2024 balandžio 14 d. sekmadienis, 23:11
Reklama  |  facebook

Kaip tilpti į numatytą būsto apdailos biudžetą: ką žinoti renkantis duris, apšvietimą ar lubas?

2022-03-29 12:47
„Įsigijau 45 kv. m butą. Norėčiau jį įsirengti paprastai, ekonomiškai, be jokios prabangos. Kiek tai galėtų kainuoti?“ Tokio klausimo neretai sulaukia būsto apdailos meistrai. Pasak jų, būsto apdailos sąmatą sudaro daugiau nei 50 eilučių, kurios susideda iš dviejų dedamųjų, t. y. darbų ir medžiagų įkainių, o konkretesnę kainą galima pateikti susipažinus su būsto projektu ir apžiūrėjus patį objektą.
nuotrauka
„Apdailos formato“ nuotr.


Minimos įmonės
Apdailos formatas, UAB
Kiek gali kainuoti apdailos darbai? Kokie medžiagų įkainiai? Kaip neviršyti numatytos sąmatos? Būsto naujakuriams aktualiais klausimais „Apdailos formato“ pranešime pataria Maija Nikitina, apdailos projektų vadovė.

Įskaičiuokite ir dalinės apdailos išpildymo darbus

Būsto apdailos ekspertai atkreipia dėmesį, kad darbų sąmatą reikia skaičiuoti jau įvertinus ir papildomus dalinės apdailos išpildymo darbus, t. y. sanitarinio mazgo grindų betonavimą, pertvarų ir elektros skydelio montavimą, elektros laidų, vėdinimo ortakių išvedžiojimą. Standartiniam butui minėtų darbų suma gali siekti 3 000–4 000 Eur (priklausomai nuo buto ar patalpų dydžio, pertvarų skaičiaus).

butas su apdaila„Naujakuriai taip pat turėtų įvertinti ir su interjero dizaineriu aptarti apdailos atlikimo taisykles. Apdailos meistrai negali atlikti darbų, kurių neleidžia namo vystytojas, nors jie yra numatyti interjero projekte. Tai gali būti su santechnika susiję darbai, pavyzdžiui, potinkinių maišytuvų įrengimas. Tokiu atveju tenka sąmatą padidinti nuo 300 iki 1 000 Eur, kadangi norint palikti sprendinį, reikės papildomai montuoti gipso pertvarą, kurioje bus paslėpti įrenginiai“, – pasakoja M. Nikitina.

Naujos madingos tendencijos – didesnė kaina

Apdailos ekspertė pataria aklai nesekti naujausiomis ir populiariausiomis interjero tendencijomis, kurios būsto apdailos kainą gali gerokai padidinti. „Iš pirmo žvilgsnio siūlomas variantas atrodo tobulai, tačiau net ir vienas elementarus sprendimas gali padidinti kainą keliose biudžeto eilutėse. Pavyzdžiui, pasirinkus priglaistomą šviestuvą, jo kaina, palyginti su standartiniu, bus 30–50 proc. didesnė, o dar apie 35–40 proc. išaugs šviestuvo montavimo darbai. Taigi visa vieno šviestuvo įrengimo kaina padidės 30–50 proc., tai gali būti apie 36–45 Eur, o šviestuvų bute yra apie 20–30 vnt.“, – skaičiuoja M. Nikitina.

Kitas pastaruoju metu madingas, tačiau biudžetą padidinantis objektas – nematomos durys. Nors kainos skirtumo tarp paprastų ar nematomų vyrių beveik nėra, tačiau sąmatą gerokai padidina objekto paruošimas šioms durims montuoti. Tradicinių durų montavimas kainuoja apie 100–115 Eur, o nematomų – daugiau nei 400 Eur su PVM. Kadangi montuojamos dvejos durys, kaina išauga iki 800 Eur.

Kaip rinktis plyteles, grindų dangą ir lubas?

M. Nikitina pateikia keletą pastebėjimų, kodėl būsto apdailos sąmata gali išaugti. „Jeigu naujakuriai išgirsta, kad įmanoma buto apdailą atlikti už 500 Eur/kv. m, tai nėra netiesa. Tai protingai parengtas ir suprojektuotas interjeras, į kurį greičiausiai nepateks inovatyviausi sprendimai. Bet tai bus racionalus variantas, pritaikytas šiuolaikiškai mėgstančiam gyventi asmeniui“, – pasakoja „Apdailos formato“ atstovė.

butas su apdailaRenkantis plyteles, ji pataria nesusikurti neįmanomų dalykų ir įsivertinti, kad plytelių matmuo turi labai daug įtakos darbų įkainiui, tad vertėtų rinktis standartinius matmenis (60x60, 30x60). Šio matmens ir pasirinkimo plytelių yra daugiausia. Siekiant tilpti į racionalią buto įrengimo kainą, ekspertė pataria rinktis plyteles, kurių kaina neviršytų 25 Eur/kv.m. Žinoma, pasirinkimas priklauso ir nuo to, koks kiekis bus dengiamas.

Renkantis grindų dangą, siūloma paneigti mitą, kad laminatas yra nekokybiška medžiaga arba kad vinilinė danga irgi yra plastikas ir kenkia sveikatai. „Rinkdamiesi grindų dangą už 5 Eur/kv.m, nesitikėkite, jog ji bus ilgaamžė. Tačiau pirkdami laminatą už 20–30 Eur/kv.m, tikrai gausite kokybišką ir ilgalaikę medžiagą. Kita vertus, galima rinktis pigesnį vinilinės dangos variantą, tačiau reikėtų įsivertinti, kad jos klojimas kainuoja brangiau“, – pasakoja M. Nikitina.

Populiariausi lubų pasiūlymai – gipso kartonas su atitraukimu ar įtempiamos lubos, kurios kainuoja 40–50 proc., t. y. apie 500–600 Eur, pigiau. „Verta pažymėti, kad įtempiamos lubos yra ganėtinai įnoringos, su jomis ne taip paprasta, tad prieš rinkdamiesi, įsivertinkite, kaip jas prižiūrėsite“, – pataria būsto apdailos ekspertė.

Patarimai dėl santechnikos, durų ir apšvietimo

Rekantis santechniką, svarbiausia nepirkti „vardo, nes draugas pirko“. Pasak M. Nikitinos, santechnika nėra keičiama kiekvieną dieną, tad svarbu išsirinkti kokybišką ir lengvai eksploatuojamą variantą.

„Venkite kampų, didelių išlinkimų ir kitokių nestandartinių formų, kur gali kauptis rūdys, dulkės ar ten tiesiog nepasieksite išvalyti. Standartinis vonios kambario paketas turėtų kainuoti iki 2 200 Eur, o sekant nuolaidas, galima surasti ir dar 300–400 Eur pigiau. Neinvestuokite į veidrodžius su apšvietimais ar kitais įmantrumais, rinkitės praktiškai, taip dar labiau sutaupysite”, – rekomenduoja apdailos projektų vadovė.

Kokybiškų durų kaina yra apie 600 Eur, galima rasti įvairių spalvų. Prie durų siūloma derinti ir grindjuostes. Pasak būsto apdailos ekspertės, vieni mėgsta aukštas, kiti – žemas, vieni – su nuolydžiu, kiti – stataus kampo. Variantų daug, bet jų kaina nesikeičia drastiškai, tad daug dėmesio siūloma neskirti. „Kaip ir renkantis santechniką, stenkitės vengti įvairių kampų, didelių ar sunkiai pasiekiamų kampų. Dulkės kaupiasi visur, ne visur prieisite ir galėsite išvalyti“, – atkreipia dėmesį M. Nikitina.

Apšvietimo pasirinkimas priklauso nuo naujakurio poreikių ir individualių simpatijų. Šviestuvai gali būti interjero dalis, pagrindinis akcentas, o gali būti visiškai nematomas buto elementas. „Žinoma, kiekvienas turi savo grožio suvokimą, tačiau norint tilpti į nusimatytus rėžius, patartina galvoti apie nepastebimą variantą. Visos lemputės šviečia vienodai, ir dažnu atveju, ar baltas šviestuvas kainuoja 15 ar 100 Eur, žinosite tik jūs pats. Svarbiausia, kad tai būtų patogiai prieinami šviestuvai, naudojami pagal paskirtį ir netrukdytų kasdieniuose darbuose“, – pataria būsto apdailos ekspertė.

„Apdailos formato“ nuotr.

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-03-07 20:15
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-03-07 09:32
Interjeras yra derinamas prie aplinkos: vienoks jis, kai gyvenama naujos statybos name užmiestyje, kitoks – kai esate įsikūręs miesto centre. Pagaliau, svarbu ir tai, kas matosi pro jūsų būsto langą. Todėl interjero dizaineriai akcentuoja, kad įsikuriantieji istoriniuose senamiesčių pastatuose turėt...
nuotrauka
2024-03-04 10:49
Turto bankas paskelbė Vilniuje, ties Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankryža esančio, Valstybės kontrolės pastato atnaujinimo architektūrinį konkursą. Jo dalyvių prašoma pateikti interjero ir pastato modernizavimo pasiūlymus. Tai pirmasis tokios apimties konkursas skelbiamas valstybės pastatui.
nuotrauka
2024-03-04 10:42
Vilniuje esančio A. Goštauto kvartalo konversijos tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso nugalėtoju išrinktas projektas „Demokratijos uostas“, kurį sukūrė „Studija Archispektras“. Su projekto autoriais bus pradedamos derybos dėl kainos ir kitų sutarties aspektų, sutartį tikimasi pasirašy...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras