Paskelbtas Nacionalinio stadiono statybų grafikas: šiuo metu pluša 5 subrangovai 

„Tam, kad šios statybos išjudėtų, įveikėme visas kliūtis, kurias įmanoma ar neįmanoma sugalvoti. Atlaikėme laviną manipuliacijų bei šmeižto ir štai, darbai ant Šeškinės kalvos tęsiami, judame į priekį. Šiandien svarbu tai, kad yra aiškus koncesininko planas ir grafikas, pagal kurį toliau bus dirbama, o aš pats asmeniškai prižiūrėsiu kaip jis bus įgyvendinamas. Darbų dar liko daug, bet tikiu, kad tai jau šios mūsų gėdos pabaigos pradžia. Tiesa, kaip esu sakęs, tai bus pirmas man žinomas projektas, kai kapsulę įkasime ne projekto pradžioje, bet jau atlikus darbus“, – teigia pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Pristatė statybų etapus
Pasak Nacionalinio stadiono komplekso koncesiją perėmusios nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininko Arvydo Avulio, numatyta, jog visų objektų statybų darbai komplekse vyks paraleliai, tai leis visą projektą baigti vienu metu – 2027-ųjų lapkritį.„Kitų metų pavasarį jau kils ne tik stadiono, bet ir darželio, kultūros centro ir arenos stogų bei fasadų laikančiosios konstrukcijos, visų objektų konstruktyvo darbus suplanuota baigti iki 2027-ųjų vasario. Kitų metų viduryje visoje teritorijoje jau bus pradėtas ir inžinerinių sistemų diegimas“, – teigia pranešime cituojamas A.Avulis.
2027-aisiais suplanuoti stadiono, arenos, darželio bei kultūros centro išorės ir vidaus apdailos darbai bei aplinkotvarka – daugiafunkcį kompleksą sups parkas.

„Narestos“ nuotr.
Stadiono rūsyje bus įrengtos patalpos muziejui, žaidėjų bei žiniasklaidos erdvėms. Pirmame ir antrame aukštuose suplanuotos žiūrovų zonos bei komercinės erdvės maitinimo įstaigoms, trečiame – pagalbinės ir administracinės patalpos.Darbai vyksta pilnu pajėgumu
Sutartis su generaline pirmojo etapo rangove „Naresta“ apima stadiono su sporto muziejumi statybas, dviejų futbolo treniruočių aikščių bei magistralinių inžinerinių tinklų įrengimą. Jų vertė siekia 70 mln. Eur (be PVM).
„Narestos“ nuotr.
Šiuo metu „Naresta“ įgyvendinamo etapo teritorijoje dirba 5 subrangovų organizacijos, 70-80 žmonių, 25 sunkiosios technikos priemonės.
„Artėjant metų pabaigai, darbų intensyvumas dar labiau augs: iki gruodžio planuojame paruošti stadiono aikštę įrengimui, užbaigti -1 aukšto sienų betonavimo darbus, pradėti surenkamų konstrukcijų – tribūnų, vidinių sienų – montavimo darbus. Kitais metais praeiviai matys vis ryškėjančius kylančio statinio kontūrus“, – sako pranešime cituojamas Tadas Grincevičius, vienos iš didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje „Naresta“ vadovas.15,9 tūkst. kv. m trijų aukštų stadiono pamatams prireiks 8,5 tūkst. kubinių metrų betono, pusė šio kiekio šiuo metu jau yra išlieta toje stadiono pusėje, kurioje numatytos ne tik tribūnos, bet ir administracinės patalpos, žiūrovų zona, VIP ložės bei kitos erdvės. Čia jau betonuojamos ir -1 aukšto sienos.
„Narestos“ nuotr.
T.Grincevičiaus teigimu, darbus atlikti laiku pavyko nepaisant oro sąlygų: lietinga vasara statybas buvo pristabdžiusi vos vieną popietę, o perteklinį vandenį iš statybų aikštelės tenka tiesiog išpumpuoti.
Pagrindines stadiono konstrukcijas planuojama pastatyti iki 2026-ųjų pabaigos, metų viduryje numatoma pradėti inžinerinės infrastruktūros įrengimo, išorės ir vidaus apdailos darbus. Stadiono įrengimo bei aplinkos sutvarkymo darbai tęsis iki 2027-ųjų rudens. Stadiono statybų kaina sieks 50 mln. Eurų.
Pristatyti likusios komplekso dalies darbų etapai
„Per 15 metų esame pastatę daugiau nei 250 tūkst. kv. m industrinės ir komercinės paskirties objektų Lietuvos ir užsienio investuotojams, taip pat statome infrastruktūrą NATO ir vėjo energetikos įmonėms, mūsų įmonės „Kalvasta Timber“ ir „Kalvasta Steel“ gamina inžinerinę medieną ir metalo konstrukcijas. Savo rolę Nacionalinio stadiono komplekso projekte vertiname ne tik kaip mūsų darbo įvertinimą, bet ir kaip didelę atsakomybę. Tai kartu ir naujas strateginis etapas mūsų įmonei – iš daugiausia industrinės statybos bendrovės žengiame į kitus segmentus, kuriuose galėsime pasiūlyti sukauptą patirtį, žinias ir produktus. Tikiu, kad projektą baigsime sutartu laiku, o partnerystė su visais projekto dalyviais bus dalykiška ir profesionali. Vilnius daugiau nebegali laukti“, – sako pranešime cituojamas „Kalvasta“ įmonių grupės generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Tadas Taraškevičius.

„Narestos“ nuotr.
Antrojo, trečiojo ir ketvirtojo etapų darbus įgyvendina „Kalvasta statyba“. Sutarties vertė – 47,5 mln. eurų (be PVM). Bendra darbų apimtis sieks 54 tūkst. kv. m, iš kurių 25 tūkst. kv. m – pastatų plotas.„Kalvasta Statyba“ projekte statys 16,5 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcinį sporto centrą su 5 tūkst. vietų krepšinio arena, salėmis rankinio, bokso ir gimnastikos treniruotėms, 19,8 tūkst. kv. m ploto lengvosios atletikos stadioną su atskiromis apšilimo zonomis, 11,5 tūkst. kv. m ploto futbolo treniruočių aikštę, 2,5 tūkst. kv. m ploto kultūros centrą ir 300 vietų vaikų darželį.


































































| www.julija.eu