2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 22:49
Reklama  |  facebook

Kaune kuriasi netradicinė dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“

2016-06-06 12:21
Šių metų vasarą duris atvers netradicinė dizaino biblioteka „DesignLibrary Kaunas“. Tarptautinio tinklo „DesignLibrary“ (liet. dizaino biblioteka) vienas iš padalinių veiks Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje. Unikali Lietuvoje biblioteka steigiama KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Dizaino centro ir Italijos partnerių iniciatyva.
nuotrauka
Dizaino bibliotekos „DesignLibrary Kaunas“ vizualizacija. KTU iliustr.


Minimos įmonės
Ergolain, UAB
Sapa, UAB
Pupt, UAB
Gretsch-Unitas Baltic, UAB

Pirmoji tokio pobūdžio dizaino biblioteka prieš beveik dešimtmetį duris atvėrė vienoje iš dizaino sostinių – Milane. Šiandien „DesignLibrary“ padaliniai veikia Milane, Šanchajuje, Stambule, ir, visai netrukus – Kaune.

„DesignLibrary“ yra pirmoji išskirtinai dizainui dedikuota biblioteka, kurios tikslas yra kelti visuomenės nuovoką apie dizainą, mokslą, meną ir aktualiausias pasaulio tendencijas, populiarinti dizaino kultūrą, skatinti studijų, mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimą.

KTU „Santakos” slėnyje veiksiančioje bibliotekoje lankytojams bus prieinama apie 3 tūkst. leidinių kolekcija: knygos, tarptautiniai žurnalai, istoriniai Italijos dizaino įmonių produktų katalogai, o taip pat – vietinių leidėjų leidiniai apie dizainą, architektūrą, mokslą ir meną, kultūrą, technologijas, vadybą ir ekonomiką. „DesignLibrary „Kaunas projekte nuolat veiks dizaino skaitykla ir bendradarbystės erdvė. Taip pat, yra planuojama organizuoti parodas, vienkartinius, į dizainą orientuotus, renginius bei mokymus.

Verslas jungiasi noriai

netradicinė dizaino biblioteka

Dizaino bibliotekos „DesignLibrary Kaunas“ vizualizacija. KTU iliustr.

Projekto įgyvendinimui buvo kviečiamos prisijungti įmonės, kurios papildys tarptautinio „DesignLibrary“ tinklo partnerių gretas. Pažangios baldus, reklamos produktus, statybinės apdailos medžiagas gamybos ir prekybos, architektūros ir landšafto sprendimų kūrimo įmonės sutaria, kad dalijimasis įžvalgomis ir patirtimi, bendravimas su akademine bendruomene, studentais, naujausių dizaino tendencijų bei mokslo išradimų sekimas yra kelias į inovacijas.

„Šiandien dizainas yra vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kurį vartotojai renkasi prekę. Manome, kad dėmesys kūrybai ir produkto išvaizdai ateityje tik didės“, – teigia įmonės „Promo Cars“ direktorius Mindaugas Kalpokas.

Ugdo naujus darbuotojus

Unikalų projektą remiantys ir jame dalyvaujantys verslininkai pabrėžia susitikimų su dizainą studijuojančiais studentais svarbą. Įmonės tokiame bendradarbiavime įžvelgia ir galimybę ugdyti savo ateities darbuotojus.

„Tikimės jog šis projektas atneš visokeriopos naudos ugdant jaunosios kartos kūrybiškumą bei prisidės prie gražesnės ateities kūrimo“, – pabrėžė įmonės „DuPont™ Corian®“ atstovas Richardas Navikas.

„Mums labai svarbu, kad „Design Library“ projektas orientuojasi ne tik į architektus, dizainerius, inžinierius, kitus specialistus su kuriais bendradarbiaujame betarpiškai, bet ir į studentišką auditoriją,“ – teigia didžiausios pasaulyje aliuminio profilių gamintojos, įmonės „Sapa“ atstovė Lina Grubienė.

Prie projekto prisijungusios įmonės „Svajonių vejos“ įkūrėja ir vadovė Ulrika Rutkauskienėteigia: „Norime būti arčiau akademinės bendruomenės, informuoti jaunąją dizainerių kartą apie mūsų nišinę produkciją, kuri sėkmingai išsprendžia ir išpildo įvairius interjero, architektūros bei landšafto sumanymus“.

Sukūrė baldus NATO būstinei

„Dalyvaudami šiame unikaliame projekte siekiame atsidėkoti kūrėjams ir toliau skatinti tobulėti, kartu kurti ne vieną apdovanojimo vertą, į visiškai naują lygmenį perkeltą baldų, interjero projektų sprendimą“, – sako įmonės „Ergolain“ komunikacijos ir marketingo skyriaus vadovė Vaida Kandratavičiūtė.

Įmonė yra sukūrusi VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro, KTU „Santakos“ Mokslo ir technologijų centro, Jungtinio gyvybės mokslų centro baldus, dirbo su garsiomis tarptautinėmis ir Lietuvos kapitalo įmonėmis. 2017 metais lietuvių sukurtus baldus galės įvertinti ir NATO būstinės Briuselyje darbuotojai bei svečiai.

Tarptautinė žinių ir kontaktų platforma

„DesignLibrary“ projektas išskirtinis tuo, kad į jo veiklą įsijungusios įmonės patenka į tarptautinį dizaino bibliotekų tinklą ir dalinasi žiniomis, įgūdžiais ir idėjomis, kylančiomis skirtingose šalyse ir net skirtinguose žemynuose. Projektas sukuria platformą, kuri leidžia keistis kultūrinėmis patirtimis bei žiniomis tarp skirtingų miestų ir šalių, čia įvairių industrijų sektoriai atranda galimybę užmegzti ryšį su dizaino specialistais.

„Dizainas ir stilius yra susiję su kokybe, ne kiekybe – saikingas vartojimas saugo gamtos išteklius. Tikimės, kad projektas padės mums skleisti šią žinią ne tik Lietuvoje bet ir kituose pasaulio kampeliuose“, – teigia įmonės „IE LAMINart“ direktorius Giedrius Bučas.

Įmonių atstovai teigia jog dalyvavimas projekte jiems suteiks galimybę prisidėti prie dizaino sektoriaus vystymo Lietuvoje, tapti pasaulinio dizaino tinklo dalimi, plėsti profesionalių pažinčių gretas, bei įgauti naujos patirties ir verslo galimybių.

„Glaudžiai bendradarbiaujame tiek su architektais, tiek su dizaineriais, tad tikime, jog bendradarbiavimas su KTU ir dalyvavimas šiame unikaliame projekte, praplės profesionalų pažinčių ratą“, – teigė bendrovės „Woodland.lt“ direktorius Gediminas Matiukas.

Traukos centras besidomintiems šiuolaikiniu dizainu

„Pupt“ – didžiausia sėdmaišių gamintoja Lietuvoje, atstovaujanti gerai žinomą prekės ženklą „Pušku pušku“, eksportuoja virš 40 proc. gaminamos produkcijos, todėl nuolat ieško naujų partnerių užsienio rinkose. Paklausta, kodėl įmonė sutiko prisidėti prie projekto įgyvendinimo, jos marketingo skyriaus vadovė Prakseda Balkevičiūtė teigė tikinti, jog „DesignLibrary Kaunas“ yra erdvė, kurioje gali susitikti visi besidomintys dizainu, inovacijomis bei įvairiais nestandartiniais sprendimais.

Vienos iš lyderiaujančių mechaninių ir automatinių langų ir durų varstymo mechanizmų tiekėjų pasaulyje „Gretsch-Unitas“ įmonių grupės direktorius Artūras Grumulaitis džiaugėsi unikaliu projektu bei teigė, jog įmonė sieks būti aktyviais projekto dalyviais, kurie „DesignLibrary“ konferencijose pristatys naujausius savo srities gaminius architektams, rangovams, inžinerijos ir dizaino krypties studentams bei dėstytojams.

„Mums patiko pati idėja – sukurti išskirtinę, analogų neturinčią erdvę Lietuvoje, suburiančią architektus, įvairių industrijų specialistus ir akademinę bendruomenę konstruktyviam dialogui ir inovatyvių idėjų generavimui. „DesignLibrary Kaunas“ projektas turėtų tapti traukos centru visiems besidomintiems šiuolaikinės architektūros ir inžinerijos tendencijomis“, – prognozuoja A. Grumulaitis.

„DesignLibrary Kaunas“ įsikurs KTU „Santakos“ slėnio (K. Baršausko g. 59, Kaunas).

 Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras