2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 4:49
Reklama  |  facebook

Laimėjo bylą prieš atliekų surinkimo aikšteles Šiaulių mieste įrenginėjusias įmones

2022-06-16 06:36
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) laimėjo bylą prieš pusiau požemines atliekų surinkimo aikšteles Šiaulių mieste rengusias UAB „TIS“ ir belgų įmonę Zweva Environment BVBA, kurios Šiauliuose įrengė nekokybiškus ir sutarties sąlygų neatitinkančius pusiau požeminius atliekų surinkimo konteinerius.
nuotrauka
ŠRATC nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), VŠĮ
TIS, UAB
Ginant viešąjį interesą, ŠRATC sutartį nutraukė

Dar 2018 metų spalį trys jungtinės veiklos partneriai, atstovaujami UAB „TIS“, pasirašė prekių, paslaugų ir rangos pirkimo sutartį, kurioje buvo sutarta Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje suprojektuoti ir įrengti 289 pusiau požemines atliekų surinkimo konteinerių aikšteles, jose sumontuojant 1290 pusiau požeminių konteinerių.

Gindama Šiaulių miesto gyventojų interesus, ŠRATC sutartį nutraukė paaiškėjus, kad beveik šimte naujų aikštelių sumontuoti 429 konteineriai turi akivaizdžių defektų ir trūkumų. Jungtinės veiklos partneriams ginčijant šį faktą, ŠRATC, kaip rašoma įmonės pranešime, buvo priverstas pasitelkti nepriklausomus ekspertus, kurių ekspertizės išvados patvirtino, kad įrengti konteineriai ne tik turi defektų bei trūkumų, tačiau neatitinka pačių jungtinės veiklos partnerių deklaruotų konteinerių savybių.

Sutartis nutraukta ne iš karto

Jungtinės veiklos partneriams ŠRATC sudarė galimybę išgelbėti sutartį, sudarant ketinimų protokolą, kuriame numatytos sąlygos, per kiek laiko ir kokiu būdu įrengti konteineriai turi būti sutvarkyti. Tačiau susitarimo neįvykdžius iki nustatyto termino pabaigos, sutartis buvo nutraukta.

Dar vienu sutarties nutraukimo pagrindu tapo ir kitas sutarties pažeidimas, kuris paaiškėjo jau nutraukus sutartį. UAB „TIS“ pateikė negaliojančią AB Šiaulių bankas išduotą garantiją, skirtą sutarties įvykdymo užtikrinimui.

UAB „TIS“ ir Zweva Environment BVBA Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro sprendimą nutraukti sutartį apskundė teismui, tačiau išnagrinėjus duomenis, teismas priėjo išvados, kad ieškovai neįvykdė ketinimų protokolo, ŠRATC negavo kokybiškų konteinerių, todėl turėjo teisę nutraukti sutartį. Tokią teisę turėjo ir dėl nesuteiktos banko garantijos.

ŠRATC pozicija

„Tai jau nebe pirmas mūsų laimėtas teismas, ginant viešąjį interesą. Viena iš mano misijų, ką prieš pradėdamas vadovauti ŠRATC deklaravau ir įstaigos dalininkams – išvalyti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo grandinę nuo nesąžiningų bei gyventojams žalą darančių paslaugų teikėjų. Sutelktos ŠRATC komandos bei profesionalių teisininkų pagalba mums tai pavyksta“, – pranešiem cituojamas ŠRATC vadovas Žilvinas Šilgalis.

Direktorius džiaugiasi, kad „ir teismai vis aiškiau stoja viešo intereso pusėje ir priima teisingus sprendimus bei nepasiduoda abejotinos reputacijos verslininkų ir jiems atstovaujančių brangiai apmokamų advokatų manipuliacijoms“.

Vykdomas naujas konkursas


Siekiant Šiaulių mieste įrengti visas suplanuotas aikšteles, šių metų balandžio gale buvo paskelbtas naujas pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo viešojo pirkimo konkursas, su kurio pasiūlymais buvo susipažinta birželio pradžioje. Šiuo metu vyksta pasiūlymų vertinimas. ŠRATC tikisi, kad ES lėšomis finansuojamas projektas bus užbaigtas sėkmingai ir likusios aikštelės Šiauliuose bus įrengtos tvarkingos ir be trūkumų.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:09
Mėlynosios ekonomikos vystymas yra tvarus būdas kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas, spręsti maisto išteklių problemą ir užtikrinti žmonijos gerbūvį.
nuotrauka
2022-08-16 07:24
Panevėžyje įsibėgėjo regiono susisiekimui svarbios infrastruktūros rekonstravimo darbai – iki rugsėjo pradžios numatoma įrengti tranzitiniam eismui svarbią žiedinę sankryžą ties Senamiesčio, S. Kerbedžio ir Tinklų g. sankirta, o iki metų pabaigos – rekonstruoti Smėlynės g. dalį, kuri miesto teritori...
nuotrauka
2022-08-16 07:17
Keturioms Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui finansuoti. Finansavimas skirtas Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms...
nuotrauka
2022-08-12 11:32
Nuo Nemenčinės plento iki Plytinės gatvės besitęsianti keturių eismo juostų gatvė sostinėje iki spalio vidurio įgaus naują vaizdą – taps humaniškesnė, patogesnė pėstiesiems ir žalesnė.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-11 10:13
Senuosius Vilniaus miegamuosius rajonus gaivins nauja takų infrastruktūra, kuri jų kasdienybę padarys patogesnę ir jaukesnę. Struktūrinių pokyčių paketą kartu su programa „Miestas+" ruošia Vilniaus miesto savivaldybė. Pradedamai nuo 5–7 projektų realizavimo, vietas parenkant pagal didžiausią gyvento...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse