2024 balandžio 16 d. antradienis, 16:29
Reklama  |  facebook

Kodėl Lietuvos gyventojai renkasi „Daikin Altherma“ siurblius oras-vanduo?

2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildymo ir mikroklimato valdymo sprendimas populiarumu neatsilieka nuo dujinių katilų. Kodėl Lietuvos vartotojai visgi renkasi „Daikin Altherma“, nors žinome, kad gamintojai siūlo daugybę kitų variantų?
nuotrauka
INDUSTEK / „Daikin Altherma“ iliustr.


Minimos įmonės
INDUSTEK, UAB
Toli gražu ne visi gamintojai siūlo platų šildymo įrangos asortimentą. „Daikin Altherma“ – išskirtinis prekės ženklas būtent šiuo aspektu. DAIKIN šildymo įrangos asortimentą sudaro oras-vanduo aukštatemperatūriai ir žematemperatūriai šilumos siurbliai, geoterminės sistemos, hibridiniai siurbliai, dujiniai katilai bei monoblokai. Tokia plati produkcijos įvairovė sukuria sąlygas vartotojui rasti tai, kas geriausiai atitinka jo poreikius.

INDUSTEK generalinis direktorius Vaidas Ragaišis pastebi, kad nuo praeitų metų pradžios, kai Lietuvoje visi statomi objektai turi atitikti A++ energinę klasę, trečios kartos „Daikin Altherma 3“ oras-vanduo šilumos siurbliai tapo bene geidžiamiausiu Lietuvos gyventojų šildymo sprendimu.

Daug kas neigia poreikį keisti, net ir atgyvenusią šildymo sistemą, savo sprendimą grįsdami tuo, jog to daryti neapsimoka finansiškai. Jų nuomone, reikėtų keisti ne tik katilą, bet ir visą šildymo sistemą, radiatorius, vedžioti naujus vamzdžius. „Dažnu atveju to daryti net nereikia, nes bent jau aukštatemperatūriai „Daikin Altherma“ serijos šilumos siurbliai oras-vanduo yra lengvai pritaikomi esamoms šildymo sistemoms. Su jais galima daryti konversiją ir nevykdyti kitų didelių pakeitimų. Lyginant su kieto kuro katilais, naujoji sistema gali veikti ir gerokai efektyviau. Tam tikrais atvejais pranašumas siekia 2–3 kartus“, – pastebi V.Ragaišis.

Oras-vanduo sistemų populiarumas Lietuvoje

Bene dažniausiai keičiami seni malkiniai katilai. Vietoje jų paraiškų teikėjai dairosi į tvaresnį ir taupesnį šildymą ir mikroklimato valdymą siūlančius oras-vanduo šilumos siurblius. Dauguma klientų taip pat pastebi, kad sąnaudos šildymui neišauga, o lieka nepakitusios ar net sumažėja. Tačiau jiems nebereikia rūpintis malkų pirkimu, skaldymu, sandėliavimu, džiovinimu ar netikėtai pasibaigusių granulių papildymu. Taip daug paprasčiau pasirūpinti šiluma namuose, o ką jau kalbėti apie tai, kad vasaros metu orą galima ir vėsinti, jeigu tik įrengta tinkama infrastruktūra.

INDUSTEK / „Daikin Altherma“

Daug kam labai patinka ir tai, jog ši sistema užima ganėtinai mažai vietos, nors duoda didžiulę naudą visiems namams. Pasižiūrėjus į matmenis, galima nesunkiai pamatyti, kad siurblio blokas su integruotu net 230 l talpos vandens indu užima vos 60x60 cm plotą arba net mažiau nei 0,4 kv. metro. Lyginant su dauguma malkinių katilų ir malkoms reikalinga erdve, vietos sutaupoma tikrai daug. Įrangos valdymas taip pat yra žymiai lengvesnis. Nereikia jokio dozavimo. Prisijungus prie sistemos su išmaniąja programėle arba atėjus prie katilo pakanka vos kelių akimirkų, kad pakeistumėte temperatūras: kai ateina laikas šildymo sezonui – siurblį įjungiate. O kai šaltasis periodas pasibaigia – perjungiate į vėsinimą arba visai išjungiate.

Ar „Daikin Altherma“ oras-vanduo sistemos tikrai turi technologinius pranašumus?

Daug kam gali kilti klausimas, ar būtent „Daikin Altherma“ oras-vanduo sistemos turi kažkokių technologinių pranašumų prieš kitų gamintojų sprendimus oras-vanduo? Pasirodo, kad tų pranašumų yra tikrai ne vienas.

Pirmiausia norėtųsi akcentuoti integruotą boilerį. Skirtingai nei turint kitokio tipo katilus, su „Daikin Altherma“ oras-vanduo sistema tai yra du mazgai vienoje vietoje. Vieną agregato dalį sudaro siurblys ir hidraulinė jo dalis, o kitą – net 180 arba 230 l talpos boileris. Visa tai, kaip jau minėjome, užima net mažiau nei 0,4 kv. metro grindų plotą.

Dar vieną privalumą pabrėždami, tuo pačiu paneigsime plačiai paplitusį mitą, jog šilumos siurbliai oras-vanduo yra nepakankamai efektyvūs žiemą, kada jų reikia labiausiai. Modernūs, bent jau trečios kartos „Altherma“ linijos oras-vanduo šilumos siurbliai gali gaminti šilumą ir vandenį pakaitinti net iki 70 ˚C lauke esant –18 ˚C temperatūrai, o efektyvų šildymą palaiko ir iki –28 ˚C speigo atveju.

Tik apie trečdalį reikalingos energijos siurblys ima iš elektros, likusią dalį jam bemaž visada teikia oras. Dėl to įrenginys yra apdovanotas daugumai konkurentų šilumos siurblių neįkandamu A+++ energinio efektyvumo klasės sertifikatu. Tokį „Daikin Altherma“ oras-vanduo sistema gauna ne tik dėl taupaus elektros energijos vartojimo, bet ir dėl „Bluevolution“ technologijos. Pastarosios šerdyje yra inovatyvus R32 šaltnešis, kuris leidžia mikroklimatą valdyti į aplinką išskiriant mažiau CO2.

Verta paminėti nepaprastai tylų „Daikin Altherma“ šilumos siurblių veikimą, suderintą su elegantišku dizainu. Šios oras-vanduo sistemos yra sertifikuotos „QuietMark“ ženklu, kuris išduodamas tik tyliausiai veikiantiems industrijos produktams. Dėl šios priežasties nereikia milžiniškos ir nuošalios katilinės, kad būtų galima sumontuoti siurblį. Tyliai veikdamas, jis netrikdo rimties, nemažina komforto. Be to, elegantiškas ir modernus dizainas leis jį sumontuoti net ir namų viduje, pernelyg nekrentant į akis.

Tai kodėl visgi „Daikin Altherma“ pavergė lietuvių širdis?

Aiškiai matome tendencijas, jog Lietuvoje namų ūkiai atsisako daug jėgų reikalaujančio malkinio ar ne pačio patogiausio granulinio šildymo. Jį dažniausiai keičia būtent oras-vanduo šilumos siurbliai.

„Daikin Altherma“ trečios kartos aukštos temperatūros šilumos siurbliai patogūs dar ir dėl to, kad su jais nereikia keisti esamos šildymo sistemos infrastruktūros, užtenka tik pakeisti katilą. Lengvas valdymas ir kone nulinė priežiūra lemia, kad, lyginant su malkiniais ar granuliniais katilais, daug paprasčiau reguliuoti šilumą ir viską prižiūrėti. Nereikalingas valymas ar kuro sandėliavimas“, – dalinasi sistemos privalumais įmonės INDUSTEK vadovas V.Ragaišis.

„Daikin Altherma“ oras-vanduo užima nedidelį grindų plotą ir savyje turi integruotą vandens šildytuvą. Veikdami tyliai, mažiau teršdami aplinką, gerai prisiderindami prie bet kokio interjero ar eksterjero, naudodami minimalų reikalingą kiekį elektros energijos, šie siurbliai – tai beveik kiekvienam namų ūkiui tinkamiausias pasirinkimas. 

Sandėlio išpardavimas visą vasario mėnesį

Kartu su ilgalaikiu partneriu INDUSTEK rūpinasi Lietuvos gyventojų šildymo ir vėsinimo sprendimais jau daugiau nei 25-erius metus. Iki pavasario bendrovė skelbia sandėlio išpardavimą ir galimybę įsigyti populiariausias prekes su ypatingomis nuolaidomis.

Daugiau informacijos apie pasiūlymus ir akcijoje dalyvaujančius modelius rasite YPATINGI PASIŪLYMAI

INDUSTEK / „Daikin Altherma“

Partnerio turinys

INDUSTEK / „Daikin Altherma“ iliustr.

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-04-16 09:52
Nenuostabu, kad apšvietimas tapo svarbiu aspektu ne tik funkcine, tačiau ir estetine prasme. Sumanius įnešti daugiau jaukumo, žaismingumo, pabrėžti išskirtines architektūros detales ar padidinti pastato vizualinį patrauklumą kyla klausimas: ar šviestuvų įrengimas ant pastato fasado (dekoratyviniam a...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...
nuotrauka
2024-01-08 09:45
Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį Lietuvoje šiuo metu gali kvalifikuotai ...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos