2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 6:46
Reklama  |  facebook

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl pastatų sostinės Laurų gatvėje

2024-01-26 11:25
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė, įvertinusi ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų parodymus, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl įtarto piktnaudžiavimo. Toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
nuotrauka
Vilniaus apygardos prokuratūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Tyrimas pradėtas 2023 m. liepos mėnesį, gavus Vilniaus miesto savivaldybės mero pareiškimą. Jame prašoma įvertinti, ar veiksmai bei sprendimai, pagal kuriuos žemės sklypuose Laurų g. 54 ir 56 buvo pastatyti gyvenamieji pastatai, nepažeidė teisės aktų reikalavimų bei viešojo intereso.

Ikiteisminio tyrimo metu dėl įtarto piktnaudžiavimo siekta nustatyti, ar nebuvo padaryta nusikalstama veika, išduodant leidimus statyti gyvenamuosius namus žemės sklypuose sostinės Laurų g. 54 ir 56, kurie patenka į požeminio vandens vandenviečių apsaugos zoną.

Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje taip pat buvo pradėtas tyrimas ir dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2015 m. ir 2018 m. statybą leidžiantys dokumentai statyti gyvenamuosius namus Laurų g. dviejuose žemės sklypuose, patenkančiuose į vandenviečių apsaugos zoną, buvo išduoti pažeidžiant teisės aktus, nesilaikant Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Statybos įstatymo ir kitų teisės aktų reikalavimų.

Pagal šiuo metu galiojantį Bendrąjį planą, ginčo žemės sklypai pažymėti kaip patenkantys į urbanizuotos ir urbanizuojamos teritorijos zoną, todėl šiose sklypuose galima vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba ir nustatytas žemės sklypų naudojimo būdas neprieštarauja šiuo metu galiojančiam šios teritorijos naudojimo būdui.

Tyrimo metu atsižvelgta į aplinkybes, kad 2023 m. spalio mėn. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija informavo statinių Laurų g. 54 ir 56 savininkus apie galimybę pažeidimus pašalinti. Įvertinus susiklosčiusią situaciją matyti, kad asmenims nėra užkertamas kelias, atlikus privalomas procedūras, pažeidimus pašalinti, o kilę padariniai gali būti koreguojami.

Įvertinusi tyrimo metu surinktų duomenų visumą, prokurorė nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą konstatavo, kad nebuvo gauta konkrečių, neginčytinų, objektyvių duomenų, leidžiančių teigti, jog valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys, atsakingi už statybą leidžiančių dokumentų išdavimą, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ar viršijo įgaliojimus. Pagal kompetenciją atlikti valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų veiksmai, nesant konkrečių faktinių duomenų apie neteisėtą suinteresuotumą, neteisėtus susitarimus ar darytą įtaką, priimant sprendimus, ar kitas korupcinio pobūdžio paskatas, negali būti vertinami kaip nusikaltimai valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams baudžiamąja prasme.

Vaizdas iš
Google Street View
 
2023 m. lapkričio mėn. Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones. Nutarime konstatuota, kad, atlikus tyrimą bei nustatytų faktinių aplinkybių vertinimą, nenustatytas teisinis pagrindas taikyti numatytas viešojo intereso gynimo priemones.

Su tokiu prokurorės sprendimu nesitiko Vilniaus miesto savivaldybės meras, nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso priemones, pateikęs skundą aukštesniajam prokurorui.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė, kaip aukštesnysis prokuroras, išnagrinėjo Vilniaus miesto savivaldybės mero V. Benkunsko skundą dėl Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės 2023 m. lapkritį priimto nutarimo atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones ir atsisakė tenkinti mero skundą.

Aukštesniojo prokuroro nutarime taip pat nurodoma, kad skunde minimą statybą leidžiančių dokumentų neatitikimą Vilniaus miesto bendrojo plano sprendiniams iš esmės nulėmė pačios savivaldybės veiksmai ir institucijų, kompetentingų spręsti šios vandenvietės ribų pakeitimo klausimą, neveikimas. Svarbia aplinkybe pripažinta ir dabartiniams žemės sklypų savininkams savivaldybės veiksmais sukurti teisėti lūkesčiai.

Aukštesniojo prokuroro priimtas nutarimas gali būti skundžiamas bendrosios kompetencijos teismui. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-06-20 06:46
Mažinti skirtumus tarp šalies regionų gali padėti tolygiai plėtojamos kokybiškos viešosios paslaugos ir savarankiškai veikti įgalinta vietos savivalda – tokius siūlymus Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) birželio 19 dieną, trečiadienį, pristatė šalies politinių partijų atstovams.
nuotrauka
2024-06-19 14:30
Klaipėdoje, kairiajame Danės upės krante, pradėti krantinės tarp Biržos tilto ir naujai įrengto pėsčiųjų-dviračių tako remonto darbai, juos numatoma pabaigti šį rudenį. Tuo pačiu bus atnaujinta dalis greta esančios teritorijos tarp Danės upės, Biržos tilto ir Kurpių g., kurioje yra ir vadinamas „Mer...
nuotrauka
2024-06-19 14:23
Inovacijų agentūra, kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe, Gargžduose atidarė bendradarbystės centrą „Spiečius". Tai – jau 15-asis centras šalyje, veiksiantis kaip erdvė, kurioje teikiamos nemokamos verslumo skatinimo paslaugos, buriama aktyvi ir versli regiono bendruomenė.
nuotrauka
2024-06-17 13:57
Artimiausiu metu Vilniuje prasidės Tarandės gatvės rekonstrukcijos darbai. Pagal patvirtintą projektą abiejose gatvės pusėse bus pakloti šaligatviai, atnaujintos viešojo transporto stotelės, nutiestas 2,5 m pločio dviračių takas, įrengtas apšvietimas. Taip pat bus pakloti nauji lietaus nuotekų tinkl...
nuotrauka
2024-06-17 10:53
Baigtas įgyvendinti dar vienas Klaipėdos miesto savivaldybės projektas – siekiant užtikrinti saugų ir sklandų eismo dalyvių judėjimą, įrengta papildoma eismo juosta ir pėsčiųjų saugumo salelė uostamiesčio Mogiliovo gatvėje.
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-13 13:19
Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią vieš...
nuotrauka
2024-06-13 07:00
Atidarytas didžiausias savivaldybės iniciatyva įrengtas saulės elektrinių parkas Lietuvoje. 4,1 mln. eurų vertės parkas įrengtas 5 ha teritorijoje Ukmergėje, o jame sumontuota 5332 vnt. saulės fotomodulių. Saulės elektrinių parką įrengė savivaldybės valdoma įmonė „Ukmergės šiluma“ drauge su energeti...
nuotrauka
2024-06-12 15:43
Klaipėdos senamiestyje apleistų teritorijų liks mažiau – sklype šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis....
nuotrauka
2024-06-11 11:54
Dar šį mėnesį planuojama pradėti Lazdynėlių gatvės rekonstrukciją. Bus tvarkoma beveik kilometro gatvės atkarpa nuo Erfurto iki Lietaus gatvės, kartu bus nutiestas ir naujas dviračių takas, rekonstruotos sankryžos su Erfurto, Žaros, Lūkesčių ir Lietaus gatvėmis.
nuotrauka
2024-06-10 13:19
Pradedami Vilniaus Viršuliškių rajone sausio mėnesį degusio daugiabučio pažeistų ir pavojingų konstrukcijų ardymo darbai. Pastatas šiuo metu yra avarinės būklės, gyventojai laukia pastato atstatymo, kad galėtų kuo greičiau grįžti į savo gyvenamuosius butus. Pradinių darbų tikslas – demontuoti sprogi...
nuotrauka
2024-06-10 12:57
Uostamiestyje dar šiemet bus tvarkoma teritorija prie Santuokų rūmų, planuojama pradėti ir Santuokų rūmų pastato atnaujinimo darbus.
nuotrauka
2024-06-07 11:04
Priimtas norminis teisės aktas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre, o to nepadarius, atitinkamas aktas negali būti taikomas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) išnagrinėjo ginčą tarp Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse (Vyriausybės atstovas) ir Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-06-07 10:24
Po maždaug pustrečio mėnesio trukusių darbų baigtas tvarkyti Žvėryno rajoną su centrine miesto dalimi jungiantis Žvėryno tiltas. Šalia Seimo esantis tiltas paskutinį kartą rekonstruotas prieš beveik du dešimtmečius – 2005 metais. Planinio remonto darbų metu atstatytas projektinis Žvėryno tilto vaizd...
nuotrauka
2024-06-06 12:27
Gera žinia „Švyturio“ sodų bendrijos savininkams: netrukus prasidės žvyrkelių Raganių 1-osios ir Raganių 2-osios asfaltavimo darbai. Šių sodų bendrijoje taip pat bus nutiesti lietaus nuotekų tinklai. Sutartys su rangovais jau yra pasirašytos, planuojama, kad darbai prasidės dar šį mėnesį.
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-06-04 13:25
Regionų administracinis teismas tenkino viešąjį interesą ginančio Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą ir panaikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2021 m. birželio mėn. priimtą įsakymą, pagal kurį sostinės Valakampių rajone buvo suprojektuoti keturi nauji valstybiniai ž...
nuotrauka
2024-06-04 13:11
Nuo gegužės 14 d. savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) gali teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Iki paraiškų teikimo laikotarpio pabaigos likus kiek mažiau nei dviem savaitėms, jau sulaukta paraiškų vir...
nuotrauka
2024-06-03 16:40
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltu pripažino buvusį Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorių Ričardą Pudževelį ir 5 asmenis. Buvusiam savivaldybės administracijos direktoriui skirta reali 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir daugiau nei 13 tūkst. e...
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse