2022 spalio 7 d. penktadienis, 0:08
Reklama  |  facebook

Neringa ieško taupančių energiją sprendimų

2022-09-22 06:06
Ieškoti dar daugiau taupymo galimybių kviečiamos Neringos savivaldybės įstaigos. Priimti sprendimus, taupančius elektros, o vėliau ir šilumos energijos sąnaudas jas pakvietė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.
nuotrauka
Neringos sav. nuotr.


Minimos įmonės
Neringos savivaldybė,
Neringos vanduo, UAB
Neringos energija, UAB
„Augant energijos kainoms turime ieškoti priemonių sutaupyti tam, kad didėjančios išlaidos nepaliestų kitų mums svarbių gyvenimo sričių. Tam tikrus namų darbus, ieškant galimybių energetinius resursus naudoti tvariau – parengėme, šiandien laukiame, kad pasirašytus įsipareigojus įgyvendintų verslas. Turime ieškoti ir daugiau racionalių būdų taupyti“, – savivaldybės pranešime cituojamas Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Įstaigos vartos saulės energiją

Neringos savivaldybė jau įgyvendina vieną iš svarbiausių savivaldybės strateginio plano 2021 – 2030 metams tikslų – sukurti žaliosios savivaldybės modelį, kuris prisidėtų ne tik prie kovos su klimato kaita, bet ir leistų tvariau naudoti energetinius resursus. Šių tikslų įgyvendinimui pasitelktos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Įgyvendinami projektai, numatantys kad Neringos savivaldybės administracijoje, Neringos muziejuose, Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, Neringos pirminiame sveikatos priežiūros centre ir Viktoro Miliūno bibliotekoje bus naudojama atsinaujinanti elektros energija šių įstaigų poreikiams. Šios įstaigos taps gaminančiais vartotojais, tai reiškia, kad bus vartojama saulės elektrinėje pagaminta energija, o nesuvartota – patiekiama į elektros tinklus Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo nustatyta tvarka. Sutartys dėl dalies nutolusių saulės elektrinių įsigijimo, aptarnavimo ir priežiūros paslaugų jau yra sudarytos, šiuo metu sprendžiami likę formalumai.

Atsinaujinančią energiją jau naudoja Neringos gimnazija ir Uždaroji akcinė bendrovė „Neringos energija“. Siekiama, kad atsinaujinantys ištekliai būtų naudojami ir Juodkrantės darželyje. Taip pat vertinamos įvairios teritorijos, kuriose galėtų būti įkurti saulės elektrinių parkai, pavyzdžiui, tokia galimybė šiuo metu analizuojama Uždarosios akcinės bendrovės „Neringos vanduo“ valdomoje teritorijoje.

Laikini sprendimai – riboti gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimą

Praėjusią savaitę žengtas dar vienas žingsnis, siekiant sutaupyti – pradėtas įgyvendinti Neringos savivaldybės administracijos sprendimas pritemdyti gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimą, o dalį nakties jį išvis išjungti. Nuo praėjusios savaitės dalyje gatvių įjungiamas kas antras šviestuvas, o rečiau susisiekimui naudojamose teritorijose apšvietimas išvis išjungiamas. Siekiant užtikrinti žmonių saugumą, išlieka apšviestos perėjos, sankryžos, laiptai bei prieigos prie kurorto švietimo įstaigų. Apšvietimas Neringos gyvenvietėse išjungiamas nuo 23.30 val. iki 5.30 val.

Anot gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimu besirūpinančios Biudžetinės įstaigos „Paslaugos Neringai“ atstovų, toks gatvių apšvietimo ribojimas leidžia sutaupyti apie 70 proc. elektros energijai reikalingų išlaidų. Numatoma, kad šiais metais kalėdinė puošyba apims tik Neringos gyvenviečių šventinių eglių papuošimą.Sprendimai, susiję su gatvių apšvietimo, viešųjų erdvių ribojimu gali būti koreguojami, įvertinus argumentuotus gyventojų pasiūlymus, kuriuos pateikti galima Neringos savivaldybės administracijai bendruoju elektroniniu paštu administracija@neringa.lt.

Į Neringos savivaldybės įstaigas meras kreipėsi prašydamas peržiūrėti galimybes taip organizuoti darbus, kad būtų sutaupyta kuo daugiau energetinių išteklių. Kaip informavo savivaldybės įstaigų atstovai, siekiant sutaupyti elektros išlaidas apšvietimui jau pakeistos senos lemputės į taupančias, svarstomos galimybės šaltuoju metų laiku koreguoti kultūros įstaigų darbo laikus, kai kurie padaliniai galėtų veikti lankymo laiką suderinus iš anksto. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-10-06 18:08
Kokia ateitis laukia iki šiol pramonine buvusios Vilkpėdės, parodys rengiama rajono transformacijos vizija. Vietos bendruomenę, verslininkus, plėtotojus ir visus besidominčius Vilkpėdės ateitimi, savivaldybė kviečia į rajono pokyčių renginį „Vilkpėdė keičiasi".
nuotrauka
2022-10-06 06:20
Neringos savivaldybės taryba siekdama paskatinti daugiabučių modernizavimą, nusprendė padidinti savo finansinį indėlį. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo Neringos savivaldybės lėšomis bus kompensuojama 30 proc. investicijų, nuo investicijų plane nurodytos sumos.
nuotrauka
2022-10-06 06:02
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (Karmėlavos sen., Kauno r.) įsikūrusi elektronikos komponentų gamykla „HELLA Lithuania“ planuoja tolesnį augimą ir artimiausiais metais į plėtrą ketina investuoti daugiau nei 30 mln. eurų.
nuotrauka
2022-10-05 15:29
Artėjant šildymo sezono pradžiai, sostinė ieško papildomų būdų, kaip sumažinti būsimas šildymo sąskaitas nepasiturintiems gyventojams – nustatytos didesnės kompensuojamo kietojo kuro sumos. Kartu pasirūpinta ir patogesne prašymų kompensacijai pateikimo tvarka.
nuotrauka
2022-10-05 14:23
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą kompensuoti daugiabučių namų butų savininkų patirtas išlaidas teisiniuose ginčuose su darbų rangovais, palikusiais defektus dar garantiniu laikotarpiu. Finansavimas bus skiriamas statybų defektų ekspertizei, statybiniams tyrimams, bandymams, darba...
nuotrauka
2022-10-05 13:31
Vijokliais apželdinto miesto sienos jau nusidažė įvairiausiomis spalvomis – raudona, purpurine, oranžine, geltona. Rudens spalvomis džiuginančių, o vasarą žaliuojančių sienų sostinėje bus daugiau, nes šiemet Vilniuje sodinama kaip niekada daug vijoklių.
nuotrauka
2022-10-05 12:02
Neringa žengia dar vieną tvirtą žingsnį sprendžiant darnaus judumo problemas – siekiant mažinti automobilių judėjimą Nidoje, savivaldybė numatė statyti inovatyvią, dviejų lygių automobilių saugyklą su saulės jėgaine. Lengviesiems automobiliams ir autobusams Nidoje statyti skirta saugykla numatyta Ta...
nuotrauka
2022-10-05 08:02
Po ketverių metų pertraukos į Dariaus ir Girėno stadioną sugrįžta lietuviško futbolo batalijos. Kaune iš pagrindų atstatyta istorinė erdvė ruošiasi iškilmingam atidarymui. Šventiniame šou – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalo rungtynės ir populiarių šalies atlikėjų koncertas: Marijonas ...
nuotrauka
2022-10-03 07:09
Ekonomikos ir inovacijų ministerija 13-os šalies savivaldybių infrastruktūros projektams paskirstė daugiau nei 10 mln. eurų. Už šias lėšas savivaldybės galės įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Iš vis...
nuotrauka
2022-10-03 06:33
Laukti pokyčiai grįžta į Laisvės alėją – restauratoriai per mažiau nei metus užbaigs Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčios atnaujinimą. Pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms, darbus čia tęsia bendrovė „Verslo“. Rangovas fasadų tvarkybą, restauraciją, pastato pritaikymą neįgaliesiems įsipareigoja ...
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 06:09
Gausios liūtys ir jų pasekmės gyventojams ir įmonėms – problema, kurią bando išspręsti Kauno rajono savivaldybė.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-11 08:28
Metų pradžioje startavusios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos pačiame Kauno centre gerokai pasistūmėjo. Pradėjus nuo vandentiekio, šiluminės trasos ir kitų svarbių požeminių komunikacijų įrengimo, teritorijoje jau sugręžti poliai, požeminėje dalyje apibetonuojamos sienos. Apsidraudžiant d...
nuotrauka
2022-09-09 08:07
Vilniuje, Minties gatvėje esanti Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija naujaisiais mokslo metais vaikus pasitinka erdvesnė ir modernesnė. Greta mokyklos pastatytas 2750 m² priestatas, į kurį mokiniai patekti gali ir tiesai iš lauko, ir iš pagrindinio pastato per stiklines galerijas.
nuotrauka
2022-09-08 06:46
Siekdama spręsti mechaninių transporto statymo problemas Nidoje, Neringos savivaldybė planuoja įrengti kelių lygių saugyklą – visuomenei šiuo metu pristatomas tai numatantis projektas.
nuotrauka
2022-09-08 06:38
Rugsėjo 7 dieną duris oficialiai atvėrė „Žalgirio“ arenos baseinas – Nemuno saloje miestiečių laukiama erdvė buvo pastatyta per mažiau nei dvejus metus.
nuotrauka
2022-09-06 13:25
Klaipėdoje, pranešė savivaldybė, specialiuoju priedangos ženklu artimiausiu metu iš viso bus pažymėti 38 statiniai. Priedanga yra skirta trumpalaikei, iki kelių valandų apsaugai, kurioje būtų galima pasislėpti nuo tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo grėsmės karinės agresijos metu.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Gerbūvio projektai“ darbams „Teltonikos“ Technologijų centre Molėtuose pasitelkė modernias technologijas ir išsaugojo senuosius medžius

„Teltonikos“ Technologijų centro Molėtuose įkurtuvės planuojamos netrukus – vykdomi paskutinieji pastato aplinkos tvarkymo darbai. Technologijų centro gerbūvis turės tenkinti pusės tūkstanči...
nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...