2024 birželio 14 d. penktadienis, 4:47
Reklama  |  facebook

NT rinkos tendencija Panevėžio rajone: ryškus priemiesčių populiarėjimas

2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
Bendrovės „Panvalda“ vizualizacija


Minimos įmonės
Panevėžio m. savivaldybė,
Panevėžio r. savivaldybė,
Panvalda, UAB
Hausitus, MB
Rinka – permainų sūkuryje

Nekilnojamojo turto bendrovės „Hausitus“ vadovas Vaidas Šukys teigė, kad pastaraisiais metais prognozuoti, kokių pokyčių laukti NT rinkoje, labai sudėtinga. Neapibrėžta geopolitinė situacija, infrastruktūros mokestis, gerokai išaugusios palūkanos į nekilnojamojo turto rinką įneša tam tikrų korekcijų.

Šie veiksniai, pasak NT specialisto, patys savaime nėra blogi, tačiau kiekvienas pokytis, ar tai būtų išaugusios paskolos kainos ar mokestis sukelia tam tikrą visuomenės priešiškumą, kuris ilgainiui nuslopsta per pirmus tris mėnesius.

„Vėliau žmonės pripranta ir prie pačių blogiausių naujienų ir ima gyventi įprastai, nekreipdami dėmesio į jas. Pavyzdžiui, pradžioje pakilus palūkanoms buvo jaučiamas paklausos sumažėjimas, kuris jau dabar, pamažu, sugrįžta į pirminę būseną. Vieni susitaiko su aukštesnėmis palūkanomis, o kiti – tikisi jų mažėjimo. Visgi, kas išties moka skaičiuoti ir ima paskolą 30 metų laikotarpiui, puikiai supranta, kad per tokį gan ilgą laiko tarpą bus ne vienas palūkanų pakilimas ir nuolydis, tad neverta nerimauti dėl to, kad šiandien palūka nos pakilusios”, – tikina pranešime cituojamas MB „Hausitus“ vadovas.

Pasak nekilnojamojo turto analitiko, kol kas sunku numatyti, kaip toliau keisis NT kainos, kurios šiuo metu laikosi stabiliai, todėl nematyti ryškaus judėjimo nei viena kryptimi. Vis dėlto lietuviams, skirtingai nei vakarų europiečiams, nuosavas būstas yra tarsi saugumo garantas ir netgi kylant kainoms būstų pirkimai nesustoja.

O ką perka pirkėjai, priklauso tik nuo jų galimybių ir situacijos rinkoje. Pastarasiais metais specialistai pastebi, kad daugėja sandorių, kai būstai įsigyjami naujos statybos namuose. Auga ne tik naujų įsigyjamų būstų kiekis, bet ir jo santykis su senos statybos būstais. Tai lemia ir technologiniai pokyčiai, ir vizualiniai sprendimai.

Kita akivaizdi tendencija – žmonės noriai renkasi namus už miesto. „Dembava ir Velžys vieni mėgstamiausių naujakurių priemiesčių. Žvelgiant Šiaulių kryptimi, galime pastebėti komercinio turto plėtrą.”, – įžvalgomis dalijasi V. Šukys.

NT specialistas atkreipia dėmesį, kad priemiesčiai vilioja ypač jaunas šeimas, kurioms svarbiausia geras susisiekimas su miestu, mokyklos ir darželiai bei supanti gamta. Visgi, pasak jo, per keletą metų išaugusi paklausa įtakojo žemės sklypų kainas.

Panevėžio miesto savivaldybės atstovų manymu, priemiestinių gyvenviečių patrauklumą tarp jaunų šeimų didina gerai išvystyta infrastruktūra, platus ir toliau plečiamas ugdymo įstaigų tinklas, patogus susisiekimas su miestu. Jaunoms šeimoms aktualus priemiestinėse gyvenvietėse siūlomas pigesnis būstas, didesnis žemės sklypų pasirinkimas, pigesnė žemė, taip pat – ekologiškesnė aplinka.

Be abejo, patraukliu kriterijumi išlieka tai, kad jaunos šeimos, norinčios įsikurti įvairiuose Lietuvos regionuose, tarp jų ir Panevėžio rajone, gali pasinaudoti valstybės teikiama subsidija įsigyti pirmajam būstui.

Visa Panevėžio miesto savivaldybė patenka į teritoriją, kurioje galioja parama šeimos, įsigyjančioms pirmąjį būstą. Šeima, kurioje abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama yra ne vyresni kaip 36 metų, gali pretenduoti į valstybės paramą būsto kredito daliai.

Panvalda

Čia ir žemiau – bendrovės „Panvalda“ vizualizacijos

Į priemiestį – mėgautis visaverčiu gyvenimu

Vis labiau ryškėjančią tendenciją, kurią diktuoja gyventojų noras turėti erdvesnius namus, glaudesnį santykį su bendruomene ir poreikis būti arčiau gamtos, patvirtina ir netoli Panevėžio įsikūrusiame Berčiūnų priemiestyje projektą „Pušyno gaivos apartamentai” vystančios NT plėtros bendrovės „Panvalda” atstovas Marijus Balys.

„Atidžiai stebėdami rinką ir aktyviai konsultuodamiesi su NT pardavimo ir finansavimo specialistais matome akivaizdžius rinkos stabilizacijos ženklus – susidomėjimas mūsų projektų tai tik patvirtina. Be abejonės, džiaugiamės projekto sėkme, nes didelė apartamentų dalis buvo rezervuota dar projektavimo stadijoje, o šiai dienai yra likę vos keli laisvi butai. Būsimi pirkėjai ateina jau apsisprendę, gerai įvertinę savo norus ir finansines galimybes. Džiugu, kad mūsų klientai atranda būtent mus ieškodami kokybiško gyvenimo sprendimų su papildoma pridetine verte – patrauklia aplinka, moderniais šildymo-vėdinimo sprendimais, poilsio zonomis ir stipria bendruomene“, – pasakoja pranešime cituojamas M. Balys.
Panvalda

Pasak projekto vystytojo, toks sėkmingas startas toliau diktuoja darbų eigą – netrukus bus pradedami antrojo etapo projektavimo darbai, kurių vizija bus pateikta Panevėžio rajono savivaldybei ir visuomenei įvertinti.

Primename, kad Panevėžio rajono savivaldybei paskelbus aukcioną, po veiklos sustabdymo kelerius metus stovėjusi Berčiūnų mokykla buvo akimirksniu nupirkta, o jai numatyta nauja, gyvenamoji paskirtis. Jau pirmajame aukcione mokyklą nupirkusi „Panvalda“ paskelbė, kad šį pastatą prikels naujam gyvenimui, o ir visą gyvenvietę siekia paversti nauju traukos centru.

„Didžiuojamės savo projektu galėdami prisidėti prie legendinio Berčiūnų kurorto atsinaujinimo. Berčiūnai kraštiečiams vis dar kelia nostalgiškus jausmus – tai vietinių gyventojų ir miestelėnų vaikystės atsiminimų vieta, kurioje buvo sportuojama, važinėjama dviračiais, vyko maudynės iki vėlumos ir buvo kitaip leidžiamas laisvalaikis“, – prisimena M. Balys.

Naujasis projektas „Pušyno gaivos apartamentai“ dabar suteikia galimybę apsigyventi šalia Sanžilės vasarvietės, aktyviam poilsiui pritaikyto ir greitu metu miesto savivaldybės dėka atsinaujinančio pušimis apsodinto parko, dviračio tako ir kitų traukos objektų.

Miesto centras ar kaimynystėje suplanuota „Rail Baltica“ stotis automobiliu pasiekiami vos per kelias minutes, kaip ir RYO prekybos centras bei kiti Panevėžio miesto infrastruktūros objektai.

Projekto vystytojas atkreipia dėmesį, kad žmogus, pasirinkęs gyventi siūlomuose apartamentuose, gauna ne tik gyvenamąjį plotą, bet ir šiuolaikinio gyventojo poreikius atliepiantį gyvenimo būdą: ergonomiškai suprojektuotus ir gerai izoliuotus butus, baseiną su poilsio zona vidiniame komplekso kieme, sporto aikšteles ir žaliosias erdves.

M. Balys patvirtina, kad pasibaigus projektavimo etapui ir pavykus sklandžiai susitvarkyti visus projekto dokumentus, statybos pradėtos, o darbai šiuo metu vyksta pilnu pajėgumu. Statybos darbus planuojama užbaigti dar šiemet.

Savivaldybės dėmesys infrastruktūrai

Panevėžio miesto bei rajono savivaldybės skiria daug dėmesio infrastruktūros gerinimui: rengiami vandentiekio ir nuotekų tinklai, apšvietimas, balansuojama urbanistinė plėtra, diegiamas interneto ryšys, didinamas el. paslaugų prieinamumas, racionalus komunalinių atliekų tvarkymas, mikroparkų, estetinių gojų ir želdinių plotų plėtra .

PanvaldaPernai atverta dar viena miestelėnų rekreacijai skirta erdvė – baigtas įgyvendinti Kniaudiškių parko projekto I etapas. Žaliojoje erdvėje įveista nauja augmenija, išvalytas užpelkėjęs vandens telkinys, rytinėje vandens telkinio pakrantėje įrengtas amfiteatras. Naujoji rekreacinė erdvė pritaikyta neįgaliesiems.

Panevėžio regiono 2022-2030 metų plėtros plane yra parengtas ir numatytas „Rekreacinės erdvės sukūrimas, atgaivinant Berčiūnų miško parką“ projektas, keliantis šios miesto dalies patrauklumą vietos gyventojams ir nekilnojamo turto vystytojams.

„Rinkoje matome poreikį ir perspektyvas, todėl nuolat kalbamės su nekilnojamojo turto vystymu užsiimančiomis bendrovėmis ir pastebime jų susidomėjimą. Stengiamės, kad Panevėžio miestas ir apylinkės taptų puikia vieta ilsėtis. Stengiamės sudaryti palankias sąlygas kokybiškam gyvenimui, kurtis saugiai ir išsilavinusiai bendruomenei, investuoti į kultūros ir socialinių objektų infrastruktūrą. Šių tikslų siekiama visoje savivaldybės teritorijoje, neišskiriant ir nutolusių seniūnijų. Taip pat įgyvendiname policijos pareigūnų pritraukimo į Panevėžio rajoną skatinimo ir finansavimo priemonių programą. Taip sukuriamos geresnės sąlygos ieškoti karjeros galimybių“, – teigia pranešime cituojamas Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Toliušis.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-06-13 13:19
Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią vieš...
nuotrauka
2024-06-13 07:00
Atidarytas didžiausias savivaldybės iniciatyva įrengtas saulės elektrinių parkas Lietuvoje. 4,1 mln. eurų vertės parkas įrengtas 5 ha teritorijoje Ukmergėje, o jame sumontuota 5332 vnt. saulės fotomodulių. Saulės elektrinių parką įrengė savivaldybės valdoma įmonė „Ukmergės šiluma“ drauge su energeti...
nuotrauka
2024-06-12 15:43
Klaipėdos senamiestyje apleistų teritorijų liks mažiau – sklype šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis....
nuotrauka
2024-06-11 11:54
Dar šį mėnesį planuojama pradėti Lazdynėlių gatvės rekonstrukciją. Bus tvarkoma beveik kilometro gatvės atkarpa nuo Erfurto iki Lietaus gatvės, kartu bus nutiestas ir naujas dviračių takas, rekonstruotos sankryžos su Erfurto, Žaros, Lūkesčių ir Lietaus gatvėmis.
nuotrauka
2024-06-10 13:19
Pradedami Vilniaus Viršuliškių rajone sausio mėnesį degusio daugiabučio pažeistų ir pavojingų konstrukcijų ardymo darbai. Pastatas šiuo metu yra avarinės būklės, gyventojai laukia pastato atstatymo, kad galėtų kuo greičiau grįžti į savo gyvenamuosius butus. Pradinių darbų tikslas – demontuoti sprogi...
nuotrauka
2024-06-10 12:57
Uostamiestyje dar šiemet bus tvarkoma teritorija prie Santuokų rūmų, planuojama pradėti ir Santuokų rūmų pastato atnaujinimo darbus.
nuotrauka
2024-06-07 11:04
Priimtas norminis teisės aktas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre, o to nepadarius, atitinkamas aktas negali būti taikomas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) išnagrinėjo ginčą tarp Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse (Vyriausybės atstovas) ir Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-06-07 10:24
Po maždaug pustrečio mėnesio trukusių darbų baigtas tvarkyti Žvėryno rajoną su centrine miesto dalimi jungiantis Žvėryno tiltas. Šalia Seimo esantis tiltas paskutinį kartą rekonstruotas prieš beveik du dešimtmečius – 2005 metais. Planinio remonto darbų metu atstatytas projektinis Žvėryno tilto vaizd...
nuotrauka
2024-06-06 12:27
Gera žinia „Švyturio“ sodų bendrijos savininkams: netrukus prasidės žvyrkelių Raganių 1-osios ir Raganių 2-osios asfaltavimo darbai. Šių sodų bendrijoje taip pat bus nutiesti lietaus nuotekų tinklai. Sutartys su rangovais jau yra pasirašytos, planuojama, kad darbai prasidės dar šį mėnesį.
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-06-04 13:25
Regionų administracinis teismas tenkino viešąjį interesą ginančio Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą ir panaikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2021 m. birželio mėn. priimtą įsakymą, pagal kurį sostinės Valakampių rajone buvo suprojektuoti keturi nauji valstybiniai ž...
nuotrauka
2024-06-04 13:11
Nuo gegužės 14 d. savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) gali teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Iki paraiškų teikimo laikotarpio pabaigos likus kiek mažiau nei dviem savaitėms, jau sulaukta paraiškų vir...
nuotrauka
2024-06-03 16:40
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltu pripažino buvusį Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorių Ričardą Pudževelį ir 5 asmenis. Buvusiam savivaldybės administracijos direktoriui skirta reali 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir daugiau nei 13 tūkst. e...
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-06-03 09:40
Vienoje didžiausių Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – Tauro kalno teritorijoje – intensyviai vyksta aplinkos tvarkymo darbai. Ši teritorija atnaujinama keliais etapais: statybos, infrastruktūros, želdinimo. Darbai apima 11,4 ha plotą, įskaitant Liuteronų sodą. Planuojama, kad didžioji darbų dalis bus ...
nuotrauka
2024-05-31 14:46
Palangoje, Taikos g. 2, atidarytas greito elektromobilių įkrovimo parkas, kuriame vienu metu gali įsikrauti net 20 elektromobilių. Papildomai dar 4 elektromobilių įkrovimo prieigos įrengtos Ronžės g. 5A. Elektromobilių įkrovimo parke veikia iš viso 16 įkrovimo prieigų, kurių galia 60 kW ir 4 įkrovim...
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-31 09:26
Alytaus miesto savivaldybė su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė Alytaus Jaunimo parko ir aplinkinės teritorijos atgaivinimo projekto finansavimo sutartį. Bendra projekto vertė 3,1 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 09:19
Aplinkos projektų valdymo agentūra primena, kad jau nuo gegužės 28 d. savivaldybių administracijos kviečiamos pasinaudoti parama, atliekant valstybinės miško žemės sklypų priežiūrą, apsaugą ir tvarkymo darbus bei rengiant valstybinės miško žemės sklypų miškotvarkos projektus. Šiai paramos priemonei ...
nuotrauka
2024-05-31 09:03
Jau šią vasarą prasidės darbai Slengiuose. Čia esantį karjerą apjuos pėsčiųjų takas su poilsio zonomis. Klaipėdos rajono savivaldybė jau rado rangovą, kuris atliks šiuos darbus. Šiuo projektu norima sukurti dar vieną erdvę Sendvario seniūnijoje, kurioje bus galima ne tik ilsėtis, bet ir aktyviai lei...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse