2022 spalio 6 d. ketvirtadienis, 23:57
Reklama  |  facebook

Kaune kuriasi netradicinė dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“

2016-06-06 12:21
Šių metų vasarą duris atvers netradicinė dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“. Tarptautinio tinklo „DesignLibrary“ (liet. dizaino biblioteka) vienas iš padalinių veiks Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje. Unikali Lietuvoje biblioteka steigiama KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Dizaino centro ir Italijos partnerių iniciatyva.
nuotrauka
Dizaino bibliotekos „DesignLibrary Kaunas“ vizualizacija. KTU iliustr.


Minimos įmonės
Ergolain, UAB
Sapa, UAB
Pupt, UAB

Pirmoji tokio pobūdžio dizaino biblioteka prieš beveik dešimtmetį duris atvėrė vienoje iš dizaino sostinių – Milane. Šiandien „DesignLibrary“ padaliniai veikia Milane, Šanchajuje, Stambule, ir, visai netrukus – Kaune.

„DesignLibrary“ yra pirmoji išskirtinai dizainui dedikuota biblioteka, kurios tikslas yra kelti visuomenės nuovoką apie dizainą, mokslą, meną ir aktualiausias pasaulio tendencijas, populiarinti dizaino kultūrą, skatinti studijų, mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimą.

KTU „Santakos” slėnyje veiksiančioje bibliotekoje lankytojams bus prieinama apie 3 tūkst. leidinių kolekcija: knygos, tarptautiniai žurnalai, istoriniai Italijos dizaino įmonių produktų katalogai, o taip pat – vietinių leidėjų leidiniai apie dizainą, architektūrą, mokslą ir meną, kultūrą, technologijas, vadybą ir ekonomiką. „DesignLibrary „Kaunas projekte nuolat veiks dizaino skaitykla ir bendradarbystės erdvė. Taip pat, yra planuojama organizuoti parodas, vienkartinius, į dizainą orientuotus, renginius bei mokymus.

Verslas jungiasi noriai

netradicinė dizaino biblioteka

Dizaino bibliotekos „DesignLibrary Kaunas“ vizualizacija. KTU iliustr.

Projekto įgyvendinimui buvo kviečiamos prisijungti įmonės, kurios papildys tarptautinio „DesignLibrary“ tinklo partnerių gretas. Pažangios baldus, reklamos produktus, statybinės apdailos medžiagas gamybos ir prekybos, architektūros ir landšafto sprendimų kūrimo įmonės sutaria, kad dalijimasis įžvalgomis ir patirtimi, bendravimas su akademine bendruomene, studentais, naujausių dizaino tendencijų bei mokslo išradimų sekimas yra kelias į inovacijas.

„Šiandien dizainas yra vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kurį vartotojai renkasi prekę. Manome, kad dėmesys kūrybai ir produkto išvaizdai ateityje tik didės“, – teigia įmonės „Promo Cars“ direktorius Mindaugas Kalpokas.

Ugdo naujus darbuotojus

Unikalų projektą remiantys ir jame dalyvaujantys verslininkai pabrėžia susitikimų su dizainą studijuojančiais studentais svarbą. Įmonės tokiame bendradarbiavime įžvelgia ir galimybę ugdyti savo ateities darbuotojus.

„Tikimės jog šis projektas atneš visokeriopos naudos ugdant jaunosios kartos kūrybiškumą bei prisidės prie gražesnės ateities kūrimo“, – pabrėžė įmonės „DuPont™ Corian®“ atstovas Richardas Navikas.

„Mums labai svarbu, kad „Design Library“ projektas orientuojasi ne tik į architektus, dizainerius, inžinierius, kitus specialistus su kuriais bendradarbiaujame betarpiškai, bet ir į studentišką auditoriją,“ – teigia didžiausios pasaulyje aliuminio profilių gamintojos, įmonės „Sapa“ atstovė Lina Grubienė.

Prie projekto prisijungusios įmonės „Svajonių vejos“ įkūrėja ir vadovė Ulrika Rutkauskienėteigia: „Norime būti arčiau akademinės bendruomenės, informuoti jaunąją dizainerių kartą apie mūsų nišinę produkciją, kuri sėkmingai išsprendžia ir išpildo įvairius interjero, architektūros bei landšafto sumanymus“.

Sukūrė baldus NATO būstinei

„Dalyvaudami šiame unikaliame projekte siekiame atsidėkoti kūrėjams ir toliau skatinti tobulėti, kartu kurti ne vieną apdovanojimo vertą, į visiškai naują lygmenį perkeltą baldų, interjero projektų sprendimą“, – sako įmonės „Ergolain“ komunikacijos ir marketingo skyriaus vadovė Vaida Kandratavičiūtė.

Įmonė yra sukūrusi VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro, KTU „Santakos“ Mokslo ir technologijų centro, Jungtinio gyvybės mokslų centro baldus, dirbo su garsiomis tarptautinėmis ir Lietuvos kapitalo įmonėmis. 2017 metais lietuvių sukurtus baldus galės įvertinti ir NATO būstinės Briuselyje darbuotojai bei svečiai.

Tarptautinė žinių ir kontaktų platforma

„DesignLibrary“ projektas išskirtinis tuo, kad į jo veiklą įsijungusios įmonės patenka į tarptautinį dizaino bibliotekų tinklą ir dalinasi žiniomis, įgūdžiais ir idėjomis, kylančiomis skirtingose šalyse ir net skirtinguose žemynuose. Projektas sukuria platformą, kuri leidžia keistis kultūrinėmis patirtimis bei žiniomis tarp skirtingų miestų ir šalių, čia įvairių industrijų sektoriai atranda galimybę užmegzti ryšį su dizaino specialistais.

„Dizainas ir stilius yra susiję su kokybe, ne kiekybe – saikingas vartojimas saugo gamtos išteklius. Tikimės, kad projektas padės mums skleisti šią žinią ne tik Lietuvoje bet ir kituose pasaulio kampeliuose“, – teigia įmonės „IE LAMINart“ direktorius Giedrius Bučas.

Įmonių atstovai teigia jog dalyvavimas projekte jiems suteiks galimybę prisidėti prie dizaino sektoriaus vystymo Lietuvoje, tapti pasaulinio dizaino tinklo dalimi, plėsti profesionalių pažinčių gretas, bei įgauti naujos patirties ir verslo galimybių.

„Glaudžiai bendradarbiaujame tiek su architektais, tiek su dizaineriais, tad tikime, jog bendradarbiavimas su KTU ir dalyvavimas šiame unikaliame projekte, praplės profesionalų pažinčių ratą“, – teigė bendrovės „Woodland.lt“ direktorius Gediminas Matiukas.

Traukos centras besidomintiems šiuolaikiniu dizainu

„Pupt“ – didžiausia sėdmaišių gamintoja Lietuvoje, atstovaujanti gerai žinomą prekės ženklą „Pušku pušku“, eksportuoja virš 40 proc. gaminamos produkcijos, todėl nuolat ieško naujų partnerių užsienio rinkose. Paklausta, kodėl įmonė sutiko prisidėti prie projekto įgyvendinimo, jos marketingo skyriaus vadovė Prakseda Balkevičiūtė teigė tikinti, jog „DesignLibrary Kaunas“ yra erdvė, kurioje gali susitikti visi besidomintys dizainu, inovacijomis bei įvairiais nestandartiniais sprendimais.

Vienos iš lyderiaujančių mechaninių ir automatinių langų ir durų varstymo mechanizmų tiekėjų pasaulyje „Gretsch-Unitas“ įmonių grupės direktorius Artūras Grumulaitis džiaugėsi unikaliu projektu bei teigė, jog įmonė sieks būti aktyviais projekto dalyviais, kurie „DesignLibrary“ konferencijose pristatys naujausius savo srities gaminius architektams, rangovams, inžinerijos ir dizaino krypties studentams bei dėstytojams.

„Mums patiko pati idėja – sukurti išskirtinę, analogų neturinčią erdvę Lietuvoje, suburiančią architektus, įvairių industrijų specialistus ir akademinę bendruomenę konstruktyviam dialogui ir inovatyvių idėjų generavimui. „DesignLibrary Kaunas“ projektas turėtų tapti traukos centru visiems besidomintiems šiuolaikinės architektūros ir inžinerijos tendencijomis“, – prognozuoja A. Grumulaitis.

„DesignLibrary Kaunas“ įsikurs KTU „Santakos“ slėnio (K. Baršausko g. 59, Kaunas).

 
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-10-06 18:08
Kokia ateitis laukia iki šiol pramonine buvusios Vilkpėdės, parodys rengiama rajono transformacijos vizija. Vietos bendruomenę, verslininkus, plėtotojus ir visus besidominčius Vilkpėdės ateitimi, savivaldybė kviečia į rajono pokyčių renginį „Vilkpėdė keičiasi".
nuotrauka
2022-10-03 09:52
Nekilnojamo turto vystytojas REWO visuomenės svarstymui pateiks atnaujintus daugiabučio Žygimantų gatvėje projektinius pasiūlymus. Šie pasiūlymai parengti atsižvelgus į Vilniaus miesto savivaldybės, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos ir architektų bendruomenės siūlymus.
nuotrauka
2022-10-03 09:33
Paaiškėjo nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui sostinės Justiniškių g. 126 nugalėtojai. Įvertinusi konkursinius darbus, komisija geriausiu pripažino projektą pavadinimu „Trekšt!“, kurį naujam ekonominės klasės daugiabučių na...
nuotrauka
2022-09-30 10:44
4 mėnesius trukusį „Darnu Group“ inicijuotą „Verslo trikampio“ konversijos architektūrinį konkursą laimėjo keturios architektų komandos: „Cloud architektai“, „Aketuri Architektai“, „Archinova“ ir „Architektūros kūrybinė grupė“.
nuotrauka
2022-09-29 11:41
Atviros koncepcijos dušai sparčiai populiarėja – ir dėl svarios priežasties. Jie siūlo prieinamumą ir lankstumą kuriant interjero dizainą. Nuėmę dušo barjerus, vonios kambaryje galime sukurti vientisą išvaizdą, kad jis atrodytų ir jaustųsi didesnis.
nuotrauka
2022-09-29 11:25
Pastaraisiais metais vis labiau populiarėjančios tvarumo idėjos stipriau skinasi kelią ir nekilnojamojo turto rinkoje. Investicijos į ilgaamžes medžiagas, atsakingas požiūris į energijos taupymą, kuo mažiau greito vartojimo elementų – tai tik keletas tvaraus gyvenimo principų.
nuotrauka
2022-09-28 14:14
Turbūt nesunku įsivaizduoti, kaip šie interjerai gali atrodyti. Gyvename laiku, kuomet vienas su kitu susipynę puošia mūsų namus, sutinkame ir išėję už jų ribų. Tik kaip atpainioti, kas yra kas? Dažniau šį klausimą sau užduoda tie, kurie statosi arba remontuojasi namus. Net jei renkatės interjero di...
nuotrauka
2022-09-27 13:33
Interjero dizainerė ir architektė Justina Garbštė, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip Justina Arch, dalijasi klientų kuriamų būstų vizualizacijomis ir patarimais, kaip įsirengti jaukius bei stilingus namus, bei kokių klaidų nedaryti.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-17 07:32
Energinis tvarumas tampa svarbia miestų plėtros kryptimi. Ieškodami būdų, kaip optimizuoti energijos cirkuliaciją, architektai apželdina stogus. Daugėjant tokių pastatų, skaičiuojamas ne tik išaugęs ekonominis tvarumas, besiplečiantys rekreacinių erdvių plotai, bet ir besiformuojančios naujos urbani...
nuotrauka
2022-09-15 10:17
Baigėsi „Darnu Group“ inicijuotas architektūrinio konkurso pasiūlymų teikimo terminas Vilniaus verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos atnaujinimo ir konversijos darbams. Konkursui, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga, labiausiai patyrusios Lietuvos architektų įmonės pateikė 9 vizija...
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-13 07:55
ŠA atelier architektai Antanas ir Gabrielė Šarkauskai Nacionalinėje dailės galerijoje įrengė instaliaciją architektūros tema „Erdviškumai“. Idėją jie įgyvendino naudodami įmonės „Betono mozaika“ trinkeles.
nuotrauka
2022-09-02 10:16
Įsivaizduokite ateitį be kelių, automobilių ir išmetamųjų dujų, kai miestuose naudojama energija pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, o gamta – ranka pasiekiama. Vertikalaus miesto Saudo Arabijoje projektas – „Neom“ – žada urbanizacijos revoliuciją, tačiau KTU Statybos ir architektūros fakulteto (...
nuotrauka
2022-08-23 05:39
Ne visada pavyksta išlaikyti teigiamą emocinę būseną. Kartais nutinka įvykių, kurie sutrikdo mūsų įprastą gyvenimo ritmą. Tokiais momentais patiriame emocinį stresą.
nuotrauka
2022-08-19 09:13
Lietuvos architektūros meno taryba, veikianti prie Kultūros ministerijos, inicijavo nuotolinę diskusiją apie architektūrinius konkursus, organizuojamus perkančiųjų organizacijų.
nuotrauka
2022-08-17 09:17
Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo po...
nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

„Gerbūvio projektai“ darbams „Teltonikos“ Technologijų centre Molėtuose pasitelkė modernias technologijas ir išsaugojo senuosius medžius

„Teltonikos“ Technologijų centro Molėtuose įkurtuvės planuojamos netrukus – vykdomi paskutinieji pastato aplinkos tvarkymo darbai. Technologijų centro gerbūvis turės tenkinti pusės tūkstanči...
nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...