus sprendimas gali padidinti kainą keliose biudžeto eilutėse. Pavyzdžiui, pasirinkus priglaistomą šviestuvą, jo kaina, palyginti su standartiniu, bus 30–50 proc. didesnė, o dar apie 35–40 proc. išaugs šviestuvo montavimo darbai. Taigi visa vieno šviestuvo įrengimo kaina padidės 30–50 proc., tai gali būti apie 36–45 Eur, o šviestuvų bute yra apie 20–30 vnt.“, – skaičiuoja M. Nikitina.

Kitas pastaruoju metu madingas, tačiau biudžetą padidinantis objektas – nematomos durys. Nors kainos skirtumo tarp paprastų ar nematomų vyrių beveik nėra, tačiau sąmatą gerokai padidina objekto paruošimas šioms durims montuoti. Tradicinių durų montavimas kainuoja apie 100–115 Eur, o nematomų – daugiau nei 400 Eur su PVM. Kadangi montuojamos dvejos durys, kaina išauga iki 800 Eur.

Kaip rinktis plyteles, grindų dangą ir lubas?

M. Nikitina pateikia keletą pastebėjimų, kodėl būsto apdailos sąmata gali išaugti. „Jeigu naujakuriai išgirsta, kad įmanoma buto apdailą atlikti už 500 Eur/kv. m, tai nėra netiesa. Tai protingai parengtas ir suprojektuotas interjeras, į kurį greičiausiai nepateks inovatyviausi sprendimai. Bet tai bus racionalus variantas, pritaikytas šiuolaikiškai mėgstančiam gyventi asmeniui“, – pasakoja „Apdailos formato“ atstovė.

butas su apdailaRenkantis plyteles, ji pataria nesusikurti neįmanomų dalykų ir įsivertinti, kad plytelių matmuo turi labai daug įtakos darbų įkainiui, tad vertėtų rinktis standartinius matmenis (60x60, 30x60). Šio matmens ir pasirinkimo plytelių yra daugiausia. Siekiant tilpti į racionalią buto įrengimo kainą, ekspertė pataria rinktis plyteles, kurių kaina neviršytų 25 Eur/kv.m. Žinoma, pasirinkimas priklauso ir nuo to, koks kiekis bus dengiamas.

Renkantis grindų dangą, siūloma paneigti mitą, kad laminatas yra nekokybiška medžiaga arba kad vinilinė danga irgi yra plastikas ir kenkia sveikatai. „Rinkdamiesi grindų dangą už 5 Eur/kv.m, nesitikėkite, jog ji bus ilgaamžė. Tačiau pirkdami laminatą už 20–30 Eur/kv.m, tikrai gausite kokybišką ir ilgalaikę medžiagą. Kita vertus, galima rinktis pigesnį vinilinės dangos variantą, tačiau reikėtų įsivertinti, kad jos klojimas kainuoja brangiau“, – pasakoja M. Nikitina.

Populiariausi lubų pasiūlymai – gipso kartonas su atitraukimu ar įtempiamos lubos, kurios kainuoja 40–50 proc., t. y. apie 500–600 Eur, pigiau. „Verta pažymėti, kad įtempiamos lubos yra ganėtinai įnoringos, su jomis ne taip paprasta, tad prieš rinkdamiesi, įsivertinkite, kaip jas prižiūrėsite“, – pataria būsto apdailos ekspertė.

Patarimai dėl santechnikos, durų ir apšvietimo

Rekantis santechniką, svarbiausia nepirkti „vardo, nes draugas pirko“. Pasak M. Nikitinos, santechnika nėra keičiama kiekvieną dieną, tad svarbu išsirinkti kokybišką ir lengvai eksploatuojamą variantą.

„Venkite kampų, didelių išlinkimų ir kitokių nestandartinių formų, kur gali kauptis rūdys, dulkės ar ten tiesiog nepasieksite išvalyti. Standartinis vonios kambario paketas turėtų kainuoti iki 2 200 Eur, o sekant nuolaidas, galima surasti ir dar 300–400 Eur pigiau. Neinvestuokite į veidrodžius su apšvietimais ar kitais įmantrumais, rinkitės praktiškai, taip dar labiau sutaupysite”, – rekomenduoja apdailos projektų vadovė.

Kokybiškų durų kaina yra apie 600 Eur, galima rasti įvairių spalvų. Prie durų siūloma derinti ir grindjuostes. Pasak būsto apdailos ekspertės, vieni mėgsta aukštas, kiti – žemas, vieni – su nuolydžiu, kiti – stataus kampo. Variantų daug, bet jų kaina nesikeičia drastiškai, tad daug dėmesio siūloma neskirti. „Kaip ir renkantis santechniką, stenkitės vengti įvairių kampų, didelių ar sunkiai pasiekiamų kampų. Dulkės kaupiasi visur, ne visur prieisite ir galėsite išvalyti“, – atkreipia dėmesį M. Nikitina.

Apšvietimo pasirinkimas priklauso nuo naujakurio poreikių ir individualių simpatijų. Šviestuvai gali būti interjero dalis, pagrindinis akcentas, o gali būti visiškai nematomas buto elementas. „Žinoma, kiekvienas turi savo grožio suvokimą, tačiau norint tilpti į nusimatytus rėžius, patartina galvoti apie nepastebimą variantą. Visos lemputės šviečia vienodai, ir dažnu atveju, ar baltas šviestuvas kainuoja 15 ar 100 Eur, žinosite tik jūs pats. Svarbiausia, kad tai būtų patogiai prieinami šviestuvai, naudojami pagal paskirtį ir netrukdytų kasdieniuose darbuose“, – pataria būsto apdailos ekspertė.

„Apdailos formato“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  
nuotrauka
2022-06-20 12:03
Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus regioninės architektų tarybos (VRAT) įvertinimo. Architektų taryba teigiamai įvertino būsimo kvartalo architektūrinius sprendinius ir pat...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-15 09:31
Pastaraisiais metais urbanistikoje pastebimai įsitvirtina nauja miestų planavimo paradigma, kuri keliais žodžiais galėtų būti nusakyta kaip miestų tankinimas. Ši tendencija pastebima daugelyje Europos miestų, o taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Mintimis apie tai, kuo kompaktiškas miestas yra pranašes...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 14:52
Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai" – įvertinę išsakytus lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.
nuotrauka
2022-06-14 07:10
Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Visuose projektuose dėmesys skirtas ne tik pačiam pastatui, bet ir viešosioms erdvėms, sukuriant maksimalią prieigą prie vandens. Pateikti pro...
nuotrauka
2022-06-10 07:12
Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
nuotrauka
2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigami...
nuotrauka
2022-06-08 15:40
Bendrovė „MB projektas“ (antrinė UAB Merko būstas įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Žalgirio g. 131, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-06-03 13:59
Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous" drauge su Lietuvos bendrove „Cloud archi...
nuotrauka
2022-05-30 11:27
Vilniaus centre, tarp Naujamiesčio ir Naujininkų, išsidėsčiusi didžiulė geležinkelių pramonei naudojama teritorija ateityje gali tapti svarbiu vilniečių traukos tašku. Į sostinėje vyksiančias „Eurocities" architektūros dirbtuves susirinkę architektūros, urbanistikos, transporto ir kitų sričių eksper...
nuotrauka
2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdės...
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras