2022 rugpjūčio 9 d. antradienis, 13:50
Reklama  |  facebook

Kauno Lengvosios atletikos maniežas: statybų aikštelėje – juvelyriško tikslumo reikalaujantys darbai

2022-06-10 08:36
Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse vienus darbus veja kiti. Kol skaičiuojamos paskutinės savaitės iki oficialaus Dariaus ir Girėno stadiono bei Sporto halės atgimimo, šalia dirbanti sunkioji technika jau kloja pamatus uždaro Lengvojo atletikos maniežo statyboms. Čia prasideda didelio kruopštumo reikalaujantys polių gręžimo ir požeminių komunikacijų darbai.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Autokausta, UAB
Archas, UAB
„Lengvosios atletikos maniežas – paskutinė sporto komplekso dėlionės dalis Žaliakalnyje. Pastatytas Dariaus ir Girėno stadionas bus tikrai kokybiška vieta aukšto rango varžyboms, bet lengvaatlečiams reikia užtikrinti ir geras sąlygas treniruotėms bei apšilimui prieš prestižinius startus pirmenybėse. Stengiamės, kad greitu metu viskas būtų sukomplektuota iki galo“, – Kauno savivaldybės pranešime cituojamas meras Visvaldas Matijošaitis.

Maniežo statyba prasidėjo nuo senosios apšilimo aikštelės dangos išardymo. Pasak Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjo Vigimanto Abramavičiaus, pamatų įrengimas tokioje jautrioje vietoje reikalauja ypatingai kruopštaus darbo.

„Įrengiant polius turi būti atsižvelgta į statybos sklypo geologinę sandarą bei ribotas žemės darbų galimybes. Dėl greta esančių pastatų, gatvių ir požeminių tinklų poliai turi būti gręžiami preciziškai tiksliai. Dėl to labai svarbus geras pasiruošimas šiems darbams“, – cituojamas V. Abramavičius.

Moderniausias maniežas šalyje

Naujasis lengvosios atletikos maniežas turės visą reikiamą infrastruktūrą sportininkams ir pilnavertes sąlygas treniruotėms bei uždarų patalpų varžyboms.

lengvosios atletikos maniežas

Suprojektuoti šeši 200 metrų ilgio ir aštuoni 60 m bėgimo takai, šuolių, rutulio stūmimo bei tolimųjų metimų (ieties ir disko) treniruočių sektoriai.

Sportininkai fizinę formą gerins treniruoklių ir gimnastikos salėse, o jėgas atgaus čia pat suplanuotuose masažo kabinetuose.

Būsimas moderniausias maniežas Lietuvoje turės visus lengvosios atletikos sporto rungčių sektorius, reikalingus treniruotis tiek vasarą, tiek ir žiemą. Čia taip pat numatytos administracinės patalpos, pasitarimų erdvės, trenerių ir sportininkų persirengimo kambariai.

Viduje sporto varžybas galės stebėti iki 500 žiūrovų. Statinys turės ir 150 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Baigiama Sporto komplekso dėlionė

Sulig maniežo statybų pabaiga Kaunas pretenduos organizuoti tarptautinius lengvosios atletikos čempionatus. Tam reikia turėti ne tik standartus atitinkantį stadioną, bet ir patalpas treniruotėms.

Atletams skirtas uždaras statinys užbaigs Ąžuolyno daugiafunkcio sporto ir laisvalaikio komplekso projektą. Dar šią vasarą planuojama finišuoti su Dariaus ir Girėno stadiono bei Kauno sporto halės atnaujinimo darbais.

Į visus šiuos objektus jau greitai ves iš pagrindų tvarkoma Sporto gatvė ir joje įrengta nusipelniusioms sporto asmenybėms įamžinti skirta Šlovės alėja.

Aikštę nušvies grindinyje sumontuotos LED šviesų juostos, o specialiai šiai erdvei gamintos unikalių formų plytelės vizualiai sukurs ąžuolo lapo struktūrą atkartojantį vaizdą. Šie motyvai simbolizuos ryšį su greta baigiamu atnaujinti Ąžuolyno parku. 

Kaip buvo pranešta anksčiau, maniežą, kurio vertė siekia apie 19 mln. eurų, stato viešąjį rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Autokausta“. Projekto autoriai – architektų studija „Archas“.

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...
nuotrauka
2022-07-19 16:40
Geros žinios sostinės sporto bendruomenei – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos teritorijoje netrukus bus rekonstruotas sporto aikštynas ir iškils visų matmenų futbolo aikštė. Vilniaus savivaldybės bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" šiuo metu paskelbė projektavimo ir rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2022-07-19 16:39
Po išsamios analizės ir parengtos strategijos iki 2029 metų Kaunas nusprendė steigti Kompetencijų centrą, valdysiantį ir apdorosiantį visą svarbiausią informaciją.
nuotrauka
2022-07-19 13:22
Prieš ketverius metus Kauno Ašigalio gatvėje įrengta žiedinė sankryža ir atverta jungtis su A1 magistrale palengvino kauniečių susisiekimą su Kalniečių ir Eigulių mikrorajonais bei suteikė naują išvažiavimą Vilniaus kryptimi. Rengiamasi suprojektuoti ir pastatyti viaduką, iš Ašigalio gatvės vedantį ...
nuotrauka
2022-07-14 09:38
Širvintų r. savivaldybės ir Lietuvos automobilių ir kelių direkcijos lėšomis finansuotas pagrindinės miesto gatvės kapitalinio remonto projektas apima 2,815 km atkarpą nuo regioninio kelio Kabaldos k. Paširvinčio g. iki Mindaugo g. sankryžos Širvintose.
nuotrauka
2022-07-13 13:57
Vilniuje darbus vykdančios statybos įmonės nuo šiol turės skirti gerokai didesnį dėmesį brandiems medžiams – sostinės savivaldybė patvirtino brandžių ir senų medžių tvarkymo rekomendacijas.
nuotrauka
2022-07-12 12:13
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia nuomotis patalpas sostinės centre – Gedimino pr. 13. Tikimasi, kad naujos idėjos ir pasiūlymai vilniečių ir miesto svečių dar labiau sustiprins šią vietą. Neatmetama galimybė, kad po konkurso čia ir toliau veiks knygynas.
nuotrauka
2022-07-07 13:23
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda beprecedentį procesą – sieks, kad būtų nutraukta valstybinės žemės nuomos sutartis prieš terminą, už žemės sklype esantį pastatą atlyginant teisės aktų nustatyta tvarka. Tokiu būdu siekiama išspręsti įsisenėjusią problemą dėl Klaipėdos senamiestyje, nekilnojamųjų...
nuotrauka
2022-07-05 13:46
Nacionalinio stadiono Vilniuje prakeiksmas nuimtas – šiandien, liepos 5 d., įsigaliojusi Daugiafunkcio komplekso (DK) koncesijos sutartis numato, kad nuo šios dienos stadionas turi būti pastatytas ir pradėti veikti per 3 metus – tokia yra koncesininko atsakomybė. Atitinkamai, Daugiafunkcio komplekso...
nuotrauka
2022-07-05 13:37
Klaipėdos mieste pradėta tvarkyti dar viena viešoji erdvė – skveras šalia Šilutės pl. 40A esančio prekybos centro. Per dvejus metus bus atlikta darbų už daugiau nei 2,6 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse