2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 21:51
Reklama  |  facebook

Kaune kuriasi netradicinė dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“

2016-06-06 12:21
Šių metų vasarą duris atvers netradicinė dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“. Tarptautinio tinklo „DesignLibrary“ (liet. dizaino biblioteka) vienas iš padalinių veiks Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje. Unikali Lietuvoje biblioteka steigiama KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Dizaino centro ir Italijos partnerių iniciatyva.
nuotrauka
Dizaino bibliotekos „DesignLibrary Kaunas“ vizualizacija. KTU iliustr.


Minimos įmonės
Ergolain, UAB
Sapa, UAB
Pupt, UAB

Pirmoji tokio pobūdžio dizaino biblioteka prieš beveik dešimtmetį duris atvėrė vienoje iš dizaino sostinių – Milane. Šiandien „DesignLibrary“ padaliniai veikia Milane, Šanchajuje, Stambule, ir, visai netrukus – Kaune.

„DesignLibrary“ yra pirmoji išskirtinai dizainui dedikuota biblioteka, kurios tikslas yra kelti visuomenės nuovoką apie dizainą, mokslą, meną ir aktualiausias pasaulio tendencijas, populiarinti dizaino kultūrą, skatinti studijų, mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimą.

KTU „Santakos” slėnyje veiksiančioje bibliotekoje lankytojams bus prieinama apie 3 tūkst. leidinių kolekcija: knygos, tarptautiniai žurnalai, istoriniai Italijos dizaino įmonių produktų katalogai, o taip pat – vietinių leidėjų leidiniai apie dizainą, architektūrą, mokslą ir meną, kultūrą, technologijas, vadybą ir ekonomiką. „DesignLibrary „Kaunas projekte nuolat veiks dizaino skaitykla ir bendradarbystės erdvė. Taip pat, yra planuojama organizuoti parodas, vienkartinius, į dizainą orientuotus, renginius bei mokymus.

Verslas jungiasi noriai

netradicinė dizaino biblioteka

Dizaino bibliotekos „DesignLibrary Kaunas“ vizualizacija. KTU iliustr.

Projekto įgyvendinimui buvo kviečiamos prisijungti įmonės, kurios papildys tarptautinio „DesignLibrary“ tinklo partnerių gretas. Pažangios baldus, reklamos produktus, statybinės apdailos medžiagas gamybos ir prekybos, architektūros ir landšafto sprendimų kūrimo įmonės sutaria, kad dalijimasis įžvalgomis ir patirtimi, bendravimas su akademine bendruomene, studentais, naujausių dizaino tendencijų bei mokslo išradimų sekimas yra kelias į inovacijas.

„Šiandien dizainas yra vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kurį vartotojai renkasi prekę. Manome, kad dėmesys kūrybai ir produkto išvaizdai ateityje tik didės“, – teigia įmonės „Promo Cars“ direktorius Mindaugas Kalpokas.

Ugdo naujus darbuotojus

Unikalų projektą remiantys ir jame dalyvaujantys verslininkai pabrėžia susitikimų su dizainą studijuojančiais studentais svarbą. Įmonės tokiame bendradarbiavime įžvelgia ir galimybę ugdyti savo ateities darbuotojus.

„Tikimės jog šis projektas atneš visokeriopos naudos ugdant jaunosios kartos kūrybiškumą bei prisidės prie gražesnės ateities kūrimo“, – pabrėžė įmonės „DuPont™ Corian®“ atstovas Richardas Navikas.

„Mums labai svarbu, kad „Design Library“ projektas orientuojasi ne tik į architektus, dizainerius, inžinierius, kitus specialistus su kuriais bendradarbiaujame betarpiškai, bet ir į studentišką auditoriją,“ – teigia didžiausios pasaulyje aliuminio profilių gamintojos, įmonės „Sapa“ atstovė Lina Grubienė.

Prie projekto prisijungusios įmonės „Svajonių vejos“ įkūrėja ir vadovė Ulrika Rutkauskienėteigia: „Norime būti arčiau akademinės bendruomenės, informuoti jaunąją dizainerių kartą apie mūsų nišinę produkciją, kuri sėkmingai išsprendžia ir išpildo įvairius interjero, architektūros bei landšafto sumanymus“.

Sukūrė baldus NATO būstinei

„Dalyvaudami šiame unikaliame projekte siekiame atsidėkoti kūrėjams ir toliau skatinti tobulėti, kartu kurti ne vieną apdovanojimo vertą, į visiškai naują lygmenį perkeltą baldų, interjero projektų sprendimą“, – sako įmonės „Ergolain“ komunikacijos ir marketingo skyriaus vadovė Vaida Kandratavičiūtė.

Įmonė yra sukūrusi VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro, KTU „Santakos“ Mokslo ir technologijų centro, Jungtinio gyvybės mokslų centro baldus, dirbo su garsiomis tarptautinėmis ir Lietuvos kapitalo įmonėmis. 2017 metais lietuvių sukurtus baldus galės įvertinti ir NATO būstinės Briuselyje darbuotojai bei svečiai.

Tarptautinė žinių ir kontaktų platforma

„DesignLibrary“ projektas išskirtinis tuo, kad į jo veiklą įsijungusios įmonės patenka į tarptautinį dizaino bibliotekų tinklą ir dalinasi žiniomis, įgūdžiais ir idėjomis, kylančiomis skirtingose šalyse ir net skirtinguose žemynuose. Projektas sukuria platformą, kuri leidžia keistis kultūrinėmis patirtimis bei žiniomis tarp skirtingų miestų ir šalių, čia įvairių industrijų sektoriai atranda galimybę užmegzti ryšį su dizaino specialistais.

„Dizainas ir stilius yra susiję su kokybe, ne kiekybe – saikingas vartojimas saugo gamtos išteklius. Tikimės, kad projektas padės mums skleisti šią žinią ne tik Lietuvoje bet ir kituose pasaulio kampeliuose“, – teigia įmonės „IE LAMINart“ direktorius Giedrius Bučas.

Įmonių atstovai teigia jog dalyvavimas projekte jiems suteiks galimybę prisidėti prie dizaino sektoriaus vystymo Lietuvoje, tapti pasaulinio dizaino tinklo dalimi, plėsti profesionalių pažinčių gretas, bei įgauti naujos patirties ir verslo galimybių.

„Glaudžiai bendradarbiaujame tiek su architektais, tiek su dizaineriais, tad tikime, jog bendradarbiavimas su KTU ir dalyvavimas šiame unikaliame projekte, praplės profesionalų pažinčių ratą“, – teigė bendrovės „Woodland.lt“ direktorius Gediminas Matiukas.

Traukos centras besidomintiems šiuolaikiniu dizainu

„Pupt“ – didžiausia sėdmaišių gamintoja Lietuvoje, atstovaujanti gerai žinomą prekės ženklą „Pušku pušku“, eksportuoja virš 40 proc. gaminamos produkcijos, todėl nuolat ieško naujų partnerių užsienio rinkose. Paklausta, kodėl įmonė sutiko prisidėti prie projekto įgyvendinimo, jos marketingo skyriaus vadovė Prakseda Balkevičiūtė teigė tikinti, jog „DesignLibrary Kaunas“ yra erdvė, kurioje gali susitikti visi besidomintys dizainu, inovacijomis bei įvairiais nestandartiniais sprendimais.

Vienos iš lyderiaujančių mechaninių ir automatinių langų ir durų varstymo mechanizmų tiekėjų pasaulyje „Gretsch-Unitas“ įmonių grupės direktorius Artūras Grumulaitis džiaugėsi unikaliu projektu bei teigė, jog įmonė sieks būti aktyviais projekto dalyviais, kurie „DesignLibrary“ konferencijose pristatys naujausius savo srities gaminius architektams, rangovams, inžinerijos ir dizaino krypties studentams bei dėstytojams.

„Mums patiko pati idėja – sukurti išskirtinę, analogų neturinčią erdvę Lietuvoje, suburiančią architektus, įvairių industrijų specialistus ir akademinę bendruomenę konstruktyviam dialogui ir inovatyvių idėjų generavimui. „DesignLibrary Kaunas“ projektas turėtų tapti traukos centru visiems besidomintiems šiuolaikinės architektūros ir inžinerijos tendencijomis“, – prognozuoja A. Grumulaitis.

„DesignLibrary Kaunas“ įsikurs KTU „Santakos“ slėnio (K. Baršausko g. 59, Kaunas).

 
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-09-24 10:39
Vykdydami sutartinius įsipareigojimus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto rengėjai artimiausiu metu kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Tai paskutinis projektavimo darbų etapas. Tačiau, kaip ir skelbta anksčiau, tolesni veiksmai projekte artimiausiu metu nebus vykd...
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-20 15:04
Susisiekimo ministras Marius Skuodis siūlo sparčiau atnaujinti ir plėtoti Vilniaus oro uosto terminalus, apsisprendžiant ir atsisakant beveik 70 metų senumo ir nemažų išlaikymo sąnaudų reikalaujančio oro uosto atvykimo terminalo senojo pastato. Okupacinę stalinizmo epochą menantį, pagal Rusijos oro ...
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saug...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.
nuotrauka
2021-07-23 10:35
Naujuoju LAS Klaipėdos skyriaus ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) valdybos pirmininku išrinktas Mantas Daukšys. Naujuoju Kauno skyriaus vadovu tapo Nerijus Stanionis.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...
nuotrauka
2021-07-21 10:57
„Eastnine Lithuania“ architektūros konkursui Vilniaus biurų komplekso „3 Burės“ plėtrai pasiūlymus pateikė du žinomi užsienio architektų biurai. Tačiau komisijos vertinimu, pateikti projektai pilnai neišpildė nurodytų reikalavimų, todėl laimėtojas nepaskelbtas. Abiem konkursiniams darbams skirta 3-o...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras